Ako zacat s klavirom?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod Martina O. »

dievky, poradte, dcera chce chodit na klavir... nebude to asi uplne marne, mame doma keyboard, na ktorom sa sama naucila zahrat par detskych pesniciek, zacala slovenskou hymnou :-) pride mi, ze nebude uplne hudobne hlucha, lebo napr. moj muz nezahra ani kohutika jarabeho :-) zas necakam od nej zazraky, ale som rada, ze ju to bavi, priznavam bez mucenia, ze vediet hrat na klaviri je moj nesplneny sen, takze ja by som sa aj potesila, aj ked nijako som jej to nepodsuvala a netlacila som na nu kvoli sebe, iba som sa jej opytala, ci teda nechce chodit na hudobnu... a ze ano. uz je aj zapisana, na prijimackach nam povedali, ze ma aj zmysel pre rytmus.. tak si hovorim, ze mozno to bude fajn skusit.

no problem je v tom, ze klavir (elektronicky) stoji 500 eur najlacnejsi, teda taky co sa aspon trochu podoba skutocnemu klaviru... no ako poznam svoju dceru, zatial ju vsetko bavilo pol roka a potom bol zrazu kazdy kruzok hrooooznyyy.... mne by nevadilo do klavira investovat aj vacsiu sumu, ak by som vedela, ze par rokov u toho vydrzi.. aspon nieco sa nauci zahrat, ze si bude moct sem tam zabrnkat len tak pre radost.. viac od toho necakam... ja sama som vzdy tuzila mat doma klavir, takze by sme zabili hned dve muchy jednou ranou.. no ale zas nie je to mala investicia, tak stale vaham.

tak stale rozmyslam, to vsetkym detom, co chcu chodit na klavir, kupia rodicia bez mihnutia oka nastroj za niekolko stoviek az tisicok eur? alebo ma kazdy babicku s klasickym pianom, ku ktorej chodi cvicit? alebo chodia na hudobnu len deti z "muzikalnych" rodin, ktore uz klavir maju?

ak mate niekto skusenosti, poradte. prip. sa chcete lacno zbavit klavira, sem s nim :-)

este dodam, ze dcera uz ma 7 rokov, takze nebude chodit do pripravky ale hned do 1. rocnika, kde klavir bude treba hned od zaciatku. takze sa do konca prazdnin musime rozhodnut, ci do toho ist.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod corky »

Asi by som zháňala nejaký z druhej ruky na začiatok. U nás je možnosť chodiť cvičiť aj do ZUS. Skús sa spýtať.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod slniecko »

No, mne ho naši kúpili, keď som si zmyslela :D . Vydržala som dvaapol roka :D .

Pozri, ak je to aj tvoj sen, tak si ho splň a ak bude malá aj hrať, ber to ako pridružený pozitívny efekt.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod Niminke »

Tak to novy sa isto neoplati kupovat. Najskor by som asi nejaky z bazaru a potom by sa videlo, ci a hlavne kolko by tu to ozaj bavilo.
Niminke
začiatočník
 
Príspevky: 103
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod klarkapretty »

kamarat kupoval dcere z bazosu za par korun a po roku ju to omrzelo tak ho tak aj predal :)
klarkapretty
 
Príspevky: 69
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod kajutruska »

Klavir ako prvy hudobny nastroj asi nie je nejak vhodny. Neviem, hned sa strmhlav pustit do takej velkej investicie, ked clovek ani nevie, ci to bude dieta bavit. Mozno ak tak kupit niekde ten elektricky ci aky to je a nech skusa najskor nanom.
kajutruska
začiatočník
 
Príspevky: 102

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.