Detská cestovná lekárnička

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Detská cestovná lekárnička

Odoslaťod corky » Po 20.Júl. 2009 13:20

Poprosím nebrať doslovne, vyberte si, čo asi potrebujete
ja tiež nenosím uplne všetko, hlavne do Chorvátska, tam sa da v pohode kupiť (ale aspon bduete vedieť, čo si máte pýtať...

DOVOLENKOVÁ LEKÁRNIČKA :
-proti zvracaniu pri cestách KINEDRIL /je najlepší/ alebo existuje homeopatkum COCCULINE
-proti bolesti hlavy, zubov-VALETOL, PANADOL, ATARALGIN /sú osvedčené/ pre detičky stačí PANADOL sirup, BRUFEN sirup
-proti menštruačným, žlčníkovým a obličkovým bolestiam-
ALGIFEN kvapky
-pri horúčkach a úpale - ACYLPYRIN, ANOPYRIN, PARALEN, PANADOL-pre detičky sirup PANADOL, sirup BRUFEN...+ DIAZEPAM!!!/kto máva febrilné kŕče pri horúčke nezabudnite si ho!!!/
-prvá pomoc pri hnačke a pokazenom žalúdku zo stravy, pri napínaní na vracanie CARBO MEDICINALIS tzv.živočíšne uhlie
-proti hnačke-deťom SMECTA alebo HYLAK (ten je na predpis a nesmie sa kombinovať s mliekom !!!! ), pre dospelých je najlepší ENDI-EX alebo IMMODIUM AKUT
-proti zápche-REGULAX alebo GUTTALAX
-slnečná alergia, uštipnutie- DITHIADEN, pre deti- FENISTIL kvapky (na predpis), na štípance použiť aj Fenistil gel, ale nikdy sa nevystavujte slnku, ak ste natretý na tele Fenistil gelom-miesto ostane veľmi červené a bolestivé-Fenistil gel sa nesmie používať na spáleniny od slnka!!! Na alergie AERIUS sirup alebo FENISTIL kvapky (pomaha aj pri kašli a zahlienení)
- niečo proti herpesu, často sa následkom slnenia ukáže na pere, či tvári -Zovirax, Vectavir, THERMAL HERPES KRÉM, mne sa osvedčil aj JEMNÝ HOJIVÝ ZÁZRAK od ORIFLAME!
-na oči- EVERCIL pre deti je najlepší pri prievane, ak deti pália oči, štípu oči alebo dostanú z vody z bazéna zápal spojiviek tak je najlepší OPHTALMO SEPTONEX
- na nádchu STERIMAR spray alebo MAR PLUS - už od narodenia až po starobu, je aj na čistenie nošteka od zaschnutých soplíkov-nám sa osvedčil najviac.VIBROCIL, NASIVIN, OLYNTH...
-na uši-najlepšie kvapky BUROW nakvapkať na gázu
-na dezinfekciu, odreniny kolien, poštípanie medúzou, morský jež- SEPTONEX spray, AJATÍN, ja používam sprej DETTOL (lebo neštípe)
-na kašeľ osvedčený sirup pri rôznych typoch kašľa/suchý aj vlhký/- STODAL alebo SINECOD, pri suchom kašli je naj-DITUSTAT, STOPTUSIN, pri vlhkom kašli-SOLMUCOL sáčky
-rehydratačný roztok KULÍŠEK / pri horúčkach, pri hnačkách, pri úpale, pri dehydratácii/ alebo mám osvedčený tento recept od lekárky- REHYDRATAČNÝ ROZTOK pripravíme 4-5 kociek /lyžičiek/cukru, 1 čajovú lyžičku soli, šťava z citrónu alebo grepu na liter vody, alebo minerálky, alebo do neosladeného čaju-piť treba každých 5 minút 40-60ml tekutiny až do úpravy stavu. Pri hnačke sa pije roztok + sucháre, keksy, ryža, banán
-vodoodolné náplaste /otlaky, pichnutia, odreniny/
-PANTENOL spray/je najlepší/ na popáleniny, spáleniny od slnka pre deti aj dospelých
-teplomer
-pinzeta
širokospektrálne antibiotikum /poradiť sa s lekárom aké - treba na predpis!/
-obväz, elastický obväz, gáza
-repelent
-vitamíny / Betakarotén nasadiť už pred dovolenkou, ochráni pred alergiou na slnko /
- PROBIOTIKA nasadiť už pred dovolenkou a počas celej dovolenky - pre deti kvapky BIO GAIA, NUTROLIN-B ... pre dospelých sa poradte v lekárni
-Vaše lekárom predpísané lieky + bežne užívané lieky
-na pálenie záhy - RENNIE, ACIX
-na akné od slnka a vyrážky od slnka následkom liekov-PITYOL a ICHTOXYL masť
- v Chorvátsku sa predáva veľmi dobrá mastička v lekárniach volá sa-BELODERM a je veľmi dobrá ak sa vyhodí kožná krupička, ktorá svrbí

-opaľovacie krémy + po opaľovaní krémy pre deti aj dospelých - ja používam BIODERMA alebo EUCERIN, k moru faktor 40 alebo 50, kupujem detský a natierame sa tým všetci + nejaké mlieko po opaľovaní + PANTHENOL na spáleniny od slniečka (ak nemáte, vyborný je aj jogurt)
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša » Po 20.Júl. 2009 13:48

Jejda baby, cestovna lekarnicka, tusim si take daco budem musiet zaobstarat a vyskladat. Asi som totalna nezodpovednica, ale nic take sme si dosial nezaviedli :oops: :roll: :roll: ...A to chodime na dovolenky casto, na kratsie ci dlhsie, nemali sme ju ani naposledy v Grecku co sme boli, teda normalne som zaspala dobu, sa teraz citim ako z ineho sveta, ohoromena ze som nieco dolezite zabudala. Uff, idem si rychlo precitat co ste popisali. :oops:
My si na dovolenku berieme len probiotika. A v aute je autolekarnicka.. :twisted:
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod slniecko » Po 20.Júl. 2009 13:58

Opalovak teraz pouzivame spray od LaRoche-Posay a repelent mam teraz pre deti take naramky
http://www.mothercare.com/Mothercare-In ... 1&mcb=core
inak Off
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod corky » Po 20.Júl. 2009 14:03

Kirkuša, ved najlepšie ked nič netreba :wink:

každy si musí zvážiť, do akej civilizácie ide
teda ak idem do Chorvátska, Talianska, Grecka.... do hotela albo väčšieho mesta, alebo na Slovensko, fakt vela netreba .... v prípade potreby kúpiš

horšie ak niekto ide do arabskej krajiny (kde sa sotva s lekárnikom dohovoríš, čo ti je, kedže ich angličtina je viac ako chabá :roll: ), alebo niekde na sukromný apartmán do menšej dedinky, kde lekáren a lekári može byť vzdialená aj niekolko kilometrov ... a cestovať tam kvôli "blbému" acylpirínu ...

ja beriem vždy par tabletiek, nie cele balenia, taku pohotovostnú lekárničku, len na prvý deň, keby bolo treba
určite Kinedryl, niečo od teploty, niečo na alergiu a štípance, niečo na hnačku a probiotiká
ATB vam lekár aj požičia (ak sa dohodnete)
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša » Po 20.Júl. 2009 14:17

Corky ale mas to dobre spracovane, dokladne, inspirujem sa, paci sa mi to. Sice to na prvy pohlad vyzera akoby pre hypochondra :twisted: :lol: , ale nie, fakt to ma svoj vyznam, idem dohanat zameskane a do Tatier v auguste uz pojdeme s lekarnickou...

Urcite v civilizacii sa da dokupit, ale aj tak je dobre zaklad mat (hlavne cez vikend ak sa stane daco). Ja fakt neviem preco sme to doteraz nemali, normalne ma to nenapadlo, som zo seba ohurena fakt...
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod nez » Po 20.Júl. 2009 14:22

corky, mas moj obdiv, prosim Ta, ty ake predmety ucis? Tento zoznam si vychrlila na pockanie, alebo si ho sem len stiahla ? ale k jednej veci mam vyhradu: antibiotika davat detom bez lekarskeho vysetrenia ? :shock: bud opatrna, fakt,
Kirkusa, si moj clovek. Btw, mozes mi odpovedat v dedkovcoch? díkes :wink:
nez

Odoslaťod corky » Po 20.Júl. 2009 14:50

zoznam som nedávno dávala jednej maminke na inom fore a tiež som ho len našla inde (a doplnila podla vlastnej skúsenosti)

ja ATB neberiem a nemám doma, ani nejdem pýtať lebo by som ich aj tak na 99,99% dieťaťu bez vyšetrenia nedala (ani dospelému)... ale v tom zozname su, a asi sa treba poradiť v tomto ohlade s lekárkou
Naposledy upravil corky dňa Ne 10.Júl. 2011 9:57, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod nez » Po 20.Júl. 2009 14:53

na ZŠ?
nez

Re: Detská cestovná lekárničkaRe: Detská cestovná lekárnička

Odoslaťod corky » Po 20.Júl. 2009 15:00

:D
Naposledy upravil corky dňa Ne 10.Júl. 2011 9:55, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod zrzka24 » Ut 21.Júl. 2009 8:46

lula píše:
zrzka24 píše: Ked na nas nieco lezie tak mame od nasej imunologicky Imunor takze vtedy podavam to. Vraj je to tiez na prirodnej baze.

si si ista, ze je to imunor? syn ho berie kvoli nedostatocnej imunite. toto je o nom pisane:
"Liek Imunor je indikovaný najmä k liečbe v prípadoch laboratórne dokázanej poruchy bunkovej imunity (zníženie celkového počtu T lymfocytov, zníženie CD4+ helper T lymfocytov, zvýšenie CD8+ T supresorových lymfocytov), ďalej v klinických prípadoch ochorení, o ktorých je známe, že sú zvyčajne spojené s poruchou bunkovej imunity. Ďalej je indikovaný pri deficitoch humorálnej imunity s laboratórne dokázaným znížením hladiny imunoglobulínov a kolísavými nálezmi porušenej bunkovej imunity s klinickým obrazom recidivujúcich infektov rôznych lokalít.

Ide najmä o nasledujúce typy ochorenia: primárny imunodeficit - napr. bežný variabilný imunodeficit najmä s prejavmi chronických a recidivujúcich bakteriálnych infekcií a dôkazom porušených funkcií bunkovej imunity. Sekundárny imunodeficit: adjuvantná liečba pri protrahovanej rekonvalescencii po niektorých vírusových ochoreniach; stavy po náročných operačných výkonoch v celkovej anestézii s príznakmi zníženej imunokompetencie; adjuvantná liečba malígnych ochorení vo fáze po aplikácii chemoterapie a rádioterapie pri symptomatológii znížených imunitných funkcií organizmu (recidivujúce infekty, subfebrílie, únavnosť, leukopénia); rekonvalescencia po septických stavoch. Chronické a recidivujúce infekcie ťažko reagujú na bežnú liečbu. Chronický únavový syndróm - prípady s nálezom poklesu parametrov bunkovej imunity. Recidivujúce herpetické ochorenia (herpes simplex, herpes genitalis). Osvedčil sa tiež v liečbe niektorých alergických
ochorení (astma bronchiale) ako doplnková liečba ku štandardnej liečbe (antihistaminiká, preventívne imunofarmaká) alebo ku ďalšej imunoterapii (autovakcíny, hyposenzibilizácia). Ďalej sa uplatňuje v liečbe povrchových mykotických ochorení."

ani prirodny velmi nie je podla mna. " Imunor, sušený roztok pro perorální použití, je přípravek z homogenátu
bílých krvinek krve vepřů. Obsahuje komplex biologicky aktivních látek
o malé molekulové hmotnosti, takže jeho účinek je druhově nespecifický
a nevyvolává v příjemci imunitní odpověď."

preco? ano je to imunor. Mame ho v chladnicke a na nastenke mam recept ktory musim vybrat. ja to malej vsak davam len obcas. my zase nie sme uz teraz zle na tom imunologicky. Imunitu som jej liecila svojim spsobom, keby som brala ohlad len na rady lekarov tak do nej musim cpat tony liekov a to sa mne prieci
Ako pises mne sa ani ten Imunor nepozdava aj ked ma ubezpecopvali v tom ze sa jedna o vylucne prirodny produkt. Zatial sme vybrali jedno cele balenie (4 ampulky) a z tej druhej 2.
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod zrzka24 » Ut 21.Júl. 2009 8:49

Kirkuša píše:Jejda baby, cestovna lekarnicka, tusim si take daco budem musiet zaobstarat a vyskladat. Asi som totalna nezodpovednica, ale nic take sme si dosial nezaviedli :oops: :roll: :roll: ...A to chodime na dovolenky casto, na kratsie ci dlhsie, nemali sme ju ani naposledy v Grecku co sme boli, teda normalne som zaspala dobu, sa teraz citim ako z ineho sveta, ohoromena ze som nieco dolezite zabudala. Uff, idem si rychlo precitat co ste popisali. :oops:
My si na dovolenku berieme len probiotika. A v aute je autolekarnicka.. :twisted:

ja som taka ista, ale tiez som si po precitani tejto temy vstupila do svedomia:))))ja to beriem tak ze ved nejdeme na opusteny ostrov v pripade nejakych zdravotnych problemov by sme zasli do lekarne, pripadne na pohotovost....
vcera som kupila dezinfekcny roztok. ani ten som nemala doma....
Kirkusa a to ake probiotika beries? nejake tablety? lebo tie co pouzivam ja i mala tie treba drzat v chlade. Ale uz s nimi koncime, nasla som nieco lepsie:))))
zrzka24

expert

Odoslaťod para » Ut 21.Júl. 2009 9:39

Ja mma vzdy lekarnicku,zakladne lieky na teplotu,kasel, zvracanie,hnacku, antihistaminikum, dezinfekciu a par ôeukoplastov a obvazov.
Slniecko naramky si kupila u nas v Auparku?
add preberate probiotika-ake beriete? Je ich v lekarnach tooolko ze az.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod Marcela » Ut 21.Júl. 2009 11:01

nez píše:a este: aky opalovaci krem pre deti odporucate?

my pouzivame Avene 50+
Obrázok používateľa
Marcela
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:28

Odoslaťod Marcela » Ut 21.Júl. 2009 11:03

Ja mam so sebou vzdy len nieco proti teplote a teplomer. Nemam problem kupit nieco podla potreby.
♥ ja a moji štyria mušketieri ♥
Obrázok používateľa
Marcela
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:28

Odoslaťod zrzka24 » Ut 21.Júl. 2009 14:54

Para píše:Ja mma vzdy lekarnicku,zakladne lieky na teplotu,kasel, zvracanie,hnacku, antihistaminikum, dezinfekciu a par ôeukoplastov a obvazov.

najucinnejsie su Dophilus a Biogaia ale tie treba drzat v chlade take do cestovnej lekarnicky asi nie. neviem si to predstavit. kde by som to drzala.a co su ostatne probio tak to je slabota. to uz skor kupit si probioticky jogurt:))))
zrzka24

expert

Odoslaťod corky » Ut 21.Júl. 2009 15:55

my BioGaia, mame cestovnu chladničku...
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod para » Ut 21.Júl. 2009 16:06

My sme doteraz mali Jamienson,vlastne aj vsetky vitaminy ak nejake treba kupujem Jamienson.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod slniecko » Ut 21.Júl. 2009 21:13

Para píše:Ja mma vzdy lekarnicku,zakladne lieky na teplotu,kasel, zvracanie,hnacku, antihistaminikum, dezinfekciu a par ôeukoplastov a obvazov.

Hej, v Auparku, maju to pri pokladni, aj za podobnu cenu.
Probiotika mame doma bio-gaiu, ale na dovci sme mali pred rokom toto
http://www.mojalekaren.sk/valosun-biopron-travel-30tbl/

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod nez » St 22.Júl. 2009 5:52

Baby, ktore davate probiotika zdravym detom, preco? ake? ako dlho?
nez

Odoslaťod corky » St 22.Júl. 2009 6:24

ja nedávam stále, ale vždy ak u deti choré a berú nejaké lieky (hlavne pri ATB ale aj iné)
ak sa mi zda, že majú črevne problemy
na a na dovolenke preventívne
začnem aspon týžden pred dovolenkou a počas celej dovolenky, aj týžden ako prídeme domov
a nikdy sme problemy v zahraničí nemali, dcerka ani v Egypte, Tunise ... dcera bola so starkími, oni mali problemy a ona nie
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod para » St 22.Júl. 2009 7:05

Koly imunite, alergii a kvasinkam-maly je nachylny na "lupanie" koze medzi prstami-pomohli mu nato probiotika a tak ich preventivne berie ale nie vkuse cely rok, vyberieme krabicku a ma pauzu.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod slniecko » St 22.Júl. 2009 7:06

No nasi by ich mali brat kvoli atopickemu exemu, ale nedavam ich stale, len pri tazkostiach.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod zrzka24 » St 22.Júl. 2009 7:28

Nez my striedame dophilus s Biogaiou kvoli crevnej mikroflore. Imunologiocka nam povedala ze Biogaia je lepsia ale mne sa zase viac osvecil Dophilus. teraz ako sme zacali papat jogurty tak jej davam activiu. Chori nebyvame, ani problemy nema tak uz len raz za cas jej davam. Dokonca aj imunologicky je relativne v pohode. Tak sa mi to zda byt aj zbytocne davat jej to. inak sme brali dlhodobo od narodenia.
zrzka24

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 22.Júl. 2009 15:12

zrzka24 píše: Kirkusa a to ake probiotika beries? nejake tablety? lebo tie co pouzivam ja i mala tie treba drzat v chlade. Ale uz s nimi koncime, nasla som nieco lepsie:))))

zrzka24 píše: najucinnejsie su Dophilus a Biogaia ale tie treba drzat v chlade take do cestovnej lekarnicky asi nie. neviem si to predstavit. kde by som to drzala.a co su ostatne probio tak to je slabota. to uz skor kupit si probioticky jogurt:))))

Zrzi a co lepsie ak sa smiem spytat? Skusili by sme! My sme doteraz pouzivali prave Dophilus obcas prestriedany Gaiou. Tie im naviac sedeli. Na dovolenku sme ich brali normalne, tych par hodin po ceste sa im nic nestane (prinajhorsom zabalim do alobalu), ved ked ich kupim v meste v lekarni casto trva aj par hodin kym s nimi dojdem domov, takto mi to vysvetlila aj lekarnicka, ze presun jednorazovy neznici ich ucinnost a tam kde sme chodili na dovce bola vzdy apson mimi chladnicka, takze po prichode sup do nej.
Celkovo na ne nedam dopustit ako prevenciu, myslim ze zdrave a silne crevo je zaklad, omnoho sirsi nez sa moze zdat, ze to neposobi len proti hanckovym ochoreniam, ale vobec vseobecne na zdravie ako take.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 22.Júl. 2009 15:19

nez píše:Baby, ktore davate probiotika zdravym detom, preco? ake? ako dlho?

My ich berieme skoro stale preventivne, vzdy si najdem dovod, teraz v lete hlavne kvoli vode. Syn mal dlhodobo oslabene travenie po brutalnej salmonele ktoru prekonal este ako babo a prave dlhodobe uzivanie probiotik mu pomohlo. A tak nejak badam, ze kym ich berie nic nechyta. Mozno nahoda, mozno placebo, alebo uz navyk (zavislost? :twisted: ), lebo ked dlhsie nedavam po case vzdy cosi chyti :? ....
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot], google feedfetcher a 2 hostí.