Odkedy kravske mlieko?

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Odkedy kravske mlieko?

Odoslaťod Hosť » Ut 17.Apr. 2007 10:11

Ahojte
Potrebovala by som poradit ohladne mliecka. Dcera mi odmieta umele mliecko. Vypije horko tazko 120ml rano a vecer co sa mi zda na jeje vek dost malo. Ma 11mesiacov. Viete mi poradit ci mozem davat kravske mlieko. Na varaenie ho pouzivam. Napriklad ked varim puding alebo mliecnu polievku a bez problemov mi vsetko papa. Tak neviem ci jej ho uz mozem zacat davat aj pit. Od kedy ste ho zacali davat vy?
Hosť

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hosť » Ut 17.Apr. 2007 11:25

Nám to odobrila doktorka od 1 roku, ale začali sme v 15 mesiacoch. Syn mi ho ale veľmi nechcel piť a tak z neho varievam a dávam veľa jogurtov, pudingy .... Byť tebou ešte pokračujem v podávaní umelého mliečka, koľko vypije toľko vypije, ak už varievaš z mlieka dobre, skús dávať viac mliečnych výrobkov. A neboj sa niektoré detičky vypijú viac a niektoré menej.
Hosť

Odoslaťod zue » Ut 17.Apr. 2007 18:55

Ja by som na Tvojom mieste urobila kompromis. Skus od jedneho roka bud kozie, alebo kravske, ale bezlaktozove.
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod Hosť » Ut 17.Apr. 2007 20:12

Kozie mlieko sa takym malym detom vobec neoodporuca.
Kozie mlieko piju teliatka anie babatka.
A tie jogurty a pudingy su z coko, z akeho mlieka??? :twisted:
Hosť

Odoslaťod Daniela_M » Ut 17.Apr. 2007 21:18

No, ja som prekvapena, ze v dnesnej dobe niekto este da dietatu(ani nie rocnemu) kravske mlieko, co aj prevarene! Pritom aj na tejto stranke je kopa clankov aj o mlieku, staci si zadat termin "kravske mlieko" do ramceka HLADAJ, a dopatrate sa k clanku MUDr. Babinskej http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=373725. A ak mas problem, nech ti poradi radsej odbornik, pani staci kliknut na sekciu Poradna vyzivy. KRAVSKE MLIEKO SA DO 2 ROKOV NEODPORUCA.
Daniela_M

Odoslaťod Emily1 » Ut 17.Apr. 2007 21:34

Daniela-M vôbec sa nečuduj, poznám vela mamičiek, ktoré dávajú detičkám kravské mlieko, ktoré nemajú ani rok. :shock: Dokonca suseda mi hovorila, že ona ked prestala kojiť-dieťa malo tri mesiace,,začala dávať hned kravské mlieko :shock: .
Ja som začala dávať kozie mlieko- pri prvom dieťati a pri druhom ani kozie.Mlieko v strave dosť obmedzujem.Moje deti nepoznajú mliečne desiaty, kakavká a pod...
Ak by si anonymka chcela dávať mliečko sojové, rozhodne aj s týmto druhom"mlieka" dosť opatrne.Na soju je tiež vela alergii, a taktiež soja nie je pre každého to ideálne riešenie.
Radšej snád skúsiť to kozie ak máš k nemu prístup :wink:
Obrázok používateľa
Emily1
pokročilý

Založený: Ut 17.Okt. 2006 22:59

Odoslaťod Emily1 » Ut 17.Apr. 2007 21:38

anonymka-teliatka nie sú odkázané na kozie mliečko-majú svoje kravské od mamičky kravičky :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Emily1
pokročilý

Založený: Ut 17.Okt. 2006 22:59

Odoslaťod NikoletaT » St 18.Apr. 2007 1:19

Pozri, je na tebe. Co sa tyka mlieka, laktoza nie je problem. Materske mlieko ma najviac laktozy zo vsetkych cicavcovych mliek. Kravske mlieko sa nedoporucuje do roka vobec, ak je mozne pockat do 2 alebo viac kvoli bielkovine, ktora moze vyvolat alergiu ak sa s nou dieta stretne prilis skoro.

Preto, ak nie je dostuopne materske mlieko, odporucuje sa davat detom specialne upravene umele detske mlieko. Je pre deti viac vhodne ako kravske mlieko.

Ak dcerka nechce ziadne (skus rozne znacky, oni chutia trosku inac, mozno jej nejake bude chitit, alebo dochutene mlieko pre batolata - tie su sladke a chutia celkom prijemne) skus jej dat ine mliecne vyrobky, ktore maju bielkoviny ciastocne natravene dobrymi bakteriami, napriklad jogurty...

Drzim palce!
---
Nikoleta s Meshikou, Rimianom a Orlanom
Obrázok používateľa
NikoletaT
začiatočník

Založený: Ut 25.Okt. 2005 4:53

Odoslaťod Evava » Št 03.Máj. 2007 22:22

Stačí, keď si pozrieš odpovede na tému: alergia na kravskú bielkovinu. Je ich tam najviac zo všetkých tém. To hovorí za všetko. Ja sama mám túto alergiu. Moje deti to čiastočne zdedili tiež. Zbavila som sa ekzému, odkedy nejem nič mliečne ani bielu múku. Sú rôzne iné alternatívy mlieka. Zo syrov konzumujeme ovčie, a to iba 2 druhy - slatinský KAŠKAVAL a MERINO. Určite by som nedávala kravské mlieko.
Evava

Odoslaťod Hosť » Pi 04.Máj. 2007 13:11

ja stale kojim 10 mesiacov,obcas malej dam aj um a moj lekar mi povedal ze od roka mozem zacat davat normalne kupovane obyvajne mlieko,lebo uz chcem potom prestat kojit :)
Hosť

Odoslaťod kacena » Pi 04.Máj. 2007 13:49

My sme zacali davat obycajne plnotucne mlieko asi pred 3tyzdnami. Baby uz nechceli pit UM ledva vypili 120.Tak som skusila kravske a teraz vypiju pred spanim 210 bez problemov.
Obrázok
Obrázok používateľa
kacena

expert

Založený: Pi 24.Feb. 2006 14:55

Odoslaťod serafinka » Št 10.Máj. 2007 20:12

nerozumiem ako môže lekár povedať, že je vhodné dávať po roku kravské mlieko!
čo bol naposledy na doškoľovaní pred 20 rokmi? keby mi niečo také povedala moja doktorka - okamžite ju vymením! :(
nikde, naozaj nikde som sa nedočítala inú informáciu ako tú, že kravské mlieko je vhodné po 3 roku života /aj to je diskutabilné, pretože deti a ľudia vôbec, lepšie trávia kyslomliečne produky, takže vhodnejšie sú tvarohy, acidofilné mliečka, jogurty, tvarohové syry a pod./ dieťa po 1 roku života potrebuje 3 mliečne dávky : MM, UM, jogurt a pod... Kravské mlieko obsahuje veľké množstvo bielkovín, ktoré zbytočne zaťažujú obličky a tráviace ústrojenstvo dieťatka, je vyrobené kravičkou tak, aby bolo spokojné teliatko, nie človečie mláďa...
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Hosť » St 16.Máj. 2007 15:21

Po 1. roku sa má zaradzovať postupne taká strava akú jedávajú rodičia. Samozrejme s mierou a postupne, aby si dieťa zvykalo na normálne jedlo. Preto lekári už povolujú po 1. roku aj kravské mlieko. Alebo si myslíte, že keď budete kŕmiť deti špecialnou stravou až do 3. rokov a potom v škôlke Vám len tak zo dňa na deň budú vedieť jesť normálnu stravu a len tak vypijú kravské mlieko?
Hosť

Odoslaťod Karkulka » St 16.Máj. 2007 18:57

Meniť lekárku, len preto, že odporučí KM namiesto UM je krátkozraké. Celá tá reklama okolo UM je riadne oblbujúca. Porozprávaj sa s lekárkou, čo dostáva od firiem, ktoré UM vyrábajú a propagujú :mrgreen: /pravda ak sa ti s tým zdôverí/- my o tom v rodine vieme svoje 8)
Pokiaľ nie je problémom rodinná anamnéza, teda aj nepatrná predispozícia na alergiu na KM, tak KM môžu aj deti v rozumných množstvách po 1.roku života.
Ináč umelé pribináčiky a podobné prifarbované blbiny sa tiež vyrábajú z KM :!:
Karkulka
pokročilý

Založený: So 01.Apr. 2006 18:04

Odoslaťod Hosť » St 16.Máj. 2007 20:19

Treba si uvedomiť len jednu vec - viete, čo obsahoval sunar pred 20timi rokmi? Pozrite na obrázok!!! Dnes je to všetko asi o biznise.
Keď som čítala svoju zdravotnú kartu, tak som sa zhrozila. Kojená som bola 2 týždne. Potom so bola na sunare. Od 2 mesiaca lekárka odporučila krupičnú kašu!!! Nemám žiadne alergie, chorá som tak raz za 2 roky. Antibiotiká som brala asi 6-krát za 30 rokov. Vážne by som privítala, keby mi to niekto vysvetlil. Dnes, keď čitam niektoré príspevky od mamičiek (na rôzne témy), tak so zhrozená. Keby som si zrátala dokopy všetky "pravidlá" od všetkých prispievajúcich, tak by som z dieťaťom nemohla ani na ulicu (vzduch je predsa znečistený).
Prílohy
Obrázek1.jpg
Hosť

Odoslaťod Hosť » St 16.Máj. 2007 20:32

Tu sú určite vyčerpávajúce rady. Asi je pediater, ortopéd, neonatológ, hygienik,.... v jednom.
http://www.babetko.sk/forum/search.php? ... =serafinka
Hosť

Odoslaťod serafinka » Št 17.Máj. 2007 12:08

ahojte baby,

príspevkom som to nemyslela zle, len som odpovedala na úvodnú otázočku anonymky...:
viem, že v minulosti deti pojedli a popili rôzne veci a chválabohu, nie všetkým niečo je - hoci je veľmi ťažké povedať, čo, a ktoré choroby súvisia s našou výživou v detstve.
to, čo bolo sa už zmeniť nedá, ale dnes je iná doba, výskum pokročil v podstate každý deň prináša nové informácia a ja som sa rozhodla riadiť sa odborníkmi na výživu..., rovnako viem, že je to ťažké sledovať... sama si kupujem dieťa, mamu a ja a betynku /+niektoré informácie sú aj v GEU a Quarku na nete a pod./ a niektoré informácie sa skutočno rozchádzajú...
Preto som sa - čo sa výživy týka rozhodla počúvať pani Mičinovú - časopis dieťa - zohnala som si čísla od roku 2002 potriedila informácie a hodila na papier. Budete sa asi čudovať, ale stravovanie dieťaťa do 3 rokov - čo môže, čo nie a odkedy - sa zmestilo na jednu A4. Konzultovala som to aj so svojou pediatričkou, ktorá so všetkým do bodky súhlasí :) Ak má niektorá mamička záujem, nech mi pošle SS, alebo ešte lepšie mail a ja to vďačne pošlem... :)

Inak, včera som sa v súvislosti s anémiou a kravsým mliekom prečítala tot/časopis dieťa/o: rada vám to posuniem:

"Deti, ktorým aj napriek všeobecnej osvete podávajú po odstavení kravské mlieko neprispôsobené potrebám dojčaťa, ohrozuje vzniki sideropenickej anémie. Príčinou je jednak nižšie vstrebávanie železa z kravského mlieka, ale aj prítomnosť bielkovín dráždiacich sliznicu čreva, ktorá podľa niektorých autorov môže vyvolať mikroskopické straty krvi z čreva"
MUDr. Táňa Nováková

PS: Anonymka, nie som odborník, ale snažím sa čítať všetko, čo sa dá, aby som dcérke ponúkla to najlepšie/o to ide predsa všetkým mamkám :)/ - tomu sa hovorí všeobecný prehľad :wink: 8)
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Hosť » Št 17.Máj. 2007 15:10

Asi moc čítaš!!! Treba sa držať aj zdravého rozumu a nie len "najnovších vedeckých výskumov". :roll:
Hosť

Odoslaťod Hosť » Pi 18.Máj. 2007 13:03

Serafinka, panii uzasna.
a to UM je vyrobene podla TEBA z coho? Precitaj si zozenie.A aj chemiu, co opsahuje.
Potom bud mudra. Co si skoncila , mas vobec strednu???
Hosť

Odoslaťod LIBERTAS » Pi 18.Máj. 2007 13:19

Anonymous píše:Serafinka, panii uzasna.
a to UM je vyrobene podla TEBA z coho? Precitaj si zozenie.A aj chemiu, co opsahuje.

m.?
Obrázok používateľa
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy
Založený: Ne 23.Okt. 2005 13:33

Odoslaťod mauceuka » Pi 18.Máj. 2007 13:51

preštudovala.Chcem reagovať na tieto príspevky.Každý máme nárok vysloviť svoj názor.Zo Serafín.príspevkov možno hned usúdiť,že je to nielen vzdelaná a múdra žena,ktorej záleží V PRVOM RADE NA ZDRAVI´!a TO JE VNAšOM žIVOTE TO NAJDOLEžITEJšIE!Preto musíme spraviť veľmi veľa!Aby sme mohli hocičo,čo robíme v živote,či už účtovníctvo,hocijaké povolanie,musíme zvládnuť teoriu a následne to,čo sme sa naučili presunúť do praxe.To platí aj v živote.Bohužial sa stále stretávame s tým,že a teraz k tejto téme -s mamičkami,ktoré budú dávať rady a z časopisov,či iných médií si prečítajú akurát tak reklamu,pozrú obrázky.Svoje úbohé vedomosti potom predávajú dalej.BOHUžIAL!A kto tým najviac trpí?DETI!Máte nielen úbohé vedomosti a ten akože-ktorá to tu z vás písala -ZDRAVI ROZUM, ale ste aj agresívne.Ľutujem vaše deti!A ty Zuzanka z NZ,sa musíš strašne nudiť!Moja zlatá!Človek sa múdrim nerodí,ale prijíma všetko od svojho okolia!Prosím vás mamičky-UZ SA ZOBUDTE a nepíšte hlúposti,čo ako vy dávate svojmu dieťatkua že mu nič nieje atd.Jedna maminka chce poradiť,lebo jej záleží na zdraví svojho dieťatka a vy tu píšete totálne drísty a vyvršujete sa na žene,ktorá má prehľad a ZDRAVI ROZUM!
mauceuka

Odoslaťod pepsina » Pi 18.Máj. 2007 14:29

a prečo Zuzanka nz? :shock:
prečo serafinku spominaš?
a co chces povedat svojim prispevkom? :shock:

m?
pepsina
expert

Založený: Pi 14.Júl. 2006 21:46

Odoslaťod Eni :-) » Pi 18.Máj. 2007 15:41

Anonymous píše:Serafinka, panii uzasna.

Anonymka,nie vsetko je len o reklame.... pre dieta by bolo idealne,ak by bolo kojene co najdlhsie,resp. aj do tych 3.rokov a az potom by prislo do kontaktu s inym mliekom ako materskym....lenze nie vzdy je to mozne-z roznych pricin a dovodov a preto ked uz,tak radsej dat UM ako neupravene KM. Ano,mas pravdu,ze UM je vyrobene z KM,ale rozdiel je v tom,ze UM ma upravene mnozstvo bielkovin-KM ich ma pre dieta privela a zatazuju oblicky a je tam aj vela inych rozdielov-KM ma zalostne malo zeleza,D vitaminu a aj inych dolezitych vitaminov a ma privysoky obsah niektorych mineralov,ktore zbytocne zatazuju detsky organizmus....ja uz fakt nerozumiem,ci toto vsetko treba dookola opakovat,ako keby tieto informacie neboli dostupne :roll: Ista forma samostudia a samovzdelavania by hadam mala byt samozrejmostou,ale ked na tom niekomu nezalezi,alebo sa mu nechce,alebo ho to nezaujima,tak je velmi jednoduche navazat sa do niekoho,kto tak robi,ze? :?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 16:40

Odoslaťod Hosť » Pi 18.Máj. 2007 17:33

mauceuka píše:preštudovala.Chcem reagovať na tieto príspevky.Každý máme nárok vysloviť svoj názor.Zo Serafín.príspevkov možno hned usúdiť,že je to nielen vzdelaná a múdra žena,ktorej záleží V PRVOM RADE NA ZDRAVI´!a TO JE VNAšOM žIVOTE TO NAJDOLEžITEJšIE!Preto musíme spraviť veľmi veľa!Aby sme mohli hocičo,čo robíme v živote,či už účtovníctvo,hocijaké povolanie,musíme zvládnuť teoriu a následne to,čo sme sa naučili presunúť do praxe.To platí aj v živote.Bohužial sa stále stretávame s tým,že a teraz k tejto téme -s mamičkami,ktoré budú dávať rady a z časopisov,či iných médií si prečítajú akurát tak reklamu,pozrú obrázky.Svoje úbohé vedomosti potom predávajú dalej.BOHUžIAL!A kto tým najviac trpí?DETI!Máte nielen úbohé vedomosti a ten akože-ktorá to tu z vás písala -ZDRAVI ROZUM, ale ste aj agresívne.Ľutujem vaše deti!A ty Zuzanka z NZ,sa musíš strašne nudiť!Moja zlatá!Človek sa múdrim nerodí,ale prijíma všetko od svojho okolia!Prosím vás mamičky-UZ SA ZOBUDTE a nepíšte hlúposti,čo ako vy dávate svojmu dieťatkua že mu nič nieje atd.Jedna maminka chce poradiť,lebo jej záleží na zdraví svojho dieťatka a vy tu píšete totálne drísty a vyvršujete sa na žene,ktorá má prehľad a ZDRAVI ROZUM!

preboha, a toto bolo co? :shock: teraz neviem ci je to smiechu alebo do placu. ak si tu niekto robi prcu, tak to je tusim este ta lepsia moznost :wink:
Hosť

Odoslaťod pepsina » So 19.Máj. 2007 8:03

anonym preco jednoducho nepriznas ze je ti šumafuk co serafinka napise..jednoducho ti leži v zaludku,nielen ona..ze..?
m?
pepsina
expert

Založený: Pi 14.Júl. 2006 21:46

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.