ako zdobite velkonocne vajicka? :)

Nové "ostatné", teda "čokoľvekové" je znova na svete:)
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ako zdobite velkonocne vajicka? :)

Odoslaťod Neytiri » So 20.Mar. 2010 23:15

dajte nejake tipy, ako zdobit vajicka.. uuuplne vsetky tipy su vitane, aj jednoduchsie, co sa daju robit s detickami aj narocnejsie.. pripadne navody, foto, prihody, anything :wink: :flo:
jo a este - zdobite vyfukane vajicka, ci varene natvrdo? mne sa ta druha moznost nepozdava :no: take nemoze zostat na pamiatku.. vyfukane sa zas nedaju zafarbit farbami na vajicka (ci sa mylim?)
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako zdobite velkonocne vajicka? :)

Odoslaťod slniecko » Ne 21.Mar. 2010 0:24

Na vyfukane mozes malovat cim chces, nepotrebujes farby na vajicka. celkom dobre drzia tempery, alebo akrylky. Ale da sa aj voskovkami, alebo fixkami. V kazdom pripade je dobre odmastit povrch. Ale takito drobci mozu mat problem s vyfuknutymi, lebo este nemaju taky cit v rucickach. Ak chces na pamiatku, daju sa malovat aj umele - polystyrenove, drevene plastove a pod.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod ozujskova » Ne 21.Mar. 2010 9:35

kupujem nalepky na vajcia...potom olupujeme nalepkove vajicka,,, :yes:
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ozujskova

spali sme dnes celuuu noc...neuveritelne:-D

pokročilý

Mood: Happy
Založený: Ut 29.Apr. 2008 6:27

Odoslaťod zrzka24 » Ne 21.Mar. 2010 14:30

Chces len malovane? lebo fantazii sa medze nekladu....
S detmi by sa dali mozno aj taketo nejake servitkovane
http://www.artmama.sk/velkonocne-kreacie/servitkovane

pripadne vesele zapichy do kvetinacov by isto zvladli... my sme vyrabali s dcerkou ale s kupenymi velkonocnymi nalepkami (kedze ju bavi odlepovat a nalepovat, trenujeme jemu motoriku)
http://www.artmama.sk/velkonocne-kreacie/zapichy

Pokukaj na artmame, je tam inspiraciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod Martina z MT » Ut 23.Mar. 2010 10:08

Pekne, jednoduche a velmi kreativne su batikovane (*ci uz farbami al. cibulovymi supkami):
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10077/221998/Cibulove-kuzlo
(Ak chces farbit vyfuknute, tak musis dbat, aby do nich natiekla tekutina, nejako zatazit al. ich neustale otacat, aby boli cele ponorene).

A vdacne kraslice, odolne i vhodne na vytvaranie detmi, su vajcia obliepane latkou a dozdobene stuztickami, siltasikmi, cipockami:
Z vhodnej bavlnenej latky-zasteroviny (pekne su drobne vzory v prijemnej farebnosti - napr. modrotlac, kvietky, bodocky) sa vystrihnu 4 "spicate elipsy" (vid obr.) (podla velkosti vajicka treba zvolit velkost tohto tvaru, aby sa pri pokryti vajicka zlahka prekryvali) a tie nalepit disperznym lepidlom na vajce (spice pridu na vrcholy=dierocky vajicka). Cez spoje (sviky) i napriec po obvode vajcia sa moze dozdobit nalepenim nejakej ladiacej, ci kontrastnej stuzticky, cipocky a pod. - tieto vajicka maju vyhodu, ze samotna vyroba je jednoducha, ak je uz nachystany material potrebneho tvaru a velkosti, a vajicka sa stavaju odolnejsie voci rozbitiu.
Prílohy
sablona.jpg
sablona.jpg (6.46 KiB) Zobrazená 4034 krát
AK CHCEM VIAC DOBRA NA SVETE, MUSIM HLADAT VIAC DOBRA V SEBE. . .
Obrázok používateľa
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 12:55

Odoslaťod SilvaK » Ut 23.Mar. 2010 10:17

*zuzka* píše:dajte nejake tipy, ako zdobit vajicka.. uuuplne vsetky tipy su vitane, aj jednoduchsie, co sa daju robit s detickami aj narocnejsie.. pripadne navody, foto, prihody, anything :wink: :flo:
jo a este - zdobite vyfukane vajicka, ci varene natvrdo? mne sa ta druha moznost nepozdava :no: take nemoze zostat na pamiatku.. vyfukane sa zas nedaju zafarbit farbami na vajicka (ci sa mylim?)

Zuzka, aj vyfúkané vajíčka sa dajú farbiť farbami. Treba ich pred vyfúknutím poriadne odmastiť prípravkom na riad a urobiť trošičku väčšie dierky, aby pri farbení natiekla tekutina aj dovnútra a vajíčko sa ponorilo. Potom ju len vyleješ.
Moje lásky 1994, 1996, 1998
Obrázok používateľa
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Založený: Pi 04.Aug. 2006 7:12

Odoslaťod DanielkaS » Ut 23.Mar. 2010 10:24

My sme s dcerkou robili minuly rok kohutikov a sliepocky, mali velky ohlas u kupacov :-), robili sme z krepoveho papiera aj kuriatka
pridam foto :
Prílohy
P4021674.JPG
P4021678.JPG
toto robili deti v skolke, mozno ako inspiracia staci :-)
Kópia – P4021673.JPG
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
DanielkaS

Pre svet ste len nejaký jeden človek... ale pre jedného človiečika môžete byť celým svetom.

expert

Založený: Ne 30.Dec. 2007 22:21

Odoslaťod DanielkaS » Ut 23.Mar. 2010 10:28

s malymi detmi sa daju robit aj tak, ze natrhate si papier (z casopisov,roznofarebny - obmena moze byt farebne servitky), a tento lepite na vajicka, nechate zaschnut a je to ! vzniknu krasne farebne vajicka, sice su rucky cele zalepene, ale to neva, ved sa umyju :-)
dufam, ze sa tento rok vydaria :-)

alebo dcerka robila v skolke aj take, ze vystrihli uska zajkom a tie prilepili na vajko a vpredu nakreslili ciernou fixkou ocka nostek, fuziky a dozadu prilepili kus vaticky ako chvostik a bol hotovy zajko :-)
Obrázok používateľa
DanielkaS

Pre svet ste len nejaký jeden človek... ale pre jedného človiečika môžete byť celým svetom.

expert

Založený: Ne 30.Dec. 2007 22:21

Odoslaťod gombicek » Ut 23.Mar. 2010 14:06

danielka, dakujem za krasne tipy na zdobenie. :flo:
veru tych zajkov som kedysi robila, boli suprovi :)b
este sa spytam v akom veku dieta zvladne manipulaicu s vyfuknutym vajickom.? lebo minuly rok dcerka este rozdrvila v rucicke vsetky.
tak neveim ako to vymysliet...
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod zvedavaMT » Št 25.Mar. 2010 20:32

my sme dnes s Lalou farbili vyfuknute vajka voskom. nechala som si obaly z čajovych sviečok a do nich som topila nad velkou sviečkou v klieštoch zbytky vosku zo sviečok a kusok voskovky, podla toho aku farbu sme chceli.aby mi to rychlo netuhlo, ohrievala som to ešte priebežne nad kovou odparovacou lampou. najprv som skušala malovat na odmastene vajko koncom špendlika,ale dako to nešlo. tak som vzala štetec a normalne sme ich natierali ako farbičkami. malej a to tak rata, že ju nemožem dostat do pižama,lebo ešte jedno... už máme výstavku v pohárkoch od maggi.
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
zvedavaMT

Obrázky: 1
Založený: Pi 16.Dec. 2005 10:07

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.