recept na ozdobenie torty

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: recept na ozdobenie torty

Odoslaťod ariel » Ut 25.Sep. 2007 14:01

Luciaa píše:Prosím, prosím, poradí mi niekto s tými hmotami? :cry: Dajú sa kvety robiť aj z fondánu alebo konkrétne z hmoty K2, alebo to bez gumpasty nepôjde? A mám rovno dve, možno trochu pritrúble, otázky: v tej K2-ke je aj tuk. Môžem nechať ozdoby voľne schnúť na vzduchu, keď sa to normálne skladuje v chladničke? Nepokazí sa to? Lebo v chladničke mi to jasnačka nevyschne a nestvrdne :?
A dá sa maľovať priamo na povrch aj gélovými farbami? Lebo na K2-ku to vôbec nejde, zapracovať farbu ide nádherne, ale maľovať navrch proste nie, lebo je to mastné a robí to len také lízance :shock: . Tak som z toho taká rozpačitá a narýchlo mením plány...
Jéj a ozaj, nemáte naáhodou niektorá odložený recept na medovník z peceni.info? Mám ho zajtra robiť a im asi spadol server, dokelu. Toto je fakt deň, sa mi vôbec nedarí...
Obdivujem vaše modelovacie schopnosti, toto je jedna z vecí, ktoré mi veľmi nejdú. Na kvety sa ale strašne teším, len som sa zatiaľ nedohodla s hmotou.

Tanelin medovník je vraj výborný .
:
http://recepty.czweb.org/HTML/index.html

Ahoj s K2 som nikdy nerobila .Skúšala som želatínovú hmotu z Livingu a ten recept bol vraj podobný tejto hmote .Podarili sa mi z nej ružičky ,ale odvtedy sa mi lepšie podarili ružičky z iných hmôt .
Veľmi dobre sa robia z mliečnej hmoty cukor mlieko 2:1 s prídavkom glukózového sirupu .
Dá sa vyvaľkať úplne do priesvitna a lupienky nechávam podoschnúť na lyžičkách.
Oplatí sa skúsiť marsmallov cukríky hmotu aj tá je dobrá a aj s fondánu domáceho s medom som robila kvietky aj orchideu dá sa .
Určite ozdoby sušiť mimo chladničky ,v chladničke by splesniveli .
Pridám fotku torty ,robila som ju pred rokom sú na nej ružičky z tej želatínovej hmoty z LIVINGU

Ivetka ,najkrajšie ružičky zatial som mala z mliečnej hmoty s glukózovým sirupom .Zoženiem ten GUM-TEX a uvidíme potom .

Prosila by som aspoń predbežne ,kto ešte niečo chcel od Malátkovcov .Ludka,MonikaB .
Prílohy
DSC00325babetko.jpg
Beata+
Obrázok
[/url]

Obrázok
[/url]
ariel
pokročilý

Založený: Ne 23.Okt. 2005 10:11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Luciaa » Ut 25.Sep. 2007 14:39

Ariel moc moc ďakujem, dnes od rána vyrábam kvietky, už mám chrbát v keli, lebo pri tom stojím a to teda nebol najlepší nápad. Ale hrozne ma to baví :) .
Mne sa K2 veľmi páči a konečne som prišla na to, ako sa s ňou dohodnúť. Na poťahovanie mi bolo fajn pomazať si náradie Cerou, ale na modelovanie je to nanič, lebo to z toho mäkkne. Takže som šla presne opačne a použila Gustin a paráda! Pomaly to vychytávam, napríklad také veci, ako že si musím nechať tú hmotu zámerne trochu osychať, aby sa dala tvarovať do tenučkých lupienkov a tak, no robím to prvý raz, takže mám dlhú cestu pred sebou :lol: . A hlavne sa mi páči, aká je tá hmota krásne biela.
Ale teda je to makačka, si neviem predstaviť ešte si aj hmotu vyrábať a miesiť a miesiť...ako to zvládate? Na úvod som chcela mať istotu, že aspoň hmota bude vydarená :wink: .
Tiež sa mi na tej hmote dosť páči, že je matná, a torte mi vôbec nevlhla ani nepraskala, bola aj po troch dňoch stále rovnaká, to som teda ocenila dosť. Takže ak chcete vyskúšať, odporúčam, moje pôvodné rozpačité dojmy sa rozplynuli, bola to moja neschopnosť, nie tej hmoty :D .

Gabika - dobrá rada s tým špáradlom, furt som si lámal ahlavu, ako to mám urobiť, aby som si spodok ružičky sústavne nemačkala prstami. Nabudúce už budem vedieť, ako nato, ďakujem.

Pridávam sa do klubu manželov modelárov lietadiel :D :D :D , len u nás je to teraz pasé, odkedy máme deti, manžel to nechal tak. Ale určite ho niekedy na niečo podobné zneužijem :wink: .

Aj na to maľovanie už som prišla, hmota musí oschnúť a je to lahoda. No učím sa, učím...

A inak som si kúpila konečne gélové farby a to je parádička, teda na farbenie hmoty, to sa nedá porovnávať. Tie Kovandových práškové majú príšerné odtiene, to som vyslovene trpela, a to rozmiešavanie bolo vážne hrozné. Ale verím, že kvalitné práškové sú dosť o niečom inom.

Tak dosť bolo pauzy, idem makať ďalej :wink: .

L.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Luciaa
začiatočník

Založený: Ut 01.Aug. 2006 9:41

Odoslaťod lanvinka » Ut 25.Sep. 2007 18:09

Kvietinka pripadne baby, ktore peciete korpus podla receptu z Kvietinkinej stranky, ako dlho a pri akej teplote mam ten korpus piect ? Na livingu som citala, ze 50 minut pri teplote 150 st., zda sa mi to nejak dlho... Ale asi to tak bude, len sa chcem uistit. Inak co sa tyka toho glukozoveho sirupu, nasla som na SK jednu firmu, ktora ho vie poslat aj v malom baleni (najmensie balenie je 0,7 l za 35,- Sk), tak som sa velmi potesila, uz ho mam doma. Ak by ste niektora mala zaujem, tu je stranka tej firmy : www.coffeadrinks.sk
lanvinka

Založený: St 04.Júl. 2007 12:04

Odoslaťod Kvietinka » Ut 25.Sep. 2007 18:18

lanvinka,

najskôr som korpus piekla ako je v recepte. Najnovšie však pečiem pri teplote 175 stupňov, no čas ti neviem povedať. Či je korpus upečený kontrolujem pomocou špajdle (zapichnem do korpusu a keď sa na ňu nič nenalepí, už je hotovo).
Katarína & spol.
Obrázok používateľa
Kvietinka
pokročilý

Založený: Št 08.Dec. 2005 13:27

Odoslaťod anaK » Ut 25.Sep. 2007 18:40

Ahojte baby, prisla som po dlhej dobe opat za vami. Nemate niektora nejake obr tort so sachovou tematikou? Neviem nic narychlo najst a chcela by som nieco take urobit v oktobri.

mimochodom urobili ste kus krasnej prace, pozerala som si vase fotky, fakt nadhera, ja som velmi dlho nic nerobila tak sa tesim, ze mam opat prilezitost

Luciaa ja robim s K2 a som s nom spokjna, aj kvetinky, aj potiahnutie, aj malovat ale ako vidim uz si na to prisla aj sama ako na nu :lol:
neviem kde si kupujes K2 ale ak v BA v Dubravke v ucilisti tak ja tam na potiahnutie kupujem radsej uz zafarbenu (aj lacnejsiu) hmotu v tych lahodkach vedla, vyrabaju to tam ucni. Mam o robotu menej - farbenie, aj z tej sa dobre robia kvety
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
anaK

začiatočník

Založený: Ne 16.Apr. 2006 21:04

Odoslaťod lanvinka » St 26.Sep. 2007 5:07

Dakujem Kvietinka, tak skusim tych 175 st.
lanvinka

Založený: St 04.Júl. 2007 12:04

Odoslaťod pristela » St 26.Sep. 2007 7:34

Vcera som sa dozvedela, ze co som dostala tu cervenu farbu tak pol kila stoji 8tisic sk :shock: :shock: :shock: no po tejto info aj vazit si ju zacnem :lol: inak je uzasna staci fakt len stipka.
Holky mate nejaky receptik na tortu s coko korpusom? Myslim tym nejaku plnku okrem tych klasik vanilkovych? Ta visnova je uzasna, ale vsak zase ju dat nemozem :roll: 18.oktobra mame dalsie meninky babatka tak mu urobim nie tortu , ale mensie auticka ale 4ks.
ARIEL- sim sim vraj ty si tu mala toho havinka robeneho podla plysaka bielo hnedy ak mas fotku prosim prosim posles? Chcem ho pre mojho krpceka sice az zaciatkom januara no psychicky pripravovat nan sa mozem uz teraz :lol: :lol: :lol:
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
pristela
expert

Obrázky: 0
Založený: Ne 05.Nov. 2006 20:42

Odoslaťod pristela » St 26.Sep. 2007 7:59

Viem , ze toto je tema o zdobeni tort, ale aj taketo cosi sa musi zdobit tak vam davam inspiraciu co som nasla na nete, ja to zacnem robit skor pretoze medovnicky by mali byt upecene mesiac pred cize 1.12 by to uz malo byt v detskych ruckach a kedze budem piect 4vlaciky bude toho hodne :lol: .Len neviem ci pre holku nevymysliet nieco ine ako vlacik no zatial ma nic nenapada :cry:
Prílohy
30.11.2006_010.jpg
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
pristela
expert

Odoslaťod Kvietinka » St 26.Sep. 2007 8:09

Jéééj, supre nápad. Aj ja asi budem robiť medovníkový adventný kalendár. :D
Katarína & spol.
Obrázok používateľa
Kvietinka
pokročilý

Založený: Št 08.Dec. 2005 13:27

Odoslaťod vrbka » St 26.Sep. 2007 11:47

žienky pomoooc mam objednavku na tortu " červený rúž" 2,5 kg :lol:

(snažila som sa nasmerovať na kvietky alebo kosik, ci klobuk ale nepodarilo sa :roll: )

našla som na nete len dve ak by ste mali nejaku zaujimavu hodte mi sem nieco

dakujem
vrbka
začiatočník

Založený: Ut 15.Nov. 2005 9:14

Odoslaťod ivetau » St 26.Sep. 2007 13:33

Dievčatá ďakujem za info veľmi mi to pomohlo,lebo sa mi nechce loviť dozadu príspevky a hľadať to.Ušetrili ste mi čas.

Vrbka-ja nič také nemám uložené :( :( :( a to s tým sirupom vyskúšam dnes mám zase svadobnú,ale len srdce.

Pristela-to čo si mala za farbu gélovú?A inak hod sem receptík na tú vuišnovú plnku pjosím,pjosím,ked ju tak chváliš bude určite mńam. :wink:

Inak dievčatá máte niektorá skúsenosti s výrobou takých tých ozdôb na boku torty čo vyzerajú ako vyrezávané-bože neviem sem hodiť obrázok som ako hotentot..Ja by som veľmi chcela spraviť altánok,postup mám ale z čoho to robia?Je to bielko+cukor+citron,či čo to je a ak máte niektorá dobrý recept na takúto rýchloschnúcu polevu poprosím určite skúsim zajtra by som to chcela spáchať,prosím prosím-alebo ak máte aj na klasiku bielkovú polevu na zdobenie. :D
http://picasaweb.google.com/Intercambio ... 0672821874
ObrázokObrázok
Obrázok
ivetau
pokročilý

Založený: So 01.Júl. 2006 19:43

Odoslaťod ariel » St 26.Sep. 2007 14:24

Ahojte .
Vrbka je mi ľúto tak takúto tortu som nevidela .Teším sa na foto ,budem mať inšpiráciu.
Pristela .Ja som psíka robila ,ale nie podľa plyšáka foto pridám a pridám aj inšpiráciu z netu .
Ja som robila špičkou číslo 233 priemer otvorov 1 mm a dosť mi ich pudingový krém upchával .Šľahaný na pare zo žľtkov to vraj nerobí .Ten neviem :oops: ,tak to nemám vyskúšané .
Možno sa pletiem ,ale toho psíka robila Janaj použila špičku č. 234 otvory sú á 2mm s tou to ide vraj dobre .Idem si ju kúpiť .
Ahoj Anka ,keď niečo nájdem pridám .

Ivetka ,robí sa to polevou ,ako na medovníčky hodne hustou .bielok ,preosiaty cukor -asi 250 gramov a pár kvapiek citrónovej šťavy .Citrónovú šťavu naozaj iba pár kvapiek ,v´daka nej je poleva belšia ,ozdoby ttvrdšie ,ale aj krehkejšie . Urob si ich viac do zásoby..
Altánok je dosť veľká stavba .Môžeš si urobiť základ s pastiláže -tá stvrdne na kameň . To je zmes cukor voda ,želatína .

Tak prvý obráyok je môj psík a ďalšie je predloha y ruského netu .
Prílohy
PES 01m.jpg
ae47e16df580.jpg
92b4cb5c4bb5.jpg
Beata+
Obrázok
[/url]

Obrázok
[/url]
ariel
pokročilý

Odoslaťod pristela » St 26.Sep. 2007 17:15

Juha Ariel nadhera, sice to niesu tie co som videla ale aj tieto vypadaju skvele :wink: tamten havo mal robeny kozusok z hmoty ako ked sa robi trava.
Ivetau_ Ja za to nemozem, ale ta visnova plnka je bombova naozaj :lol: teda zatial sa kazdemu pacila. Ta farba nieje gelova je praskova, taky jemny prasok sama som bola prekvapena, pytala som totiz este ine no a ked my povedali cenu tak som ich tym radsej nezatazovala bo peniazky by isto zas nevzali :roll: Recept sem hodim zajtra :wink:
Aha holky dnes som vyrabala formicky na Dusicky upecem strasidelne pernicky :lol: a pak som si urobila aj ten vlacik s rusnom :lol: . Pernickove cesto uz odpociva kedze maju mesiac na zmaknutie tak zajtra zacinam so strasidlami :lol:
Prílohy
DSCF5655.JPG
DSCF5642.JPG
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
pristela
expert

Odoslaťod ivetau » St 26.Sep. 2007 18:54

Pristela-teším sa na plnku a formičky su krásne.

Ariel-dakujem a tá pastiláž je na to dáky recept teda pomer cukr.vody a želatíny?A želatína predpokladám je tá taká priesvitná čo sa necháva napučať vo vode ano?Návod je na sáčku takže podľa neho?
ObrázokObrázok
Obrázok
ivetau
pokročilý

Odoslaťod daduska » St 26.Sep. 2007 22:45

Úf baby, tak toto mi teda dalo zabrať. Prečítala som konečne crelých 117 strán a mám z vás úžasný pocit. Vaše prácičky...................., :shock: jednoducho nenachádzam slová. Hlavne ma teší to, že som konečne našla ľudí, ktorí sú ochotní podeliť sa a poradiť aj amatérom ako som Ja osobne. Ja som sa teda tiež odhodlala urobiť môjmu staršiemu synčekovi tortičkul. Síce narodeniny už boli, ale tá najhlavnejšia oslava bude v sobotu. Budeme variť gulášik v prírode. Teoretické znalosti by som už aké-také mala, ale s tou praxou je to horšie. Skúšala som modelovať z múky a vody, ale všeko mi klesalo, takže nakoniec z výtvorov boli iba placky. Gabika, chcela by som sa ťa spýtať, či máš nejakú umeleckú školu, alebo umelecké korene, prípadne, nejakú pomôcku na postup v modelovaní či už postáv, alebo zvieratiek./ máš ich tak dokonalé/. Ak používaš nejakú lliteratúru, s presným postupom prosím poraď. Ja by som chcela v piatok upiecť tweetyho a chcela by dosiahúť plastickú tvričku a zobáčik aby mu trčal von z torty, no keďže vôbec nemám predstavivosť, ani za svet neviem ako by ten zobáčik mal vyzerať. /myslím tvar zobáčika/.
Prílohy
tweety1.jpg
dadus
Obrázok používateľa
daduska

Založený: Ne 16.Sep. 2007 15:21

Odoslaťod ariel » Št 27.Sep. 2007 5:55

Daduska ,na tejto stránke nájdeš návod až na troch Tweetych.

http://picasaweb.google.com/elbazel

Ivetka pastiláž voda 1 dcl ,želatína 1 lyžica polievková ,cukor 750g - približne .

Do vody dať napučať želatínu ,potom rozpustiť vo vodnom kúpeli ,postupne prisýpať cukor a vymiesiť mäkké cesto ,zabaliť do fólie .

Treba s ňou pracovať rýchlo ,lebo rýchlo schne a potom sa láme ,ale na stavby je super .Niečo tenučke ,jemné neurobíš ,ale ja som robila číslo 50 do zásoby a to čo zostalo ,no nedalo sa z neho odhryznúť ,stuhlo na kameň.
Súčasti stavby treba vykrojiť a nechať 24 hodín stáť.

Anka jedny šachy
Prílohy
08.jpg
Naposledy upravil ariel dňa Št 27.Sep. 2007 13:17, celkovo upravené 1 krát.
Beata+
Obrázok
[/url]

Obrázok
[/url]
ariel
pokročilý

Odoslaťod vrbka » Št 27.Sep. 2007 8:04

dalsia sachovnica....
Prílohy
Decoracion bolos (4).jpeg
vrbka
začiatočník

Založený: Ut 15.Nov. 2005 9:14

Odoslaťod pristela » Št 27.Sep. 2007 8:41

ivetau- visnova plnka: 7dcl visnoveho kompotu, 250g praskoveho cukru/absolut nezaskodi ked das menej/ 3dkg kukuricneho skrobu, 3slahacky, 5dkg praskoveho cukru, 1 vanilkovy cukor, 2stuzovace slahacky/ja davam 3/
Vykostkovane a na polovicky delene visne dame aj so stavou do hrnca.Pridame kukur.skrob, prask.cukor, uvarime a nechame vychladnut/skrob si najskor rozrob v troske visn.stavy/
Slahacky, vanilkovy cukor, praskovy cukor a stuzovace vyslahame. Na tortu rozotrieme visnovu hmotu na to dame vyslahanu slahacku a prikryjeme korpusom a opakujes kolko chces :lol: , je to na kakaovy korpus.
Dnes idem este vyrobit formicku strigy a metly :lol: a uz aj pecem :wink:
Daduska- nemusis sa bat, ze si zaciatocnicka ved to aj ja, no hoplky tu davaju skvele rady takze sa aj mne ako tak podarili prve vytvory vdaka im :lol: :lol:
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
pristela
expert

Odoslaťod Ludka » Št 27.Sep. 2007 9:20

moja ako si robis tie formicky?
Obrázok používateľa
Ludka

:)

expert

Mood: Happy
Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:56

Odoslaťod daduska » Št 27.Sep. 2007 9:52

:lol: :lol: :lol: jéj, ďakujem ariel veľmi pekne, veeeeeľmi si mi pomohla. Už len mať také šikovné ruky ako máte vy a tweety bude na svete. Teraz malinký spinká, ale keď sa zobudí hneď ideme nakupovať všetky potrebné prísady.

Pristel, ďakujem za povzbudenie, videla som tie tvoje kvetinky, no na začiatočníčku náš veľmi šikovné ručičky. Držím palec :D
dadus
Obrázok používateľa
daduska

Založený: Ne 16.Sep. 2007 15:21

Odoslaťod gabikanav » Št 27.Sep. 2007 11:33

daduska- umeleckú školu nemám, ale niekedy som kreslila a tiež keď mám čas robím veľkonočné vajíčka. Kvietky modelujem prevažne podľa príručky FLORÁL. Určite si sa dočítala, že sú tam aj vykrajovačky na kvietky. Figurky robím prevažne zo svojej predstavy inšpirovanej obrázkami, ktoré som niekde videla, alebo vyšťúrala na nete. Určite maj trpezlivosť! Moje prvé výtvory neboli bohvie aké. Vedela som robiť len ružičky a netušila som ani ako obtiahnuť tortu v celku marcipánom. Tieto zlaté babenky mi veľa veľa radili a inšpirovali ma. Tak budeme držať palce a kľudne sa pýtaj.
Obrázok používateľa
gabikanav
začiatočník

Založený: Po 26.Mar. 2007 18:29

Odoslaťod pristela » Št 27.Sep. 2007 11:54

Ludka- nakreslim si na papier co chcem vezmem formicku , ktoru nepouzivam, no dnes mi bol tato kupit dve bo uz som nemala take nevyuzite, no a potom v rukach s kombinackami tvarujem podla obrazku :wink: noznicami zvysok odstrihnem :lol:
Vydela som na nete take strasidelne medovnicky namalovane na bielo-oranzovo a vypadalo to uzasne :lol: Len neviem ci to do tejto temy ked to uz budem mat mozem aj dat, ci ma nepozeniete, kedze sme na tortach :roll:
Prílohy
DSCF5658.JPG
keby to nebolo znat tak je to striga a metla, xi xi
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
pristela
expert

Odoslaťod ivetau » Št 27.Sep. 2007 12:38

Ariel-dakujem za receptíky,no poleva sa mi nepodarila,roztekala sa mi a tak som to vzdala a nerobila som altánok,len takúto obyčajnu svadobnú.Chceli nie moc drahu,tak som sa s tým moc nepohrala-teda s ozdobovaním,len krajka je z marcipánu a lámala sa mi a mrvila do kelu dala mi zabrať,ale dnes mám naprd den aj malá zase kašle-nechali mi ju včera v škôlke v mokrých pančucháčkoch -premokla jej topánka ako behala po zarosenej tráve a hlavne ,že v tam má všetko náhradné :evil: do kelu aj so sukromnou škôlkou ,tak zase je prechladnutá.A nechala som ju doma,tak sa mi aj zle robilo stále niečo chcela.

Pristela-vykrajovačky su krásne jasné,že to tu daj,normálne si ma navnadila a asi aj ja skúsim niečo spraviť,poleva od Ariel nie je zlá nakoniec aj stuhla-asi som ju mala dlkšie šľahať.Zdobíš takou istou ako mi hore napísala Ariel?A ktoré to medovníčky si spravila tie obyčajné,alebo s mandľami?Inak mi neľubime medovníky-ale do škôlky bude treba niečo doniesť pred Vianocami tak rozmýšľam dopredu čo a toto by bolo fajn.A ešte otázka prečo si cesto nechala den oddychovať v recepte nepíšu,že to tak treba-prepáč nepekávam medovníky ani nič na ten spôsob. :oops:
Prílohy
Svadobná srdce s červ.čipkou..JPG
ObrázokObrázok
Obrázok
ivetau
pokročilý

Odoslaťod Ludka » Št 27.Sep. 2007 13:03

ivetau pekna torticka, ten volanik je uplne suprovy, kde sa hrabem....tu je moja torta z mamkinej 50tky konecne som ju stiahla do PC.
Prílohy
Kopie č. - DSC07229.JPG
Obrázok používateľa
Ludka

:)

expert

Mood: Happy
Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:56

Odoslaťod pristela » Št 27.Sep. 2007 15:39

Ivetau a aj Ludka krasne torticky :lol: :lol: :lol:
Ivetau je mnoooho receptov na medovnicky, ja teraz skusam novy co som vysturala tu na nete, su medovniky aj s orechami aj s mandlami aj s kakaom take co su makke hned , take co su az o mesiac , take co cesto musi alebo nemusi stat prosto je ich neurekom. Polevu davam klasiku bielko +cukor dolezite je preosiat ho a miesat az pokial v nom ide urobit cesticka, vzdy stuhne ale davaju don aj kapku citronu vraj sa viac leskne alebo aj skrob to nemam odskusane.Takze tak
Holky dnes som len tak skusala takehoto strasiaka do maku ani farby som si riadne nevymiesala bo som to len tak, ze ako idu postavicky a je to v pohode tento bol hotovy za hodinku/vsak aj tak vypada :lol: /ale zas na tortu by som si hadam dala zalezat :wink:
Prílohy
DSCF5659.JPG
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
pristela
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.