tekvica Hokkaido

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Hecuba »

No, ak nevyskusame, tak sa to nikdy nedozvieme, vsak? Tak ja to tento vikend skusim. Pernikove korenie mam doma, takze by nemal byt problem.
Hecuba
pokročilý
 
Príspevky: 824

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Iris »

Baby a mozte mi povedat, kedy mam tu tekvicu zberat, myslim, aby bola zrela a chutna, orientujem sa podla velkosti alebo podla nejakych vlastnosti??? Tento rok som kupila mamine semena a aj sa pekne vydarila, zatial viem, ze jednu tekvicu pouzila asi v polovici jula na pecenie v rure, s inou zeleninou, len sol, oliv. olej a velmi jej nechutila, vraj bola tvrda a nemala dobru chut, rozmyslala som ci nepouzila nezrely plod, neviete poradit??? A este, kedy ich zberate na celozimne uskladnenie a ako skladujete??? DAKUJEM.

Urcite vyskusam nejaky z vasich receptov, len tie tekvice musim este dopravit k sebe domov, skor ako ich mama daruje susedovym sliepkam, to kvoli tomu, ze ta prva jej nechutila.
Iris
expert
 
Príspevky: 1756

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Dáša_B »

Iris píše:Baby a mozte mi povedat, kedy mam tu tekvicu zberat, myslim, aby bola zrela a chutna, orientujem sa podla velkosti alebo podla nejakych vlastnosti??? Tento rok som kupila mamine semena a aj sa pekne vydarila, zatial viem, ze jednu tekvicu pouzila asi v polovici jula na pecenie v rure, s inou zeleninou, len sol, oliv. olej a velmi jej nechutila, vraj bola tvrda a nemala dobru chut, rozmyslala som ci nepouzila nezrely plod, neviete poradit??? A este, kedy ich zberate na celozimne uskladnenie a ako skladujete??? DAKUJEM.

Urcite vyskusam nejaky z vasich receptov, len tie tekvice musim este dopravit k sebe domov, skor ako ich mama daruje susedovym sliepkam, to kvoli tomu, ze ta prva jej nechutila.


Ja idem na to skusmo - aj tento tyzden som jednu otvorila a vo vnutri este nebola uplne vyfarbena, okolo semien este bola zelena..
A na zimne uskladneneie az vtedy, ked zberam ostatne veci zo zahrady - mrkvu, petrzlen. Niekde som citala, ze semena, ab vyzreli, by mali byt na zahone az do decembra.
Inak, ja som s nasimi bojovala roky, kym uznali, ze su aj ine odrody tekvice ako klasika. A tak mame aj olejovu s vybornymi semenami, ktore netreba ani supit, maslovoorieskovu, spagetovu, turbanovu. A vsetky su vynikajuce, kazda tak trosku inak.
Dáša_B
pokročilý
 
Príspevky: 923

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod cinnamon »

Tekvica Hokkaido by sa mala zbierat co najneskor. Dokonca, ked vydrzite az do prvych prizemnych mrazikov mala by byt najlepsej chuti. Tato tekvica nevydrzi tolko, ako obycajna, pretoze ma ovela tensiu supku. Vobec sa nemusi supat je to tzv. bezsupkova tekvica. Takze zopar oberte, ale ostatne este nechajte v zahrade a pockajte este zo 2-3 tyzdne.
BTW. pernikovy prasok do peciva dostat bezne kupit u nas je oproti beznemu ochuteny o pernikove korenie.
este ma napadol dobry recept na tekvicovo-zemiakove placky. Pripravite si hmotu ako na zemiakove placky u nas harula (cize zemiaky postruhane, cesnak, majoranka, vajce, sol a trochu muky) a polovicu muky nahradite tekvicou, hokkaido alebo cukinou. Vyskusajte, su mozno aj lepsie ako obycajne.
cinnamon

pred porodom:)

začiatočník
 
Príspevky: 439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Dáša_B »

cinnamon píše:Tekvica Hokkaido by sa mala zbierat co najneskor. Dokonca, ked vydrzite az do prvych prizemnych mrazikov mala by byt najlepsej chuti. Tato tekvica nevydrzi tolko, ako obycajna, pretoze ma ovela tensiu supku. Vobec sa nemusi supat je to tzv. bezsupkova tekvica. Takze zopar oberte, ale ostatne este nechajte v zahrade a pockajte este zo 2-3 tyzdne.
.


Tak teraz som si nie celkom istá, či obe hovoríme o tej istej tekvici. !Moje ! hokkaido ma naopak celkom tvrdu šupku. Nie je sice vôbec hruba, ale na dobre vyzretej mám celkom problem dať ju dole. Na pečenie inak používa aj so šupkou.
A čo sa týka skladovania, normálna tekvica mi vydrží chvíľu, pár týždnov. Minuly rok som na dve hokkaido v pivnici zabudla a tak prišli na rad až tento rok niekedy na jar. A boli úplne v pohode, ani náznak hnitia, kazenia sa. To sa práve uvádza ako jej výhoda.
Dáša_B
pokročilý
 
Príspevky: 923

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Iris »

Dakujem dievcata a prihodte nejake dalsie receptiky, ja s nou vobec nemam skusenosti.
Iris
expert
 
Príspevky: 1756

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod cinnamon »

Posielam link na nejake recepty a vyslovene sa tam pise, ze Hokkaido sa nesupe. Mozno si ju zmylit z obycajnou oranzovou tzv. Americkou haloweenskou tekvicou ta je ina a ma hrubu supku.
http://www.planetafood.sk/index.php?opt ... &Itemid=44
cinnamon

pred porodom:)

začiatočník
 
Príspevky: 439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Dáša_B »

No, tuším na budúce niektoré veci vyskúšam aj z neolúpanej :)

V jednom odkaze som sa dočítala aj o tominambure. Mama má v záhrade a na surovo je naozaj orieškovej chuti, tak ako sa tam píše. Ale vareny som tuším ešte neskúšala. Poznáte to niekto?
Dáša_B
pokročilý
 
Príspevky: 923

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tekvica Hokkaido

Odoslaťod Annka »

Ahojte.
Tá tekvica chutí výborne v baraňom guláši, nakrájaná na väčšie kocky a mierne rozvarená. Ako príloha ryža.
Moja matka pestovala topinambury. Otec to dovliekol kedysi z Nemecka. Jedli sme ich prevažne surové alebo uvarené vo vode, ako zemiaky. Chutné boli len veľké plody, také nasládlé. Časom sme sa prestali o ne starať, tak sa rozbujnili po celej záhrade a nevieme sa ich zbaviť. Ale plody sú už zakrpatené a nemajú pôvodnú chuť. Asi zdiveli.
Annka
pokročilý
 
Príspevky: 627

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.