ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aké rastlinky do izby?

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod veroniqc31 » Št 10.Nov. 2016 19:03

ahojte, prosím vás moc nemám zatiaľ vzťah a čas na rastlinky, ale snažím sa to meniť. už mám pár rokov akurát fikus ale chcela by som mu zadovážiť kamarátov a ešte viac si skrášliť izbičku :)
poradíte mi prosím aké rastlinky, kvety by boli ideálne - aj z hľadiska mojej nie moc odbornej starostlivosti, aby mi chúďatká prežili a zároveň aby mi pekne izbu "čistili" a spríjemňovali :) aby som sa s nimi stíhala rozprávať :D :)
Milujem vône a kvalitné parfémy. A odkedy poznám alternatívy parfumov v podobe FM vôní, tak si bohate vystačím aj bez originálnych parfémov :)
Obrázok používateľa
veroniqc31

Založený: Ut 01.Nov. 2016 12:48

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod leni.flower » Pi 11.Nov. 2016 10:58

tak urcite zacni riesit len take rastlinky ako kaktus a podobne, ktore nie su moc narocne na staroslivost, ja napriklad som si zadovazila aj stasticko, lebo sa mi nenormalne pacilo, ale prisla som na to ze ono tiez potrebuje starostlivost a ta moja mu nestacila :(
leni.flower

Mood: Tired
Založený: St 02.Nov. 2016 15:57

Odoslaťod Kalea » Pi 11.Nov. 2016 15:16

Fialky. Tie bežné z obchodu nie sú náročné na starostlivosť. Raz do týždňa poleješ. Čínska ruža je tiež nenáročná. No a fikusy sú rôzne druhy, aj také s panašovanými listami, tým by sa mohlo tiež dariť, záleží aj od toho, aký máš priestor, koľko tam je svetla, aj podľa toho si vyberaj. Kaktusy sú síce tiež nenáročné, len v ideálnom prípade by potrebovali zimovať v chladnej miestnosti, čo im nedokáže zabezpečiť každý. Alebo potom rôzne druhy sukulentov, tie môžu zostať aj v zime v izbe.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Kirkuša » So 12.Nov. 2016 16:09

Mozno nie je odveci si zadovazit (net - su aj volne na stiahnutie, kniznica,knihkupectvo) knihy alebo clanky o energii izbovych rastlin. Vychadza to z Feng suej a kazdej izbovej rastline priradzuje typ energie - pocitu ktory potom ona vnasa do miestnosti. Nie kazda rastlina je vhodna do kazdeho priestoru a zalezi aj co chceme pomoct navodit, ci pocit skludnenia, alebo naopak aktivity a isteho nabudenia...Niektore su viac vhodne pre deti, ine pre doslych...Su rastliny ktore viac ako ine pohlcuju skodlive ziarenia elektrosmogu z pocitacov nap.
Potom ked je prvy nastrel treba si urobit dalsie sito a zistit ake su svetelne podmienky v miestnosti kde ich chceme umiestnit, do tiena a polotiena je ich vhodnych radovo menej. Zase uplne ostre slnko moze mnohym vadit tiez. A tiez teplota, vlhkost a druh pody, ci menaju specialne naroky.
Celkovo nie je dobre z energetickeho hladiska davat napr. rastliny do spalne.
My uz skoro nic doma nemame, zahrada ma nakolko zamestnava ze zostali uz len nejakych par tucnolistov (aj z okruhlymi listami aj s tymi spiralkovymi) a bambusy stastia. Boli ale doby ked sme toho mali viac.
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod veroniqc31 » Št 24.Nov. 2016 18:45

dakujem vam velmi pekne za rady. aj ked v izbe aj spávam, chcem ju mať čo najzelenejšiu :)
Milujem vône a kvalitné parfémy. A odkedy poznám alternatívy parfumov v podobe FM vôní, tak si bohate vystačím aj bez originálnych parfémov :)
Obrázok používateľa
veroniqc31

Založený: Ut 01.Nov. 2016 12:48

Odoslaťod lolaaa » Pi 05.Máj. 2017 21:31

ahoj, ja mam kaktusy a fialky...ale tiez by som chcela aj ine druhy :)
lolaaa

Založený: Ut 17.Jan. 2017 23:00

Odoslaťod suzie.giglio » Po 08.Máj. 2017 10:10

Nenarocne je napriklad aj kalanchoe...
suzie.giglio

Mood: Happy
Založený: Št 07.Máj. 2015 12:50

Odoslaťod luciy » Pi 12.Máj. 2017 8:17

Ja mam v izbe iba orchidee. Podla mna su to najkrajsie rastilinky. Sice drahsie a narocnejsie na starostlivost ale co uz, ked mne sa jedine tieto pacia
luciy
začiatočník

Mood: Cool
Založený: Ut 21.Jún. 2016 19:17

Odoslaťod bibusenka » Pi 12.Máj. 2017 12:26

Nad tymi kalanchoe som uvazovala ja ja
bibusenka
začiatočník

Založený: Pi 28.Okt. 2016 12:45

Odoslaťod darija » Po 15.Máj. 2017 10:18

Fialky ti v pohode idu v izbe? dari sa im?
Obrázok používateľa
darija

Založený: St 22.Feb. 2017 11:49

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.