hlasovanie - aky vianocny stromcek budete mat?

Nové "ostatné", teda "čokoľvekové" je znova na svete:)
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

aky vianocny stromcek budete mat?

zivy - rezany
46
46%
zivy - v kvetinaci
3
3%
umely
50
51%

Celkový počet hlasov : 99

Re: hlasovanie - aky vianocny stromcek budete mat?

Odoslaťod františka » St 09.Dec. 2009 8:18

slniecko píše:Al ja mam obrovsky problem zrezat zivy strom len kvoli vianociam.

slniečko, ale ved si to tak neber ;)x ... tie stromy sadia v školkach a rata sa s tym že budu na vianoce... za cely ten čas čo rastu produkuju kyslík a ked ich vyrežu, nasadia dalšie... zatiaľ čo pri vyrobe umeleho stromčeka vzniká veľké množstvo emisií a navyše sa umely stromček ťažšie ekologicky likviduje ako naozajstný, ktorý stačí spáliť v krbe ... keby spotrebitelia nechceli živé stromčeky, možno by na tej plantaži sadili majitelia ... čojaviem, mrkvu alebo šparglu.... a teoreticky- tej špargle Ti nie je luto, že ju vykopu kvoli tebe? :wink:
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Eva75 » St 09.Dec. 2009 8:29

františka píše:.... a teoreticky- tej špargle Ti nie je luto, že ju vykopu kvoli tebe? :wink:

Dobrééé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Eva75

Na pravde nič nemení schopnosť vášho žalúdka stráviť ju.

expert

Založený: Ne 27.Aug. 2006 11:03

Odoslaťod jojaii » St 09.Dec. 2009 8:35

zivy v kvetinaci
jojaii
pokročilý

Založený: Ut 28.Apr. 2009 7:29

Odoslaťod tereza » St 09.Dec. 2009 9:31

františka píše:
slniecko píše:a teoreticky- tej špargle Ti nie je luto, že ju vykopu kvoli tebe? :wink:

alebo ruzi do kytice, tulipanov do vazy...ved to je to iste, pestuju sa prave kvoli tomu :wink:
A mna tesi eate aj to, ze u nas tie zive stromceky po novom roku zbieraju na vlecku a nosia na krmenie zvieratkam do lesa :)b
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
tereza

zivot je krasny :o))

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 6:07

Odoslaťod nea » St 09.Dec. 2009 10:30

*zuzka* píše:
nea píše:Zivy, rezany.
Tento rok sa rozhodujem medzi bananovnikom a topolom.

ja som tiez chcela povodne topol, ale mame nizky strop a som alergicka na tie chumace co z toho lietaju..
nea, ber topol, ak nenapadne sneh, tak budete mat vnutri bielo aspon vy...

My mame strop standardny, ale taky topol ma tu vyhodu, ze sa da ohnut, takze vlastne budeme mat stromceky dva - jeden v prevedeni kmen a o par metrov vedla druhy v prevedeni ohnuta koruna. Uz teraz premyslam, aka vyzdoba najlepsie zvyrazni krasu tychto netradicnych tvarov.
Chumace mi nevadia, u nas sa vysava 5 krat denne, vzdy po jedle.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod vacanze » St 09.Dec. 2009 10:34

nea píše:
*zuzka* píše:

ja som tiez chcela povodne topol, ale mame nizky strop a som alergicka na tie chumace co z toho lietaju..

My mame strop standardny, ale taky topol ma tu vyhodu, ze sa da ohnut, takze vlastne budeme mat stromceky dva - jeden v prevedeni kmen a o par metrov vedla druhy v prevedeni ohnuta koruna. Uz teraz premyslam, aka vyzdoba najlepsie zvyrazni krasu tychto netradicnych tvarov.

toto by som na Tvojom mieste nespomínala, este tu niekto dostane traumu, ze vysava len 3 x denne :lol: Ty si vlastne jednou nohou v klube dokonalych zien ccc :lol:
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod gombicek » St 09.Dec. 2009 10:44

ahoj, tie mamicky co mate zivy strom v kvetinaci, prezije uspesne ? l
ebo ja som par krat kupula taky pekny stromcek drobec v kvetinaci a ked aj prezil sviatky po vysadeni von na jar uschol a druhy sa ani jari nedockal :no:

a v hlasovani chyba moznost neviem.lebo ja fakt neviem ako to poriesim tento rok :blink:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy
Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod Dot » St 09.Dec. 2009 11:03

gombicek píše:ahoj, tie mamicky co mate zivy strom v kvetinaci, prezije uspesne ? l
ebo ja som par krat kupula taky pekny stromcek drobec v kvetinaci a ked aj prezil sviatky po vysadeni von na jar uschol a druhy sa ani jari nedockal :no:

a v hlasovani chyba moznost neviem.lebo ja fakt neviem ako to poriesim tento rok :blink:

Gombicek - ked si ho pichla do zeme - obrezala si mu korene a rozhodila ich? Lebo ak sa len vytiahne z kvetinaca a strci do zeme, pricom su tie korene namackane v "crepnikovom tvare", tak nedokaze vypustit korenove vlasky, len zopar, nevie sa sam dostat z toho "zovretia" a aj preto vyschne. A treba ho do zeme pichat, kym je mokro, tj zaciatkom marca po opadnuti snehu, lebo neskor nastupuju dost velke sucha - alebo ho potom az do leta pravidelne polievat.

Fran - Pastircak raz v jednom rozhovore hovoril, ze kazdy rok mali ine ozdoby na stromceku, podla toho, co vybrali deti, takze im tam raz viseli aj nohy z barbin :D

Cika - kam ten stromcek potom vysadite? Lebo problem je nie len s tym, ako vysadit, ale aj kde - taky vysoky strom pod oknami panelakov...alebo v spolocenstve, kam vobec nepatri...tiez nie je dobre riesenie.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod deniska » St 09.Dec. 2009 11:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :clap:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
deniska
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:10

Odoslaťod čika: » St 09.Dec. 2009 11:48

Dot píše:Cika - kam ten stromcek potom vysadite? Lebo problem je nie len s tym, ako vysadit, ale aj kde - taky vysoky strom pod oknami panelakov...alebo v spolocenstve, kam vobec nepatri...tiez nie je dobre riesenie.

neboj, u dedka na zahrade, pred rodinnym domom, vo valasskej vieske...je tam tych ihlicnanov uz viac :yes: ;)x
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod čika: » St 09.Dec. 2009 11:52

apropos, pod nasim panelakovym oknom rastie asi 5 ihlicnanov...a dari sa im velmi dobre....su vlastne okolo celeho domu
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod Dot » St 09.Dec. 2009 15:03

čika: píše:apropos, pod nasim panelakovym oknom rastie asi 5 ihlicnanov...a dari sa im velmi dobre....su vlastne okolo celeho domu

Pockaj, ked vyrastu, zacnu ludom vadit, ze im tienia a raz prides a strom nebude... Presne toto sa stalo u nasich - na dvore, po postaveni bytovky, vysadili asi 4 male borovice cierne, po 10 rokoch uz mali vyse 3 metrov...a jednu noc niekto odrezal vrsky :(
Mne sa vysoke stromy pacia, videla som ich dokonca zakomponovane do projektov domov, ktore sa stavali v ich blizkosti, ako "prerastali" vnutornymi dvormi alebo zahradkami, akoby sa projekt domu prisposobil stromom. Ale mnohym ludom vadia, maju strach pri velkych vetroch a pod.
Naposledy takto zrezali stromy na Skarniclovej, vraj boli chore (nevyzerali), ale skor odoberali svetlo miestnej skole...
NOve uz nik nevysadil. Klasika.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod čika: » St 09.Dec. 2009 15:09

no ani mi nehovor, tie pod nasim oknom nejaky mudrak (a vraj to bol clovek z baraku, ktory byva navyse na inej strane - ale nechapem, kto mu to dovolil) posadil tak, ze su nahusto vedla seba, cez seba a asi na 3 m od domu, tak sa rozne krivia a cudne kosatia... my sme na zvysenom prizemi a mame tu ako v pralese, suvisly pas, na balkone stale bordel a hroznu tmu. takze s ludmi, ktorym vadia, celkom sucitim, aj ked u nas je to dosledok ludskej blbosti. a budeme v ociach ostatnych mozno za barbarov, ale chceme podat tiez ziadost o vytatie aspon jedneho , lebo inak skoncime ako skandinavci v depresii z nedostatku svetla.
ale tie oficialne posadene su v poriadku a velmi pekne.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod marlene » St 09.Dec. 2009 15:15

u nas ude zivy -rezany.pred dvoma rokmi sme mali v crepniku,chceli sm ho zasadit do zahrady,al uschol :no:
zdobime cerveno zlato,ale tento rok pribudnu porcelanove figurky,obzerala som ich tri roky a tento rok som si ich kupila :D
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Obrázok používateľa
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy
Založený: So 22.Okt. 2005 17:45

Odoslaťod Neytiri » St 09.Dec. 2009 15:21

vacanze, to akoze zeny co 5x denne vysavaju este nie su v klube dokonalych zien oboma nohami?!

nea, to je super napad - ten kmen sa da rozne vyuzit... napr. cez den nan mozu liezt deti a vecer napr. na silvestra mozete usporiadat party a mate nieco ako striptersku tyc! :idea:

inak k tym umelym stromcekom, tak veruze este ich vyrabaju, alebo ich vsetky doniesli ku nam do mesta, lebo vsetky su tu na sposob wc kefy.. :x vacanze, neurobis potom detail foto "ihlicia" vasho stromu? :)

k tym stromcekom co by odnasali pre zvieratka v zoo alebo do lesa - tak to co vidavam u nas pod oknami, tak to je hroza, ludia to vobec neodzdobia uplne - zostavaju tam obaly zo saloniek, cokolad, a co je horsie, aj tie kovove haciky.. takze to je dost nebezpecne pre chudence zvieratka.. :evil:
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Odoslaťod vacanze » St 09.Dec. 2009 15:24

*zuzka* píše:vacanze, to akoze zeny co 5x denne vysavaju este nie su v klube dokonalych zien oboma nohami?!

nea, to je super napad - ten kmen sa da rozne vyuzit... napr. cez den nan mozu liezt deti a vecer napr. na silvestra mozete usporiadat party a mate nieco ako striptersku tyc! :idea:

inak k tym umelym stromcekom, tak veruze este ich vyrabaju, alebo ich vsetky doniesli ku nam do mesta, lebo vsetky su tu na sposob wc kefy.. :x vacanze, neurobis potom detail foto "ihlicia" vasho stromu? :)

k tym stromcekom co by odnasali pre zvieratka v zoo alebo do lesa - tak to co vidavam u nas pod oknami, tak to je hroza, ludia to vobec neodzdobia uplne - zostavaju tam obaly zo saloniek, cokolad, a co je horsie, aj tie kovove haciky.. takze to je dost nebezpecne pre chudence zvieratka.. :evil:

:lol: :lol: :lol: Zuzka, k tomu je potrebnych este minimalne dalsich 10 cinnosti robit 5 x denne a az potom :mrgreen: Inak pozerám, ze zatial umele stromceky vedu :)
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Dot » St 09.Dec. 2009 16:01

čika: píše:no ani mi nehovor, tie pod nasim oknom nejaky mudrak (a vraj to bol clovek z baraku, ktory byva navyse na inej strane - ale nechapem, kto mu to dovolil) posadil tak, ze su nahusto vedla seba, cez seba a asi na 3 m od domu, tak sa rozne krivia a cudne kosatia... my sme na zvysenom prizemi a mame tu ako v pralese, suvisly pas, na balkone stale bordel a hroznu tmu. takze s ludmi, ktorym vadia, celkom sucitim, aj ked u nas je to dosledok ludskej blbosti. a budeme v ociach ostatnych mozno za barbarov, ale chceme podat tiez ziadost o vytatie aspon jedneho , lebo inak skoncime ako skandinavci v depresii z nedostatku svetla.
ale tie oficialne posadene su v poriadku a velmi pekne.

Cika - presne o to mi islo - aj dobry umysel moze skoncit velmi rozporuplnym vysledkom - chapem, ak su stromy nasadene tak, ako pises, ze ich potom niekto vytne (tie stromy u nasich ale sadili ludia po dohode...akurat nepremyslali dopredu). Preto som sa pytala, co ludia robia so stromami v kvetinacoch, lebo nie je tak jednoduche ich potom zasadit, aby boli v spravnej pode, na spravnom mieste, v spravnej vzdialenosti...

Ad anketa - my mame rezany a aj budeme mat rezany, su to stromy na plantazach, na to pestovane...osobne mi ovela viac vadi prapodivne "obhospodarovanie" (citaj rubanie) nasich lesov urbarnikmi, holoruby a vyrub v chranenych oblastiach ako vyrub stromcekov na plantazach...
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 09.Dec. 2009 16:24

čika: píše:apropos, pod nasim panelakovym oknom rastie asi 5 ihlicnanov...a dari sa im velmi dobre....su vlastne okolo celeho domu

No hej, ale kolko rodin byva vo vasom bloku? Aj keby bola vasa bytovka len povedzme 3poschodova plus prizemie (tento priklad ma napadol lebo tak to bolo v cinziaku kde sme naposledy byvali pred stahovanim do domu) tak to mas 8 rodin, povedzme jedna "generacia" 30 rokov kazdy by zasadil strom po vianociach pred dom tak za tie roky je tam krasny les 240 stromov, len ci by sa vsetky pomestili :whist:
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod čika: » St 09.Dec. 2009 16:57

mna to len napadlo ad dankina poznamka o ihlicnanoch pred panelakmi. nechcem pred nas dom nic sadit, to ma ani nenapadlo.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod slniecko » St 09.Dec. 2009 20:51

tereza píše:
františka píše:
slniecko píše:a teoreticky- tej špargle Ti nie je luto, že ju vykopu kvoli tebe? :wink:

alebo ruzi do kytice, tulipanov do vazy...ved to je to iste, pestuju sa prave kvoli tomu :wink:
A mna tesi eate aj to, ze u nas tie zive stromceky po novom roku zbieraju na vlecku a nosia na krmenie zvieratkam do lesa :)b

Ved nehladajte logiku tam, kde ziadna nie je...
Toto je tak trocha na temu "chlieb sa nevyhadzuje"..a co, pestuje sa na nom penicilin?
Z tej spargle by som sa aspon najedla, ale ten strom (a kvety) su vyslovene len na okrasu...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod slniecko » St 09.Dec. 2009 20:56

nea píše:
*zuzka* píše:

Nea, v kazdom pripade - BANANOVNIK! Nanho sklenene ozdoby v tvare tropickeho ovocia s glitrami, k tomu Pina Colada a koledy v aranzma pre havajsku gitaru...aloooha
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod františka » Št 10.Dec. 2009 14:53

slniecko píše:
nea píše:Tento rok sa rozhodujem medzi bananovnikom a topolom.

Nea, v kazdom pripade - BANANOVNIK! Nanho sklenene ozdoby v tvare tropickeho ovocia s glitrami, k tomu Pina Colada a koledy v aranzma pre havajsku gitaru...aloooha

Keby som si ja mala vybrať, tak jednoznačne bananovník... ale taky s korenmi v zemi, žeby sme pod nim cele vianoce ležali ukryvajuc sa pred tropickym slnkom a občas by sme si odtrhli nejaky bananik... sneh by mi vobec nechybal, ani obchody, ani varenie, ani vianocne jedla ani nič také...
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod Neytiri » Po 14.Dec. 2009 19:15

aaa zive stromceky vedu :yes:
slniecko, bananovnik kupeny?
nea, co topol? uz stoji? ci uz sa ohyba?

a ked zivy stromcek, aky? taky ten "pichlavy" alebo s takym nepichlavim ihlicim, ci borovica? (sorry, okolo botanika som ani nesla)
inak, aj vy mate taku skusenost, ze tie nie pichlave stromceky uz prilis nevonaju?

a este - aky mate stojan, kde ste ho zohnali? ja viem, uz len par dni do vianoc, ale vzdy 24.12. frflem, ze sme zas ziaden riadny stojan nezohnali, lebo ten co mame, ma velmi tenky otvor, t.j. na maly kmen.. tak vzdy chudak stromcek tak okreseme aby sa don zmestil :roll:
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Odoslaťod corky » Po 14.Dec. 2009 19:49

františka píše:Keby som si ja mala vybrať, tak jednoznačne bananovník... ale taky s korenmi v zemi, žeby sme pod nim cele vianoce ležali ukryvajuc sa pred tropickym slnkom a občas by sme si odtrhli nejaky bananik... sneh by mi vobec nechybal, ani obchody, ani varenie, ani vianocne jedla ani nič také...

ja som vianoce pod palmami zažila ... len tí neschopáci egyptskí mi to celé pokazili "našimi" vianočnými stromčekami po celom hoteli :rol8:
ale išla by som zasa ... ked deti odrastú, plánujem také každý rok ... žiadne stresy, chystanie, vypekanie, upratovanie, zemiakový šalát ... len slnko, more, šnorchlovanie a hotelová mňam-mňam strava bez varenia :)b
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Eva75 » Po 14.Dec. 2009 20:12

corky, to fakt je v Egypte teraz počasie na kúpanie? :shock: Wow, myslela som si, že na to treba ísť oveľa ďalej...
Obrázok používateľa
Eva75

Na pravde nič nemení schopnosť vášho žalúdka stráviť ju.

expert

Založený: Ne 27.Aug. 2006 11:03

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.