ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vianočná kapustnica a iné dobroty.

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Vianočná kapustnica a iné dobroty.

Odoslaťod Jaskynka » Pi 12.Dec. 2008 9:28

Na Štedrý deň robievam šalát zemiakový s cibuľou, teda uvarené zemiaky v šupke pokrájam na plátky, cibuľu tiez na plátky, pridám čierne korenie mleté a nálev (ocot, cukor, soľ, voda).

Rybu som doteraz robievala iba filé (také kocky), dosť sa to rozpadáva pri obaľovaní, tak som tento rok kúpila filety, obalím ich v 3obale a vypražím.

Majonézový robievam na Silvestra, tiež z uvarených zemiakov v šupke, pridám varenú mrkvu, petržlen, kareláb, zeler, hrášok, vajíčka, pokrájané uhorky, cibuľu a namiesto nálevu dám šťavu zo zaváraných uhoriek a majonézu.

Kapustnicu robievam ako mäso na šťave, teda na cibuľke opražím mäso, korenie, červená paprika, bobk. list, mäso dusím, zahustím postrúhaným zemiakom, keď je napoly mäkké, pridám kyslú kapustu (nepremývam), klobásky a po dovarení pridám ešte kyslú smotanu.
Obrázok používateľa
Jaskynka

začiatočník

Založený: St 16.Apr. 2008 11:22

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vianočná kapustnica a iné dobroty.Re: Vianočná kapustnic

Odoslaťod nea » Pi 12.Dec. 2008 10:00

Ina píše:U nas kapustnicu vari svokra, salat a kapra doniesu kstny mojho manzela :D
Ja akurat urobim cviklovy salat s koriandrom a smotanou, ked bude zaujem hodim recept.
:lol: :lol:

Ina, ja si prosim recept, mne to znie mnam :P
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod Mischa: » Pi 12.Dec. 2008 10:18

Kapustnicu (na Silvestra) robim tak, ze najprv oprazim cibulku na oleji, potom zasypem palivou paprikou aj sladkou paprikou a o 5 sekund na to zalejem vodou, potom do toho dam udene rebierka a 1 kyslu kapustu, bobkovy list a bobule, cierne korenie, potom asi o hodinu vyberiem a vykostim rebra, pridam klobasku, hriby a dalsiu kapustu, nakoniec dam este podla kyslosti kapustnu vodu a dochutim solou a korenim a hodim do toho jedny susene slivky. Na tanier si davame este lyzicu creme fraiche.

Zemiakovy salat: vychladnute zemiaky pokrajam na kocky, pridam konzervu korenovej zeleniny s hraskom, kysle uhorky a cibulu, a zalejem majonezou zmiesanou s citronovou stavou a cukrom.

Ryby v struhanke nevyprazam, to ked musim mat, tak mi staci raz za rok si kupit v Mc Donalde Fish :oops: alebo v Irish Pube fish & chips.
Ryby pripravujem bud v parnej trube alebo na panvici alebo v normalnej trube na grile.
(Ked sa ponahlam, tak vsetko v parnej trube, lososa na jednej policke aj s omackou, zemiaky alebo ryzu na druhej a zeleninu na tretej, vecera za 10 minut hotova...)
Na panvici napr. morsky jazyk po mlynarsky alebo lososa s chrumkavou kozou.
V normalnej trube manzel lososa rad brojluje (to fakt neviem po slovensky).
Mischa:
expert

Založený: Ne 31.Dec. 2006 15:50

Re: Vianočná kapustnica a iné dobroty.Re: Vianočná kapustnic

Odoslaťod Ina » Pi 12.Dec. 2008 14:36

nea píše:
Ina píše:U nas kapustnicu vari svokra, salat a kapra doniesu kstny mojho manzela :D
Ja akurat urobim cviklovy salat s koriandrom a smotanou, ked bude zaujem hodim recept.
:lol: :lol:

Ina, ja si prosim recept, mne to znie mnam :P

Inac som chcela otvorit novu temu v receptoch o Gruzinskej kuchyni, skor kaukazskej kuchyni ale v Novom roku, ked budem mat cas.

Recept na cviklovy salat.

strednich cvikliciek uvarime v supke, vychladnut, osupat, postruhat na vecsie platky v struhatku.
Do smotymy ( moze byt majoneza) ale ja mam radsej kyslu smotanu, dame vytlaceny cesnak, 5 strucikoc, mozes aj viac, ked mas rada cesnak. Cierne korenie, sol, mozes dat aj stiplavu papriku, trosku, a za 2 lyzicky mleteho koriandru.
Do smotanovej zmesy dame sviklu, a pomiesame. Najlepsie chuti na druhy den, ked sa chute pomiesaju.
Dobru chut

:D
Obrázok používateľa
Ina
expert

Obrázky: 0
Založený: Ne 13.Nov. 2005 0:26

Odoslaťod Trencanka » Pi 12.Dec. 2008 16:21

Kedze Stedry den je vynimocny, ja si v kuchyni maknem.

Kapustnica> upalim cukor na panvici na karamel /asi 1 velka polievkova lyzica cukru/, zalejem vodou a rozvarim. Kapustu dam varit, prilejem rozvareny karamel. Susene huby namocim do horucej vody , chvilu povarim a necham postat hodinku. Potom pridam ku kapuste a varim. V sladkej smotane 10percentnej rozmiesam trosku hladkej muky a prilejem do polievky. Povarim a dochutim. Ked je malo kysla, pridam kyslej vody z kapusty.
Kapor rozrezem na polovice a necham ho s kozou. Prespikujem udenou prerastenou slaninkou a kuskami citrona. Celeho kapra pokvapem citr. stavou a posypem korenim na rybu. Dam na pekac, oblozim este par kuskami masla, posypem rascou, osolim. Podlejem bielym vinom a dam piect, na zaver to dam trosku pod gril.

Zemiakovy salat: den vopred uvarene zemiaky v supke pokrajat. Uvarim korenovu zeleninu vo vode spolu aj s korenim - cierne, bobkovy list, trosku soli. Zeleninu a kysle uhorky nakrajat do salatu, tak isto aj uvarene vajicka. Cibulu nakrajat nadrobno a sparit vo vode s troskou octu. Scedit a cibulu do salatu. Pridat do salatu mlete cierne korenie, sterilizovany hrasok. Zlahka premiesat. Zemiaky zvlhcit nalevom z kyslych uhoriek alebo nalevom z uvarenej zeleniny. Nie vela, nesmu plavat vo vode alebo zo salatu urobit kasu. Do misy robim vrstvu salatu, ktoru prelejem majonezou a zase vrstva salatu a vrstva majonezy az kym vsetko neminiem.
A este recept na vianocku, ale tu idem pisat do inej temy, tam na nu bol dotaz.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod Leni » Pi 12.Dec. 2008 18:02

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Leni
pokročilý

Založený: Št 30.Nov. 2006 19:10

Odoslaťod nea » Pi 12.Dec. 2008 19:22

Mnam Ina toto isto vyskusam!

A s tou temou prosim potom nevahaj, ja nemam sajn o takej kuchyni, rada sa dozviem.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod aanka » Ne 14.Dec. 2008 13:39

Sila, aké rozne recepty na kapustnicu. Ja kyslú kapustu milujem, tak som si ich všetky prešla :wink: A hádžem recept na LIPTOVSKÚ KAPUSTNICU. My ju varíme na Vianoce, inak varíme kapustnicu rozne.

LIPTOVSKÁ KAPUSTNICA

--Do hrnca dať variť kapustnicu (tú vodu z kvasenej kapusty zriedenú s vodou, aby to nebolo moc kyslé), s trochou kapusty, surovým bravčovým, hubami a cesnakom (može byť aj mrkva-kapusnica získa nasladlú chuť)
--keď je masko takmer uvarené, pridať zemiaky (olúpané ale nenakrájané) a údené maso
--keď sú zemiaky uvarené, pridať ešte klobásky (najlepšie viac druhov)
--s klobásami variť ešte 15 minút
--podávať so širokými rezancami (ak je kapustnica dosť kyslá, može sa pridať trocha cukru a vody počas varenia)

:D chutí skvele, i keď sa to neliptákom vidí divné jesť kapustnicu s rezancami.
Obrázok používateľa
aanka
pokročilý

Založený: So 05.Aug. 2006 13:50

Odoslaťod nez » Ne 14.Dec. 2008 17:52

Celkom ma prekvapilo koľké z Vás robia štedrovečernú kapustnicu s mäsom alebo klobáskou.
nez

Odoslaťod para » Ne 14.Dec. 2008 19:06

Ina my mame cviklu uz zavarenu s koriandrom a ja salat robim ako ty ale pridavam aj vlasske orechy.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.