August 2012

bábätká narodené v roku 2012
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: August 2012

Odoslaťod Dadka1979 » St 21.Mar. 2012 15:39

Kacenka, ja ani neviem čo je únava. S mojimi dvoma vrtuľami v r**i (určitej zadnej časti tela :-D ) by som sa skôr unudila ak by som nemohla niečo robiť. Čo sa týka častého močenia, pokiaľ ma nezobudí manželove chrápanie, tak tam ani nejdem :lol: Ale je pravda že už pár rokov spím so štupľami v ušiach (zvyk z detstva, mám taký ľahký spánok že by som bez nich nezaspala vôbec) takže sa skôr bojím únavy a nevyspania po tom, čo sa to malé narodí, lebo si neviem predstaviť ako budem spať bez štupľov :scared: Ešte síce stále neviem čo to je, zatiaľ je to "bábo", ale teším sa na piatok, v Košiciach bude Veselá planéta - výstava na ktorej bude aj naša knižnica a v rámci výstavy chcem navštíviť stánok ProCare - za 25Eur budú robiť 3D ultrazvuk aj s DVDčkom, takže toto si nemôžem nechať ujsť a možno už konečne budeme vedieť na čom sme :dance: :clap:
Obrázok
Dadka1979

Mood: Happy
Obrázky: 1
Založený: Ne 15.Jan. 2012 22:57

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod kacenka78 » St 21.Mar. 2012 16:14

Dadka1979 píše:Kacenka, ja ani neviem čo je únava. S mojimi dvoma vrtuľami v r**i (určitej zadnej časti tela :-D ) by som sa skôr unudila ak by som nemohla niečo robiť. Čo sa týka častého močenia, pokiaľ ma nezobudí manželove chrápanie, tak tam ani nejdem :lol: Ale je pravda že už pár rokov spím so štupľami v ušiach (zvyk z detstva, mám taký ľahký spánok že by som bez nich nezaspala vôbec) takže sa skôr bojím únavy a nevyspania po tom, čo sa to malé narodí, lebo si neviem predstaviť ako budem spať bez štupľov :scared: Ešte síce stále neviem čo to je, zatiaľ je to "bábo", ale teším sa na piatok, v Košiciach bude Veselá planéta - výstava na ktorej bude aj naša knižnica a v rámci výstavy chcem navštíviť stánok ProCare - za 25Eur budú robiť 3D ultrazvuk aj s DVDčkom, takže toto si nemôžem nechať ujsť a možno už konečne budeme vedieť na čom sme :dance: :clap:

Dadka, tak to si fakt bez príznakov :D :lol: :) alebo nemáš čas si ich všímať :wink:
a kde konkrétne je tá výstava? zaujalo ma to, možno si spravíme výletik do KE :)
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Založený: Po 31.Júl. 2006 9:28

Odoslaťod kacenka78 » St 21.Mar. 2012 16:16

Zuzulka vitaj medzi nami :) trosku poslabsie tu piseme, tak sa teším, že si tu pribudla :)
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod zuzulkaBA » St 21.Mar. 2012 19:41

Kacenka, dakujem velmi pekne za privitanie :D
zuzulkaBA

Založený: St 21.Mar. 2012 12:40

Odoslaťod Dadka1979 » St 21.Mar. 2012 21:36

Kacenka, výstava je v Spoločenskom areáli, alebo ako ho voláme my - Ferrocentre. Ak by ste išli do Optimy alebo Kiky v Košiciach, tak na kruhovom objazde odbočíte o jednu odbočku napravo skôr (alebo si dajte do navigácie Trieda Slovenského národného povstania 61). Info sa dá nájsť všade na nete, ak si dáš veselaplaneta (bodka) sk, prípadne vyhľadáš v googli, dá sa nájsť veľa, v skratke: tri dni plné zaujímavého programu pre deti (pódiový program, detská tvorba a kreatívne dielne,
cvičenie, tanec, detské kútiky aj pre najmenších), vystavovatelia z oblasti detských potrieb, zdravia a výživy, športu, voľno časových aktivít, vzdelávania a kultúry , sprievodný odborný program pre rodičov, budúce mamičky (zdravie, výživa, výchova...) - na toto posledné som zvedavá. Bude to od piatku 23.marca do nedele 25.marca, takže sa bude dať určite pozerať na všetko možné :-)))
Obrázok
Dadka1979

Odoslaťod kacenka78 » St 21.Mar. 2012 21:59

Dadka, ďakujem za info :) tak a máme program na sobotu :) synátor sa určite vyšantí a ja si tiež prídem na svoje :)
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod Kedicik » Št 22.Mar. 2012 0:52

Ahoite baby,

hlasim sa aj ja :( s poriadnou nadchou... chytilo ma to v pondelok, a pripadam si ako slon... nemozem dychat nosom, mam zalahnute v usiach, tecie mi z nosa ako z kohutika :( ale zivot ide stale rovnako. S malou treba chodit von, treba i varit, upratovat, navyse mame o jedneho stravnika viac - mam tu na navsteve otca - takze lietam a robim, chorobu nestiham... tak snad rychlo prejde, potvora jedna, ked si ju nevsimam :))

v pondelok idem na kontrolu, tak sa velmi tesim, ze uvidim mrnousa. Doktor by nam uz mal potvrdit ci ide definitivne o dalsie dievcatko. Ak ano, tak budem musiet draheho spracovavat na mnou vybrane meno - Nina :))) A inac som bola na kontrolu u endokrinologa, lebo som mala zvysene protilatky proti stitnej zlaze, ale ta nastastie pracuje ako ma, hormony tvori v pohode. Len hladina protilatok je vysoka. Mam to uz asi 4 roky, teda 4 roky o tom vedia, a zatial to takto stagnuje... o dva mesiace tam musim zas na kontrolu. No a rozmyslala som, ze je cas zajst aj k zubarovi, ako tehule mame narok na 2 preventivky zadarmo. Sice som bola pred cca pol rokom, ale treba overit ci je vsetko ok...

ja som tiez zatial pribrala 3-4 kg, tak sa celkom tesim. Lebo pri prvom tehu som dala 16 kg navyse, co by som teraz nerada. Nebavi ma potom to namahave zhadzovanie kil. Baby a uz nakupujete vybavicku? Ja musim poriesit druhu postielku, rozmyslala som nad koliskou, nejaku komodu, nieco ku kociku... joj, tak sa mi do toho nechce... teda keby sa nasiel bohaty sponzor, tak by som vyberala jedna radost :)))

pekny zvysok tyzdna i vikend... uzite si veselu planetu, ktore idete. Skoda, ze tu v Ba, tiez nieco take nie je... ja sice idem na vychod, ale az v pondelok, takze to uz nestiham...
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Kedicik

Založený: Ut 06.Okt. 2009 21:07

Odoslaťod zuzulkaBA » Št 22.Mar. 2012 21:34

Ahojte dievcata, mam na vas otazocku. Nemavate niektora bolesti v podbrusku,ale take,ze mate aj neskutocne pichanie v krizoch? Dnes som to zazila a trvalo to asi 3 hodiny a nemohla som ani chodit..predtym to byvalo len take kratke popichavanie a dost ma to vyplasilo.. :( Dakujem za odpoved.
zuzulkaBA

Odoslaťod kacenka78 » Pi 23.Mar. 2012 7:21

zuzulkaBA píše:Ahojte dievcata, mam na vas otazocku. Nemavate niektora bolesti v podbrusku,ale take,ze mate aj neskutocne pichanie v krizoch? Dnes som to zazila a trvalo to asi 3 hodiny a nemohla som ani chodit..predtym to byvalo len take kratke popichavanie a dost ma to vyplasilo.. :( Dakujem za odpoved.

Zuzulka, ak by sa to dialo mne, ja by som určite volala lekárke - ale ja som príliš opatrná a každé pichnutie beriem vážne, nakoľko už mám jednu negatívnu skúsenosť..... predsa len, nešlo len o nejaký kŕč, ale ako píšeš, trvalo to 3 hodiny .... veď za zavolanie nič nedáš, a lekárka ťa určite upokoji, že je to všetko ok :wink:

ja som včera mala tiež "blbý" deň, a pobolievalo ma bruško, ale ja som sa trepala na okná a umývala ich :oops: a dnes povinne oddychujem s nohami hore...
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod kacenka78 » Pi 23.Mar. 2012 7:27

Kedicik - nádcha prešla? u mňa našťastie po troch dňoch pomohla opäť prírodná medicína, rozmýšľam, prečo sa vždy napchávam liekami, keď teraz už dvakrát pomohli prírodné produkty :)

ináč blahoželám snáď k dievčatku, ale čakáme na potvrdenie tejto info v pondelok :) meno NINA je aj u mňa v prvej trojke, len manžel ho nechce, lebo mu to meno neviem čo pripomína.... ;--)

cestuješ na východ? máš tu rodinu? mne je ľúto, že mám to rizikové tehu, lebo mala som plánovanú cestu do BA aj so synom, no teraz si nedovolím si riskovať to :( tak Tebe príjemné cestovanie v pondelok :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod zuzulkaBA » Pi 23.Mar. 2012 8:42

Kacenka, volala som lekarke a povedala, ze to nevyzera ani na maternicu,ani na slepak, ze ma to boli prilis vysoko, ze to je skor zlcnik..Mam sa snazit jest cez vikend lahsie jedla a sledovat sa a ked by ma to opat chytilo,mam ist na pohotovost,alebo v pondelok prist rano k nej a prezrie ma...Hm, snad to nebude nic vazne a uz ma to nechyti :?
A s tymi oknami si davaj pozor, lebo ja som to cez vikend prehnala s upratovanim a potom som zazila prvykrat tvrdnutie brucha,Manzel sa na mna potom hneval, preco nelezim,ze on vsetko porobi,mam si vylozit nohy a oddychovat :(
zuzulkaBA

Odoslaťod kacenka78 » Pi 23.Mar. 2012 9:05

Zuzulka, tak som rada, že predbežne to nie je nič, čo by súviselo s bábätkom ... ale dobre že si volala, tak by si sa strachovala celý víkend... no treba sa šetriť v každom smere, aj ja sa snažím brať si to k srdcu, ale nie vždy to rešpektujem :)
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod 83lenka83 » Pi 23.Mar. 2012 16:13

Ahojte, tak ja som dnes bola vo Ferocentre na ten 3D ultrazvuk ale nebola som spokojná, doktor mi nepovedal dokopy nič, zameriava sa iba na nahravanie DVD čo mi bolo dost luto, zo všetkým som bola na tom ultrazvuku cca 15 min a inak ta výstava nič moc tiež kedže ja ešte deti nemám a pre budúce mamičky som si prezrela len ponuku kočíkov takže celkový dojem nie velmi pozitívny.
83lenka83

Založený: Ut 21.Feb. 2012 15:34

Odoslaťod Dadka1979 » Pi 23.Mar. 2012 17:01

Ahojte, tak som bola aj ja vo Ferrocentre na výstave :D Je pravda, že doktor je málovravný, hľadí čo najlepšie nahrať zábery na DVD, ale pri mojej "nevymáchanej hube" asi nevychádzal z úžasu, lebo ja som sa pýtala akoby mi za to platili a keďže si myslel že si bude mrmlať pod nos, tak som sa aj tri krát opýtala: "Čože? Nerozumiem." :lol: Takže musel zvýšiť hlas :lol: A videla som hlavičku, telíčko, hýbalo sa ostošesť (čoho som sa dosť bála či je ešte chúďa na žive, lebo som predvčerom tak pridrbala na tej debilnej Schusterovej dlažbe na Hlavne - nech ho za ňu trafí šľak práve tam kde teraz je) že som sa aj zľakla, ale všetko v poriadku. Len členok ma bolí jak ďas. A zastavila som sa snáď pri každom stánku, takže od Nivei som si zobrala vzorky krémov a detské náplaste, odvšadiaľ mám letáky a keď vyplníte v Maderne leták, tak dostanete zdarma Popôrodný vankúš na sedenie SEND (v hodnote 9,90Eur). Je pravda, že sa zdá že tam toho veľa nie je, ale je tam skákací hrad, detské a stolové hry, rôzne vystúpenia a u nás (v stánku knižnice)sa dajú kúpiť vyradené knihy z knižnice a mne sa tam celkom páčilo :)b
Obrázok
Dadka1979

Odoslaťod kacenka78 » So 24.Mar. 2012 8:38

Dadka, v%daka za info :)

tak my ideme do tych Košíc :) robíme si výletik, ďalšia prestávka bude v Prešove, kde na námestí majú minivýstavu žralokov v akváriu, tak náš Matej bude mať dnes zaujímavý deň :)
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod kacenka78 » So 24.Mar. 2012 18:53

tak dnes máme za sebou krásny deň :) boli sme v tých Košičiach na akcii Veselá planéta.... nebolo to zlé, Mateja tam ale veľmi atrakcie nezaujali, ale dostal zmzlinu, videl divadelné predstavenie a celkovo to hodnotil, že sa mu to páčilo :) ja som bola na 3D, hneď na začiatku Dr. povedal, že to nebude veľmi dobrá nahrávka, pretože som ešte v skorom štádiu prišla na 3D, najlepšie by bolo okolo 26tt, ale čo už, keď som tam bola...pri ultrazvuku asistoval moj syn, vypytoval sa doktora na kadečo :) nejak sme to zlvádli, ale na záver ma prekvapil, keď mi na otázku "čo to bude?" povedal, že asi chlapček, nakoľko moja Dr. predbežne povedala že dievčatko a už sme sa s našim Matejom tešili na kupovanie bábik (pointa - že sestrička nebude Matejovi brať jeho chlapčenské hračky :lol: :lol: :lol: )
............teraz doma som si pozerala záznam na DVD a pravdupovediac, za tych 25 € to nestálo (manžel zhodnotil, že si počká do augusta, že tie machuľky nevie identifikovať), ale je to moja chyba, že som trvala na USG v tomto tyzdni tehotenstva, Dr. ma na to po začatí upozornil, naozaj je veľmi ťažké na zázname vidieť niečo konkrétne, sem tam sa mihli črty tváre či nožičiek.... ale na druhej strane - opäť som mohla vidieť naše bábo :) :)

takže vo Ferrocentre sme strávili asi hodinku, potom sme zakotvili v OC Galeria kvôli Dinosaurom, ktorí súm tam vystavení a následne ešte výstava živých žralokov v Prešove....a prechádzka v krátkych tričkách a so zmrzlinou po meste... fakt nádherný deň za nami :D 8s:
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod Kedicik » Ne 25.Mar. 2012 1:02

ahoite baby,

Kacenka - nadcha pomalicky prechadza, je to uz omnoho lepsie... najhorsie, ze som nakazila malu, aj ked ju poctivo dopujem homeopatikami. Takze vcera cely den teplotovala, horucky okolo 39 st, a dnes uz nic, iba sopel... mava take zvlastne priebehy chorob, ze jeden den je brutalne odpalena, s horuckami a na druhy den je to uz uplne ine, skoro zdrave dieta... no klop klop, aspon to rychlo prejde... My sa tiez liecime iba prirodne... hlavne cajickujeme - vlastnorucne nazbierane bylinky, med, citron, vitamin C (cisty bez pridavkov), a homeopatika. Tamarka ma skoro dva roky a nastastie este antibiotika nebrala, a ja tiez len vynimocne. Posledny krat pri zapale mocoveho mechura, lebo to neberiem na lahku vahu, toho sa bojim, tak s tym poctivo utekam k dr. Ale momentalne mame policku v kupelni vylozenu tolkymi homeopatikami, ze keby prisiel niekto cudzi na navstevu, tak by si pomyslel :scared:

A inac ano, som z vychodu, z Michaloviec. Cestujem tam tak casto ako sa da. Hlavne pomoct mame, a trosku si oddychnut. Kym som na materskej tak mozem, ked uz budem pracovat, tak to bude horsie. Ideme teraz asi na tri tyzdne, a potom este v juni, to si povybavujem papiere, lebo tam mam stale trvaly pobyt. No a potom az s dvoma detmi niekedy na vianoce. Uz sa tesim na tu cestu :) lebo ked si spomeniem na prvu cestu s Tamarkou na vychod, tak mi je mierne zle :( nemala a nema rada dlhe cestovanie...

Zuzulka, a ty sa ako citis? pomaha dieta? Inac zlcnik, pankreas, na to si treba davat sakra velky pozor v tehu. Moja babka s tym mala problem pri oboch tehotenstvach a veruze mala dost komplikacii. Radsej dietuj, a daj si to preverit, mozno nech ti spravia sono zlcnika, ci nemas kamene, aspon budes vediet na com si. Ja s tym mam tiez obcas problemy, lenze ja sa snazim zdravsie varit, u mna napriklad vyprazane a majonezove jedla su velmi zriedkave... takze to drzim na uzde...

baby, tak mate DVD vasich krpcov. To je super. Ja tiez v pondelok poprosim doktora, aby mi vytlacit nejaku foto, aj z 3D, ak bude pekne vidiet... no som fakt zvedava ci nam potvrdi dievcatko. Dam potom vediet...

tak sa majte pekne, pekny zvysok vikendu este... :)
K.
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Kedicik

Odoslaťod zuzulkaBA » Po 26.Mar. 2012 8:17

Kedicik, ja uz dobre, do soboty ma to este trosku pobolievalo, ale uz je dobre :D Klop, klop.
Ved ja praveze skoro vobec nejem vyprazane a mastne, tak max raz za pol roka.Ale bola som po dlhom case v praci v jedalni, lebo som nestihla nic uvarit a takto som dopadla..Nechcem si vobec predstavovat, na akom oleji tam varia jedla,ale iste je, ze tam urcite uz jest nebudem..
Rozmyslala som nad cestovnou postielkou, popozerala som nejake na nete a pacili sa mi take, co maju aj prebalovaci pult, ktory sa da na ne pripevnit.Mate s tym niektora skusenost?
Dakujem za odpoved a prajem krasny slnecny dnik :dance:
zuzulkaBA

Odoslaťod Kedicik » Po 26.Mar. 2012 23:03

Zuzulka, no tak jedalen v praci... hm, no to neznie bohvieako... ja mam averzie voci vsetkym menickam, fast foodom a jedalnam. Obcas sice aj ja zhresim v mekaci... no ale verim, ze aj z tohto si to kludne mohla mat... hlavne teraz v tehu je telo na vsetko citlive... :(

S cestovnou postielkou mame skusenost taku, ze sme ju kupili este pred tym ako sa Tamarka narodila. Mame totiz malu civavu, ktorej operovali nozku a doktor nam prikazal, ze nesmie aspon mesiac a pol po operacii behat. Tak reku, ze kupime cestovnu postielku a potom ju vyuzijeme aj pri malej, lebo som z vychodu a cestujem domov castejsie, tak tam mala bude spat. Postielku sme kupili, psik si v nej uzil par tyzdnov, a Tamarka v nej nikdy nespala. Mame ju poskladanu na balkone, sem tam ju poziciam kamoskam ked potrebuju. Tamarka ledva spi v svojej postielke... a v Michalovciach ma tiez normalnu postielku... vacsinou aj tak veci vyjdu inak ako clovek mieni a predpoklada. Aj na dovolenke sme si zaplatili postielku a mala spala s nami v posteli, ako je to i doteraz :) ak mas istotu, ze ju vyuzijes, tak ju kupte, ale mozno radsej pockajte, uvidite ake bude babo, mozno bude spinkat s vami a o postielke nebude chciet ani pocut. Ak ju teda nenaucis spat vyplakavacou metodou, coho ja nie som zastanca, preto je u nas postielka v podstate v nemilosti. A aj matrace v tych cestovnych postielkach za vela nestoja. Tenke, skladatelne. Dlhodobo by som do toho dieta na spanie neukladala...

A este hlasim novinky. Takze z nasho dievcatka sa vyklul chlapcek. Uz na 100%, doktor potvrdil a aj zapisal... Nina sa teda nekona a musime vymyslat chlapcenske meno... tato je v siedmom nebi, ale je to fajn, aspon bude parik :clap:
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Kedicik

Odoslaťod katka.tehulka » Pi 30.Mar. 2012 7:03

Ahojte mamicky, ja sa pridavam tiez do skupinky babetko cakame 21:8.2012 uz sa nevieme dockat je to nase prve dietatko :D
len ma trapi jenda vec posdne dni pocitujem zvlastne bolesti, na boku pravej strany , bolesti krizov a mala som asi aj nejaku vnutornu teplotu,neviem sa rozhodnut ci to pripisat, obycajnej chripke ale zase kaslat nekaslem ani sopliky nemam skor za mi zda ze to automaticky steka po hrdle dolu , lebo rano som vyvracala hlieny...ale bojim sa tiez ci to nahodou nie je slepak??...tak kto mi poradi ?? :-??
katka.tehulka

Založený: Št 15.Mar. 2012 12:57

Odoslaťod kacenka78 » Ne 01.Apr. 2012 18:35

Ahoj Katka a vitaj medzi nami :) ja mam jeden z terminov taktiez 21.8.:)

pokial ide o bolesti, tak bolesti krizov pocitujem casto aj ja, po vacsej namahe, ako napr. vcera ked som viac upratovala, tak popoludni som prelezala na gauči a nevedela som sa ani pohnúť..

ak bolesti pretrvavaju, urcite volaj lekarke ...
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod Bea Varosova » Po 02.Apr. 2012 15:21

Ahojte augustové maminy, pridávam sa do skupiny. Podľa výpočtov by sa nám mal prírastok do rodinky narodiť 16. 8., ale podľa sona to bude skôr - 11. 8. Doma máme už 11 ročnú babenu, teraz by to mal byť chlapček. Veľmi sa tešíme. :yes:
Bea Varosova

Založený: Pi 17.Feb. 2012 15:01

Odoslaťod kacenka78 » Ut 03.Apr. 2012 19:25

ahoj Bea, aj Teba vitam v nasom klube augustoviek :) forum akosi viazne, tak snad rozprudite debatu :)

odkial ste, Katka, Bea? pracujete ci ste na PN-ke?
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

Odoslaťod martina1984 » Št 05.Apr. 2012 10:19

ahojte tehulky....
nas poklad by mal prist okolo 30.8 no uvidime :-) chceli sme to stihnut aby bolo este levica ale nevydalo ale hlavne ze bude chlapciatko zdrave :-)

zelam vam vsetko dobre a pekne stravene sviatky...
martina1984

Založený: St 04.Apr. 2012 9:08

Odoslaťod kacenka78 » Pi 06.Apr. 2012 9:38

a dalsia augustovka v klube - martinka vitaj :) aj ja som chcela levicatko, kedze ja som lev a aj moj prvy syncek (19.8.) to este stihol :) sanca je aj teraz pri termine 21.8. a u Teba tvoj chlapcek jedine zeby sa trolilinku poponahlal na svet :)

dievcence, zelam vam taktiež krásne prežitie sviatkov, u mna tento rok heslo - užiť si rodinu a pohodu a tak trochu kašlem na povinnosti (pečenie, varenie a upratovanie vo veľkom ) :) :) ako ste na tom vy ? :?:
Obrázok
Obrázok používateľa
kacenka78
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.