Dar na krst?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dar na krst?

Odoslaťod kikaBB »

Baby ake darceky davaju krstni rodicia krstniatku? Chystame sa dat pokrstit dcerku a krstni rodicia sa nas pytali co jej maju dat. Pri synovi sme nic taketo neriesili, lebo krstni boli svagrovci a volako mi na tom ani moc nezalezalo, aby sa nieco kupovalo, vsak naco aj. Lenze teraz mame druhych krstnych a ti chcu nieco dat a ja teraz neviem co povedat. Vraj sa zvyknu nausnice, lenze tie mi uz mame po babicke. :roll:
kikaBB
expert
 
Príspevky: 6963

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dar na krst?

Odoslaťod meggie »

ja mám chalanov, náušničky nepripadali do úvahy, dostali retiazku s príveskom a nejaké peniaze, čo sme im odložili na knižku.
meggie

koniec niečoho je začiatkom iného...ale čoho?

expert
 
Príspevky: 2756
Mood: Tired

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dar na krst?

Odoslaťod mamina007 »

ahoj, my sme krstili syna, takze nausnicky ziadne:-) malemu je krstna mama moja sestra, kupila mu celkom prakticke veci ako plienky, oblecenie a nejaku hracku. A upiekla vynikajucu tortu. Ja som jej dcerkam kupila nausnicky, oblecenie a hracky. Vyber nausniciek som nechala na sestru, nech si vyberie, ktore sa jej pacia.
Som zastancom skor praktickych darcekov (teda ak uz nausnice patria k bontonu, nieco k tomu pridat). Tym sa riadime v rodine a sme s tym spokojni (ale prakticke darceky od manzela - niiiiiiiiiieeeeeee :lol: ). Pri sviatkoch, krstoch, svadbach sa vzdy opytame, co sa komu prave hodi, co potrebuje a kupime. Pri detoch je to hlavne oblecenie (ked boli netere mensie, boli k obleceniu pripojene vzdy aj hracky, teraz su to velke paradnice a oblecenie - to je super darcek). Hlavne je nemat problem sa opytat a odpovedat bez okunania.
Takze ked nausnicky mate, povedz, co by sa ti hodilo. Ved babetko toho potrebuje dost.
mamina007

 
Príspevky: 69
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dar na krst?

Odoslaťod sicilia* »

krstní rodičia našeho syna urobili taký ako darčekový kôš...ale vlastne spodok bola väčšia krabica obalená v baliacom papieri s detským motívom a tam boli rôzne veci pre bábo...plienky, podbradník, cumlík, hrkalka, kúsatko, fľaška, dupačky, body, čiapočka, macko...a ešte tam boli nejaké peniažky a celé to bolo zabalené v celofáne a vyzeralo to veľmi pekne
sicilia*
expert
 
Príspevky: 1508

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dar na krst?

Odoslaťod sicilia* »

ozujskova píše:Ja som bola teraz v juny krsna chlapcovi a tu na vychode su teda velmi financne narocne zvyky takze som kupovala:celu vybavu do krstu od ponoziek po perinku a sviecku,potom sme kupili autosedacku vajicko a detsku stolicku na jedenie+velky darkovy kos+velky balik v nom boli:deka,saty,nocnik,kozmetika,hrkalky,flasky ,podbradniky,a kadejake somarinky detske+velky balik prlienok v takej krabici na hracky 150ks plienok+ooobrovsku tortu...cely ten spas ma stal cca 15000SK :roll:

mne sa nezdá, že by tu na východe boli takéto finančne náročné zvyky...to počujem po prvý raz, aby krstní rodičia kupovali veci v takej veľkej finančnej hodnote
sicilia*
expert
 
Príspevky: 1508

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dar na krst?

Odoslaťod ksichta »

My sme kupovali retiazku s krížikom , sviečku, nejaké oblečko a hračky. Mne osobne by bolo asi nepríjemné prijať dar v príliš vysokej hodnote. Myslím, že sa hodí aj niečo na pamiatku aj niečo praktické. :wink:
ksichta
expert
 
Príspevky: 2439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dar na krst?

Odoslaťod sicilia* »

tak to je fakt len zvyk rodiny a nie kraja
sicilia*
expert
 
Príspevky: 1508

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.