choroba v tehotenstve

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod Mysenka »

jolla600 píše:ahojte,ja iba kaslem a som taka slaba tak cely den len lezim a pijem teply cajik.neviem ci mam stym ist ku doktorke. :uh:

pokial nemas horucky tak ja by som v tomto stave lekarke nesla. Este nacapas nieco horsie. Kup si skorocelovy sirup proti kaslu, maju aj s echinaceou. Je vhodny pre tehotne. Celaskon tiez mozes. A oddych.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod Dot »

Mysenka píše:
Dot píše:Jola, ja som mala kasel, brala som Hedelix (ten mozu tehotne) a aj Bioparox - to je antibiotikum s lokalnym ucinkom len v oblasti dych. ciest, tiez ho mozu tehotne a predava sa bez predpisu.


nie nie, Hedelix uz tehotne nemozu. Uz je tam v letaku upozornenie. :wink: Ak na kasel, tak vhodny aj podla vyrobcu je skorocelovy sirup.



Vidis, mne ho vtedy odporucila lekarnicka. Dokonca tusim dva roky dozadu ho predo mnou takto predavali tehotnej mamicke.
Teraz si citam, ze sa nesmie pouzivat v tehotenstve, lebo nebol dostatocne testovany. Premyslam nad tym, ktory liek sa vlastne "dostatocne" testuje u tehotnych, aby sa dalo dokazat, ze im skodi ci neskodi :whist:
Lebo ucinky u zviera su casto odlisne s ucinkami na ludi.

Prave si pozeram Sinupret, ten by mal byt tiez v poriadku. Aspon v letaku ziadne podobne upozornenie nie je. Je to tiez cisto bylinny vytazok, prvosienka, baza.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod Mysenka »

Dot píše:Vidis, mne ho vtedy odporucila lekarnicka. Dokonca tusim dva roky dozadu ho predo mnou takto predavali tehotnej mamicke.
Teraz si citam, ze sa nesmie pouzivat v tehotenstve, lebo nebol dostatocne testovany. Premyslam nad tym, ktory liek sa vlastne "dostatocne" testuje u tehotnych, aby sa dalo dokazat, ze im skodi ci neskodi :whist:
Lebo ucinky u zviera su casto odlisne s ucinkami na ludi.


no, tiez som myslela, ze sa moze. Ved si pamatam aj reklamu dost castu aky uzasny sirupcek, tak jemny a prirodny, vhodny aj pre buduce mamicky. Tak som bola v tom, ze super zazrak. No a uz to neplati.

Testovane podla mna nie je nic, alebo takmer nic. Na tehotnych urcite cisto z etickeho hladiska. Testy na zvieratach asi nie su dostatocne objektivne co sa vyvoja ludskeho plodu tyka. Akurat vcera som citala zaujimavy clanok o analgetikach ako ibuprofen, paracetamol a acylpyrin v tehotenstve v suvistlosti s nezostupenymi semennikmi u chlapcov. Tieto lieky sposobuju u plodu muzskeho pohlavia reprodukcne poruchy. Ja sa snazim vyhybat v teho takymto veciam pokial to ide. No snad ani nebudem nic take potrebovat.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod schamka »

ono to skor vyzera, ze tam pridali klasicku alibisticku formulku
schamka

www.menejstatu.sk

expert
 
Príspevky: 4157
Mood: Tired

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod maca p »

na konci prveho tehu som hedelix pila na flase :drop: ...

teraz pred mesiacom ako som bola chora, plucna mi ako expectorant poradila ambrobene (vsetky sa plne hradia pacosom). pozerala pre istotu aj v medicinskej prirucke o liekoch, ci ho teho mozu a ze mozu :yes: . a aj zabral. teda + to ATB, co som spomenula vyssie (zinat).
maca p

pokročilý
 
Príspevky: 713
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod miika2 »

Ahojte,
som par tyzdnov pred porodom a zacala som dost kaslat. Klasika zacalo to soplenim, teraz mi hlieny presli dole a to ma nuti stale kaslat. Citala som ze vraj Ambrobene pomoze, tak si to kupim. Mate este nejaky tip ako sa z toho dostat? Neviem si totiz predstavit, ako mam cvicit dychanie a ako predycham porod ak budem pri tom dostavat zachvaty kasla...
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.