kolko volnosti ?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod slniecko » So 07.Apr. 2012 17:17

Kalea píše:Lenže rodina sa nedá zakvačiť na klinec, keď človek na ňu nemá chuť, a potom o rok alebo o dva prísť, že poďte, už na vás mám chuť. Je v poriadku, keď má každý z partnerov nejaké záľuby a trávi čas aj osobitne, bez rodiny, ale nejaký čas (a dokonca si myslím, že väčšinu voľného času) by mali tráviť spolu ako rodina, lebo keby sa mali len prestriedavať a odchádzať preč na jeden víkend manžel, na druhý víkend manželka a toto by malo trvať celé mesiace alebo aj rok a viac, tak potom by to už nebola rodina a tí ľudia by nežili vôbec spolu, oni by sa len vzájomne obchádzali a niečo také nemá význam, najmä ak kvôli tomu jeden z partnerov vyslovene trpí.
Marlene, prepáč, tento príspevok som ani nemyslela na váš konkrétny prípad, už som sa trochu viac presunula do všeobecnej roviny.

toto sa podla mna neda cele mesace, alebo rok a viac...myslim kazdy vikend..to je presne a o tom, ze ked viem, ze ten moj oddychovy vikend znamena jeden vikend zatiahnut za oboch, taak prirodzene zredukujes tie aktvity...na tolko, kolko vladzes potom utiahnut na druhej strane...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea » So 07.Apr. 2012 17:34

slniecko píše:
Kalea píše:Lenže rodina sa nedá zakvačiť na klinec, keď človek na ňu nemá chuť, a potom o rok alebo o dva prísť, že poďte, už na vás mám chuť. Je v poriadku, keď má každý z partnerov nejaké záľuby a trávi čas aj osobitne, bez rodiny, ale nejaký čas (a dokonca si myslím, že väčšinu voľného času) by mali tráviť spolu ako rodina, lebo keby sa mali len prestriedavať a odchádzať preč na jeden víkend manžel, na druhý víkend manželka a toto by malo trvať celé mesiace alebo aj rok a viac, tak potom by to už nebola rodina a tí ľudia by nežili vôbec spolu, oni by sa len vzájomne obchádzali a niečo také nemá význam, najmä ak kvôli tomu jeden z partnerov vyslovene trpí.
Marlene, prepáč, tento príspevok som ani nemyslela na váš konkrétny prípad, už som sa trochu viac presunula do všeobecnej roviny.

toto sa podla mna neda cele mesace, alebo rok a viac...myslim kazdy vikend..to je presne a o tom, ze ked viem, ze ten moj oddychovy vikend znamena jeden vikend zatiahnut za oboch, taak prirodzene zredukujes tie aktvity...na tolko, kolko vladzes potom utiahnut na druhej strane...

Aha, chápem. Takže nebudú spolu vtedy, keď budú mať chuť, ale vlastne vtedy, keď už nebudú vládať ťahať tie víkendy každý osamote s deťmi :jaj: :jaj: .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod mamina » So 07.Apr. 2012 17:39

je trošku iné mať záľubu, ktorá vyžaduje aj nejaký ten víkend mimo rodiny - to by som vedela pochopiť (sused takto chodí na štvorkolkové výlety do Slovinska na preteky a tak) - aj ked ak by aj toho bolo veľa - nepáčilo by sa mi to, pretože tam funguje nepriama úmera - čím viac je chlap preč, tým menej je preč žena :mrgreen: resp..čím menej sa on stará, tým sa ona stará viac.

A nejde len o ten čas, že nie sú spolu. Ide o to, že on chce byť radšej mimo rodinu. Ja neviem - no cítila by som sa opustená, osamelá.

Môj manžel je raz za rok pozvaný ako veľkoodberateľ istou firmou na taký wellnes víkend pre mužov (týka sa to autosúčiastiek) - boli napríklad v Permone, splavovali rieku atd. Chlapi sa tam dožerú a kto vie čo robia - môj mi volá, že by šiel najradšej domov. On nepije a často sa stane, že tie mužské adrenalínové akcie si vychutná, ale večer zdúchne domov - ja ho práve vždy prehováram, aby zostal a užil si :mrgreen: ale to preto, že on je typ, ktorý si užiť nechce :8-): každopádne ja nesnorím, neriešim - som zástanca teórie, že kto chce - oklame, či budem snoriť alebo nie. nemám na to dôvod.

Ale ak by mal chodiť na takéto víkendy častejšie - asi by sa mi to nepáčilo.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod vinca » So 07.Apr. 2012 18:03

Ešte k tomu užívaniu si víkendov podľa svojho: jeden víkend on, ďalší vikend ide sólo ona. Myslel pritom niekto aj na deti? Že aj ony chcú mať možno víkend s oboma rodičmi? Rodičovské sebectvo nie je fér v prvom rade voči deťom.
Igor (25), Miladka (22), Vincko (10)
vinca

Založený: Ut 21.Júl. 2009 21:12

Odoslaťod slniecko » So 07.Apr. 2012 18:40

Kalea píše:
slniecko píše:

Aha, chápem. Takže nebudú spolu vtedy, keď budú mať chuť, ale vlastne vtedy, keď už nebudú vládať ťahať tie víkendy každý osamote s deťmi :jaj: :jaj: .

tak dobre, tak teda nech su spolu radsej zato, ze maju na seba bumazku a tym padom nemaju narok na ziaden vlastny zivot...vyberaj :jaj: :lol:
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Laa-Laa » So 07.Apr. 2012 19:01

slniecko - ale mat aj vlastny zivot a chodit sam na dlhe a drahe dovolenky je sak.ra rozdiel.
Effka ma pravdu, lezie to aj do penazi, aj ked teda marlene pise, ze dobre zaraba a psotupil, mozno rodina nie je ukratena, ale mozno ano, su to peniaze, za ktore mohli ist niekam spolu. Ale hlavne ten cas....
Predsa sa dvaja beru, lebo chcu, nie? chcu prezit zivot spolu a nie na striedacku pri detoch osamote.
Marlene, nic vsak poradit neviem, ale chapem Ta, tiez by ma to stvalo a hnevalo a bolo by mi to luto.
ak drzim palce, aby bol ten Vas posledny rozhovor ozaj ucinny :4:
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod vinca » So 07.Apr. 2012 19:53

slniecko píše:tak dobre, tak teda nech su spolu radsej zato, ze maju na seba bumazku a tym padom nemaju narok na ziaden vlastny zivot...vyberaj :jaj: :lol:

Vlastný život??? A rodina je čia? Cudzia??? Ja žijem vlastný život v rámci rodiny. Môj manžel žije takisto svoj život, ale tiež v rámci rodiny. Rodina je niečo nadradené nad všetko ostatné, superštruktúra, ktorú rešpektujeme ako hodnotu. Je to istota pre nás aj pre naše deti, teraz už aj pre našich starnúcich rodičov. Nikto nie je pre mňa natoľko dôležitý, aby som s ním chcela tráviť voľný čas, víkendy či dovolenky na úkor rodiny. Marlene má pravdu, keď to svojmu manželovi vytýka.
Igor (25), Miladka (22), Vincko (10)
vinca

Založený: Ut 21.Júl. 2009 21:12

Odoslaťod capricorn » So 07.Apr. 2012 20:46

Ja by som to asi videla na tu krizu stredneho veku, proste ma pocit, ze mu uteka vlak a kedze si doteraz nereptala, tak mu to vyhovovalo. Je to mozno sposobene aj tym, ze nema financne starosti, takze si moze tieto vylety dovolit a takisto vela robi aj bezdetny kolektiv, snaha zapadnut, prisposobit sa, proste ukazat, ze nema doma stihacku :)
Mozes sa snazit to s nim poriesit, alebo cakat, ze ho to prejde. Ale neviem, ja to fakt nevidim nejako tragicky, ale to je asi tym, ze ja som skor za volnost vo vztahu - teda razim heslo ako Frantiska - radsej spokojny muz prec ako nervozny doma.
Takisto si nemyslim, ze manzelia by mali travit vsetky dovolenky spolu, avsak za predpokladu,ze travia dost casu ako rodina spolocne. Mam pocit, ze vy vychadzate z premisy, ze vsetci muzi su super zaneprazdneni a chodia domov potme, cize nemaju cas sa venovat rodine. Su vsak aj ine pripady, kedy sa muzi na chode rodiny dostatocne podielaju a potom nevidim dovod, aby nemohli raz za cas stravit vikend s kamaratmi. Okrem toho, asi to bude vyzerat ako spinenie do vlastneho hniezda, ale tie muzske kolektivy su fakt ine ako zenske a mnohe ich priatelstva trvaju od detstva.
Okrem toho, Marlene pisala, ze aj ona ma nejake svoje aktivity, takze su zvyknuti nejaky cas travit oddelene, len posledne mesiace je toho prilis, co suvisi asi s tou novou pracou.
capricorn

Založený: St 26.Sep. 2007 12:36

Odoslaťod corky » Ne 08.Apr. 2012 8:30

vinca píše:
slniecko píše:tak dobre, tak teda nech su spolu radsej zato, ze maju na seba bumazku a tym padom nemaju narok na ziaden vlastny zivot...vyberaj :jaj: :lol:

Vlastný život??? A rodina je čia? Cudzia??? Ja žijem vlastný život v rámci rodiny. Môj manžel žije takisto svoj život, ale tiež v rámci rodiny. Rodina je niečo nadradené nad všetko ostatné, superštruktúra, ktorú rešpektujeme ako hodnotu. Je to istota pre nás aj pre naše deti, teraz už aj pre našich starnúcich rodičov. Nikto nie je pre mňa natoľko dôležitý, aby som s ním chcela tráviť voľný čas, víkendy či dovolenky na úkor rodiny. Marlene má pravdu, keď to svojmu manželovi vytýka.

slniečko to určite nemyslela tak, že si manželia žijú vlastný život a rodina ide bokom, alebo je druhoradá
napr. pre mna je rodina a manželstvo vždy na prvom mieste, ale to neznamená, že nemám právo sa občas utrhnúť na nejaké posedenie s kolegami z práce, ísť na predlžený tímbildingový víkend, alebo zájsť s kamoškami na kavu. Okrem toho chodievam na exkurzie a výlety so žiakmi, tiež niekedy aj na viac dní. Toto možeme chápať ako pracovná cesta, ale v mojom prípade to nie je čisto "z povinnosti", skor taká vítaná zmena a beriem to aj ako obohatenie života.
V prvých rokoch manželstva som takú potrebu nemala, bud som nešla nikam, alebo sme šli spolu. Prvýkrát sama som bola mimo domu (ak odrátam navšetevy porodnice :lol: ) asi po 10 rokoch manželstva. Manželovi to nevadí ... bolo časy, ked mu to akosi vadilo, vtedy som to zredukovala, ak som aj šla, ponáhlala som sa domov skor. Snažím sa to nerobiť na úkor rodiny, napríklad chodíme na kávu s kolegynou hned po práci, ked je syn v školke, dcera na krúžku a manžel ešte v práci. Človek potrebuje mať známych aj mimo rodiny, kvoli takej psychohygiene.

Tak isto má právo aj manžel niekam ísť, ale v rozumnej vyhovujúcej miere - tá može byť v roznych vzťahoch rôzna, ja by som akceptovala napr. 1x do mesiaca to posedenie na par hodín, predlžený víkend 1-2x do roka. V inom manželstve to može byť menej aj viac, ale malo by to obom vyhovovať. A áno, je pravda, že ak si obaja príliš žijú "svoj život", prestáva mať vzťah ako taký zmysel. Poznám aj také manželstvá, kde nechápem, načo su spolu, ked cely volný čas trávia oddelene. Asi to, čo písala vinca, že pomaly každy víkend maju svoje aktivity a deti si "striedajú", alebo ich daju k babke, prípadne su deti už velké a rodčov "nepotrebujú".

V prípade marlene to už nou akceptovatelnú mieru presiahlo a ma 2 možnosti. Zmieriť sa s tým a trpieť, alebo ro riešiť. Najskor by som skúsila po dobrom, ak to nepojde, pomože možno liečba šokom - teda urobiť to, čo robí on. Pobrať sa niekam na 3 dni + každe popoludnie vysedávať s kamoškami a nechať mu doma všetko na starosť, nech vie, čo to obnáša.

Každpádne, ak manžel nikam nechodil a zrazu potrebuje tolko volného času pre seba, tak by som si poriadne overila, či je tam, kde povedal. A hlavne s kým tam je. Poznám totiž aj také manželstvo, kde sa manžel venoval športovým aktivitám tak intenzívne, že "trenerka" už vozí kočík. A manželka sa doma celé roky tešila, že ako vela robí manžel pre svoje zdravie...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod koza Tina » Ne 08.Apr. 2012 14:19

Nuz dievcata tak aj som nieco asi ako pan manzel bo ja zasadne chodim s priatelmi na skaly ci cestujem po Rusku a Europe bez chlopa ,som sama zenska aj ked mna uz beru skor ako chlopa ale tak aspon ma volaju snehulienka :mrgreen: a je mi fajn.Moj muz nefrfle a neziarli aj ked vie ze zensku tam siroko daleko v tej partii nenajde jednoducho mi veri.On je kravatar a ja som ta co bere takzky bagel a boty na nohy,spacak a stan a sup ide sa.Vzdy som bola taka a aj ked zo zaciatku bolo ze preco idem, pochopil ze sediet doma a byt nervozny nie je najlepsie riesenie.A to sme dlho fungovali tak ze on zarabal v zahranici a aj tak ked prisiel par dni som bola doma a potom sup balit bagel a ide sa bez chlopa.Domov som sa vratila uplne spokojna ,plna zazitkov a mala som o com vecer pri vinku s muzom kecat.Muz teraz na stare kolena vravi ze sa tesi ked budem toto miesto vecernicku vnucatam rozpravat.Nuz co ked som mohla so svojimi detmi hravat von hokej tak na stare kolena ak neobujem korcule tak aspon tie zazitky mi zostanu a budu to mat miesto vecernicku. :mrgreen: No a mozno sa na sesdesiatku moj chlop docka toho ze ho do toho Ruska -teda na ten Sibir zoberiem zo sebou. :mrgreen: Ja viem ze teraz to moze byt pre Marlen sok ze taka zmena ,ale ten chlap mozno tuzil po tom dlho len nebol cas ci financie na toto tak si to uziva teraz.Sediet doma len preto ze mam na to papier-sobasny list je podla mna chore.Vsak je to len papier.Ja viem ze spustite teraz slova o zodpovednosti ale vsak ten chlap zaraba,snazi sa a robi co moze ale svadba nie je nieco co ta zavazuje sediet len s clovekom ktoremu si povedala pred xy rokom svoje ano.Milujem svoju rodinu a urobim pre rodinu prve a posledne ale sediet len doma ci travit cas len a len s rodinou by bola u mna katastrofa a nakoniec by to nedopadlo dobre. :no:
koza Tina

skola

expert

Založený: So 01.Mar. 2008 16:49

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.