Kuchynska linka

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Kuchynska linka

Odoslaťod ansleDV » So 21.Feb. 2009 21:19

Ahojte, dievčatá.
My sme prerábali našu malú kuchyňu v novembri 08, ale nič nešlo ľahko. Je veľmi relatívne už aj to, čo je lacné a čo drahé. Pochodili sme mnohé štúdiá a nejako sa nám nepáčilo, aké návrhy nám dokázali urobiť a ešte za to pýtali dosť peňazí. Ja som si kuchyňu navrhovala sama, do grafického návrhu sme to dali prerobiť v Naceve (za 2000 Sk) a vyrábali nám ju takí stolári z Petržalky. Vnútorné vybavenie skriniek sme si kupovali sami vo firme Schachermayer. Vyšlo to dosť peňazí, ale na druhú stranu máme v nej samé kvalitné veci. Jasné, že sa človek pri tom aj veľa naučí. Napríklad - dnes už vôbec neviem, prečo som trvala na keramickej varnej doske. Museli sme prerábať elektriku a teda sa to dosť predražilo. Nehovorím o zložitom vybavovaní v ZSE. Nevadí. Práve včera nám boli zapojiť elektriku na tri fázy a tak sa skončil dlhý príbeh "prerábka kuchyne". A takýchto drobností by sa ešte zopár našlo. Vyčíslené by to už tak malicherne nevyzeralo...
Ale kuchyňu mám teraz naozaj peknú :lol:
ansleDV

Založený: St 12.Sep. 2007 9:50

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Dádulka °°° » So 21.Feb. 2009 21:52

A máte niekto skúsenosť s výrobcom Danko? Tie realizácie vyzerajú veľmi vydarene.
www.dankokuchyne.sk
Obrázok používateľa
Dádulka °°°

expert

Založený: Ut 01.Apr. 2008 17:28

Re: Kuchynska linkaRe: Kuchynska linka

Odoslaťod katinka » So 21.Feb. 2009 22:24

babulky co mate kuchynu z ikea, mate odtial aj spotrebice? napr. ruru? lebo mne sa dizajnovo paci, len neviem, ci je aj taka kvalitna. je to whirlpool.

ja by som chcela kuchynu fagerland a do nej sa mi stylovo nic ine nehodi.
Prílohy
57613_PE163198_S4.jpg
Obrázok používateľa
katinka
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:49

Odoslaťod Zuzka » So 21.Feb. 2009 23:01

AnsleDV prosim ta a preco ste prerabali elektrinu? to mate v klasickom bytovom dome? a to celu elektrinu v byte, alebo len tu cast na zapojenie dosky? mozes napisat k tomu viac, pls :?:
nas to tiez caka, ta prerabka kuchyne a tiez chcem dosku a bola som velmi akcna, pri prerabke kupelne som dala hned odpojit plyn a teraz musim dat tu dosku (sklokeramicku, indukcnu :?: ) a to mame klasicky byt s napatim tusim 230v-to akoze mi nepojde :?:
Obrázok
Obrázok
Zuzka
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:23

Odoslaťod Evina » Ne 22.Feb. 2009 8:37

Zuzka píše:AnsleDV prosim ta a preco ste prerabali elektrinu? to mate v klasickom bytovom dome? a to celu elektrinu v byte, alebo len tu cast na zapojenie dosky? mozes napisat k tomu viac, pls :?:
nas to tiez caka, ta prerabka kuchyne a tiez chcem dosku a bola som velmi akcna, pri prerabke kupelne som dala hned odpojit plyn a teraz musim dat tu dosku (sklokeramicku, indukcnu :?: ) a to mame klasicky byt s napatim tusim 230v-to akoze mi nepojde :?:

tak to drzim palce, lebo na sklokeramiku a indukciu potrebujes 380V.... 8)
Obrázok používateľa
Evina
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 8:55

Odoslaťod kikaBB » Ne 22.Feb. 2009 9:58

Zuzka píše:AnsleDV prosim ta a preco ste prerabali elektrinu? to mate v klasickom bytovom dome? a to celu elektrinu v byte, alebo len tu cast na zapojenie dosky? mozes napisat k tomu viac, pls :?:

Tak my sme torturu s elektrikou a elektrickou rurou absolvovali v roku 2000. Musela som si dat podpisat vsetkym susedom nad sebou ( byvame na prizemi ) papier, ze s tym vobec suhlasia, lebo bez toho by nam to SSE neurobila, musela som ziadat aj stavebne bytove druzstvo a na zaver revizia elektriky za 5tis ... no "radost" zit. Myslim, ze sa to robi kvoli zvysenemu prikonu elektriky, alebo co. Ked je jednofazovy je 220V, pri trojfazovom je to az 380V. Nas to caka teraz znova, aleaspon viem co vsetko. :lol:
kikaBB
expert

Založený: Št 27.Okt. 2005 17:29

Odoslaťod Zuzka » Ne 22.Feb. 2009 10:27

no do kelu, to sme ma nepotesili :? asi dam naspat plyn, hadam to bude jednoduchsie spravit do toho vymurovaneho dieru na ruru ako cela procedura okolo elektriny :roll:
Obrázok
Obrázok
Zuzka
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:23

Odoslaťod ansleDV » Po 23.Feb. 2009 9:10

Zuzka,
elektriku sme prerábali iba od rozvodnej skrine do kuchyne (tam ku všetkým zásuvkám a svetlám).
My sme nemuseli žiadať susedov, ale správcu domu o súhlas. My sme z BA a ZSE má takéto požiadavky. Najprv žiadosť o zvýšenie počtu fáz. Oni Ti to povolia na základe projektu a súhlasu správcu. Na záver musíš predložiť revíznu správu a samozrejme zaplatiť pripojovací poplatok. Takže investícia sa dosť predraží. Preto je jednoduchší plyn.
Kým sme všetko vybavili, tak sme normálne varili a zapojení sme boli na jednu fázu.
Pozitívne na tom ale je, že sme teraz o čosi múdrejší :D
ansleDV

Odoslaťod Dádulka °°° » Po 23.Feb. 2009 23:55

Obrázok používateľa
Dádulka °°°

expert

Založený: Ut 01.Apr. 2008 17:28

Odoslaťod ansleDV » Ut 24.Feb. 2009 12:48

Daniela, to je výborná stránka. Tiež mi veľmi pomohla pri plánovaní kuchyne.
ansleDV

Odoslaťod jahyba » Št 12.Mar. 2009 22:52

my mame Noblesu - nem,firma Nobilia- vztah ceny a kvality vynikajuci-- mozte si sami naplanovat na www.nobilia.de, kupit v kika alebo lepsie v mobelixe- je tam viac moznosti - co sa tyka sirok a vysok skriniek
jahyba
začiatočník

Založený: St 16.Máj. 2007 20:40

Odoslaťod miriammiriam » So 14.Mar. 2009 16:22

Ahoj, jednoznacne nedoporucujeme IKEA, Decodom maju nasi znamy, druhy rok im nedokoncili nedostatky na kuchyni a chybajuci sokel, ceny premrstene, zname ako predrazene studio, no casto su s nimi ludia aj spokojni. Doporucujem neskromne nase interierove studio v BA :wink: - www.camynam.sk
Upravila som prispevok ktory som pisala ako strasne nenapadnu vlastnu reklamu narychlo :D
Naposledy upravil miriammiriam dňa Ne 10.Máj. 2009 23:26, celkovo upravené 3 krát.
miriammiriam

Založený: Po 19.Máj. 2008 18:41

Odoslaťod katchka » So 14.Mar. 2009 17:23

My mame kuchynu Sykora, cez Dekodom na Vajnorskej v BA, a sme velmi spokojni, cenovo sice vyssie, navrh som si upravila podla seba, ale ako asi jedini z mnoho dodavatelov, co sme mali tu cest spoznat pocas zariadovania bytu, dodrzali co slubili, presne na den, a maju vybornu montaznu skupinu, co nam popri tom porobila aj vselijake ine veci po inych neschopnych...a rohovu skrinku mame na ten jeden pant skladacie dvere :) a kuchyna je fakt, ze krasna :P mame tu plum v kombinacii s jemne oranzovymi dvierkami....ta zlta bola na mna prilis :D

http://www.kuchyne-sykora.cz/en/kitchen ... -kuchyne=1
Obrázok
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
katchka

zuprmuši :)

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 15:32

Odoslaťod slniecko » Ne 15.Mar. 2009 0:25

Ahoje, dnes som nasla podlinkovy drez vmonovany v drevotrieskovej linke od Ewe. Neviete, ci to robi aj ina firma? Mne sa take drezy velmi pacia, ale umely ani pravy kamen nechcem.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod miriammiriam » Po 16.Mar. 2009 1:07

O aka cest nasla som tu jednu nasu spokojnu zakaznicku, snad davam dobry link...http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t ... ht=camynam tiez sla cez nase Camynam, vzdy nas s muzom potesia tieto hodnotenia ked niekde natrafime.

SLNIECKO tvoju otazku skus adresovat muzikovi - proste napis na camynam@camynam.sk. On sice nema rad tieto male otazocky do mailov lebo popri robote na to nie je cas, najlepsie osobne vzdy ukazat si vysvetlit si kuknut moznosti, ale ako ho poznam aj tak hned odpovie.
miriammiriam

Odoslaťod zuzkam » Po 16.Mar. 2009 9:35

miriammiriam píše:Ahoj, jednoznacne nedoporucujeme IKEA, kvalita mizerna, ziadne seriozne hranovanie, vymeranie, kvalita materialov. Decodom maju nasi znamy, druhy rok im nedokoncili nedostatky na kuchyni a chybajuci sokel, ceny premrstene, zname ako predrazene studio. Velmi doporucujem studio camynam.sk skvely pristup a profesionalita, vyborne ceny za spickovu kvalitu a a prevedenie, montaz na jednotku, vyznaju sa, dodrzuju terminy. Napr sa objavili aj na hodnoteni na jednej webke http://www.clevi.com/main.php?pg=find&s ... %BEadaj%A0. Maju predajnu na Sancovej robia od graf.navrhu po tu montaz,strasne vela materialov v ponuke aj doplnkov, spotrebicov... skus.

aka nenapadna reklama :shock:
bez zhadzovania konkurencie by to neslo?
Ja mam napr.opacnu skusenost: uz sedem rokov mame Decodom, uplne obycajny akciovy blok 2,4m, poskladali sme si ho s muzom za 1 vecer, zatial uplna spokojnost.
Do noveho bytu sme kupili Ikeu, zatial ju neuzivame, ale pred kupou som si presla milion diskusii a skusenosti boli z drvivej vacsiny pozitivne. Jasne,nie je to linka na mieru, takze sa nam po oboch stranach zvysilo po 3cm, ale celkovemu dojmu to vobec neprekaza - aspon nam nie. Cena oproti najlacnejsiemu navrhu kuch.studia bola polovicna.
Vsetko sme si navrhli sami, ale mala som z toho potesenie, urcite su ludia,pre ktorych je vyhodnejsie to niekomu zadat a nestarat sa, ale ja som sa vyzivala v kresleni a vymyslani a podstatna bola aj cena. Niektore kuch.studia ma nepresvedcili, ze su lepsi ako Ikea a tie, co presvedcili, boli nad nase moznosti a vlastne nejaky superluxus ani nepotrebujeme.
dcérka 17.8.2002 + synček 17.12.2006
zuzkam

začiatočník

Založený: St 31.Jan. 2007 16:39

Odoslaťod miriammiriam » Po 16.Mar. 2009 10:56

Ano Zuzka ja som uz ten prispevok aj upravila, sa mi nepacilo samej ako som to to pisala. Kazdy si precita prispevky a urobi si vlastny nazor, na to to tu cele je predsa. A neozyvala by som skutocne keby neboli ludia u nas spokojni, keby sa k nam ludia radi nevracali a neposielali svojich znamych. Pravda vsak ze radsej by mali pisat iny svoje skusenosti ako sami, tak tak... nuz berte to ako jeden z tipov...
miriammiriam

Odoslaťod františka » Po 16.Mar. 2009 20:41

miriammiriam píše:Ahoj, jednoznacne nedoporucujeme IKEA, kvalita mizerna, ziadne seriozne hranovanie, vymeranie, kvalita materialov.

Nuž- my máme ikeovú kuchynu 9 rokov a zatial som nepobadala žiadne nedostatky kvality... stále ako nová aj pri totálne nešetrnom zaobchádzaní... :D
(hoci nehovorím, že tie vaše kuchyne nemožu byť lepšie... :wink: )
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod katinka » Po 16.Mar. 2009 20:46

kroch, prosim ta, mate aj ikea spotrebice v kuchyni?
Obrázok používateľa
katinka
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:49

Odoslaťod františka » Po 16.Mar. 2009 20:53

nemáme
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod Ivka.J » St 18.Mar. 2009 19:52

Ja sa tiež pridávam k spokojnej zákazníčke kuchyne IKEA. Okrem iného záruka na 15 rokov na vnútorné vybavenie(šuplíky a pod) svečí o ich vlastnom presvedčení o kvalite materiálov. A cena bola tiež prijateľná. JA IKEA odporúčam!!!
A miriammiriam, prepáč, ale je vrchol arogancie napísať o ich nekvalitných materiáloch IKEA kuchýň, keď je zrejmé, že vy takú nemáte a pritom vychvaľovať vlastný biznis!
To mi prapadá od teba ako informácia typu: "sused hovoril, že jeho brat počul, že kamarát videl :wink: "
A teda nechcem urážať firmu tvojho muža, len reagujem na tvoj príspevok
Obrázok
Obrázok používateľa
Ivka.J
pokročilý

Založený: Po 06.Aug. 2007 19:12

Odoslaťod zuzkam » Pi 20.Mar. 2009 15:13

katinka píše:kroch, prosim ta, mate aj ikea spotrebice v kuchyni?

My sme kupili aj spotrebice v IKEA, teda ruru, varnu dosku, digestor a umyvacku. Vyraba to pre nich Whirpool, cenovo to vyslo dobre a mame istotu, ze nam to do linky zapasuje a nebudu potrebne dalsie zasahy.
Nevyhodou bolo, ze je tam obmedzeny vyber - tusim umyvacky 60cm maju len 4 druhy - a este, ze nie kazdy povazuje Whirpool za dobru znacku.
Mne to vsak vyhovovalo, ja som taka vahava, ze keby som mala vyberat z viacerych, tak doteraz nic nemam, co by som tolko porovnavala.
dcérka 17.8.2002 + synček 17.12.2006
zuzkam

začiatočník

Založený: St 31.Jan. 2007 16:39

Odoslaťod Trencanka » Pi 20.Mar. 2009 16:05

My mame IKEA kuchynu na chate a je krasna a kvalitny material. Pomer cena a kvalita vyborny. Dokonca manzel chvalil, ako vyborne sa to skladalo, vsetko pasovalo ako malo.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod Iwa » Pi 27.Mar. 2009 16:51

MY sme s Damon-om nemali dobre skusenosti: najprv kopec veci poslubovali zadarmo a potom sa to objavilo v rozpocte, slubili atypicke skrinky a potom nas odhovarali, aj cenu jednotlivych skriniek zvysili oproti tej, co nam ukazali v predajni :evil:
Tak sme nakoniec oslovili bytoveho architekta a kuchynu vyskladali z Ikei a nejake upravy spravil manzel. Ale ak nemas nikoho, kto by vedel robit stolarcinu, tak sa to neoplati. Peniaze za architekta nelutujeme, lebo priestor aj farebnost vyriesil genialne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Iwa
pokročilý

Založený: Št 10.Nov. 2005 16:32

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.