Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Nové "ostatné", teda "čokoľvekové" je znova na svete:)
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod kravka »

Ale jasmin, bol tam aj šport, aj o psychike som ja minimalne 3x pisala, ale zasa opakovanie matka mudrosti, takze pokracuj 8)b
No s tou dcerou - ja som skusala aj take ze ine sa nevari, ked nechce toto a to iste som jej povedala ze jej zostava aj na veceru, len ono toto uz je podla mna nutenie - ona ma napr. taku kamaratku, s jej mamou sme sa minule dohodli, ze po obede sa pride k nam hrat, my sme boli po nu a cestou mi hovori: teta, mali sme na obed cukynu, neznasam ju ale radsej som ju rychlo zjedla, lebo musim. Nepovedala som nic, prisli sme k nam, nehrali sa ani 10 min a dievca prislo, ze je hladne, nam este zostala jedna porcia z nasho masoveho obedu, zjedla az sa oblizovala, dala som im salat, ani som sa neobzrela a bol fuč vsetky taniere vylizane a otazka: teta, nemate este?
Ja som sama cele detstvo neznasala zeleninu, a to len preto, ze ma v skolke nutili ju jest, ziskala som k nej odpor, ktory som prekonala az v dospelosti, a tak som sa bala aby sa historia nezopakovala pri mojej dcere az sa to stalo.
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod Bambi13 »

Jasmin a Kravka bravooooo za ten tanec! :clap:

Som podobne ako corky,nebavi ma sportovat,nemam tomu vztah,ale iba k tym sportovym aktivitam ktore vyzaduju vysoke nasadenie!Tanec je vynimkou,milujem tanec,paci sa mi zumba,samba,aj tango...prostevsetky druhy tanca a od malicka som strasne rada tancovala.Vcera som uz zbierala info po dedine ale nic take sa tu nekona :no: .Takze si zatancim aspon s mojim syncekom v obyvacke V:) Ked nastupim do prace a to je uz co nevidiet,tak si najdem na to cas urcite!
Ale joga a podobne skor relaxacne metody by ma bavili...

corky píše:Takže nie každy človek s nadváhou sa denne napcháva s "knedlo-vepřo-zelo" a leje do seba litre oleja.


corkytak tato veta ma pobavila :lol: a este zopar v Tvojom prednese!Bravo za ten prednes!
Uz som si uvedomila ze tu nejde o nijaku dobu po ktorej sa budem moct napchavat.Ide o celozivotnu zmenu v stravovacich zvykoch.A to je velky krok.Tiez som sa nastartovala,ale inym sposobom ako ty,no radsej to tu neuvediem aby diskusia nenabrala dalsi negativny smer :8-):
Zmenit take to nieco a podobne to sa neda nikoho nahovorit,clovek naozaj musi na to dojst sam a chciet.Ale ked sa naucim jedavat ,casto,malo a zdrave veci a k tomu pit vela vody,vtedy mi neuskodi ani ak si doprajem z casu na cas nieco nezdrave,ked si toho dam iba maly kusok!
Gabika nemohla by si mi sem hodit zoznam potravin z ktorych je ta negativna a z ktorych pozitivna energia?Inac ja tiez nejedavam nizkotucne nic!Jogurt najcastejsie bielu activiu,samozrejme nie tu sladku :D
Bambi13
 
Príspevky: 42

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod inka2 »

Nadváha súvisí aj s príjmom tekutín. Ak nepijeme, metabolizmus sa spomaľuje a tuk ostáva v bunkách. Existuje tabuľka, koľko má človek vypiť tekutín počas dňa - podľa hmotnosti:
50 kg - 2l
55 kg - 2,2 l
60 kg - 2,4 l
65 kg - 2,6 l
70 kg - 2,8 l
75 kg - 3 l
80 kg - 3,2 l
85 kg - 3,4 l
90 kg - 3,6 l
95 kg -3,8 l
inka2
expert
 
Príspevky: 1385

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod Mischa: »

Podla mna tu ide o rozdielne veci. Jedna vec je zdrava zivotosprava pre zdravych ludi, druha pre obeznych - t.j. chorych.
Tato tema bola o tych chorych.
Pokial su obezni, tak ryza je jednou z najnevhodnejsich potravin. Pochopitelne knedla taktiez. Obezni ludia musia v prvom rade konzumovat vyrobky, ktore maju co najviac vyzivnych latok a vlakniny a zaroven co najnizsiu energeticku hodnotu a v idealnom pripade najnizsi GI. Idealne v pomere 40% uhlohydraty 30% tuky a 30% bielkoviny. U zien minimalne 1200 kcal denne, maximalne 1500- 1700 kcal. A preto je absolutne nevhodne, aby trebars 400kcal z toho tvorila biela ryza!
Je samozrejmostou, ze 30 minut aerobneho sportu denne je nevyhnutnost pre vsetkych a pre obeznych okrem ineho je to jediny sposob ako zrychlit a zefektivnit metabolizmus bez liekov.
Pre zrychlenie metabolizmu je okrem toho dobre aspon 1-2 krat do tyzdna k tomu pridat nejake posilovacie cvicenia - cinky alebo s vlastnou vahou.

Okrem toho 8h spanku denne a dostatok tekutin (rozumej voda).
Mischa:
expert
 
Príspevky: 1778

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod kravka »

Mischa, a ty si sa ako stala obéznou? Hormóny, málo pohybu, zlá strava...?
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod Mischa: »

kravka píše:Mischa, a ty si sa ako stala obéznou? Hormóny, málo pohybu, zlá strava...?


Ja mam to stastie, ze obezna nie som, to vsak neznamena, ze tomu nerozumiem.
Mischa:
expert
 
Príspevky: 1778

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod kravka »

No, ved ja mam tiez len nadvahu :yes: A tiez tomu rozumiem, co ale neznamena, ze to vzdy dodrziavam :rol8:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod františka »

inka2 píše:Nadváha súvisí aj s príjmom tekutín. Ak nepijeme, metabolizmus sa spomaľuje a tuk ostáva v bunkách. Existuje tabuľka, koľko má človek vypiť tekutín počas dňa - podľa hmotnosti:
50 kg - 2l
55 kg - 2,2 l
60 kg - 2,4 l
65 kg - 2,6 l
70 kg - 2,8 l
75 kg - 3 l
80 kg - 3,2 l
85 kg - 3,4 l
90 kg - 3,6 l
95 kg -3,8 l

:eeek: fiiha, až tak vela? myslela som, že 2 l stačí pre každého ...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert
 
Príspevky: 6872

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod Jasmin »

kravka píše:Ale jasmin, bol tam aj šport, aj o psychike som ja minimalne 3x pisala, ale zasa opakovanie matka mudrosti, takze pokracuj 8)b
No s tou dcerou - ja som skusala aj take ze ine sa nevari, ked nechce toto a to iste som jej povedala ze jej zostava aj na veceru, len ono toto uz je podla mna nutenie - ona ma napr. taku kamaratku, s jej mamou sme sa minule dohodli, ze po obede sa pride k nam hrat, my sme boli po nu a cestou mi hovori: teta, mali sme na obed cukynu, neznasam ju ale radsej som ju rychlo zjedla, lebo musim. Nepovedala som nic, prisli sme k nam, nehrali sa ani 10 min a dievca prislo, ze je hladne, nam este zostala jedna porcia z nasho masoveho obedu, zjedla az sa oblizovala, dala som im salat, ani som sa neobzrela a bol fuč vsetky taniere vylizane a otazka: teta, nemate este?
Ja som sama cele detstvo neznasala zeleninu, a to len preto, ze ma v skolke nutili ju jest, ziskala som k nej odpor, ktory som prekonala az v dospelosti, a tak som sa bala aby sa historia nezopakovala pri mojej dcere az sa to stalo.


kravka,
ved OK, ja som tie prispevky citala uz davnejsie, nepamatam si vsetko presne a tvoje uz vobec, pisala som len svoj nazor, takze trosku nechapem tomu dotahovaniu, kolko bolo comu venovane a ci vobec bolo... :unsure:.
A k dcere, ona nemala cas si nezvyknut na zeleninu, ako som pisala, jedavala ju od prvych prikrmov, takze nic ine ani nepoznala. Mozno som len mala stastie, ze mi to hned na prvykrat prijala a nemali sme s jedenim nejake vazne problemy. Ona nepoznala ani umele sladke chute ako detske vyzivy, piskoty, keksy, dzusy, sladene caje, kakavko,....nic, ziadne omacky a privarky. takisto ziadna sol, vegeta, az skoro do 2 rokov. ja si stale myslim, ze naco si matka dieta nauci, to mu zostane. Ale samozrejme za predpokladu, ze sa tak stravuju aj rodicia.
Jasmin
expert
 
Príspevky: 1592
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nadvaha mamicky,ktora ju mate a chcete to riesit?

Odoslaťod kravka »

Jasmin píše: ja si stale myslim, ze naco si matka dieta nauci, to mu zostane.

tak v nasom pripade plati skor naco si skolka dieta nauci, to mu zostane. lebo aj moja jedla kopec zeleniny a ziadne blbosti do 3 rokov, vyrazne sa pokazila v mš.
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron