Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Menstruacia po vysadeni antikoncepcie

Odoslaťod Hosť » Št 08.Jún. 2006 10:52

Ak sa mozete podelit o skusenost, budem vdacna. V oktobri som vysadila HAK a mala som odvtedy normalnu menstruaciu, velmi pravidelne az do januara. Dalsi mesiac sa MS dostavila o 2 tyzdne neskor a odvtedy (2 mesiace) sa nic nedeje. Bolo mi narychlo povedane mojim zanepraznenym doktorom, ze je normalne ze MS nie je ustalena po vysadeni HAK, co dava zmysel. Nie som si ista co si mam o tom mysliet , pretoze cyklus bol niekolko mesiacov najprv v poriadku predtym, ako zacal vymeskavat.
Mate s tymto skusenost?

Dakujem!
Hosť

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Lenka 21 » Št 08.Jún. 2006 13:18

Ahojte, ja mam podobny problem. Vysadila som HAK, prve styri mesiace som mala menstruaciu ako hodinky a potom mi meskala 1 tyzden. Dalsi mesiac to bolo v poriadku a teraz opat meskanie. Tiez by ma zaujimalo, kolko asi trva organizmu aby sa dostal do normalu a fungoval v poriadku po vysadeni HAK?
Obrázok používateľa
Lenka 21

expert

Mood: Cool
Obrázky: 2
Založený: Po 05.Jún. 2006 10:46

Odoslaťod Kaja » Po 12.Jún. 2006 14:09

Ahojte, ja s tym sice skusenost nemam, ja ked som vysadila HAK, tak odvtedy mam menzes ako hodinky, vzdy v rovnaky den, a cyklus 28 dnovy. No myslim si, ze vo vas tie prve mesiace po vysadeni este boli nejake "ostatky" HAK a po tom case sa telo "vycistilo". Ja by som asi zasla za lekarom, aby mi urobil hormonalny profil, ci vobec prebieha ovulacia a ake su hodnoty dalsich hormonov vplyvajucich na vystelku maternice a nasledne spustenie menzesu (v pripade, ze nedoslo k oplodneniu :wink: ) :D
Asi som vam moc neporadila, co? :? Ale drzim palce, nech sa vam to upravi, predpokladam, ze tuzite po babatku, tak nech sa vam vyhnu akekolvek problemy v ceste za nim :wink:
Kaja
začiatočník

Založený: St 29.Mar. 2006 14:51

Odoslaťod Lenka 21 » Po 12.Jún. 2006 16:14

Ahoj Kaja, dakujem za radu. Ano snazim sa otehotniet asi 7 mesiacov. Zatial neuspesne. Koncom tohto tyzdna idem ku gynekologicke a dohodneme sa ako dalej. Povedali sme ze cca 6 mesiacov po vysadeni HAK pockame ci otehotniem a ked nie tak sa s tym zacneme zaoberat. Inac pisem si babami aj na fore chceli by sme babetko v teme Rada - tehotensky test. Ak mas nejake dobre navrhy a odpovede na nase otazky tak sa pridaj. Kazda rada a pomoc je super. Pekny den a este raz dakujem. :D
Obrázok používateľa
Lenka 21

expert

Odoslaťod Elena » Po 19.Jún. 2006 17:39

Ahojte,

v prvom prispevku som sa zabudla zaregistrovat, ja som "anonym" :)
Vyzera to, ze sa vsetko nakoniec upravilo. Nieco z HAK urcite zostalo v organizme aj po vysadeni, to dava zmysel. O babenko sa nesnazim, uz mam dve, ktore mi zatial stacia :wink: , ale je dobre vediet, ze je moje telo v poriadku.

Dakujem za odpovede.

Lienka21, vela stastia, drzim palce s planmi.

Elena
Elena
Elena

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:19

Odoslaťod Markíza » Pi 23.Jún. 2006 21:00

Ja som HAK vysadila v marci tohto roka s tým, že počkáme cca 2 mesiace a začneme sa pokúšať o dieťatko. Podtýkam, že pri prvom synovi som HAK vysadila v januári a malý sa narodil v ten istý rok v novembri. Ale aby som sa vrátila k tomu, čo som vlastne chcela povedať. V apríli a v máji som dostala menštruáciu presne na 28-mi deň (takmer na hodinu presne). Teraz, v júni, mi meškala takmer týždeň. Keďže sa mi to pred tým nikdy nestalo, myslela som si, že som tehotná. Aké veľké bolo moje sklamanie, keď tehotenský test vyšiel negatívne. No a potom, po pár dňoch som to dostala. Menštruácia bola úplne iná, na akú som bola zvyknutá. Bola slabá, prerušovaná, skrátka iná. Som veľmi zvedavá, čo bude ďalej.
Markíza
expert

Založený: Ne 18.Jún. 2006 17:24

Odoslaťod Kaja » Po 26.Jún. 2006 13:01

Ahoj Markiza. Ja by som este nehadzala flintu do zita, lebo ked ti meskala a potom bola taka o nicom a test negativny, tak mozno si tehotna, len mas este nizku hladinu HCG, ktoru test nezachytil. Citala som o pripade, kedy bola baba uz v 3. mesiaci, od lekara potvrdene tehu a testy stale negativne :shock: :) .
Velmi by ma zaujimalo, ako to s tebou dopadlo, tak daj, prosim vediet. :)
Kaja
začiatočník

Založený: St 29.Mar. 2006 14:51

Odoslaťod Markíza » Ne 23.Júl. 2006 20:35

Tak sa znova ozývam. Mám novinku. Dnes ráno som si urobila tehotenský test a vyšiel pozitívne. Nechcem sa unáhliť a ani nič zakríknuť, ale ak bude všetko v poriadku, koncom marca budúceho roka by sa nám malo narodiť bábätko. Keď to zhrniem, vo februári som doužívala ATK. V marci som menštruáciu dostala ešte ovplynenú ATK. Nasledujúce dva mesiace sme si cielene dávali pozor. Menštruácia prišla takmer na hodinu presne, na 28-mi deň. Menštruácia v júni meškala 5 dní a myslela som si, že som tehotná (o tom som už písala v mojom predchávdzajúcom príspevku). Test však vyšiel negatívne. Na 28-mi deň od poslednej menštruácie som cca 1/2 dňa "špinila". Bol to taký slabo ružový výtok. Myslela som si, že je to začiatok ďalšei menštruácie. Po spomínanom 1/2 dni to "špinenie" prestalo a od vtedy sa nedialo nič. Až na to, že som každým dňom mala citlivejšie prsia. No a dnes som si urobila ten test, ktorý je pozitívny. Veľmi sa z toho teším, pretože už cca rok túžim po bábätku. Našťastie nám to trvalo iba 2 meiace, kým to vyšlo. Všetkým Vám držím palce. S pozdravom "makríza" Aďa.
Markíza
expert

Založený: Ne 18.Jún. 2006 17:24

Odoslaťod Lenka 21 » Št 27.Júl. 2006 12:49

Ahoj Markiza, TOTO JE SUPER SPRAVA !!! Tesim sa s tebou a drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku :D :D :D
Verim, ze aj ja budem onedlho takato stastna :lol:

Drz sa !!!
Obrázok používateľa
Lenka 21

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.