Izba pre tri deti

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Izba pre tri deti

Odoslaťod Katka285 »

Ahoj viacnásobné maminky. Máme tri deti a najstarší pojde v septembri do školy, druhý do školky a malinký začína chodiť. Ako im zariadiť izbičku aby bola pre každého vhodná? A samozrejme aby nebola drahá. Ďakujem za rady :D
Katka285
 
Príspevky: 53

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod maminaS »

Ideálne je, aby každé dieťa malo svoj kútik. Najstarší asi stol so stoličkou na učeniea nejakú skrinku na školské pomocky, mladší nejaký stolček pri ktorom si bude mocť kresliť, prípadne stojan na maľovanie - ten zaberie menej miesta. My keď sme mali najmladšieho ešte malého, tak sme mu zriadili hrací kútik v obývačke, aby nerušil súrodencov, keď sa učili. Ideálne je nábytok naskladať po obvode miestnosti a v strede im nechať priestor na hranie. ten ešte bude potrebovať aj prvák
maminaS
 
Príspevky: 42

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod gabona1 »

Inšpiruj sa v ikey, ja tam chodím vždy na super nápady. Určite sa to dá pekne zariadiť. Učiť sa aj tak budete mimo detskú izbu v kľude, viem z vlastnej skúsenosti.
gabona1
začiatočník
 
Príspevky: 120

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod Martina O. »

ja mam len dve deti, ale ked sa malo to druhe narodit, prehodili sme detsku izbu s obyvackou a detom sme teda zariadili ako detsku najvacsiu izbu v byte, ma vyse 20 m2 a teda nebol problem so zariadenim. ja som hlavne za ziadnu cenu nechcela poschodovu postel, takto sa v pohode zmestili dve velke postele do kuta (hlavami k sebe v pravom uhle), pod okno dva velke pisacie stoly, pri stene maju policu od hora az dole na spolocenske hry, knihy, lego a vedla toho len dve komody na oblecenie. v strede este stale ostal obrovsky priestor na hranie.
je sice pravda, ze obyvacku mame malu, ale zmestilo sa tam vsetko co sme mali predtym v tej velkej, len velky rohovy gauc sme vymenili za priestorovo neobjemnu sedacku, no stale si na nu v pohode sadnu styria ludia, takze nam staci. ja to beriem tak, ze v obyvacke akurat pozerame vecer telku, ale deti potrebuju izbu cely den, tak sme im dopriali priestor. a to potom nebol problem to zariadit.

takze zakladna otazka znie, aku mate izbu a ci to tiez nemozte poriesit tak, aby deti dostali vacsi priestor, mozno aj na ukor niecoho ineho. a potom podla priestoru vies, ci poschodova postel, alebo tri solo, ci budu musiet mat spolocny stol, alebo aspon dva sa zmestia. tazko radit, ked nevieme co znamenaju slova "vhodna" a "draha" a nepozname vase moznosti :-)

inak nas prvak sa vobec neucil mimo detsku izbu a tiez sme mali v tom case babatko, naopak, od zaciatku som ho viedla k tomu, ze ten jeho stol je miesto na ucenie a robenie uloh, ak bolo treba, babatko islo do vedlajsej izby. a casom, ako rastlo, sa ucilo, ze ked sa syn uci, treba byt ticho, jasne, ze od rozumneho veku. ale viedli sme ich k tomu, ze maju spolocnu detsku izbu, ktoru sa musia naucit vyuzivat tak, aby boli obaja spokojni a sem tam to teda aj znamena, ze niekto musi v niecom ustupit a prisposobit sa.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod corky »

Katka285 píše:Ahoj viacnásobné maminky. Máme tri deti a najstarší pojde v septembri do školy, druhý do školky a malinký začína chodiť. Ako im zariadiť izbičku aby bola pre každého vhodná? A samozrejme aby nebola drahá. Ďakujem za rady :D


školák potrebuje klud aj na učenie a aj sa poriadne vyspať, takže malinkého by som si ešte nechala nejaký čas pri sebe v spálni a tým dvom väčším zariadila detskú izbu, kde to rozdelíš na 3 zóny - na hranie, učenie sa a spanie. Aj prváčik sa ešte veľa hrá, najmä ak má mladších súrodencov, ale potrebuje písací stôl, priestor na učebnice a klud na učenie.
Tiež máme veľa vecí z IKEA, napr. na uloženie hračiek je super systém TROFAST, ktrý sa dá využiť aj na predelenie priestoru namiesto "paravánu" a neskôr sa boxy vymenia za poličky a poslúži ako knižnica, alebo poličky na niečo iné. Syn to takto má od malinka, tiež postupne vymiename boxy za police a má tam knihy, svoje modely stavieb a výstavku LEGO-výrobkov.
Zvyšok máme poľský nábytok od BRW - Malgosia a slúži výborne už niekoľko rokov, nič sa nám nerozletelo a nebol drahý.

Inak, my sme tiež deťom dali naväčšiu izbu v byte a časom sme ju aj stavebne predelili, kedže mam väčší vekový rozdiel a ešte aj kombináciu dievča + chlapec, tak to nebolo moc dobré,a by boli spolu v izbe.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod Renata128 »

Tiež doporučujem nechať si najmladšieho čo najdlhšie v spálni. Ja som tiež dcérku brávala do kuchyne aby si kreslila, keď sa syn učil. My sme nakupovali v sconte, majú veľký výber za dobré ceny. Mimochodom tiež sme kúpili paravan. Je to super vec pre vytvorenie ilúzie súkromia. Inak si deti musia zvyknúť, že nijaké súkromie mať nebudú :-)
Renata128
 
Príspevky: 35

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod milicka225 »

tak to je podla mna riesene vo vacsine domacnosti, kde je menej miesta a viacej deti, no aj tak toho najmensieho treba mat neustale na ociach
milicka225
 
Príspevky: 31

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Izba pre tri deti

Odoslaťod karolinka012 »

No vsak hej.Len jasi napriklad neviem predstavit,ze by som mala mat tri deti v jednej izbe. Nemali by dostatok svojho potrebneho priestoru.
karolinka012
 
Príspevky: 73

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron