ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odkedy kravske mlieko?

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Odkedy kravske mlieko?

Odoslaťod Hosť » Ut 17.Apr. 2007 10:11

Ahojte
Potrebovala by som poradit ohladne mliecka. Dcera mi odmieta umele mliecko. Vypije horko tazko 120ml rano a vecer co sa mi zda na jeje vek dost malo. Ma 11mesiacov. Viete mi poradit ci mozem davat kravske mlieko. Na varaenie ho pouzivam. Napriklad ked varim puding alebo mliecnu polievku a bez problemov mi vsetko papa. Tak neviem ci jej ho uz mozem zacat davat aj pit. Od kedy ste ho zacali davat vy?
Hosť

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hosť » Ut 17.Apr. 2007 11:25

Nám to odobrila doktorka od 1 roku, ale začali sme v 15 mesiacoch. Syn mi ho ale veľmi nechcel piť a tak z neho varievam a dávam veľa jogurtov, pudingy .... Byť tebou ešte pokračujem v podávaní umelého mliečka, koľko vypije toľko vypije, ak už varievaš z mlieka dobre, skús dávať viac mliečnych výrobkov. A neboj sa niektoré detičky vypijú viac a niektoré menej.
Hosť

Odoslaťod zue » Ut 17.Apr. 2007 18:55

Ja by som na Tvojom mieste urobila kompromis. Skus od jedneho roka bud kozie, alebo kravske, ale bezlaktozove.
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod Hosť » Ut 17.Apr. 2007 20:12

Kozie mlieko sa takym malym detom vobec neoodporuca.
Kozie mlieko piju teliatka anie babatka.
A tie jogurty a pudingy su z coko, z akeho mlieka??? :twisted:
Hosť

Odoslaťod Daniela_M » Ut 17.Apr. 2007 21:18

No, ja som prekvapena, ze v dnesnej dobe niekto este da dietatu(ani nie rocnemu) kravske mlieko, co aj prevarene! Pritom aj na tejto stranke je kopa clankov aj o mlieku, staci si zadat termin "kravske mlieko" do ramceka HLADAJ, a dopatrate sa k clanku MUDr. Babinskej http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=373725. A ak mas problem, nech ti poradi radsej odbornik, pani staci kliknut na sekciu Poradna vyzivy. KRAVSKE MLIEKO SA DO 2 ROKOV NEODPORUCA.
Daniela_M

Odoslaťod Emily1 » Ut 17.Apr. 2007 21:34

Daniela-M vôbec sa nečuduj, poznám vela mamičiek, ktoré dávajú detičkám kravské mlieko, ktoré nemajú ani rok. :shock: Dokonca suseda mi hovorila, že ona ked prestala kojiť-dieťa malo tri mesiace,,začala dávať hned kravské mlieko :shock: .
Ja som začala dávať kozie mlieko- pri prvom dieťati a pri druhom ani kozie.Mlieko v strave dosť obmedzujem.Moje deti nepoznajú mliečne desiaty, kakavká a pod...
Ak by si anonymka chcela dávať mliečko sojové, rozhodne aj s týmto druhom"mlieka" dosť opatrne.Na soju je tiež vela alergii, a taktiež soja nie je pre každého to ideálne riešenie.
Radšej snád skúsiť to kozie ak máš k nemu prístup :wink:
Obrázok používateľa
Emily1
pokročilý

Založený: Ut 17.Okt. 2006 22:59

Odoslaťod Emily1 » Ut 17.Apr. 2007 21:38

anonymka-teliatka nie sú odkázané na kozie mliečko-majú svoje kravské od mamičky kravičky :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Emily1
pokročilý

Založený: Ut 17.Okt. 2006 22:59

Odoslaťod NikoletaT » St 18.Apr. 2007 1:19

Pozri, je na tebe. Co sa tyka mlieka, laktoza nie je problem. Materske mlieko ma najviac laktozy zo vsetkych cicavcovych mliek. Kravske mlieko sa nedoporucuje do roka vobec, ak je mozne pockat do 2 alebo viac kvoli bielkovine, ktora moze vyvolat alergiu ak sa s nou dieta stretne prilis skoro.

Preto, ak nie je dostuopne materske mlieko, odporucuje sa davat detom specialne upravene umele detske mlieko. Je pre deti viac vhodne ako kravske mlieko.

Ak dcerka nechce ziadne (skus rozne znacky, oni chutia trosku inac, mozno jej nejake bude chitit, alebo dochutene mlieko pre batolata - tie su sladke a chutia celkom prijemne) skus jej dat ine mliecne vyrobky, ktore maju bielkoviny ciastocne natravene dobrymi bakteriami, napriklad jogurty...

Drzim palce!
---
Nikoleta s Meshikou, Rimianom a Orlanom
Obrázok používateľa
NikoletaT
začiatočník

Založený: Ut 25.Okt. 2005 4:53

Odoslaťod Evava » Št 03.Máj. 2007 22:22

Stačí, keď si pozrieš odpovede na tému: alergia na kravskú bielkovinu. Je ich tam najviac zo všetkých tém. To hovorí za všetko. Ja sama mám túto alergiu. Moje deti to čiastočne zdedili tiež. Zbavila som sa ekzému, odkedy nejem nič mliečne ani bielu múku. Sú rôzne iné alternatívy mlieka. Zo syrov konzumujeme ovčie, a to iba 2 druhy - slatinský KAŠKAVAL a MERINO. Určite by som nedávala kravské mlieko.
Evava

Odoslaťod Hosť » Pi 04.Máj. 2007 13:11

ja stale kojim 10 mesiacov,obcas malej dam aj um a moj lekar mi povedal ze od roka mozem zacat davat normalne kupovane obyvajne mlieko,lebo uz chcem potom prestat kojit :)
Hosť

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.