kolko volnosti ?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod slniecko » Po 02.Apr. 2012 12:53

hypatia píše:Marlene v žiadnom prípade by som mu jeho slobodu v tomto poňatí neakceptovala.Ste manželia a ty si dala najavo svoju nespokojnosť.Mali by ste sa porozprávať viesť dialog kým nebude akceptovať tvoje požiadavky a kým nenájdete spoločnú reč.Ak ty nestojíš o trávenie času bez neho resp.ti nevyhovuje zaoberať sa vlastnými aktivitami musíš mu to povedať. Mal by si uvedomiť, že takéto správanie z jeho strany môže byť zraňujúce.Vravíš že to trvá pár mesiacov a tvrdohlavo si melie svoje...ak to bude ďalej pokračovať zistila by som či za tým nieje iná žena.Ja som bohužiaľ prišla na to neskoro pri veľmi podobnom modeli správania môjho ex.Držím ti palce aby to bola iba kríza stredného veku ,ktorá je riešiteľná.

prepac, toto ma pobavilo :D
ale chapem, ako to myslis
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod marlene » Po 02.Apr. 2012 13:34

diky za reakcie :rol8:
Naposledy upravil marlene dňa St 25.Máj. 2016 18:51, celkovo upravené 1 krát.
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Obrázok používateľa
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy
Založený: So 22.Okt. 2005 17:45

Odoslaťod slniecko » Po 02.Apr. 2012 14:05

drzim palce :4:
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod mamina » Po 02.Apr. 2012 17:34

marlene, poznáš si muža a ak bol taký aký píšeš - tak to treba poňať tak, že mu na chvíľu zašibalo :jaj: :wink: Ja by som na to šla diplomaticky s použitím ženských zbraní a nastavila mu zrkadlo. Nedá sa vymyslieť niečo, aby začal žiarliť?
A teda asi tu budem za úplne vadnú, ale ked už je ten môj príšliš nechápavý - tak v určitých situáciách skoro vždy pochopí :oops: vtedy v posteli mu môžem vysvetliť všetky pocity a on sa strašne snaží ma pochopiť :wink:

Ultimáta podľa mna nebudú fungovať
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod vinca » Po 02.Apr. 2012 19:17

Nie. To nie je správanie, ktoré by sa dalo a malo u manželov tolerovať. Trvala by som na debate, zaslúžiš si po tých rokoch úprimnosť a slušné zaobchádzanie. Nemusí ťa už po toľkých rokoch šialene milovať, ale mal by sa k veci postaviť ako chlap, aby ti to vedel povedať do očí a pomenovať príčiny, ktoré ho k tomuto chovaniu vedú. Mňa by tiež zaujímalo, ako si on predstavuje svoj aj váš spoločný ďalší život. Žiť sa dá všelijako, ale obom by to malo vyhovovať.
Igor (25), Miladka (22), Vincko (10)
vinca

Založený: Ut 21.Júl. 2009 21:12

Odoslaťod corky » Po 02.Apr. 2012 19:25

no ... stúpla pánovi sláva do hlavy a ak je tento stav prachodný, dal by sa tolerovať ... pár týždnov, pár mesiacov možno
ale nie viac, manželka si po tolkých rokoch zaslúži ked nič iné, tak slušné jednanie

marlene, prestan sa mu doprosovať, tiež si zariad svoj život, oznamuj mu kedy ideš niekam a bude sa pan milostivý starať o deti, nediskutuj, neustupuj, neprisposobuj sa jeho programu
ak si on nenájde čas, nech si zaplatí trebárs aj opatrovatelku, ved asi ma na to, ked ma takú dobrú prácu
ale v tom prípade ti bude jasné, kde ma priority a zariadila by som sa podla toho ... v tom prípade to totiž nemá význam

ja by som si ho preklepla, či isto chodí tam, kam hovorí
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod corky » Po 02.Apr. 2012 19:30

marlene píše: ina zena vraj za tym nie je,aj ked som mala podozrenie a aj som ho vyslovila...

jasné, že on ti to nepovie, aj keby to bola pravda ... chlapi sa riadia zo zasady heslom "zatlkaj, zatlkaj, zatlkaj!"
ak by aj frajerku mal, ver tomu, že ty sa to dozvieš ako posledná ...
ale da sa to všimnúť ... ak chodí preč, viac sa o seba stará, doma je mlkvy, záhadne "unavený", zredukoval sa sex, vypína telefon, alebo nedvíha, prípadne je podráždený, zahadne sa mínaju peniaze a ty nechápeš, kam išli, nechce ti povadať kolko presne zarába ... a podobne...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod františka » St 04.Apr. 2012 18:13

čo ja viem, asi som divna ale ja ho aj z istej strany chapem, odkedy som po 40-ke začínam mať aj ja pocit že som si nejako malo v živote užila, asi je to kriza stredneho veku :uh: :uh: :uh: ... nie že by som tužila po nejakych milencoch, ale mam strašne silnu chuť viac cestovať, začala som sa po dlhych rokoch stretavať so starou partiou (nič nemravne, je to modlitebna partia :mrgreen: ) a tak... včera som si objednala listok na koncert- sama- lebo mojmu sa tam nechcelo- a som si ista že si to užijem aj tak ... ale ten moj mal tiež volnosti v tom veku kolko chcel, tak sme si asi kvit (sme spolu 18 rokov)... kedysi ked som bola na materskej a on mal dost dobru robotu to bolo dost o držku, ja som sa starala o deti a bola s nimi 24h/d, on chodil kade tade- na golf, občas s kamaratmi na polovačku, trochu jazdil na konoch, bol na par niekolkotyznovych jazykovych kurzoch v zahraničí ... moc sa mi to nepačilo a byvala som unavena, ale odjakživa som bola presvedčena, že muž ma mať v manželstve tolko volnosti kolko on chce tak som to nechavala plavať... vtedy mal okolo tych 40 rokov takže asi aj on mal pocit že ma niečo dohnať - ale už davnejšie ho to prešlo, hlavne ked zmenil prácu za taku menej naročnu a aj ako deti odrastli začali sme chodiť viac spolu sami dvaja- do lesa, na bicykle, do sauny, do divadiel... teraz som uplne spokojna s tym ako spolu fungujeme... ale zas sa chysta zmeniť pracu tak ktovie, možno sa to zas vrati do starych kolají- predsalen, je to silny spoločensky tlak ked sa ma človek nejako prisposobovat kolegom aby nevypadol z partie...
.
podla mna nejake ultimatum nie je riešenie ak teda fungujete spolu ako tak... ale samozrejme mal by vedieť presne čo Ta trapi a prečo ... ja u vas stavujem na to, že časom to prejde, možno ked sa zmení nejaká okolnosť- napriklad praca... aj malá ked bude samostatnejšia to bude určite vyrazne lepšie... a možno aj časom to prejde, takato vec netrva večne... ja by som to riešila asi hlavne tym, že by som si dopriala vela vela toho, čo mam ja sama rada ... a podla mna to je najlepšie pre chlapa, mať doma spokojnú ženu (inak to že vidi len sam seba je podla mna u chlapov uplne uplne normalne, jeden to viac skryva, iny menej a len malo ich je takych čo takí nie sú)... A ešte otazku- on s tebou nechce podnikať žiadne aktivity, kde by ste šli sami dvaja? Alebo ked ide s partiou, nenapadne mu že aj ty by si rada šla s nimi napriklad? Či to su iba čisto mužske jazdy?
Naposledy upravil františka dňa St 04.Apr. 2012 21:46, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod derby111 » St 04.Apr. 2012 20:56

marlene, neviem aké veľké máte deti
ak nemá inú babu a teda sú to čisto panské jazdy, ak to bez neho ten víkend zvládam, tak by som ho asi nechala.
Mám zásadu: hlavne, nech sú deti v pohode a necítia nejaké napätie medzi nami...
Možno ten Tvoj má fakt nejaký ten mužský pocit, že urobil pre rodinu maximum (ma materskú nejde každý chlap)
Sú ženy, ktoré hovoria, že radšej ho nechajú venovať sa svojím koníčkom akoby mal byť mesiac doma nervózny že tam nešiel....
derby111
začiatočník

Založený: So 08.Jan. 2011 20:51

Odoslaťod Sasula » Št 05.Apr. 2012 11:38

Marlene, a ako to vnimaju deti? Nepytaju sa, kam ide ocko? Preco nie je s vami?
U nas si toto neviem predstavit, decka by boli uplne mimo, ak by toto zacal muz robit, najma, ak by to zacal robit odrazu. A to su decka relativne velke, maju 12 a 10....
Sasula
expert

Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.