Máte alergiu na nejake potraviny?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Kalea »

Mysenka píše:
Kalea píše:
Mysenka - ja viem, že je to alergia, len nie som si úplne istá, že na čo presne. Pretože niekedy sa mi to robí po jedle, ale niekedy stačí ak len ráno vstanem a už cítim, že sa mi tie pľuzgieriky robia (a ešte som ani nič nejedla).


Myslela som, ze si si nebola ista. S tym ranajsim vstavanim - existuje alergia na chlad, tzv. vazomotoricka porucha, kedy nie je telo schopne sa vysporiadat so zmenou teploty a reaguje pomylene. Mne napriklad leje rano z nosa ako by som mala total nadchu a neviem sa dobre dve hodiny dosrmkat. Svrbi ma podnebie na zblaznenie aj sliznica nosa. Potom akoby utne, nic, zdrava som ako buk, za cely den nezasrmkam. Proste len rano. Mozno tie tvoje ranne pluzgieriky su nieco podobne.

Možno áno, lebo dnes som absolvovala veľmi podobný scenár.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Mysenka »

vacanze píše: alebo nevie moj traviaci system stravit vajce, lebo vzdy mi je aj cely den zle :ham:


hm, to je divne. Ale par razy sa aj mne stalo, ze po jedle z vajca mi bolo tazko. Jednoducho mi dobre nepadlo. Je to mozno skor sposobom upravy, staci dat viac oleja na panvicu a uz je to tazsie. Spôsob prípravy vajec aj použitia má veľký vplyv na dobu zotrvania v žalúdku. Vajcia uvarené na mäkko zostávajú v žalúdku približne hodinu a 45 minút, surové vajcia 2 hodiny a 15 minút a uvarené na tvrdo okolo 3 hodín, rovnako ako praženica.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod čika: »

okrem inych alergii mam aj na zopar potravin, primarne na citrusy, vo vacsom mnozstve na kakao.... u mna su alergicke prejavy svrbenie, ekzem, v niektorych pripadoch dusenie sa. ano, alergia zvykne niekedy na cas ustupit, u mna napr. v obdobi dojcenia, pri prvom tehotenstve a pod....
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Dot »

Mysenka píše:K tej druhej otazke, ono je to s alergiou zvlastne - meni sa po istych obdobiach. Ja som primarne alergicka na plesen a prach. Boli casy, kedy ma rozvireny prach totalne skolil az som vyzerala ako tazka astmaticka. Preslo to. Prach sa zmiernil, ale plesen zostala. A teraz, v comkolvek je cosi plesnive tak koniec. Skoncilo to anafylaktickym sokom po konzumacii spagiet s tuniakom. Uz sa nedozviem co za sajrajt v tom bol, ale nieco plesnive urcite. A alergie mi takto pribudli uz aj v potravinach.Tuniaka nejem uz z obavy, dokonca mi vysli pozitivne testy. Morske obludy si dam, ale mavam Zyrtec po ruke. Ked som bola tehotna tak mi navrela uzlina pod krkom po konzumacii hrozna. Bobula musela byt naplesnivela. Inak hrozno mozem. Zapastie sa mi naposledy vysypalo svrbivou koprivkou po orechovej torte (od svokry :mrgreen: ), som presvedcena, ze orechy boli plesnive. Takze, jednoznacne nemozem povedat, ze som na tieto potraviny alergicka. Ale pre istotu sa im vyhybam. To co mi prekazalo v minulosti, dnes mi nevadi, zato ma vie prekvapit kadeco ine. Cize, nieco zmizne, nieco pribudne. To mi tvrdila aj alergologicka. Ze sa to skratka meni.


Mysenka, tebe to zistili aj na testoch?
Mne sa po rokoch vratil ekzem na rukach (obcas popraskane do krvi), plus sa mi zacali vyhadzovat take drsne cervene flaky (sumerne, krk a dokonca ocne viecka), podla testov (koznych aj z krvi) nemam alergiu na nic. Hneva ma to, lebo radsej by som vylucila nejake potraviny, ako to potlacat kortikoidmi, lebo tie su jedine, co zaberaju (dlho som sa im branila, ale ked sa mi tie ruky uz infikovali, tak som regiznovala).
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Mysenka »

Dot píše:

Mysenka, tebe to zistili aj na testoch?
Mne sa po rokoch vratil ekzem na rukach (obcas popraskane do krvi), plus sa mi zacali vyhadzovat take drsne cervene flaky (sumerne, krk a dokonca ocne viecka), podla testov (koznych aj z krvi) nemam alergiu na nic. Hneva ma to, lebo radsej by som vylucila nejake potraviny, ako to potlacat kortikoidmi, lebo tie su jedine, co zaberaju (dlho som sa im branila, ale ked sa mi tie ruky uz infikovali, tak som regiznovala).


Ano, vysli mi pozitivne plesne, prach a tuniak. Neskor aj ambrozie. :rol8: Chvilu som behala po alergoimunologii, preliecila som sa, alergia na prach sa zmiernila neporovnatelne, ale plesne zostali. Uz sa liecim sama, obcas si kupim Zyrtec alebo Zodac. Najma ked viem, ze konzumujem nieco co by nemuselo dobre dopadnut. Cisto preventivne. Ale casom si planujem najst priestor znovu zajst za alergo, zistit na co som alergicka aktualne.

nedrazdi TA nejaka chemia? Trebars v pracom prachu ci avivazi? Kedysi kamarat na taketo prejavy ako popisujes pouzival Skincap, celkom si pochvaloval.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod linaa »

na cierne korenie, matu, lieskove orechy = v restauracii takmer vsetko, polievky, bujony, fastfoody, cipsy, gulase, maso, - korenie....mata - zubna pasta len bez mentolu, ziadne mentolky, tictac, mojito, zuvacky, ustne vody.. lieskovce - cokolada, sladkosti....alergia je strasnaaaa otrava, preto potom od nervov beham beham beham :))
linaa
pokročilý
 
Príspevky: 712

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Dot »

Mysenka píše:
Dot píše:

Mysenka, tebe to zistili aj na testoch?
Mne sa po rokoch vratil ekzem na rukach (obcas popraskane do krvi), plus sa mi zacali vyhadzovat take drsne cervene flaky (sumerne, krk a dokonca ocne viecka), podla testov (koznych aj z krvi) nemam alergiu na nic. Hneva ma to, lebo radsej by som vylucila nejake potraviny, ako to potlacat kortikoidmi, lebo tie su jedine, co zaberaju (dlho som sa im branila, ale ked sa mi tie ruky uz infikovali, tak som regiznovala).


Ano, vysli mi pozitivne plesne, prach a tuniak. Neskor aj ambrozie. :rol8: Chvilu som behala po alergoimunologii, preliecila som sa, alergia na prach sa zmiernila neporovnatelne, ale plesne zostali. Uz sa liecim sama, obcas si kupim Zyrtec alebo Zodac. Najma ked viem, ze konzumujem nieco co by nemuselo dobre dopadnut. Cisto preventivne. Ale casom si planujem najst priestor znovu zajst za alergo, zistit na co som alergicka aktualne.

nedrazdi TA nejaka chemia? Trebars v pracom prachu ci avivazi? Kedysi kamarat na taketo prejavy ako popisujes pouzival Skincap, celkom si pochvaloval.


Avivaz nepouzivam, periem v Froschi, lebo je "eko". mam pocit, ze ak by to bolo praskom, tak sa vyhadzem na tych miestach, kde sa mi koza dotyka oblecenia, ale ocne viecka?
Ruky sa zhorsia vzdy, ked umyvam bez rukavic, prip stahujem nieco spinave. Tak som si vyhodnotila aj to spusteni ekzemu, v Anglicku, kde som permenentne nieco umyvala. ALe casto aj to nie, mam pocit, ze to prichadza hlavne pred MS.
Co je to ten Skincap?
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.