diktaty a patminutovky u prvakov!

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod skorpionka33 »

Teda neviem, nas prvy rocnik caka od septembra, ale toto ma teda sokuje. Patminutovky a diktaty v 1. roc. :scared: To snad uz prehanaju, nie?
skorpionka33
začiatočník
 
Príspevky: 113
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod Táňa »

Ja mám tiež prváčku, ale také slová, ako "diktát" alebo "päťminútovka" jej nič nehovoria. Do školy chodí s radosťou a teší sa tam.
Možno to robia aj iné učiteľky, ale nie stresujúcim spôsobom. Kto vie, či aj naši niečo nepíšu, ale malá to nerieši, určite nemá z ničoho v škole stresy.

Malá má z toho fakt stresy? Ani tá stupnica sa mi nezdá. Máte zrejme veľmi prísnu učiteľku, ktorá z nich chce "urobiť" malých géniov. :D Ja som radšej za niečo ako "škola hrou".
Táňa

expert
 
Príspevky: 5290

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod mamina »

Náš je prvák, teší sa do školy a tiež píšu diktáty a bleskovky. Na rodičku nám učiteľka ukazovala ako diktuje, tak asi takto:

Matúš ide do kina. (prečíta celú vetu a upozorní, že je to nová veta). Potom Matúúúúúúúúúšššššš...........ide.....do......kina. Matúš ide do kina.

Samozrejme používa le tie slová, v ktorých sú písmená, ktoré sa učili. Neznámkuje, napíše nám vždy počet chýb. Akurát na rodičku hovorila, že až na jedného žiaka - nikto nikdy nemá viac ako 4 chyby čo je super, kedže píšu celé vety.
Syn to za stres nepovažuje
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod QWEEDY »

podla mna diktaty a 5minutovky su v pohode...akurat by mali byt riesene primerane k prvacikom...aby to bolo pre nich zabavne ucenie a nie stres ....
co mna zaraza je, ze ich znamkuju :) ja som myslela, ze teraz uz fici neznamkovy system....aspon na zakladke, pod ktoru spadame, je to tak, ze prvaci maju len slovne hodnotenie, nie znamky....
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert
 
Príspevky: 4070
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod Evina »

aj u nas sa pisu diktaty, odpisy a patminutovky. kedze dostavaju stale len peciatky, tak z toho strach nemaju. :)b vzdy je to o pani ucitelke, ako to detom poda, ci ich strasi, alebo to berie rovnako, ako ine ulohy, ktore robia na hodinach. u nas je za 1 chybu stale vcielka alebo slniecko, co je 1.
myslim si, ze niektore p. ucitelky to trosku prehanaju so svojou prisnostou a stresovanim prvacikov. :drop:
Evina
expert
 
Príspevky: 4835

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod QWEEDY »

Myslim, ze keby ste sa rodicia s nou normalne porozpravali,ze deti svojimi postupmi moc nemotivuje...mohla by to byt cesta.... kedze podla vsetkeho co baby popisali, postup nie je uplne jednotny, ale je to na ucitelovi ako sa rozhodne tieto veci riesit...vacsina veci je o komunikacii, mozno si ucka ani neuvedomuje, ze tie decka stresuje....a ak nie skusit vyssie instancie...
...bola by skoda dietatu skolu znechutit hned na zaciatku, ked ho tam caka este minimalne dalsich 9 rokov :D
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert
 
Príspevky: 4070
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod Evina »

no ale ked diktuje jednotlive slova, tak hadam vsetky by mali pisat s malym zaciatocnym pismenom okrem vlastnych podstatnych mien. Alebo pisat normalne vety.
podla mojho nazoru by deti mali dostavat ulohy od p. ucitelky, nie aby si este rodicia vymyslali diktaty a priklady. Nasi toho stihaju vela v skole, na DU mavaju malo. Hoci prve dva mesiace toho bolo tiez viac, lebo boli pomalsi.
Skusila by som sa o objeme s p.ucitelkou porozpravat. Mozno si to dokaze obhajit, preco je to nutne. Drzim palec.
Evina
expert
 
Príspevky: 4835

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron