Poraďte parfum

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Poraďte parfum

Odoslaťod čika: » Št 10.Dec. 2009 14:34

vo velkych parfumerkach, kde nie je pultovy predaj.
vacsinou v schopping centrach, kam sa teda momentalne vobec nedostanem, ale tym lepsie :mrgreen: ...ja si uz takto vyberam podla zlozenia a typu vone, takze na istotu idem potom cuchat max. 2 - 3 vone....
nea dik, ano, ty si moj parfemovy clovek a istota, vidim, ze nuchas aj mimo vseobecnu oblubenost a na teba som troska spoliehala...takze pisem si murmure a vyskusam asi aj chloe...cabotine som ja kedysi davno na VS nuchala vo FR, je to take to hodne citronovo-travove?
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod nea » Št 10.Dec. 2009 14:42

Jaj cika prepac, som si pomylila Caboutine a Cabarret...ale uz viem ktory je Caboutine, to tiez podla mna nic moc...to su take starsie typi kompozicii, dakomu sa to paci, mne vyhovuju viac tie sucasne. On sa vyraba v niekolkych verziach, aj modry, aj ruzovy...
Od Gres /parfumersky dom co ich vyraba/ to odporucam inu vonu - vyskusaj Caline....to je podla mna velmi pekna kvetinova vona, nie prehnane sladka a nie je to ziadna tuctovka, ktoru citis na kazdej druhej zene.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod nea » Št 10.Dec. 2009 14:47

No a kde testujem - v parfumerkach, alebo si objednavam vzorky na e bay...
Chodim len do takych obchodov, kde je system samoobsluha, cize povacsine tie velke parfumerky ako Fann, Marionnaud, Sephora, Douglas.... Take, ze mi bude predavacka vsetko exemplarne vyberat zo skriniek, ktore pred tym musi s patricne znechutenym ksichtom odomknut, si neprosim :D
Ono aj v tych velkych, kde je vsetko volne pristupne, sa obcas najde nejaka aktivna deva, co ma pocit ze si na papieriky striekas z jej vlastneho, ale pre tieto typy mam nacviceny jeden specialny typ pohladu a ton hlasu, ktory zatial vzdy zabral :D
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod vacanze » Št 10.Dec. 2009 14:53

nea píše:No a kde testujem - v parfumerkach, alebo si objednavam vzorky na e bay...
Chodim len do takych obchodov, kde je system samoobsluha, cize povacsine tie velke parfumerky ako Fann, Marionnaud, Sephora, Douglas.... Take, ze mi bude predavacka vsetko exemplarne vyberat zo skriniek, ktore pred tym musi s patricne znechutenym ksichtom odomknut, si neprosim :D
Ono aj v tych velkych, kde je vsetko volne pristupne, sa obcas najde nejaka aktivna deva, co ma pocit ze si na papieriky striekas z jej vlastneho, ale pre tieto typy mam nacviceny jeden specialny typ pohladu a ton hlasu, ktory zatial vzdy zabral :D

strasne dlho som uz nebola v ziadnej parfumerke tak ani neviem ako kde co maju vylozene, nevylozene, pocuj Ty chodis do Marionaud tam je vsetko volne dostupne? mne sa zda, ze vsade je vsetko za sklom a predavacka tancuje s Tebou pri kazdom pohybe, mna toto odradza, asi budem musiet zajst na nejake letisko kde je vsetko volne, nenutene, ovonala by som toho viac, ale ked nic nekupim, viem si predstavit ten otraveny vyraz, ale zas asi to stoji za to, sup sup utekat domov a objednat cez internet :lol: a este napis ten specialny ton hlasu a co jej povies ked prilis otravuje :lol:

inak z tých spomenutých som vonala iba Chloe co si pamatam tak trosku kyslo marhulovy grc :blush: prve co ma napadlo, ze sa ku mne vobec nehodi taka vona, ale tazko tak radit, každý ma iný vkus
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod čika: » Št 10.Dec. 2009 16:40

vacanze, nepotrebujem radit, len vas nazor,dojem....
hej, nea, cabotine som myslela, preto mi ani nesedela tvoja charakteristika bordelovky...
inak s tymi testermi...si mi nasadila chrobaka do hlavy...len teda prekonat odpor voci nakupovaniu cez net...hlavne pri takychto serepetickach.... :no:
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod vacanze » Št 10.Dec. 2009 17:48

čika: píše:vacanze, nepotrebujem radit, len vas nazor,dojem....
hej, nea, cabotine som myslela, preto mi ani nesedela tvoja charakteristika bordelovky...
inak s tymi testermi...si mi nasadila chrobaka do hlavy...len teda prekonat odpor voci nakupovaniu cez net...hlavne pri takychto serepetickach.... :no:

tak uz vies :wink: napis k akým inklinujes ci sladkým, horkym, sviezim, tazkym a potom budes dostavat aj info, ktora je super :yes: :) Inak aj posledne od Beckhamovcov su dost bieda, (tie som naposledy vonala) pritom predchadzajuce boli celkom fajn, ale aj to co bolo v casopise vonalo mi fantasticky a ked som si ju kupila uz mi tak nesedela, nieco mi uz vadilo :(
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod čika: » Št 10.Dec. 2009 18:22

nepatram konkretne po voni pre seba, skor si robim prieskum, podla toho, co napisete, aspon zhruba viem, co sa mi oplati pricuchnut... :yes:
a ozaj, neviete, daju sa na sk niekde kupit vone zn. fragonard?
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod nea » Št 10.Dec. 2009 19:37

cika, vone znacky Fragonard si mozes kupit napriklad v centre Pariza v ich podnikovej predajni, spojenej s muzeom parfumov :D Mala som to stastie navstivit, velmi pekne a na zaver prehlaidky profi prezentacia aktualnych parfumov, poradkyna Vam vyberie vonu presne na telo.... tam som prvy raz videla aj ten skvely napad s mletou kavou - perfektne neutralizuje pachove stopy, takze ak sa prave chystate do mesta a viete, ze budete testovat viacero voni, odporucam zabalit do platienka alebo papierovej vreckovky hrst mletej kavy a medzi jednotlivymi vonami si k tomu balicku zhlboka privonat...vone sa vam nebudu miesat! :wink:
No, ale k veci - u nas sa Fragonard myslim nepredava nikde, takze asi predsa len budes musiet prehodnotit svoj nazor na to internetove nakupovanie :D
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod čika: » Št 10.Dec. 2009 20:22

len oni maju hrozne postovne, to si necham zajst chute a kupim alebo necham kupit priamo vo FR. kavovy trik poznam, dokonca ho minule vyuzival moj partner :shock: , ale aj tak nic nekupil, on je tvrdy oriesok
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod čika: » Ut 05.Jan. 2010 20:20

zeny, posuvam temu hore..., dnes som cuchla tu CHLOE, najskor ze pekne, ale potom...nieee, pre mna obtazujuca wc vona. mame som pod stromcek kupila ninu ricci love in paris, co ma naopak veelmi prijemne prekvapilo, podarena kvetinovka, dala by som si aj ja povedat. a manzel si na ruku testol aqua di gio, pekne, ale zda sa mi, ze slabo, kym sme dosli domov, uz som necitila skoro nic...
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod nea » Ut 05.Jan. 2010 21:23

No ja by som radsej ani nemala nic pisat, lebo si poniektore pomyslite, ze mi uz ozaj z tych vonaviek zasibava :blush:
Ale no, aj horsie veci sa deju...tak tu je strucny prehlad z poslednych 5 tyzdnov :lol:
- novinky v mojej zbierke: La Perla J aime - uzasna vona, najnovsia laska, neviem sa jej nabazit...existuje este vecerna verzia J aime La Nuit, ta je intenzivnejsia, casom aj na nu dojde :wink:. Od tejto znacky som si objednala dalsiu vonu, Creation, som zvedava, este na nu cakam. Dalej: zistila som, ze moja oblubena Caline od Gres ma 2 nove verzie, obe mam uz objednane plus este od Gres Abre de Cabochard, to je ich prva orientalna vona, tak sa necham prekvapit.
Na denne pouzitie mam stale aj Chic od C.Dion, este stale nevychadzam z uzasu, lebo mne sa v zivote nikdy nepacila ziadna vona od nej a celkovo od zn.Coty...ale tato veru hej :yes:
Naopak som a akosi presytila kedysi milovanej The One, chystam sa ju predat....

Teraz k panskym - nevydrzala som a objednala priatelovi Kenzo Pour Homme, to je proste nadhera, cchem aby tymto vonal a hotovo :G
On na Vianoce dostal od rodicov toaletnu vodu Jaguar Fresh a je to cosi priserne :no: Posledne vone od nich - damske aj panske, vonaju velmi lacno p:

takze asi tolko :wink:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod nea » Ut 05.Jan. 2010 21:26

Este z ineho sudka - mamine dosla Jil Sander Pastels zelena a tak som jej na Vianoce pod stromcek nadelia 2, co som si myslela, ze budu podla jej gusta (ma rada svieze vone): Jil Sander Pure a Tommy Girl od Hilfiger...som rada ze som sa trafila oboma a hoci ja preferujem skor sladaky, musim pochvalit, su to skutocne velmi pekne a vydarene vone.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod čika: » Ut 05.Jan. 2010 21:36

pockaj - tvoja mama a ja mame tusim podobny vkus - tak to nuchnem. a co j sander style? cuchali, necuchali?
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod Dot » Ut 05.Jan. 2010 22:53

Chcela som sa spytat - dlhe roky (snad 10?) som pouzivala Sunflowers od E. Arden. Akosi som z nej vyrastla....a hladam nieco podobne. Neviete poradit?

V L´OCCITANE som bola ovoniavat a levandula mi smrdela. Asi sa budem kvapkat cistym olejom :-). Najviac mi sadol Bergamot. Ale musim skusit viackrat. Jasmin bol na mna velmi intenzivny.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod nea » St 06.Jan. 2010 7:13

cika, Style od J.Sander je uz trosku ina vona, intenzivnejsia a tazsia /ale myslim teraz v ramci J.S. voni, samozrejme, Style v porovnani s takym Poison je sviezenka :D /, takze nic pre mamu.

Dot, ja som prave nedavno bola v obchodiku L´Occitane a pacili sa mi dve EDT: Peach Blossom /ta je skutocne vydarena, na leto ako stvorena, len preboha preco ju maju iba v tom obrovskom baleni :( / a este Honey Lemon, odlahcenejsia verzia /tusim mist alebo sheer/....ale to je moj vkus, testovala si aj tieto?
Pises, ze donedavna si pouzivala Sunflowers....tak nejak neviem, od coho sa odpichnut, lebo mne Sunflowers strasne pachne :D Ale viem, ze je velmi vela zien, ktore si ju nevedia vynachvalit...co nos, to nazor :wink:
Ak inklinujes k prirodnym vonam, co Yves Rocher? Skusala si?
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod čika: » St 06.Jan. 2010 8:38

sunflowers bola moja prva vona a veru k nej ekvivalent ani neviem, je dost specificka. ked spominate y rocher, z neho mi vonala neblina, ale to je dost specificka vona, mojej mame zas comme une evidence a pacia sa mi ich kolinske z tejto serie: http://yvesrocher.sk/vyrobky.asp?rada=1 ... gorie=2..., kto ma rad jasminovky, velmi chvalia ich tendre jasmin, ze porovnatelny a pritom lacnejsi ekvivalent voile de jasmin od bvlgari..., inak je to bieda s vydrzou ich voni :no: potom este kirkusi by som odporucala navstivit the body shop, ti maju tiez fajne vonicky (ale tiez netreba cakat zazraky co sa tyka vydrze)
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod nea » St 06.Jan. 2010 8:45

čika: píše:sunflowers bola moja prva vona a veru k nej ekvivalent ani neviem, je dost specificka. ked spominate y rocher, z neho mi vonala neblina, ale to je dost specificka vona, mojej mame zas comme une evidence a pacia sa mi ich kolinske z tejto serie: http://yvesrocher.sk/vyrobky.asp?rada=1 ... gorie=2..., kto ma rad jasminovky, velmi chvalia ich tendre jasmin, ze porovnatelny a pritom lacnejsi ekvivalent voile de jasmin od bvlgari..., inak je to bieda s vydrzou ich voni :no: potom este kirkusi by som odporucala navstivit the body shop, ti maju tiez fajne vonicky (ale tiez netreba cakat zazraky co sa tyka vydrze)

vidis, na body shop som aj zabudla :D
Niektore su pekne, len presne, ta vydrz...ale zase, robia ja kabelkove balenia, takze sa super zmesti do tasky a ked treba, mozes sa navonat :D
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod nea » St 06.Jan. 2010 8:46

Inak, od YR Evidence mi uplne pripomina Eternity od CK.... este ma aj skoro identicky flakon :D
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod čika: » St 06.Jan. 2010 8:55

napr. white musc od body shopu to je uplne jedinecna vona, aj ked tiez hoodne specificka.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod Dot » St 06.Jan. 2010 18:58

Yves Rocher som pouzivala kedysi, este kym som nemala deti, vtedy boli tusim len v Prahe, kupila som si tam toaletnu vodu, co vonala po kokose a druhu, ktora vonala skoricou...ale zistila som, ze to je typ vone, ktory sa mi velmi rychlo "prejedol". (podobne prirodne vone mava aj Avon). Odvtedy som neskusala, mozno tam teraz zavitam.

Nea, s tymi roznymi nosmi mas pravdu. Je zaujimave, ze aj nosom, ktore sa v niecom zhodnu, moze ina vona zas pachnut. Kamarat, ktory ma kedysi nasmeroval na Sunflowers, mi potom odporucil cosi ine (tusim Iceberg? je to daaaavno), tak som si ho v obchode pokusne strekla na zapastie...a po chvili mala pocit, ze v tom citim pot, taky ten priserny pach, co clovek obcas zaciti za horuceho leta v autobuse...naozaj ma to prekvapilo.

Sestra mi kupila min rok od Loccitane Verbenu s citrusom, ta bola velmi prijemna, ale vydrz nic moc...
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Mysenka » St 06.Jan. 2010 20:28

Ak mam odporucit, tak CK Eternity. Asi preto, ze sa posledne obdobie k nemu vraciam. Zacina to byt pre mna taky standardny zaklad parfemovej vybavy. Ak sa mi neosvedci experiment, siahnem na istotu v polici. Kedysi som sa takto vracala k Sun od Sandera. Nedavno som po dva razy vyskusala aj Rumeur 2 Rose od Lanvine, zvazujem opat ale nem som isty. Prilis rychlo prcha. Zaexperimetovala som si s Avonom, doslova ma uhnala tetka a siahla som po The Bloom ale....neni zly ale...A tak opat frcim na klasike - Eternity.

Dot, ja som kedysi pouzivala tiez ten Sunflowers, minuly rok som ho chcela opat oprasit, uz ho nemaju, ale nieco v podobnom duchu Arden opat robi. Neviem si spomenut na nazov, ale bolo to dost blizko. Len o cosi sladsie, ale tie svieze tony (mne pripominaly vzdy cerstvu salatovu uhorku) tam boli.

Musim ale skonstatovat, ze co sa osobnej vone tyka, Eternity neeternity, stale sa hladam. Hladam tu pravu vonu pre seba. A neviem najst. Najma odkedy sa mi nufak skazil tehotenstvom a moj zamilovany Angel mi odpadol od chuti. Ani jemnejsia verzia Innocent neni to prave orechove. Mne sa tak mari, ze kedysi tie parfemy boli ine, vonavejsie, menej prchave. Teraz je toho na mraky, pomaly na jedno kopyto a kvalitativne...ouvej.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod nea » St 06.Jan. 2010 20:35

Mysenka píše:
Dot, ja som kedysi pouzivala tiez ten Sunflowers, minuly rok som ho chcela opat oprasit, uz ho nemaju, ale nieco v podobnom duchu Arden opat robi. Neviem si spomenut na nazov, ale bolo to dost blizko. Len o cosi sladsie, ale tie svieze tony (mne pripominaly vzdy cerstvu salatovu uhorku) tam boli.

Musim ale skonstatovat, ze co sa osobnej vone tyka, Eternity neeternity, stale sa hladam. Hladam tu pravu vonu pre seba. A neviem najst. Najma odkedy sa mi nufak skazil tehotenstvom a moj zamilovany Angel mi odpadol od chuti. Ani jemnejsia verzia Innocent neni to prave orechove. Mne sa tak mari, ze kedysi tie parfemy boli ine, vonavejsie, menej prchave. Teraz je toho na mraky, pomaly na jedno kopyto a kvalitativne...ouvej.

Akoze Sunflowers nemaju? Vsak sa normalne vyraba...na nete sa da v pohode zohnat a este navyse za neskutocne nizku cenu!

Mysenka, to s tou mensou vydrzou sucasnych voni moze byt aj tym, ze stale viac vyrobcov kvoli znizeniu nakladov pouziva namiesto prirodnych /a drahych/ zloziek esencie synteticke... ono je rozdiel nechat vydestilovat esenciu z desiatich ton ruzi, rucne zbieranych alebo pouzit syntetiku...rovnako zlozky ako ambra, paculi atd...
Toto je dovod, preco nemozem vone z Avonu, Oriflame a zn.Coty - tyto vyrobcovia nahradzaju prirodne zlozky syntetickymi vsade, kde sa len da a je to tam aj citit.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod nea » St 06.Jan. 2010 20:38

Este poznamka k Eternity - jedna z oblubenych voni mojej mamy - u mna spolahlivo vyvolava nauzeu :D A ked dojde na pansku verziu tejto vone, tak to okamzite prcham :ble:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod čika: » St 06.Jan. 2010 20:44

ani mne eternity nejako nevonia - a to ma pritom reklama aj flakon, ale vona ma prekvapila tym, ze mne bola absolutly nevonava, akoby v nej nieco nesedelo dokopy. jasne ze sa sunflowers predava, vsak sme to tu uz rozoberali, ak sa nemylim.
co sa tyka vydrze voni, treba naozaj vyberat, ja sa na ck truth nestazujem (ale mam eau de parfum), ta mamina nina ricci tiez dobre drzala, inak treba naozaj skusat, pripadne ist do vyssej cenovej, taky chanel myslim co do vydrze nesklame.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod Mysenka » St 06.Jan. 2010 21:09

No tak mne teta pradavcica vo Fann povedala, ze Sunflowers nie je. Este na mna kukala co za vonu jej to popisujem.

Nea, takze ak by sme sa stretli a mala by som na sebe Eternity tak ma :ble: :lol: :lol: :lol:

Hm, ja fakt neviem po com siahnut. Vyskusala som dost parfemov aj dost drahych ale neviem najst tu pravu vonu. Mozno Chanel, ten som neskusala. Mozno aj kvoli tolko otrepavanej reklame na Chanel No. 5. Kde som kukla tam reklama. Az sa mi to presytilo.

Viete ktory parfem velmi postradam a ten by mi vonal aj dnes zarucene ale zas nie je. Sotto Voce od Laury Biagoti. To bola velmi prijemna vona. Ziadna ina od nej mi uz nevonia.

Inak, Nina Ricci - tak kedysi, ked som bola mala, mama na nej frcala a to bola pani vona. Ale dnes, nepomozem si, vyrabaju parfemov na mraky v tejto oznacke, ale to je tak slaby odvar kedysi velmi dobrych voni... skoda. Este bola dobra vona, ale neviem od koho - Janine D. A uz davno nie je. Asi je to fakt tymi nevydarenymi syntetickymi nahrazkami. Naco preboha musi byt tolko druhov a znaciek, je to na ukor kvality. :?
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.