Antialergicka kozmetika

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Antialergicka kozmetika

Odoslaťod zik »

Poradite mi?Mam problemy s ocami-exzemy,sucha pokozka,vsetko ma drazdi...nemozem pouzivat"normalnu dekorativnu kozmetiku...Staci aspon spiralu,nejaku fakt dobru,ktora nedrazdi oci...dakujeeeem!!!
zik
začiatočník
 
Príspevky: 361

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod nea »

zik,
je toho na trhu kvantum, uz aj u nas...
Naozaj velmi vela, ja tiez mam velmi citlivu plet aj oci, takze gro kozmetiky, co pouzivam, pochadza z lekarne : Avene, Bioderma, Vichy, A-Derma a ine...
Dekorativnu antialergicku kozmetiku vyraba napr. La Roche - tiez kupis v lekarni, maju aj spiraly.
Inak, z vlastnej skusenosti: niekedy nie je problem s drazdenim oci v samotnej spirale (skoro na kazdej dnes uz najdes napis, ze je hypoalergenna), ale v odlicovaci. Aky pouzivas? Ja totiz, odkedy som zacala pouzivat na odlicovanie specialne micelarne vody (odporucam Sensibio od Biodermy alebo micelarnu vodu Avene), tak mozem pouzivat prakticky akukolvek mascaru a problem so stipanim oci nemam.
A tiez zalezi trosku aj na technike odlicovania.
Tolko zatial, keby si chcela viac info pytaj sa :wink:
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert
 
Príspevky: 14033
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod nea »

zik a este cosi- neviem, ako si liecis tie exzemy a tak, ale skus sa trosku zamerat na zlepsenie imunity.
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert
 
Príspevky: 14033
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod kravka »

Tak mne robili zle aj krémy od Vichy a zvlášť taký ten očný gel na opuchnuté viečka.. Ale na odličovanie používam Vichy odlič.vodu a musím potvrdiť, že je OK (a to tiež neznesiem hocaký odličovač)

Ja odporúčam prejsť na bio kozmetiku - ešte sa mi nestalo, žeby mi bio kozmetika spôsobila alergickú reakciu - z dekoratívnej vyskúšaj napr. mascaru od Alverde (DM).
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod nea »

Kravka,
co sa tyka Vichy suhlasim, od nich ani mne vsetko ensadlo, presne ten gel na opuchnute viecka ma stipal s prepacenim jak svina :lol: Kremy od nich nepouzivam, len tu odlicovaciu vodu ale radsej mam aj tak Avene a Sensibio, na tie nedam dopustit. Jedna vec od Vichy mi ale velmi vyhovovala, pletove serum Aqualia, bolo to super pod krem alebo v lete namiesto kremu.

Od Avene ma este ziaden krem nesklamal, naposledy mi velmi vyhovoval Antirogeurs, ale aj ine su fajn....treba vyskusat a zistit, ktory vyhovuje. Momentalne pouzivam aj ich ocny krem.

Na tvar mam teraz taku vecicku od A-DERMA, neviem presne nazov ale je to reparacny kremik na poskodenu pokozku, super mi upravil tvar po viacnasobnych ATB kurach a poskodeni mrazom a vetrom.

No a od Biodermy urcite este odporucam Sensibio forte krem, ma vyborne ukludnujuce a hojive ucinky.

Ja sa tiez v poslednej dobe orientujem na biokozmetiku, ale zasa nie vsetko mi vyhovuje, znacka Alverde na tvar vobec, pouzivam od nich sprchace a veci na telo. Dekorativnu od nich som este neskusala.

Tolko v kratkosti :wink:
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert
 
Príspevky: 14033
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod kravka »

nea aj mna štípal jak sviňa :lol:
Alverde nepoužívam ani ja, len tú mascaru a chcem vyskúšať aj nejaké iné bio mascary, lebo táto je síce ok, ale možno sú aj lepšie :wink:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod čika: »

zik,
vitaj v klube.
mascaru mam teraz alverde a je velmi dobra. ALE - odlicovace, to uz je ina vec, ani micelarne vody mi nerobia dobre, takze vzdy skusam a posuvam dalej (doteraz mame, ale odkedy aj ta ma problemy.... :roll: ). kupodivu u mna vitazi napr. garnier zelena vodicka na odlicovanie, ktoru zasa vyradila mama.
makeup nepouzivam, najnovsie som si kupila mineralny puder od yves rocher a je vyborny. no a ked mam ekzemy, tak sa nesmiem malovat vobec, takze je to uplne jedno.
vseobecne plati davat si toho na ksicht co najmenej - u mna je zaklad krem (treba mat odskusane), vazelina a ceruzka na oci (moze byt obyc. miss sporty) a spirala.
pery .- to uz je ina kapitola :roll:
vseobecne plati - skusat, skusat, skusat...
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod Andrea »

hm....ja by som potrebovala nejaky nedrazdivy makeup, pretoze nasledky alergie a ekzemu sa nedaju len tak zamaskovat a ked nechcem aspon obcas vyzerat ako obstarozna pubertacka s prisernou pletou, nieco treba.....mam MaxFactor AgeRenew, nerobil mi zo zaciatku problemy, ale teraz zacnem okamzite napuchat, ked si ho napatlam :roll: :roll: :roll: ...a vseobecne mi nerobila kozmetika problem, az ekd sa mi ozvala alergia, tak to ide z kopca :?
Andrea
expert
 
Príspevky: 3665

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod čika: »

andrea, nechcem ta sklamat, ale na ekzem sa make-up naozaj neodporuca. vysledok je horsi ako bez make-upu. radsej najst fakt dobreho dermatologa
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron