darček za vysvečko

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

darček za vysvečko

Odoslaťod stastnablcha »

ahojte babule, chcela som sa opýtať, čo dávate (a či dávate) detom niečo za vysvečko? syn bude vyznamenaný a už počúva od spolužiakov že by si mal pýtat peniaze za vysvečko. pre mna je chore ze dieta je v 2 tiede a uz dostáva takéto rady... ale niečo by si zaslúžil, fakt je šikovný. ako odmenit a motivovat a pritom "neprejst cez čiaru? "
stastnablcha
 
Príspevky: 39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: darček za vysvečko

Odoslaťod slniecko »

Normálne dostávajú nejakú extra peknú knižku (normálne sa u nás knižky kupujú kedykoľvek, tak to by nebol "darček"), niekedy niečo extra vytúžené, alebo niečo vyslovene prázdninové, tento rok dostanú každý loptu, "ozajstnú", dcéra volejbalku, lebo ju to začalo baviť, syn futbalku.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: darček za vysvečko

Odoslaťod Martina O. »

my nedavame nic :-) syn je siestak a tiez u nich skoro vsetci dostavaju peniaze, uz som pocula aj take, ze 100 euro... to mi pride dost prehnane, aj keby som mu peniaze chcela dat... ale nedavame, peniaze vobec - neuci sa predsa pre peniaze. ani darceky nejak neriesime, kym bol na prvom stupni dostal raz taku malickost a raz knihu, inak nedostava nic. ideme vzdy niekam na obed/veceru, nejaky vylet alebo nejaky zazitok. skor je to o tom, aby sme si spravili pekny den, ved zasluzi si za celorocnu namahu nieco, ale podla mna skor pochvalu, povzbudenie, urobit si pekny den ako rodina, dat mu na javo, ze nam na tom zalezi, ze sme radi, ze sa dobre uci, tiez bol doteraz vzdy vyznamenany, ale aj keby bol horsi ziak, vzdy sa da nejake pozitivum vypichnut a za nieco ho pochvalit, nech citi tu podporu a ze to ma zmysel sa snazit.
dcera ide teraz do prvej triedy a urcite budeme postupovat rovnako.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: darček za vysvečko

Odoslaťod corky »

nedávame peniaze, tie dostanú deti od starých rodičov (do 10€, namiesto sladkostí)

My tiež vezmeme deti za vysvedčenie radšej do aquaparku, alebo na nejaký pekný výlet, aby sme to oslávili a spravili si ako rodina pekný deň. Nemusí to veľa stáť, v rámci možností ... lebo oni neriešia, koľko to stálo, ale ako sme si to užili. Za polročné vysvedčenie napr. chceli ísť lyžovať.
Deťom za vysvedčenie plánujem tento rok kúpiť ešte nejakú knihu na prázdniny, aby mali čo čítať.

Obaja sú výborní žiaci, ale čo sa týka motivácie, skôr ich vediem tak, že sa učia pre seba a nie kvôli tomu, aby boli rodičia spokojní. Dcére teraz manžel v 9. ročníku po všetkých tých prípravách na prijímačky a monitor sľúbil, že jej kúpi vytúžené značkové tenisky (taká akási skeťácka značka, čo ani bežne nedostať, objednávajú sa až z USA a chcela ich asi 2 roky, vyšli dosť veľa). Ale ona sa učila aj predtým, ako jej to slúbil, a uvážili sme, že keďže naozaj na sebe pracuje, zaslúži si aj niečo extra. Nakoniec ten monitor dala na 100% a 96% a ani na tie prijímačky nešla, vzali ju rovno. Najbližšie takéto väčšie dary budú asi až za maturitu :lol:
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: darček za vysvečko

Odoslaťod mmonika »

mlada uz prinuesla vysvecko /maju dva predmety maturity buduci tyzden/ , boli sme kupit lidicky na jesennu stuzkovu ,ale upozornujem,ze ma aj meniny tento mesiac ,takze tak spolu
Syn dostane knihu na prazdniny, lebo musi vzhladom na svoje dis - aspon trochu citat , ale len k vysvecku nekupujeme nic
mmonika

pracujem

expert
 
Príspevky: 15117
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: darček za vysvečko

Odoslaťod Kirkuša »

Nase decka dostanu za vysvedcko dovolenku, ak sa to da tak povedat. Nie sice nejak formalne akoze toto je za vysvedcko, samozr. by sa slo na nu aj bez vysvedcka, ale...uz viac rokov chodime na dovolenky prelom jun/jul, pre nizsie ceny, menej ludi atd. a teda jednak maju o par dni skor prazdniny a potom je to aj akoby odmena za vysvedcko. Makali a potom koniec ide sa k moru, tam si samozrejme dopraju aj nejake tie atrakcie, kupia zmzliny, pojdu do morskeho akvaria, a hlavne budu zazivat nie bezne veci... Kedze to tak pekne navazuje, tesia sa.
Ono je podla mna jedno co sa formalne prehlasi to "za vysvedcko", ci je to nova kniha, posedenie niekde v cukrari, pizzerii, ci sa takto ako u nas navlecie dovolenka, ktora by bola tak ci tak, ale aj tak kniha by bola tak ci tak...je to jedno. Nase deti uz samotne prazdniny beru ako odmenu, to je ta hlavna vec. Za pracu (zasluzeny) oddych, je to ta hlavny symbolika.

Osobne by som take ze peniaze priamo nedavala, akoze vyplata za znamky. Ale je to na kazdom.
Ked dieta tuzi po peniazoch, lebo spoluziaci dostavaju, naviedla by som ho skor na nefinancne bonusy, na ktore by mohlo byt hrde. Vzdy sa da nieco najist.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: darček za vysvečko

Odoslaťod patusa_11 »

ešte našťastie nemusím riešiť takéto veci ale my keď sme boli deti tak sme mali obrovskú radosť keď nás rodičia za vysvedčenie zobrali na zmrzlinu alebo niekam na kúpalisko:-)
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron