Máte alergiu na nejake potraviny?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Kalea »

vacanze píše:Ako sa to prejavuje okrem pripadnych vyrazok? Spozorovala som, ze nemozem zjest vajcia tak ako mne je vzdy zle po nich, som si myslela, ze vajce je v pohode a nie je :?!? zmizla Vám pocas zivota alergia, alebo neznasanlivost na nejaký druh stravy?

Nie som si istá, či je to alergia na potraviny (alebo na niečo iné), ale mne sa na podnebí tvoria také svrbivé pľuzgieriky. Ak si dám liek proti alergii, zmiznú skôr, ak si liek proti alergii nedám, tak im trvá dlhšie, kým zmiznú.

Vanesku vždy po zjedení jahôd bolievalo brucho, tak jej ich už vôbec nedávame.

Deniske zmizla alergia na bielkovinu kravského mlieka, ktorá sa v bábätkovskom veku prejavovala celkovým nechutenstvom, vracaním a častými zápalmi uší.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Mysenka »

Vacanze, ak by si bola na nejaku potravinu alergicka, obycajne ta lahsia forma sa prejavi ako trpnutie jazyka, pocit palenia, lahsia dusnost, pripadne niekde na kozi svrbiva vyrazka. V horsom pripade Ti opuchnu dychacie cesty, tazko sa dycha, zvysi sa tlak, ocervenies v tvari, pocit busenia srdca, hnacka, vracanie. Ale to uz su priznaky anafylaktickeho soku, vtedy treba okamzite alarmovat okolie. Treba podat antihistaminikum.

K tej druhej otazke, ono je to s alergiou zvlastne - meni sa po istych obdobiach. Ja som primarne alergicka na plesen a prach. Boli casy, kedy ma rozvireny prach totalne skolil az som vyzerala ako tazka astmaticka. Preslo to. Prach sa zmiernil, ale plesen zostala. A teraz, v comkolvek je cosi plesnive tak koniec. Skoncilo to anafylaktickym sokom po konzumacii spagiet s tuniakom. Uz sa nedozviem co za sajrajt v tom bol, ale nieco plesnive urcite. A alergie mi takto pribudli uz aj v potravinach.Tuniaka nejem uz z obavy, dokonca mi vysli pozitivne testy. Morske obludy si dam, ale mavam Zyrtec po ruke. Ked som bola tehotna tak mi navrela uzlina pod krkom po konzumacii hrozna. Bobula musela byt naplesnivela. Inak hrozno mozem. Zapastie sa mi naposledy vysypalo svrbivou koprivkou po orechovej torte (od svokry :mrgreen: ), som presvedcena, ze orechy boli plesnive. Takze, jednoznacne nemozem povedat, ze som na tieto potraviny alergicka. Ale pre istotu sa im vyhybam. To co mi prekazalo v minulosti, dnes mi nevadi, zato ma vie prekvapit kadeco ine. Cize, nieco zmizne, nieco pribudne. To mi tvrdila aj alergologicka. Ze sa to skratka meni.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Mysenka »

Kalea píše:Nie som si istá, či je to alergia na potraviny (alebo na niečo iné), ale mne sa na podnebí tvoria také svrbivé pľuzgieriky. Ak si dám liek proti alergii, zmiznú skôr, ak si liek proti alergii nedám, tak im trvá dlhšie, kým zmiznú.


Kalea, je to alergia. Obycajne sa taketo pluzgieriky na podnebi robia z orechov ci kakaa. Mame sa robili z coko pribinacika. :roll:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Kalea »

vacanze píše:
no ako tak pozeram, clovek moze alergiu dostat aj na "stare" kolena :?!?

Veru môže. Tá pliaga sa môže prejaviť kedykoľvek.

vacanze píše:Zapalmi usi? to je zvlastne :blink:

Ja som si to vtedy nespájala, ale naozaj mala tie zápaly nejako často. A potom som kdesi vyčítala, že to môže súvisieť s alergiou na kravské mlieko.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Kalea »

Mysenka píše:
Kalea píše:Nie som si istá, či je to alergia na potraviny (alebo na niečo iné), ale mne sa na podnebí tvoria také svrbivé pľuzgieriky. Ak si dám liek proti alergii, zmiznú skôr, ak si liek proti alergii nedám, tak im trvá dlhšie, kým zmiznú.


Kalea, je to alergia. Obycajne sa taketo pluzgieriky na podnebi robia z orechov ci kakaa. Mame sa robili z coko pribinacika. :roll:

Mysenka - ja viem, že je to alergia, len nie som si úplne istá, že na čo presne. Pretože niekedy sa mi to robí po jedle, ale niekedy stačí ak len ráno vstanem a už cítim, že sa mi tie pľuzgieriky robia (a ešte som ani nič nejedla).
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Kalea »

Mysenka píše:To co mi prekazalo v minulosti, dnes mi nevadi, zato ma vie prekvapit kadeco ine. Cize, nieco zmizne, nieco pribudne. To mi tvrdila aj alergologicka. Ze sa to skratka meni.

Áno, toto môžem potvrdiť aj ja z vlastných skúseností.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte alergiu na nejake potraviny?

Odoslaťod Mysenka »

Kalea píše:
Mysenka - ja viem, že je to alergia, len nie som si úplne istá, že na čo presne. Pretože niekedy sa mi to robí po jedle, ale niekedy stačí ak len ráno vstanem a už cítim, že sa mi tie pľuzgieriky robia (a ešte som ani nič nejedla).


Myslela som, ze si si nebola ista. S tym ranajsim vstavanim - existuje alergia na chlad, tzv. vazomotoricka porucha, kedy nie je telo schopne sa vysporiadat so zmenou teploty a reaguje pomylene. Mne napriklad leje rano z nosa ako by som mala total nadchu a neviem sa dobre dve hodiny dosrmkat. Svrbi ma podnebie na zblaznenie aj sliznica nosa. Potom akoby utne, nic, zdrava som ako buk, za cely den nezasrmkam. Proste len rano. Mozno tie tvoje ranne pluzgieriky su nieco podobne. Skusila si obut sa hned po vstani z postele do papuc? Ked to robim ja, tak nesmrkam. Zabera. :wink:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert
 
Príspevky: 15121
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron