Urologicky caj pocas tehotenstva

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Urologicky caj pocas tehotenstva

Odoslaťod Lusisia » Po 11.Sep. 2006 16:05

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci je moznem pit urologicky caj pocas tehotenstva. Som v 11 tyzdni a dnes mi zostili, ze mam infekciu v moci. Dali mi na to Amoxicillin antibiotika, vraj to treba surne preliecit.

Doktorka ma ubezpecila, ze je to celkom normalne v tehotenstve... A este k tomu minuly tyzden mi bolo strasne zle a bola som na hranici dehydratacie, lebo som stale vsetko vracala, tak vraj to moze byt sposobene aj nedostatkom tekutin....

No ja zijem v Londyne a tu mi nikto nevie povedat, ci mozem pit aj urologicky caj. Co pijem to je Cranberry Juice, neviem, ako sa to povie po slovensky. To je dzus z takych malych cervenych bobuliek.

Dakujem za odpoved.

Lucia
Obrázok

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lusisia
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:33

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Maira » Po 11.Sep. 2006 20:14

Urologicky caj sa v tehotenstve nemoze, aspon podla navodu na krabicke. Takisto v case dojcenia. Cranberries su brusnice a su na liecbu zapalov mocovych ciest velmi dobre. Najlepsie by bolo, keby si si ich dala v surovom stave, aspon tak som citala.
Maira
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:02

Odoslaťod Lusisia » Po 11.Sep. 2006 20:26

Dakujem Maruska,

No ja mam dva druhy. Na jednom je napisane, ze sa nemoze a na druhom nie je nic. Volala som do lekarni na SVK a povedala mi, ze ten druhy mozem, no ale neviem, ci som si tym nejak ista...

Asi pockam a nebudem riskovat... Staci, ze berem tie prekliate antibiotika :(
Obrázok

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lusisia
expert

Odoslaťod aminka » Ut 12.Sep. 2006 14:10

Mne predpisal urologicky caj normalne lekar, pila som ho na litre... Ale teraz isto neviem, ci to nahodou nezalezi od toho v ktorom mesiaci si. Lebo ja som bola vtedy uz v siedmom mesiaci tehotenstva a viem, ze niektore veci, napr. u zubara injekcia na umrtvenie sa nemoze v 3-4. mesiaci ale neskor je to v pohode. Tak fakt neviem.....
Myslim, ze moja kamoska pila urologicky aj v prvych stadiach tehotnosti.
Ja by som sa skor bala tych antibiotik :roll: :roll: :roll:
Obrázok
aminka
začiatočník

Založený: Ne 27.Aug. 2006 18:56

Odoslaťod Lusisia » Ut 12.Sep. 2006 14:15

aminka, ja viem, tie antibiotika su nejaka odroda penicilinu. Nie su to poriadne antibiotika, boli vyvinute na to aby sa mohli davat tehotnym zenam a malym detom.... Tak neviem... Aj ja som mala obavy, ale doktorka ma ubezpecila ze je to v poriadku. Ohladom toho urologickeho caju, mozes niektore, ale nie vsetky, lebo v niektorych su bylinky, ktore tehotne zeny nemozu...

Hej brusnice, to je ono! Dakujem!!!
Obrázok

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lusisia
expert

Odoslaťod Barbie » Pi 15.Sep. 2006 4:17

Lusisia, pozri si ake bylinky ten druhy caj obsahuje. Zalezi hlavne od nich. Ale odporucala by som aj tak len ten brusnicovy dzus a ak sa ti podari najst brusnicovy caj, tak pi radsej ten. Neobsahuje cukor, kdezto ten dzus ma toho cukru az az. Ja som si zohnala aj brusnicove tabletky, ale to mi doniesla kamaratka z Australie, tak neviem, ci si ich najdes v Londyne. Antibiotik sa neboj, mozes byt kludna, lekarka ti dobre poradila. Hlavne ich dober a pi vela vela vela vody, aspon 2 l denne. Aj ked ti ta infekcia prejde, u tehotnych zien sa casto vracia. Hlavne ak si dehydrovana. S tekutinami tie bakterie doslova vyplavis a antibiotika ti pomozu len vtedy, ak si dostatocne zavodnena. Nechcem ta strasit, ale ak je zapal mocovych ciest u tehotnej zeny neprelieceny, moze sposobit predcasny porod. Takze ak by sa ti infekcia v buducnosti vratila, budes musiet zase brat antibiotika. Brusnice ti mozu pomoct predist infekcii, ale nevyliecia ju. Preto tie antibiotika. Este na zaver, aj ked nemas ziadne priznaky infekcie ako napr. bolesti, neznamena, ze ju nemas. Akosi to u tehotnych zien takto funguje, zisti sa to skutocne len z mocu v labaku. Drzim palce, hlavne pi vela vody.
Obrázok
Obrázok
Barbie
začiatočník

Založený: St 26.Okt. 2005 9:08

Odoslaťod Lusisia » Pi 15.Sep. 2006 11:04

Barbie, Ty si zlata, tak Ti teda dakujem, si ma ukludnila ;o)

Super prispevok :D
Obrázok

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lusisia
expert

Odoslaťod Barbie » Pi 15.Sep. 2006 13:12

Lucia, niet zaco :-) Som rada, ze som aspon ako tak pomohla. Zelam pekne tehotestvo a zdrave babetko!
Obrázok
Obrázok
Barbie
začiatočník

Založený: St 26.Okt. 2005 9:08

Odoslaťod Lusisia » Pi 15.Sep. 2006 15:34

Dik a Ty byvas na SVK? Lebo Tvoje babo nema slovenske meno? Inac aj Tebe nech to vsetko dobre dopadne s tycm druhym tehotenstvom ;o)
Obrázok

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lusisia
expert

Odoslaťod Katka99 » So 29.Sep. 2007 14:46

urologicky caj je jeden z mala bylinkovych cajov, ktore sa v tehotenstve pit mozu.
Katka99

Založený: Ut 21.Mar. 2006 9:50

Odoslaťod medolenka » Št 04.Okt. 2007 10:30

Hej mna s tým normálne ešte aj porodnici tankovali, som musela 2l na deň url čaju vypiť, aj pred aj po pôrode!!!!
princezna 2004
pretekár 2008
Obrázok používateľa
medolenka
expert

Mood: Happy
Založený: Po 05.Mar. 2007 9:17

Odoslaťod Slavka » Po 08.Okt. 2007 16:42

Ja som bola dnes u mojej gynekologicky a tiez mi povedala, ze mam pit urologicky caj! A ja, ze kolko ho mozem vypit za den? A ona, ze aj dva litre! Vraj sa nevstrebava, ale precistuje mocove cesty!
Obrázok používateľa
Slavka

anjelik

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:49

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.