kolko volnosti ?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kolko volnosti ?

Odoslaťod marlene »

v skratke:
kolko volnosti maju vasi partneri?
Naposledy upravil marlene dňa , celkovo upravené 1 krát.
marlene

nic sa mi nechce....

expert
 
Príspevky: 2570
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod alena »

Ahoj Marlene,

poradiť ti moc neviem, ale v mojom okoli co pozorujem, tak chlapom po 40 zacina druha puberata.
Ja som rocnik 1970 a muz 1966.
Tiez by sa mi nepacilo keby moj muz chodil na dovolenky s kamaratmi. Moj muz chodi asi 1x mesacne na cely den prec(rano odide a vecer sa vrati) a asi 3x do roka na vikend mimo domu a 1x rocne na asi 4-5 dni mimo SR, ale to je sucast konicka-sportu, ktoremu sa venuje.
alena
expert
 
Príspevky: 1541

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod corky »

ani mne by sa to nepáčilo, ani by som to neakceptovala
poznám v okolí pár párov, ktorí už dávno nežijú spolu,ale len vedla seba ... ale to podla mna už nie je partnerstvo, ale účelový zväzok kvoli deťom, kvoli bytu, pohodliu, konvenciám, len zo zvyku
My sa poznáme od našej 18-ky a sme skoro stále spolu, ak odmyslím odlúčenie kvoli pracovným povinnostiam. Nam to takto zatial vyhovuje, sme spolu radi a dúfam, že to tak zostane. Ved ked ideme každý do roboty a prídeme domov večer, tak sme spolu aj tak málo. Aspon cez dovolenku som rada, že si užijeme jeden druhého a deti.
Kolko má mať manžel volnost som doteraz nikdy nemusela riešiť ... on totiž je bud v práci, alebo s nami. nechodí ani na pivo, ani žiadne "pánske jazdy". Úplne výnimočne ide niekam sám, s nejakým známym, väčšinou su to pracovné záležitosti. Za cele naše manželstvo si pamätám asi len 2-3x, čo bol na nejakej akcii, napr. stretávke zo školy, stretávke z kamošmi z vojenčiny. To ja si zájdem viac von, my mavame z práce občas večierky + jeden predlžený víkend.

Mžno blbá otázka, ale si si istá, že v tom nie je iná žena?
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod zuzitka »

Marlene, ako argumentuje keď tvrdí, že sa venoval len rodine a teraz sa chce venovať sebe, keď sa jedná o to, že obaja naraz to robiť nemôžete? Pretože predsa musí chápať, že sa stále musí niekto starať o deti, kým on čavarguje po svete a užíva si svoj život? Takže aká je jeho predstava? Ty budeš ďalej vytvárať deťom aj jemu domov ako doposiaľ? Zdá sa mu to fér? Nepripúšťa nejaký kompromis? Nechýba mu čas strávený s tebou a deťmi? Na tieto otázky by som sa snažila v kľude hľadať a žiadať od neho odpovede. Chápem, že má možno pocit, že mu uteká "mladosť" a chce to ešte rýchlo nejak zastaviť a užiť čo sa dá ale podľa m§a si musí uvedomiť, že všetko má svoju druhú stranu a že sa ľahko môže stať, že keď prestane do vzťahu s vami investovať, že ty ten vzťah neuživíš len zo spomienok na to, že kedysi sa vám venoval. Nemusí to byť práve nevera, čo by som za tým nutne videla, ale v každom prípade odcudzenie... Skôr by som od partnera v takejto životnej fáze a situácii čakala, že začneme spolu viac užívať to, že už sú deti väčšie, spolu viac cestovať, športovať, spolu užívať... keď ťa a deti z toho vylúčil, zdá sa mi to ako riadny problém, ktorý nie je len o miere voľnosti ale o tom, prečo tá voľnosť spočíva v odcudzení sa rodine.
zuzitka
expert
 
Príspevky: 1482

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod mamina »

marlene, a opýtala si sa ho či venovanie sa rodine on vníma ako nejakú obetu, negatívum, stratu času? Lebo ja napríklad vnímam venovanie sa rodine ako plnohodnotne strávený čas - však preto som rodinu chcela. Každý potrebuje čas aj len pre seba - to treba akceptovať, ale to čo píšeš je podľa mna vysoko nad rámec :rolll:

Môj muž má 37 rokov, takže možno ešte neviem čo príde, ale jeho práve nenápadne posielam a podporujem v individuálnych aktivitách nakoľko on je najradšej doma s nami a tým zas obmedzuje trošku mna :mrgreen: ja rada poklábosím so susedami na kávičke u niektorej z nás a on pre to nemá veľké pochopenie.

Ak mám zhrnúť jeho samostatné aktivity tak je to občasná káva alebo obed s priateľmi (počas pracovného týždna) a ešte chodí cvičiť cca 3x do týždňa. Dovolenky, výlety a podobné aktivity riešime vždy len spolu - popravde toto by som ani ja nechcela riešiť sama.

No ja si myslím, že v tvojom prípade na neho treba ísť diplomaticky a nie nátlakom. Ak by ste mali väčšie dieťa - tak by som to možno riešila aj tým, že by som sa nahodila a vyrazila tiež - nech ho šľak trafí :twisted: ale takto - no asi len komunikovať a komunikovať - neviem čo iné sa dá robiť
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod slniecko »

Marlene, asi natvrdo...moze si venovat tolko volneho casu, kolko umozni tebe...proste 1:1...potom bude trochu inak rozmyslat, ked bude vediet, ze kazdy vikend mimo domu musi vyvazit jednym vikendom sam s detmi, ked si mimo domu ty.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod Elena. »

My tento rok takisto oslavime 13 rokov manzelstva, manzel je odo mña o 11 rokov starsi(bude mat uz 50), ale "krizu stredneho veku" nemal, vlastne si take nieco neviem ani predstavit, mozno preto, ze ja som v tomto ohlade sebec, nestrpela by som mu to.Na vyburenie mal dost casu pred manzelstvom a takisto na rozmyslenie, ci si chce zalozit rodinu a podmienit tomu svoj nasledujuci zivot.
Manzel travi vacsinu casu v praci a potom doma, sam isiel len na pohreb svojej mamy a potom po polroku na omsu (bohuzial byvala od nas dost daleko, nedokazali sme narychlo zohnat pre vsetkych letenky, a tu je to tak, ze ak niekto zomrie, pochovavaju ho hned na druhy deñ).Inak nechodi ani von s kamaratmi ani na pivo, velakrat som mu vravela, aby zasiel napr.na ryby, ale on je lenivec. Ma malo dovolenky a tu sa snazime travit ako rodina spolu.

Ja som ta, co sa vyberie sama na Slovensko, co sa zoberie a ide na par dni do Las Palmas na nakupy a za kulturou, ale to az po tom, co mu navrhnem, ze pojdeme spolu, ale on bud z lenivosti alebo kvoli praci nechce ci nemoze, len tak z nicoho nic by som sa nezobrala a neodisla a takisto by som to ani jemu netolerovala.
Ak by sa v buducnosti stalo, ze by ta druha puberta nañho prisla, asi by som to riesila najprv tym, ze by som mu po nejakej jeho dovolenke povedala,"tak milacik, tu mas deti, teraz idem na dovcu ja", ak by mu nedocvaklo, tak by nasledoval vazny rozhovor, pri ktorom by som sa snazila pochopit jeho spravanie a zaroveñ mu vysvetlit moj postoj a verim, ze by sme problem vyriesili
Elena.
expert
 
Príspevky: 2765

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod zuzitka »

My sme s muzom uz sestnasty rok spolu, z toho 9 rokov manzelia. Vsetko co sme si v mladosti uzili alebo neuzili sme robili spolu. Teraz zase spolu sedime na zadku vychovavame a starame sa o dve male deti. Je to narocne, su casto chore, nesmu do kolektivu, muz vela pracuje, ja sa venujem len im, som na RD. Obaja mame malo casu pre seba a ked mame volny cas, snazime sa spolu venovat detom a sebe navzajom. Ja som bola raz na vikende s kamoskou a on siel raz na futbal do barcelony. Inak spolocne dovolenky, vikendy, vecery. On chodi hravat futbal ked ma v poriadku koleno, raz za tyzden vecer, ja chodim trikrat do tyzdna cvicit alebo behat cez den, ked mam k detom babysitting. Keby chcel viac casu pre seba, fajn ale dala by som mu najavo ze aj ja chcem tolko zas pre seba. Reciprocne. Obaja mame narocnu pracu, on nas zivi ale ja zase vediem domacnost a v prvom rade vychovavam nase deti. Mame rovnake pravo na vlastny zivot. Nemoze on na moj ukor alebo ja n jeho zit vlastny zivot, zatial to obaja povazujeme za normalne a dodrziavame to. Nehovoriac o tom, ze sme taki unaveni ze vecerne akcie vypustame, sme radi len tak doma, vychutnavame ze deti spia a my mame klud na dospelu konverzaciu a pod. luxus :) cize tolko k tvojej otazke kolko mame volnosti v manzelstve, Marlene. Drzim velmi palceky!
zuzitka
expert
 
Príspevky: 1482

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod mmonika »

moj muz bude mat teraz 50 a akoby si pisala o nom , bicykel je prve co ho zaujima , plus zacal trenovat deti v kolkoch , striedame sa vo dverach , a tym ze robim smenne tak je to uplne panika
mmonika

pracujem

expert
 
Príspevky: 15117
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod hypatia »

Marlene v žiadnom prípade by som mu jeho slobodu v tomto poňatí neakceptovala.Ste manželia a ty si dala najavo svoju nespokojnosť.Mali by ste sa porozprávať viesť dialog kým nebude akceptovať tvoje požiadavky a kým nenájdete spoločnú reč.Ak ty nestojíš o trávenie času bez neho resp.ti nevyhovuje zaoberať sa vlastnými aktivitami musíš mu to povedať. Mal by si uvedomiť, že takéto správanie z jeho strany môže byť zraňujúce.Vravíš že to trvá pár mesiacov a tvrdohlavo si melie svoje...ak to bude ďalej pokračovať zistila by som či za tým nieje iná žena.Ja som bohužiaľ prišla na to neskoro pri veľmi podobnom modeli správania môjho ex.Držím ti palce aby to bola iba kríza stredného veku ,ktorá je riešiteľná.
hypatia
začiatočník
 
Príspevky: 149

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron