Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Lenka 21 »

Ahojte, ja mam podobny problem. Vysadila som HAK, prve styri mesiace som mala menstruaciu ako hodinky a potom mi meskala 1 tyzden. Dalsi mesiac to bolo v poriadku a teraz opat meskanie. Tiez by ma zaujimalo, kolko asi trva organizmu aby sa dostal do normalu a fungoval v poriadku po vysadeni HAK?
Lenka 21

expert
 
Príspevky: 1297
Mood: Cool
Obrázky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Kaja »

Ahojte, ja s tym sice skusenost nemam, ja ked som vysadila HAK, tak odvtedy mam menzes ako hodinky, vzdy v rovnaky den, a cyklus 28 dnovy. No myslim si, ze vo vas tie prve mesiace po vysadeni este boli nejake "ostatky" HAK a po tom case sa telo "vycistilo". Ja by som asi zasla za lekarom, aby mi urobil hormonalny profil, ci vobec prebieha ovulacia a ake su hodnoty dalsich hormonov vplyvajucich na vystelku maternice a nasledne spustenie menzesu (v pripade, ze nedoslo k oplodneniu :wink: ) :D
Asi som vam moc neporadila, co? :? Ale drzim palce, nech sa vam to upravi, predpokladam, ze tuzite po babatku, tak nech sa vam vyhnu akekolvek problemy v ceste za nim :wink:
Kaja
začiatočník
 
Príspevky: 150

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Lenka 21 »

Ahoj Kaja, dakujem za radu. Ano snazim sa otehotniet asi 7 mesiacov. Zatial neuspesne. Koncom tohto tyzdna idem ku gynekologicke a dohodneme sa ako dalej. Povedali sme ze cca 6 mesiacov po vysadeni HAK pockame ci otehotniem a ked nie tak sa s tym zacneme zaoberat. Inac pisem si babami aj na fore chceli by sme babetko v teme Rada - tehotensky test. Ak mas nejake dobre navrhy a odpovede na nase otazky tak sa pridaj. Kazda rada a pomoc je super. Pekny den a este raz dakujem. :D
Lenka 21

expert
 
Príspevky: 1297
Mood: Cool
Obrázky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Elena »

Ahojte,

v prvom prispevku som sa zabudla zaregistrovat, ja som "anonym" :)
Vyzera to, ze sa vsetko nakoniec upravilo. Nieco z HAK urcite zostalo v organizme aj po vysadeni, to dava zmysel. O babenko sa nesnazim, uz mam dve, ktore mi zatial stacia :wink: , ale je dobre vediet, ze je moje telo v poriadku.

Dakujem za odpovede.

Lienka21, vela stastia, drzim palce s planmi.

Elena
Elena
 
Príspevky: 17

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Markíza »

Ja som HAK vysadila v marci tohto roka s tým, že počkáme cca 2 mesiace a začneme sa pokúšať o dieťatko. Podtýkam, že pri prvom synovi som HAK vysadila v januári a malý sa narodil v ten istý rok v novembri. Ale aby som sa vrátila k tomu, čo som vlastne chcela povedať. V apríli a v máji som dostala menštruáciu presne na 28-mi deň (takmer na hodinu presne). Teraz, v júni, mi meškala takmer týždeň. Keďže sa mi to pred tým nikdy nestalo, myslela som si, že som tehotná. Aké veľké bolo moje sklamanie, keď tehotenský test vyšiel negatívne. No a potom, po pár dňoch som to dostala. Menštruácia bola úplne iná, na akú som bola zvyknutá. Bola slabá, prerušovaná, skrátka iná. Som veľmi zvedavá, čo bude ďalej.
Markíza
expert
 
Príspevky: 2759

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Kaja »

Ahoj Markiza. Ja by som este nehadzala flintu do zita, lebo ked ti meskala a potom bola taka o nicom a test negativny, tak mozno si tehotna, len mas este nizku hladinu HCG, ktoru test nezachytil. Citala som o pripade, kedy bola baba uz v 3. mesiaci, od lekara potvrdene tehu a testy stale negativne :shock: :) .
Velmi by ma zaujimalo, ako to s tebou dopadlo, tak daj, prosim vediet. :)
Kaja
začiatočník
 
Príspevky: 150

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Markíza »

Tak sa znova ozývam. Mám novinku. Dnes ráno som si urobila tehotenský test a vyšiel pozitívne. Nechcem sa unáhliť a ani nič zakríknuť, ale ak bude všetko v poriadku, koncom marca budúceho roka by sa nám malo narodiť bábätko. Keď to zhrniem, vo februári som doužívala ATK. V marci som menštruáciu dostala ešte ovplynenú ATK. Nasledujúce dva mesiace sme si cielene dávali pozor. Menštruácia prišla takmer na hodinu presne, na 28-mi deň. Menštruácia v júni meškala 5 dní a myslela som si, že som tehotná (o tom som už písala v mojom predchávdzajúcom príspevku). Test však vyšiel negatívne. Na 28-mi deň od poslednej menštruácie som cca 1/2 dňa "špinila". Bol to taký slabo ružový výtok. Myslela som si, že je to začiatok ďalšei menštruácie. Po spomínanom 1/2 dni to "špinenie" prestalo a od vtedy sa nedialo nič. Až na to, že som každým dňom mala citlivejšie prsia. No a dnes som si urobila ten test, ktorý je pozitívny. Veľmi sa z toho teším, pretože už cca rok túžim po bábätku. Našťastie nám to trvalo iba 2 meiace, kým to vyšlo. Všetkým Vám držím palce. S pozdravom "makríza" Aďa.
Markíza
expert
 
Príspevky: 2759

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Lenka 21 »

Ahoj Markiza, TOTO JE SUPER SPRAVA !!! Tesim sa s tebou a drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku :D :D :D
Verim, ze aj ja budem onedlho takato stastna :lol:

Drz sa !!!
Lenka 21

expert
 
Príspevky: 1297
Mood: Cool
Obrázky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.