apríl 2007

bábätká narodené v roku 2007
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: apríl 2007

Odoslaťod sirky » Ut 10.Apr. 2007 15:00

Yasmine - ale čo sa týka toho repíka - sedací kúpeľ si nerob - nie je to dobré z hygien. hľadiska. tie obklady mi poradila jedna super sestrička. uvidíš - pomôže. A hlavne veľa vetraj.... :D
ObrázokObrázok
sirky
pokročilý

Založený: Po 05.Feb. 2007 12:43

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Yasmine » Ut 10.Apr. 2007 15:34

Sirky, ja to teda skusim s tym repikom. Zajtra ideme na poradnu, tak skusim si to v lekarni kupit. A co sa tyka vetrania :P tak snazim sa chodit s holou :oops: , ale obcas sa stane, ze po mne ostane mlacka a muzik musi utierat podlahu :wink: A tie jednorazove sietkovane gatky nosim doteraz. 4 ks stali 260 Sk a daju sa v pohode prat. Tak ich este par dni ponosim.
Yasmine
začiatočník

Založený: Ut 15.Aug. 2006 10:15

Odoslaťod Janey » Ut 10.Apr. 2007 16:29

Ahojky , všetkým novým mamičkám gratulujem.

moja malá včera oslávila 1. mesiac

Oswa držím ti palce s kojenim a aj ostatným babám čo mate starosti...
my s tým ešte stále bojujeme ale zlepšuje sa to... mliečka je už dosť...

Teraz sa viac trápime s tým že malá sa mi vyhádzala...
neskor pridám foto.
papa zatial a držím palce
:D
[ObrázokObrázok

Obrázok
Janey
začiatočník

Obrázky: 0
Založený: Ut 14.Nov. 2006 22:03

Odoslaťod sirky » Ut 10.Apr. 2007 17:41

Yasmine - ten repík pomože. a davaj si to najlepšie na gázu. ked som si mohla lahnúť tak vždy som dala obklad. a ked som niekam šla alebo bola situace, že som nemohla vetrať, tak som si dala sieťkové nohavičky, intímku a na nu som položila gázu namočenú v repíku. paráda.
mne to moc pomohlo a aj sa to začalo rýchlo hojiť. a daj si to aj na noc. a aj švagriná si repík chválila.

Janey - nespapala si niečo z čoho by sa ti vyhádzala? alebo si malej nezmenila kozmetiku? Ináč ja nepoužívam žiadnu kozmetiku pre malého. ja len občas malého natriem s čistým olivovým olejčekom. musím zaklopať, zatial žiadne vyrážky.... Dufam že som nezakrýkla.
ObrázokObrázok
sirky
pokročilý

Odoslaťod luliky » Ut 10.Apr. 2007 17:50

sirky píše:Yasmine - ale čo sa týka toho repíka - sedací kúpeľ si nerob - nie je to dobré z hygien. hľadiska. tie obklady mi poradila jedna super sestrička. uvidíš - pomôže. A hlavne veľa vetraj.... :D

To iste pomahalo i mne. Uvarila som si odvar, vzala gazu a prikladala take obklady. Aj to chladilo bolave miesto a zaroven ukludnovalo.
8)
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
luliky
začiatočník

Založený: Po 14.Aug. 2006 11:01

Odoslaťod Etel » Ut 10.Apr. 2007 19:41

Ahojte,

len vam chcem dat vediet, ze Lussisia porodila chlapceka, myslim ze dnes v noci (nestihli sme predebatovat detaily). Zajtra by ich mali pustit domov, tak vam istotne vsetko popise, ked bude mat cas. :-D Obaja su v poriadku.
Obrázok

Obrázok
Etel
pokročilý

Založený: Po 31.Okt. 2005 20:41

Odoslaťod luliky » St 11.Apr. 2007 6:45

Dakujeme Etel. To je uzasne, ze i Lusi to ma uz za sebou. Tesime sa s nou a netrpezlivo cakame, kym sa ozve.

Gratulujeme mamicke i syncekovi.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
luliky
začiatočník

Odoslaťod katy22 » St 11.Apr. 2007 7:50

dobre ranko maminky a tehulky

ja som stale cela, nic sa nedeje :-(
tak uz aj Lusi to ma za sebou...srdecne blahozelaaaam :D :D :D :D

ako sa inak mavate ostatne?
Yasmine- aj ja som fungovala na repiku, tak drzim palce nech pomoze aj tebe
Obrázok
katy22
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 22:51

Odoslaťod Yasmine » St 11.Apr. 2007 8:33

Ahojte mamulky.
Ak ten repik tolkym pomohol, tak ja si ho teda dnes urcite kupim. Uz ma to vsak boli menej a aj sa mi uz lepsie chodi.
A mame dalsieho chlapa na svete. Lussisia, blahozelam.
A uz koniec, lebo mame nejake ziale. :P
Pekny den
Yasmine
začiatočník

Založený: Ut 15.Aug. 2006 10:15

Odoslaťod ivus80 » St 11.Apr. 2007 12:16

Ahojte,

Luliky - tak si dame preteky :wink: :D :D :D :D :D Resp. ti nasi drobci :D Som fakt zvedava. Esteze je jedno, ktora bude prva a ktora posledna, lebo vsetky dostaneme v cieli najkrajsiu odmenu :D

Yasmine - vraj je vyborny aj obklad Tantum Rose, to si davala kamaratka, co nedavno rodila. Neboj, zachvilu nebudes ani vediet, zahoji sa. Len ak by si mala problemy napr. pri sexe, zeby to bolelo, tak chod k dr. Ale vsak po skonceni sestnedelky aj tak musis ist na prehliadku a aspon u nas ide do Teba zelezami, takze Ti to tam dole "roztiahne". A osobne odporucam, ak bezne nepouzivate, tak kratko po sestnedelke (alebo aj pocas :wink: ) pouzivat pri sexe kondomy. Odhliadnuc od ochrany proti dalsiemu tehotenstvu je vyborne pouzivat kondomy hlavne preto, ze su lubrikovane a ide to lahsie a jemnejsie. Ja osobne som problemy po porode nemala, co sa tyka sexu. Ale niektore zeny kym sa im "rozhybe" skatulka, tak to chvilu boli a trva. Ale nevzdavajte sa :wink:

Sirky - ja som vlozky do podprdy pouzivala iba vonku a na navsteve, ale doma som si dala do podprdy plienku. Sice to vyzeralo, ze mam riadny kozenky :wink: , ale bolo to priedusne a zaroven to hrialo a pekne salo prebytocne mliecko.

Sirky - jejdanenky, uz ides na ortopediu. To ale bezi. Tot nedavno sa drobec narodil :D

Janey - ma mala potnicky? Myslim ten vysyp? Na to je dobry hypermanganovy kupel, kupis v lekarni hypermangan a do kupela, do vodicky, das len tri :!: zrniecka a v tom malu okupes. A na potnicky je dobry aj klasicky puder, taky praskovy.

Lusi - gratulujem a tesim sa na detaily.

Tak zatial sa majte :D
Ondrejko
Obrázok
Sebko
Obrázok
Dávidko
Obrázok
Obrázok
ivus80
expert

Založený: St 27.Sep. 2006 21:34

Odoslaťod meloa » St 11.Apr. 2007 14:12

Ahojte ,
Lusisia gratulujeme a prajeme vela mliečka a zdravička!!!
Aj my sme ešte 2v1, krčok už nemám skoro žiadny , žiaľ neotváram sa, dnes som bola na rizikovom, lebo preťahujeme 3 dni, v piatok sa mám znova hlásiť.
Ivuš ďakujeme za info o bábetkách, dnes sa to pokúsim doplniť do tabuľky, rozhodla som sa , že si diplomovku posuniem na druhý termín, a teda aj štátnice na leto - nestíham to- celé sviatky som ležala, čo ma skolila nádcha a dajaká viróza.
Aj ja už chcem bábenko!!!!
Tak sa majte zatiaľ, mamičkám prajem veľa mliečka a tehulkám veľa trpezlivosti.
Mamka&Tamka

Obrázok
meloa
začiatočník

Založený: Pi 28.Júl. 2006 12:51

Odoslaťod luliky » St 11.Apr. 2007 15:09

Ahojte kocky. Dnes je ale kraaaasny dnicek. Uz sa velmi tesim, kedy pride manzelicek z prace a privezie cicusku. Vezmem ju von si trosku pobyciklovat.

Ivus - super, ked preteky, tak preteky. Ha ha. To som fakt zvedava. Hlavne, aby boli babenka zdrave a my v pohode.

Meola - bola si uz na rizikovej poradni? U dr. Mesarosa? Ja som chodila s Nicole, ale vtedy to viedol dr. Truska. A ten bol fakt super. Ja idem do nemocnice na kontrolu buduci tyzden. Vymenime si cisielka, keby nas to chytilo? A dufam, ze sa stretneme i s kocikmi. Kde to v Nitre byvas?

Uzite si krasny dnicek.

papa :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil luliky dňa Št 12.Apr. 2007 10:31, celkovo upravené 1 krát.
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
luliky
začiatočník

Odoslaťod Janey » St 11.Apr. 2007 15:20

Ahojky, neviem z čoho možu byt tie vyrýžky... vyzeraju ako akné v puberte. také biele bodky a okolo nich červené... teraz ich už nie je vidno ale má po nich taku drsnu červenu kožu na líčkach.

Lussi gratulujem :D
Prílohy
IMG_2551..jpg
IMG_2532..jpg
IMG_2523..jpg
[ObrázokObrázok

Obrázok
Janey
začiatočník

Obrázky: 0
Založený: Ut 14.Nov. 2006 22:03

Odoslaťod meloa » St 11.Apr. 2007 15:24

Luliky dnes som bola u Dr.Mesaroša, vyzerá byť v pohode, všetko hneď vysvetlovaľ, že netreba sa obávať, asi je zle vyrátaný termín a tak.
S tými čísielkami je to dobrý nápad, pošlem ti ho do ss. Inak, vraj je nitrianska nemocnica plná - za prvé tri dni aprílové sa narodilo 16 detí. A dnes na rizikovom bolo asi zo 6 - 7 žien , čo tiež preťahujú, takže očakávajú nával. :shock: :o
Ja momentálne bývam v Nitrianskych Hrnčiar. , ale každý deň som u mamy na Mostnej, a plánujem chodievať do parku a tak. Mohli by sme sa stretnúť aj drobčekmi. :D
Aj ja prajem pekný slnečný deň :D
Mamka&Tamka

Obrázok
meloa
začiatočník

Odoslaťod meloa » Št 12.Apr. 2007 10:27

Ahojte mamulky a tehulky,
prajem pekný slnečný deň, my sme po starom a ani náznak , že by sme išli rodiť. No čo už, uvidíme, čo nám povedia zajtra na rizikovej poradne.
Pokúsim sa pripojiť takú novú tabuľku, trochu som sa hrala - sú tam zatiaľ bábenka ako sa narodili. Neskôr podopĺňam tú starú.
Halóo? Kde ste? že by v pôrodnici?
Ivuš , Luliky máte pekné detičky - okaté :D .
Jaj, ja už by som rada mala pôrod za sebou.
Prílohy
aprilove babenka.GIF
Mamka&Tamka

Obrázok
meloa
začiatočník

Odoslaťod luliky » Št 12.Apr. 2007 10:57

Ahojte dievcence.

Vonku je take kraaasne pocasie, ako stvorene na privedenie potomkov na svet. :lol: :lol: :lol:

Meloa - cisielko mam a napisala som Ti aj moje. Este by sme mohli pockat, ked tam maju taky naval. Dufam, ze sa na porodnicu pomestime. He he. :twisted: Teraz to tam je tam blbo spravene, ze "otcovska izba" je v jednej miestnosti s tretim boxom porodnym. Takze ak bude obsadena, tak mozem byt s drahym akurat na chodbe. Aj Vy pojdete spolu?

Dr. Mesaros je o.k. A super vsetko okomentuje a porozprava, povysvetluje.

Tak zatial sa majte kraaaasne. 8)
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
luliky
začiatočník

Odoslaťod Lusisia » Št 12.Apr. 2007 11:04

Dobre ranko babusky ;)

Tak sme uz domka, strasne unaveni a bolavi, ale najstastnejsi na svete :D

BABY, TO JE TAK KRASNY POCIT!!!!!

Asi uz viete, ale trosku este presnych detailov ;)

Samuel Jakub sa narodil 10/04 o 03:06 po 23-hodinovom boji.

Vazil 4.370 kg a bol velky 56cm. Okrem toho, ze bol najvacsi v nemocnici, tak bol aj najkrajsi :D A nie len v nemocnici, ale na svete!!!! :lol:

Ani som si Vas nstihla este precitat, len som narychlo chcela napisat.

Ked budem mat cas tak porecitam a napisem...

Sa trosku trapime s kojenim. Maly sa bud nechce nacucnut, alebo ked sa uz nacucne, tak sa zase nechce odcucnut. Mliecko som este nedostala, tak dufam, ze skoro....
Obrázok

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lusisia
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:33

Odoslaťod meloa » Št 12.Apr. 2007 11:05

Luliky aj my ideme spolu, aspoň na tú prvú dobu pôrodnú,
ozaj Kozár má v sobotu službu - teda je pôrodník, nebolo by zlé rodiť u neho - poznáme ho, predsa len je to iné ako cudzí. Ja mám strach aby som nechytila volakoho nervózneho, takže rada by som rodila u Kozára - aj keď ma vyšetruje on tak vôbec potom nekrvácam, asi je to o tej dôvere, viem sa pri ňom uvoľniť, no neviem, veď som len prvorodička. A ešte ma tuším 18.4. ale to som si neni na 100% istá.

Aj ja mám tvoje čísielko, tak keby niečo, ozvem sa, ale dnes to veru nevyzerá na rodenie. :) :(
.Tak zatiaľ sa majte kráááásne :D
Mamka&Tamka

Obrázok
meloa
začiatočník

Odoslaťod meloa » Št 12.Apr. 2007 11:12

Ahoj Lusisia, srdečne gratulujem a prajem veľa veľa mliečka a zdravička! A rýchlo sa zotav!!!!! A ak budeš mať čas, pripoj foto malinkého valibuka , teda riadneho chlapiska máš!!! :D
Prílohy
Aprilove babenka 4.JPG
Mamka&Tamka

Obrázok
meloa
začiatočník

Odoslaťod sirky » Št 12.Apr. 2007 11:22

Lusisia - gratulujém! :D

Janey - aj môj malý mal vyrážky, v strede biela bodka a okolo červené, ale nie v takom množstve. Jedna detská lekárka povedala, že to je alergia a predpísala mu niečo do kupela a druhá povedala, že to mávajú novorodenci a nič mu na to nemám dávať. Tak mu nič nedávam a prechádza mu to.
ObrázokObrázok
sirky
pokročilý

Odoslaťod luliky » Št 12.Apr. 2007 11:48

meloa píše:Luliky aj my ideme spolu, aspoň na tú prvú dobu pôrodnú,
ozaj Kozár má v sobotu službu - teda je pôrodník, nebolo by zlé rodiť u neho - poznáme ho, predsa len je to iné ako cudzí. Ja mám strach aby som nechytila volakoho nervózneho, takže rada by som rodila u Kozára - aj keď ma vyšetruje on tak vôbec potom nekrvácam, asi je to o tej dôvere, viem sa pri ňom uvoľniť, no neviem, veď som len prvorodička. A ešte ma tuším 18.4. ale to som si neni na 100% istá.

Aj ja mám tvoje čísielko, tak keby niečo, ozvem sa, ale dnes to veru nevyzerá na rodenie. :) :(
.Tak zatiaľ sa majte kráááásne :D

Jasne, ze lepsie by to bolo rodit s Kozarom, kedze ho pozname a tak. No uvidime, ako to vyjde. Ale drzim palce. A vravis asi 18.4.? To by zase mohlo vyhovovat nam, no nie?

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok používateľa
luliky
začiatočník

Odoslaťod luliky » Št 12.Apr. 2007 11:56

Lusisia píše:Dobre ranko babusky ;)
Samuel Jakub sa narodil 10/04 o 03:06 po 23-hodinovom boji. Vazil 4.370 kg a bol velky 56cm. Okrem toho, ze bol najvacsi v nemocnici, tak bol aj najkrajsi :D A nie len v nemocnici, ale na svete!!!! :lol:

Ajojcek Lusisia,

srdecne gratulujeme k syncekovi. Riadny valibuk. Chuda moje, tolko si sa natrapila? 23 hod. Ale urcite to stalo za to, vsak? Ten batoztek stastia. Tesime sa na fotecky.

Drzte sa a nech sa to mliecko cim skor rozbehne.

:)
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
luliky
začiatočník

Odoslaťod katy22 » Št 12.Apr. 2007 12:46

ahojte maminky a tehulky

ja som dnes stravila dopoludnie v nemocke, 2razy mi tocili monitor, sa im nezdalo ako bije malej srdiecko. vraj rychlo. ale druhy dopadol asi dobre lebo som doma. no a v sobotu rano sa mam hlasit aj s taskou na prijme. teda keby dovtedy nic :?

tak sa opatrujte a teste sa z babetiek
Obrázok
katy22
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 22:51

Odoslaťod ivus80 » Št 12.Apr. 2007 12:54

Ahoj,

dnes ma poriadne chytil syndrom hniezdenia :D Od rana upratujem, prezliekla som periny, periem, triedim zimne veci a podobne. Dala som si teraz pauzicku a hned potom sa chystam rozsadzat paradajky. Uz mi to sibe :D :D :D

Janey - podla Tvojho opisu tie vyrazky vyzeraju ako potnicky. Aj moj maly mal nieco take, ked mu to zmyzlo, mal drsnu pokozku. Potnicky vznikaju z prehriatia a na miestach, kde sa babo najviac poti - na tvaricke, na rucickach, nozickach a pod. Skus jej to cez den "natierat" obycajnym praskovym pudrom Aviril (detsky zasyp) - na palec si daj troska toho pudru a jemne jej to daj potom na licko, resp. na miesto, kde ma vyrazky. A keby sa Ti nieco nezdalo, tak chod k lekarke. Akekolvek vyrazky vsak nesmies vytlacat, lebo by sa mohli zapalit.

Meloa - vela ludi mi vravi, ze Ondrejko ma krasne velke oci. Joj, ako to potesi, ked Ti dieta pochvalia. Na fotkach to moc nevidno, ale on ma este aj mihalnice vytocene dohora, ako keby ich mal vytocene kliestikami a ma ich take cierne, ze sa ho pytaju, aku maskaru pouziva :D

Luliky - u nas je tiez kraaaaasne. Ale vraj sa viacej deti rodi, ked prsi. Pytala som sa na to aj, ked som prve rodila, tak mi prisvedcili, ze ano, ze je to tak, ze ked prsi, tak je ovela viacej porodov ako v peknom pocasi. Aj kamoska tak rodila, do porodu mala asi tri tyzdne a bola velka burka, zlakla sa hromu a isla rodit.

A co sa tyka navalu v porodnici, tak som sa aj na to pytala, sestricky mi povedali, ze sa im este nestalo, zeby museli zeny rodit na posteli, ale ze sa stava, ze zena odrodi a na sitie ide na normalnu postel alebo kozu a na porodny stol hned ide ina mamina tlacit. A stalo sa im aj to, ze im zeny porodili na stole, na ktorom sa robi monitor, sono pri prijimani na porod, na tom stole sa aj holi, dava klystir a podobne, je to uplne obycajne lehatko, teda nie ziadna porodna koza alebo nieco podobne :D

Lusi - teda, riadny chlapisko 8) Si sa musela poriadne namakat :D A preco az 23 hodin - to si mala tak dlho bolesti?Moje chudatko, no mas to stastlivo za sebou. Neboj, kojenie sa rozbehne, drzim Ti silno moc prsty.

Tak pa
Ondrejko
Obrázok
Sebko
Obrázok
Dávidko
Obrázok
Obrázok
ivus80
expert

Odoslaťod ivus80 » Št 12.Apr. 2007 12:55

Meloa - skvela tabulka, aj tie fotecky nemaju chybu. Super, ze Ta to napadlo. Sikulka. Uz aby bol ten zoznam uplny :wink:
Ondrejko
Obrázok
Sebko
Obrázok
Dávidko
Obrázok
Obrázok
ivus80
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.