Prerabka resp. zariadovanie bytu,inspiracie :-)

Kupujeme, meníme, rekonštruujeme, búrame, dostavujeme...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prerabka resp. zariadovanie bytu,inspiracie :-)

Odoslaťod mamina » So 06.Nov. 2010 13:55

Baby, súrne hľadám kamenára, ktorý by bol schopný a ochotný ešte teraz kým nemrzne urobiť čiapky na náš múrik z andezitu...jani, ty si z BB - ak poznáš niekoho, prosím ťa daj mi kontakt.

A dalšia otázka - ak nezoženieme nikoho, ako zazimovať nedokončený murovaný plot????? Neviete? :cry:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod jana v. » Ne 07.Nov. 2010 16:41

mamina, neviem ti poradit, lebo nikto, koho poznam, neobkladal plot, vsetci maju tayk z hotovych dielcov ako je maclit od premacu alebo podobny. takze neviem ani zistit odporucanie. aj my budeme mat take nieco a k tomu predavaju hotove ciapky aj na stlpiky, aj na murik, tak sme ani nikoho nezhanali. a tie sa iba lepia, zrejme klebrom a aj to zvladne muz sam. alebo sa mozno sused prida, ak nebude mat co robit :-).
vlastne jednemu susedovi obkladali, ale to boli taki bozi robotnici, lebo nejake extra velke prirastky za den nemali. to ti ani nepojdem zistovat, este by si nadavala aj na mna :) ...

ani so zazimovanim ti neviem poradit, lebo my sme sa nakoniec k plotu tento rok nedostali, takze nemam ziadne info na tento problem.

mame novu rimsu na krbe, vlastne su dve aj pod krbovou vlozkou, aj nad a su z kamena :clap: :clap: . celkom inak to ukaze. a staci len zotriet prach! to je radost! konecne nevidiet zaspinenu od popola malovku na tej rimse. este by to chcelo take drobulinke zavady doopravovat, ale to sa da len za denneho svetla, lebo pri umelom to nie je dobre vidno. tak to neviem, ci az buduci vikend nie, lebo teraz ked prideme uz sa zacina stmievat. dakedy odfotim.

vcera bol taky krasny den. sice trochu dost fukalo, ale ja som z nitry na to zvyknuta, to len miestnym sa zda, ze velky vietor :lool: . boli sme na prechadzke pri jazere pod suchym vrchom - suseda dosla, ze na obed by chcela ist s detmi, ci sa nepridame. tak sme mali stvorake deti - aspon nas Janik nejako neprotestoval, aj ked poobede nespal. a mali aj zazitok, lebo sme nasli aj diviacie, aj srnacie, ale aj velke medvedie stopy. a synovec, ked sme isli sa spytal, ze ci nebudeme opekat, tak nakoniec, ked sme sa vratili, tak sme na dvore este opekali, to sa pridal este dalsi chlapec a uz sme len trpli, ci ich v tej tme, co je naokolo pozemku nakoniec najdeme vsetkych, zivych, zdravych a celych :lool: . ale 5. novembra som bola vecer oblecena len v tricku a fliske - no to si tusim ani nepamatam!!!
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Odoslaťod jana v. » Ne 07.Nov. 2010 16:46

a este - po ceste sme videli jeden nadherny vysokansky skoro ako vianocny stromcek. a bol oznaceny oranzovou sipkou, normalne sme si mysleli, ci nepojde na namestie za par dni :-). a my starsi sme sa zhodli, ked sme sa postavili ku kmenu, ze ked pozrieme hore, tak uz nam tam nedzi konarmi chyba len jedna "cacorka" a citili by sme sa ako na vianoce, len bez snehu. len deti hned nezareagovali - este neprezili vela vianoc s popoluskou :-)
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Odoslaťod para » Po 08.Nov. 2010 7:53

Mamina a mate to zvrchu zabetonovane? To by mohlo v zime "prezit" bez ujmy a bez capic. Inak neviem poradit cele to obijat drevenymi latami, nic moc robota,alebo zakryvat hrubou foliou.
My sme vcera kupili matrace,pomaly stahujeme co sa da.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod Malvinka » Po 08.Nov. 2010 17:37

Janka, tak to ste mohli mať krásny víkend a čo píšeš o tom vetre v Nitre, tak presne som si pripomenula moje študentské roky, chodila som na pedagogickú a v kuse tam fúkalo, dosť ma to otravovalo (:

A k téme: sobotu večer som sa konečne rozhodla a objednala nábytok k malej do izby a do predsiene, taký poľský BRW, už to máme v obvýke a spálni a sme spokojní.
Obrázok používateľa
Malvinka

:)

expert

Založený: St 23.Nov. 2005 16:56

Odoslaťod para » St 10.Nov. 2010 11:19

Kocky nasla som uzasny lep na haciky, ja mam sice haciky aj drziaky pokupene nerezove pekne ale vrtat do gresu je draheee, 30e jeden vrtak a vydrzi tak 6-7dier :(
kupila som lepidlo T-REX drzi super, v predajni mali nim nalepenu tehlu na stene a lepime nim aj zrkadlo aj drziaky wc kief, uterakov...........
http://www.soudal.sk/trex-power-products-1709-12.aspx
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Eni :-) » Ne 14.Nov. 2010 17:26

Tak ja som po dlhej dobe zase v prerabacom osiali - tentokrat prerabame byt svokre. Tento tyzden som urcite trhla rychlostny rekord v planovani a nakupovani - uz je vsetko kupene aj navrhnute, od utorka sa zacina :drop: Totiz svokra vsetko nechala na mna co sa tyka navrhov a vyberu, akurat len do hotoveho navrhu trochu sprta, ale tak ma to byt jej, tak sa snazim na nu aspon pozitivne vplyvat :rol8: Tu je napr navrh kupelne:
Prílohy
wc1.jpg
kup2.jpg
kup.jpg
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 16:40

Odoslaťod slniecko » Ne 14.Nov. 2010 22:25

Eni, nechcela si aj predtym fialovu kupelnu?

Inak, pekna :yes: ...

Aj moja mama prave preraba, stahuje sa, ale ledva stiham sledovat, co si navymysla, ale ide jej to. Tesim sa, lebo je to blizko, tak zneuzijem jej remeselnikov a donutim ich v ramci jedneho aj skocit k nam na nejake drobnosti 8) ...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod mamina » Ne 14.Nov. 2010 22:43

Eni, som sa zľakla, že ty už zas meníš kúpeľnu :mrgreen: Pená bude a fialová je teraz in. Moja mama má hráškovo-zelenú spálnu, segra fialovo-béžovú detskú a tak :)b
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod Eni :-) » Ut 16.Nov. 2010 8:48

mamina píše:Eni, som sa zľakla, že ty už zas meníš kúpeľnu :mrgreen:

Jaj boze len to nie :)) Jedno menenie stacilo :blush:

Slniecko, ano, aj ja som zvazovala fialovu, ale nakoniec sme uprednostnili inu, ale kedze svokra je vyslovene vysadena na fialovu dlhe roky, aj oblecenie ma prevazne fialove :rol8: tak to bola jasna volba...este aj obyvacka bude fialovo-siva.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa

expert

Odoslaťod pipi » Ut 16.Nov. 2010 14:23

Eni, to je skvele, ze Ti svokra zverila prerabku :)b. Nacrt velmi pekny. :yes:
Obrázok používateľa
pipi
expert

Založený: Pi 18.Nov. 2005 20:50

Odoslaťod pipi » Št 18.Nov. 2010 8:08

Obrázok používateľa
pipi
expert

Odoslaťod Malvinka » Št 18.Nov. 2010 10:54

Eni, ta fialova kupelna je super 8)b to je aj moja oblubena farba, takze hned by som brala!
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod Malvinka » Št 18.Nov. 2010 11:00

Eni :-) píše:Tak ja som po dlhej dobe zase v prerabacom osiali - tentokrat prerabame byt svokre. Tento tyzden som urcite trhla rychlostny rekord v planovani a nakupovani - uz je vsetko kupene aj navrhnute, od utorka sa zacina :drop: Totiz svokra vsetko nechala na mna co sa tyka navrhov a vyberu, akurat len do hotoveho navrhu trochu sprta, ale tak ma to byt jej, tak sa snazim na nu aspon pozitivne vplyvat :rol8: Tu je napr navrh kupelne:

No a si fakt dobra, ze za tyzden si to vymyslela, naplanovala, nakupila, mne sa to az verit nechce, ja som v tomto hrozne pomalaaa...
A v nasom novom byte mame teraz problem, ze v rohu kuchyne sa robi pliesen a je tam akurat potravinova skrina hlboka, takze m usi ist von. Cely vikend som prekladala veci a snazila som sa vtesnat do okresanej kuchynskej linky, no je to hruza. Potrebovala by som prirobit dalsie ulozne priestory v kuchyni, len netusim kde a jak :no: Uz aj tak mame chladnicku na opacnej strane v rohu jak dilinovia, vyzera to hrozne :rolll:

OzaJ Para to lepidlo T-Rex som odporucila do pozornosti manzelrovi, ze mozme s tym nalepit haciky v kupelni, ked sa mu nechce vrtat, resp. nechce nicit stenu. No a cuduj sa svete, vypadlo z neho, ze to on uz "daaaavno" pozna a ze ma nieco este lepsie, daku lepiacu pasku vraj festovnu a ze s tym to nalepi. Ale este musime kupit haciky, no snad sa aj toho dozijem... To je tak, ked sa v niecom musim spolahnut na chlapa, juj keby som tak mohla vsetko sama zariadit!
No nic, len som s chcela trosku postazovat :wink:
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod slniecko » Št 18.Nov. 2010 17:38

roztomile :yes:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod pipi » Pi 19.Nov. 2010 7:34

Ja som nase haciky v kupelni prisrubovala do spary samorezkami srubami, drzi to, nebolo treba hmozdinku. Mali sme ich prilepene, no zrejme nic speci to nebolo, ked sa to odlepilo. Tak som urobila dierky a prisrubovala na pevno.
Obrázok používateľa
pipi
expert

Odoslaťod Eni :-) » Pi 19.Nov. 2010 8:22

Na hocico, co treba v kupelni pripevnit, je fajn obojstranna lepiaca paska, my s nou mame na obklade prilepene velke zrkadlo a drzi a drzi.... Poradil nam to sklar, ze tie pasky drzia velmi dobre, prilepuju s nou aj velke zrkadlove bloky bez problemov vo vlhkom prostredi.

Malvinka, ver ci nie, za tyzden to vsetko bolo nachystane, az sa sama cudujem (pri nasej prerabke mi to tiez vsetko trvalo ovela dlhsie). Dnes odchadzame k svokre prerabat (tahat vodu a elektrinu, postavit kumbal a dat plavacku), ona pride k detom, lebo prerabku psychicky nezvlada :rol8:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa

expert

Odoslaťod para » Pi 19.Nov. 2010 8:52

Ku zrkadlu sme dostali taku pasku a este silikon na nalepenie.
Ja mam problem ze mam bezsparovy gres hruby 1cm a vrtat do neho je za trest,jeden diamantovy vrtak vydrzal 5 vrtani a stal okolo 20e. Este treba navrtat sklenenu zastenu, tak duf. ze montaznik bude mat dobru vrtacku. :drop:
Eni krasne obklady,kde ste ich kupovali? Aj my chceme svokre nechat prerobit jadro, zdraha sa ,ale na jar to treba urobit,lebo toto 45rocne cudo je uz hrozneeee u nej. aspon wecko sme pred rokmi vymenili kym bola na lieceni.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Eni :-) » Pi 19.Nov. 2010 9:00

Para, mne bolo tiez luto vrtat do obkladu, preto som rada, ze ta paska nam drzi...
kupelna je kolekcia Happy day z Kerka http://www.kerko.sk/sk/realizacie/kupelne/12-happy-day
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa

expert

Odoslaťod para » Pi 19.Nov. 2010 10:43

Dik aj si to navrhovala v ich programe? Keby som urobila svokre niekolko navrhov a vytlacila, mozno by sa dala ukecat.
V skutocnost aspon na mojom monitore je ta fialova krasna.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Eni :-) » Pi 19.Nov. 2010 11:09

Vizualizaciu som robila spolu s pani v kupelnovom studiu, bohuzial nenasla som program na stiahnutie doma, cize ja som si to doma len tak akoze rozkreslila v Painte a podla toho sa urobila vizualizacia. Inak ta fialova je v skutocnosti trochu svetlejsia. Ale keby si svokre vytlacila aspon tu nasu vizualizaciu a pripadne nejake obrazky z tej kerko stranky, tak mozno ju ukecas aj s tym V:)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa

expert

Odoslaťod Malvinka » So 20.Nov. 2010 21:47

pipi píše:Ja som nase haciky v kupelni prisrubovala do spary samorezkami srubami, drzi to, nebolo treba hmozdinku. Mali sme ich prilepene, no zrejme nic speci to nebolo, ked sa to odlepilo. Tak som urobila dierky a prisrubovala na pevno.

Pipi, to sama si robila?? tak to uz si dalsia zena, z ktorej si mozem brat vzor :)b lebo cim som dlhsie vydata, tym je mi jasnejsie, ze ak nieco chcem, najlepsieho pomocnika najdem na konci svojho praveho ramena :wink:

Pozerala som ten lin, co prihodila Eni, kerko.sk a zasla som, ake krasne sa teraz robia vzory, ako sa to da nadherne vykombinovat... :fl:
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod Malvinka » So 20.Nov. 2010 21:54

para píše:Dik aj si to navrhovala v ich programe? Keby som urobila svokre niekolko navrhov a vytlacila, mozno by sa dala ukecat.
V skutocnost aspon na mojom monitore je ta fialova krasna.

Tak som zvedava, ci svokru ukecas! Inac Eni ma super modernu svokru, ze si taketo necha urobit. To moja si pred rokom svoju umakartovu 30rocnu kupelnu s WC sama renovovala, teda renovovala je aj silne slovo.. ona si to jadro cele oblepila takou nepremokavou tapetou modry vzor, ona uz predtym tam mala bezovu tapetu, to ani nestrhla, cez to si to prelepila a este jej zvysilo, tak aj na chodbu si to nalepila, aj tam ma nejake umakartove priecky, no ako zlata sa z toho vytesovala, tak ja som nevedela, co jej na to povedat.. :rol8:
Ako nemala by financny problem si nechat urobit fungl novu murovanu kupelnu...
No uz mlcim, kazdy sme nejaky :)
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 28.Nov. 2010 16:01

Neviete mi poradit, kde zohnat kupelnovu skrinku na takuto nejaku temu? Za normalnu cenu...
Potrebujem svetle drevo a na "polozenie" takehoto miskoviteho umyvadla

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod para » Ne 28.Nov. 2010 19:43

co je rozumna cena? v Baumaxe je toho dost, nam robil stolar,ale len dosku skrinku som nechcela.mam este nenamontovanu jednu tensiu dosku a tam polozim len krabice.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ako bývať

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.