záclony

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

záclony

Odoslaťod Ludkaaa » Po 23.Mar. 2009 8:00

ahojte, chcem sa spýtať, máte niekto záclony priamo na plastových oknách? plánujem do kuchyne záclonu, mám tam iba žaluzie a nechcem vrtať garnížu tak chcem ťa záclony priamo na okná, na tie malé rozťahovacie ,,garníže,, len neviem ako ich tam mám prichytiť, vrtať do okien nechcem, tak som to mala na starých drevených oknách, udržia to také malé nalepovacie ,,štítky,, podobné ako na uteráky? ďakujem,
Ludkaaa
pokročilý

Založený: St 25.Apr. 2007 9:33

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: záclony

Odoslaťod akvi » Po 23.Mar. 2009 8:19

neviem, ci som to dobre pochopila, ale chcel len take tie male zaclonky, co sa davaju len do po okien? Ak take, tak tie male tycky sa daju kupit aj take, ze su na samolepku a drzi to dobre.. na plastovom okne obzvlast...
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod Ludkaaa » Po 23.Mar. 2009 8:31

akvi presne tak, iba také malé, nevedela som že dostať hned aj s tými nalepovacími časťami, mám doma také 2 malé tyče čo som mala kedysi a tie sú bez toho, tak pohľadám v obchodoch, ďakujem,
Ludkaaa
pokročilý

Odoslaťod Mysenka » Po 23.Mar. 2009 9:45

Ludka, v Baumaxe alebo v Hornbachu dostat take male kvazi garnizky /tycky, ktore sa nalepuju na plastove okna - teda konkretne haciky sa nalepia (samolepiaca paska je uz na nich) a tycku uz len osadis. Tycka ma volu na to, aby si si ju usposobila sirke okna. Ja mam takto tiez poriesene zaclony na kuchynskom okne. drzi to dobre.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod zuzkam » Ut 24.Mar. 2009 7:24

Dievcata, co mate male zaclonky priamo na okne, neprekaza to pri manipulacii so zaluziou? Alebo ste dali zaluziu dole a mate len zaclonku? Vdaka.
dcérka 17.8.2002 + synček 17.12.2006
zuzkam

začiatočník

Založený: St 31.Jan. 2007 16:39

Odoslaťod Ludkaaa » Ut 24.Mar. 2009 7:49

žalúzie chcem dať dolu, inak by prekážalo, už som to skúšala a nedalo sa dobre posúvať lebo sa šúchalo o záclonu, takže ked záclony tak bez žalúzií
Ludkaaa
pokročilý

Odoslaťod martina15 » Ut 24.Mar. 2009 8:07

alebo vonkajšie rolety :P , ja mam presne take vitrázky ako opisujete, ale stalo sa mi že samolepky popadali tak preto doporučujem aj sekundové lepidlo
martina15

začiatočník

Založený: Pi 03.Okt. 2008 21:07

Odoslaťod zuzkam » Ut 24.Mar. 2009 8:14

vdaka :wink:
tak potom musim nieco ine vymysliet, zaclonky sa mi pacia, ale zaluzii sa nechcem vzdat, byt je na vyvysenom prizemi a bez zaluzii by som sa citila ako vo vyklade :wink:
zuzkam

začiatočník

Odoslaťod martina15 » Ut 24.Mar. 2009 9:41

asi bývate v paneláku, my bývame tiež na vyvýšenom prízemí len výhodou je že na dedine a oproti je cesta nie moc frekvenovaná, pokiaľ chces a máš vysoké okno skús dať dve vytrážky nad seba, jedna bude dlhšia ta vrchná a tá druhá kratšia, to tiež celkom pekne vyzerá
martina15

začiatočník

Odoslaťod zuzkam » Ut 24.Mar. 2009 9:52

Nie je to panelak, ale tehlova bytovka, tiez na dedine :wink:
Cesta pod oknom nie je frekventovana co sa tyka aut, ale ludi sa tam premelie dost. Zaclona by mi asi nepomohla, hlavne vecer nie, ked sa dnu svieti a ja nemam rada pocit, ze nam dnu vidno.
Martinka, ty si spominala vonkajsie rolety, mate ich vari na plastovych oknach? My sme ich mali doma, super vec, len si neviem predstavit, ako sa uchytia na plast.okno bez toho, aby sa muselo prederavit.
zuzkam

začiatočník

Odoslaťod martina15 » Ut 24.Mar. 2009 9:59

Ano naši to tak majú ale bohužiaľ muselo sa to prevrtať, ale je to dobre povrchovo upravené, ale došlo k narušeniu, alebo možná by sa to dalo takou ratanovou rolietkou urobiť, vieš tak do pol okna, skús sa aj na to popýtať, ja som to mala v byte ale na oddelenie detskej od kuchyne a tam bola podobná konštrukcia ako je vitrázka, len neviem či aj v takom malom rozmere (bambusová roleta)
ináč musím sa ti priznať, že ja sama rada pozerám do bytov cez okná a hľadám inšpirácie :oops:
martina15

začiatočník

Odoslaťod Mirrka » Ut 24.Mar. 2009 10:03

My máme tie nalepovacie tyčky + vonkajšie rolety takže s tým nemáme problém. Ale v kúpeľni sú nalepovacie garnižky čo ostali ešte po predch. majiteľoch. A tie sú také akoby oddialené od okna lebo ten čudlík čo sa lepí na okno je dosť široký, odstáva cca 2-3 cm od okna. Takže pri tomto type si myslím že by sa dali nechať vnútorné žalúzie a zároveň záclonky.
Mirrka

Založený: Ne 01.Mar. 2009 10:11

Odoslaťod jana v. » Ut 24.Mar. 2009 14:55

ja mam aj zaluzie, aj zaclonky. tycky su na samolepiacich hacikoch a aj to je pravda, ze jedna strana je uz prichytena sekundovym lepidlom, kedze sa odlepila :lol: . je pravda, ze trosku sa zaclona zachyti, ked stahujem zaluziu dole, ale neprekaza to, a napravam tym, ze zaluziu po stiahnuti preklopim, alebo niekedy rukou, ked sa mi chce. ale my mame ram okien s tych, co "trcia" viac do miestnosti od skla, takze sa nam tam zmestila aj ta sirsia zaluzia (tusim byvaju 1,7 cm a 2,5 cm siroke)
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.