MIRENA

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: MIRENA

Odoslaťod jaja1 » Št 26.Okt. 2006 20:38

Ja ju mam uz pol roka, prve 3 mesiace som nepravidelne spinila ( obcas aj cely nesiac), teraz mam jemnulinke 2 dnove spinenie v case, keby som mala mat menstruaciu. Problemovy bol aj august, ani neviem preco sa moja maternica rozhodla spinit s tyzdnovymi prestavkami kazdy druhy tyzden. Ale prestalo to. ( povedala som si, ze polroka este nepreslo, takze to ma povolene :-) a kedze ma nic nebolelo, ani to nebolo nejake divoke, tak v pohode)
Som s nou velmi spokojna a konecne, po rokoch uzivania HAK tabletiek mam aj zvysene libido :D Neviem, ci to suvisi s Mirenou, ale podla mna ano.
Ja by som ju uz za ziadnu inu antik. nemenila. Vlakienka manzel neciti -pytala som sa ho 8) . Zo zaciatku som ich mohla nahmatat, ale mne sa same vtiahli do krcka, ani mi ich gynekol. neskracovala. Skoda, ze som o nej nevedela ked som dojcila, mohla som si ju dat zaviest hned po porode a nemusela som sa napchavat tabletkami.
jaja1
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Loska » St 20.Dec. 2006 21:42

Ahojte, mna by zaujimali tie pripadne problemy pri krcovych zilach. mam na ne nabeh a pri uzivani 2 druhov hak (cilest, mercilon) som mala obrovske problemy so zilami - bolesti noh take, ze som nevladala chodit, po celych nohach flaky. Myslite, ze by som nad mirenou mohla uvazovat? Dakujem
Loska
začiatočník

Založený: Ut 08.Aug. 2006 21:27

Odoslaťod jaja1 » Št 21.Dec. 2006 8:16

LOSKA: asi by si sa mala na to opytat gynekologa, ja som mala problemy s krcovymi zilami iba v tehu, potom to zmizlo. Ale hormony z mireny sa nevstrebava cez pecen, tj, do krvneho obehu by malo ist minimum hormonov, obsahuje iba gestagen, tak relativne, by to bolo mozno lepsie riesenie, ako tabletky. Ale v tom ti naozaj neporadim. Nemam s tym skusenosti, asi bude naozaj lepsie, ked sa opytas odbornika.
jaja1
začiatočník

Odoslaťod Bronca » Pi 20.Apr. 2007 21:54

Ahojte baby, mozem sa spytat ci zavadzanie boli? dakujem.
Bronca

Odoslaťod jaja1 » So 21.Apr. 2007 12:36

No, nie je to prijemny pocit, ja som pocitovala nieco, ako palivu bolest, ale trva to fakt len par sekund, asi kym prejde mirena cez krcok maternice. Ked sa sustredis na dychanie a uvolnis sa, tak je to v pohode.
jaja1
začiatočník

Odoslaťod to je jedno » Ut 10.Júl. 2007 1:59

nepostrehla som na aký čas môže byť mirena zavedená /ako dlho funguje 8) / ako dlho trvá návrat k normálu - k plodnosti, menštruácii
to je jedno

Odoslaťod Hosť » Ut 10.Júl. 2007 6:44

Je na 5 rokov, po vybrati mozez otehotniet hned, ako pri kazdej hormonalnej atk., aj prvy cyklus, ak sa zadari :D
Jaja
Hosť

Odoslaťod Hosť » Št 19.Júl. 2007 21:19

Mala som Mirenu rok a dala som si ju pred mesiacom von. Uz som totiz nevladala tak zit. Pocas celeho roka som spinila - nosila vlozky, pobolievalo ma podbrusko a necitila som sa dobre. Vydrzala som to dlho, ze? Lekarka mi davala aj nejake lieky, uistovala, ze mi to prejde. Nepreslo. Ked mi ju vybrala, ulavilo sa mi. Uz necitim take napatie v celom tele. Ale o 3 dni po vybrati som dostala taky silny menzes, ze som myslela, ze skoncim v nemocnici. Valili doslova zo mna kusy krvi, nestacila som vlozky menit, katastrofa. Po tyzdni menzes presiel, myslela som, ze pohoda. O 2 tyzdne menzes zas a dost silny a trval 10 dni. Teraz cakam, co sa bude diat. Tajne dufam, ze sa to nejak upravi, alebo ma caka kyretaz?
Mirena nikdy viac.
Hosť

Odoslaťod kaska » Ut 31.Júl. 2007 9:45

Chcela by som sa Vás spýtať. Dali ste si zaviesť vnútromaternicový systém MIRENA? Koľko ste doplácali v lekárni? Na jednej stránke som čítala že doplatok za antikoncepciu je 10% z ceny.... Je to pravda? V lekárni v mieste svojho bydliska som sa na to spýtala ale keďže magistra nemala Mirenu na sklade nevedela mi povedať cenu, ale poznamenala že jej sa to zdá "blbosť" aby poisťovňa platila 90% z ceny ktorá je okolo 7000 Sk. Odpoviete mi vy? Ďakujem

prikladám link na stránku ktorú som spomínla
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showone/ ... vag-1.html

Založený: Pi 16.Dec. 2005 18:50

Odoslaťod Maaaki » So 04.Aug. 2007 22:06

kaska píše:Chcela by som sa Vás spýtať. Dali ste si zaviesť vnútromaternicový systém MIRENA? Koľko ste doplácali v lekárni? Na jednej stránke som čítala že doplatok za antikoncepciu je 10% z ceny.... Je to pravda? V lekárni v mieste svojho bydliska som sa na to spýtala ale keďže magistra nemala Mirenu na sklade nevedela mi povedať cenu, ale poznamenala že jej sa to zdá "blbosť" aby poisťovňa platila 90% z ceny ktorá je okolo 7000 Sk. Odpoviete mi vy? Ďakujem

prikladám link na stránku ktorú som spomínla
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showone/ ... vag-1.html

Kaska, Mirena je na 90% preplacana poistovnou len v pripade indikacie, napr. ze trpis nadmernym menstruacnym krvacanim, alebo inymi problemami na ktore sa Mirena pouziva terapeuticky. Ja som tiez nasla tu stranku, tak som sa cudovala, ale v zoznamoch lieciv na stranke Ministerstva zdravotnictva som si to nasla. Neviem presne na ake ine ochorenia sa pouziva, ale manzel mi vravel, ze je to v nejakej specialnej indikacnej skupine tak to musi odobrit aj revizny lekar. Teda ak chces Mirenu ako antikoncepciu, plati sa plna suma.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Maaaki

Založený: Ne 15.Júl. 2007 0:09

Odoslaťod kalamajka » Pi 23.Nov. 2007 20:19

tak som si Mirenu dala pred dvoma mesiacmi zaviest a takisto mi lezie na nervy to spinenie. po pohl. styku sa rozkrvacam este viac a den na to mam bolesti v podbrusi ako pri menzes. stale tomu davam cas, ze som len na zaciatku. ale ci to vydrzim rok?
vlakna manzel neciti. vsetko ostatne v poho. len to spinenie nie je bohvieco.

zavadzanie ma vobec nebolelo, ani neviem kedy mi to zaviedli !!!
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Založený: Ut 04.Apr. 2006 17:09

Odoslaťod mmonika » Ne 25.Nov. 2007 6:51

bola diskusii v ORF relacii help , kde prejednavali staznosti zien a nejaku studiu zdruzenia /teda nie studiu farmakologicku/ ,bolo to o stracani chuti zit, depresiach ,celkovom zhorseni kvality zivota ,vypovede zien,ktore po vysadeni znova "ozili" ,bola tam zastupkyna vyrobcu ,,lekar a zena ,ktora organizovala ten internetovy dotaznik medzi zenami, ja som totiz uvazovala,ze by to bolo lepsia ako HA klasicka ,ale po tej besede a prispevkoch som to vylucila
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod kalamajka » Ne 25.Nov. 2007 11:03

neviem, to co opisujes nepocitujem. to bolo skor pri HAK a preto som nad HAK uz ani nerozmyslala.
ale rovnako ako pri HAK a v tehotenstve sa mi zhorsil i pri Mirene stav pokozky. opät mam vyhádzaný chrbát, zvyraznenu kontaktnu alergicku dermatitidu na pracie prachy a aj tvar to zasahuje.
urcite to suvisi s hormonami. i ked kazdy gynekolog ma bude presviecat, ze by mi mali tie hormony plet zlepsovat. ja som asi na tento pozit. ucinok antiadept. nieco tomu hraje do karát.
i teraz mi gyn. vravel, ze je to iba zo zaciatku a neskor sa to ustali. no, budeme vidiet. skepticky dufam, ze ma pravdu. a ked nema, tak si aj tak nepomozem. dalsie dieta si jednoducho v najblizsej dobe nemozeme dovolit, nemalo by nic zo zivota ono ani my . a vramci planovania rodicovstva si nemienit pred kazdym sexom prezerat medzi prstami hustotu hlienu.
najlepsie by bolo nesexovat, ze ?ono niekedy i to nase prve dieta je najlepsia antikoncepcia. moc priestoru na intimco nam nenechava.
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod mmonika » Ne 25.Nov. 2007 11:27

:D , ale zasa toto je dlhodoba investicia na vela rokov a ked mi to nesadne a hodia to do kosa, peniaze mi nevratia :( ,po HA som zasa nervoznejsia , bez ucinkov to nejde , ale ta beseda ma dorazila , barbara stockl a jej help je seriozna relacia ,boli tam aj zastancovia aj odporcovia ,ja viem ze problemy ma len cast zien,ale pri tej cene dost drahy risk , /neodpustim si poznamku pre novy cas : jeho titulky, ze malachovska je druha zenska moderatorka milionara na svete su take nepravdive ako cele noviny ,hore spominana moderatorka ho niekolko rokov moderovala ,aj ked uz nie,ale druha uz teda malachovska nebude :D /
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod justina » Po 26.Nov. 2007 8:48

ja mam mirenu mesiac.
Zavadzanie - priamo pri zavadzani som pocitila krce, ako menstruacne a obcas prisla krcova vlna este v priebehu par hodin po zavedeni, ale ziadna hroza.
teraz mam menzes, ale len take slabe spinenie. Inak bez problemov, mne teda "zapasovala". Sice, este pockam, ci nebudem z nej mat cysty... Ja som to proste riskla, 7.000 je riadny peniaz, ale ak ti padne, oplati sa.
S tym zhorsenim pleti - ja to sice nepozorujem, ale nie je to zrejme sposobene tym, ze by Mirena zhorsovala plet, ale skor tym, ze HAK plet vylepsuje.
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Založený: Ne 29.Okt. 2006 10:43

Odoslaťod kalamajka » Št 29.Nov. 2007 14:23

prepac justina, ale nepochopila som to o tej pleti. ako si to myslela ?
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod kalamajka » Št 29.Nov. 2007 14:27

je to dlhodoba investicia, aj dost penazi. lenze v prepocte by ma za 5 rokov vysla HAK aj tak drahsie a okrem toho, vyskusala som dve a nerobili mi dobre !!!
zatial mi nerobi najlepsie ani Mirena. no davam tomu este cas.
ked to ozaj do roka vyrazne neustupi, tak si poviem, ze to bola zla investicia !!! ale co uz, takych je v zivote zopar! byt v jednej izbe s dvomi detmi by bola horsia !
a to nie som egoista. lubim svoje dieta a budem lubit aj tie ostatne a dam im aj posledne,ale na Slovensku nebudem mat pre ne ani to!
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod justina » Pi 30.Nov. 2007 8:23

Kalamajka, to su tie moje dlhe vety :)
Pisete, ze po zavedeni mireny sa vam zhorsila plet. Tak ja si myslim, ze to zhorsenie nie je sposobene zavedenim mireny, ale vysadenim HAK. (-hak vylepsuje plet)
A pisala som, ze mne sa plet zatial nezhorsila.
Snad budeme napriek mirene v poriadku...vraj je vsetko zle na nieco dobre, a zaroven aj vsetko dobre na nieco zle, takze tak. Radsej trochu zariskovat ako mat kazdy rok dalsie dieta :wink:
nie ako ta jedna, ktora omylom cele roky brala namiesto antikoncepcie antidepresiva....a teraz ma 15 deti, ale vobec jej to nevadiiii :)
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Založený: Ne 29.Okt. 2006 10:43

Odoslaťod kalamajka » St 05.Dec. 2007 17:21

Justina, pred zavedenim Mireny som HAK nebrala polroka a plet a ostatne kozne problemy som mala v poriadku. ale hovorim, ze ja som mala kozne problemy aj pri Jane, co bola HAK isteho casu najlepsia pre zlepsenie pleti!

pred otehotnenim som HAK nebrala rok, a moje autopozorovanie stale vykazuje to iste !

je to indy-vindy !!!
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod jaja1 » Ut 18.Dec. 2007 18:12

Ja len na okraj - v marci ju budem mat uz 2 roky a som maximalne spokojna. Aj mne sadla! :-)
jaja1
začiatočník

Odoslaťod SylviaS. » St 19.Dec. 2007 20:04

Mirenu si dala nedavno zaviest moja kamaratka a ked jej zaviedli skoro odpadla, musela ist hned domov, lebo jej prislo zle, na 3 den isla aj do nemocnice pre neskutocne bolesti. Lekarka jej vravela, ze je to pravdepodne zapal. Este doteraz sa stazuje ze ju to boli a neciti sa teraz dobre. Brala aj antibiotika. Nema to dlho zavedene, tak caka, ci ju bolesti neprejdu, ale ked nie, tak si tda Mirenu vybrat.

Kazdy organizmus reaguje inak.
SylviaS.

Založený: St 25.Okt. 2006 20:01

Odoslaťod para » Ut 19.Aug. 2008 8:10

Neviete ako je to s vyberanim Mireny? Hormony sa uvolnuju presne 5 rokov? Ked nepride menzes, nemate strach ze ste tehotne? No ja miniem majland za tehutesty :) Uz ju mam doma, buduci mesiac mi ju zavedu.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod corky » Pi 29.Aug. 2008 19:10

xy
Naposledy upravil corky dňa So 28.Feb. 2009 21:31, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod para » Ut 02.Sep. 2008 7:05

Este mam dotaz - kedy je najlepsie zavadzat Mirenu? Mne lekar kazal prist na 3-4 den od zaciatku enzesu ale to uz budem len spinit.Kamoska vravi ze naj je ist pocas najsilnejsieho, ze vtedy to neboli. Tak neviem ci sa preobjednat ci to nechat tak.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod corky » Ut 02.Sep. 2008 9:23

xy
Naposledy upravil corky dňa So 28.Feb. 2009 21:31, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot], google [bot] a 0 hostí.