Sladkosti

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Sladkosti

Odoslaťod zuzka_1985 » Ut 03.Jan. 2017 9:27

Moj maly vela sladkosti nepapa. Ale je v nich cukor,tak je prirodzene,ze z neho maju viac energie. Ale ak sa konzumuju s mierou,nevidim v tom problem
zuzka_1985

Založený: Ne 03.Jan. 2016 19:11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod veronickavejuska » Ut 03.Jan. 2017 12:21

Podľa mňa nieje dobré veľa sladkostí pre deti. Kazia aj zúbky a sú aj dosť niektoré deti hyperaktívne. Najlepšie je ich od malička začať učiť na zdravšie jedlá. veď aj čo sa týka aj sladených vôd pre deti, tam sú tiež samé ečka. Samá chémia. ja osobne by som deti nenapchávala zbytočne sladkosťami. Raz za čas nepoviem ale stále, to je nezdravé.
Vidím ľudstvo ako rodinu, ktorá sa sotva zoznámila.
Obrázok používateľa
veronickavejuska

Mood: Happy
Založený: Pi 09.Dec. 2016 9:07

Odoslaťod kikika » Ut 03.Jan. 2017 12:35

Tak na sladené nápoje by som nikdy deti neučila, to je najväčšie blbosť podľa mňa. Presne treba deti usmerňovať ale zase za času na čas nie je zlé im aj sladkosť dopriať. Veď aj my keď sme boli malé, nám najväčšie potešenie robilo keď sme dostali sladkosť, teda asdpoň mne:-)
kikika

Založený: St 14.Sep. 2016 14:11

Odoslaťod bibusenka » Pi 20.Jan. 2017 9:41

Nase deturence sladke napoje vobec nepiju, nikdy som ich na ne neucila. Len cista voda alebo potom caje a do nich med. Trosku zdravsie treba deti viest a tak to aj robime a teda snazime sa. Co sa tyka sladkosti tak tie sem tam si daju ale tiez sa skor snazim kupovat take zdravsie sladkosti
bibusenka
začiatočník

Založený: Pi 28.Okt. 2016 12:45

Odoslaťod izabelik » Pi 03.Mar. 2017 11:33

@bibusenka a dobre si spravila. Myslim si, ze deti by vobec nemali pit sladene napoje. Ked uz tak, tak len cajik a tiez by som radsej do neho davala med ako cukor
izabelik

Založený: Po 12.Sep. 2016 15:45

Odoslaťod suzie.giglio » Pi 03.Mar. 2017 13:14

My to tiež riešime, máme dve dievčatá vo veku 6 a 4,5 r. Doma máme klasické sladkosti veľmi výnimočne, skôr sa snažíme sladké 1-2x do týždňa vo forme domáceho koláča či sladkého jedla (palacinky, wafle...). niektoré sladkosti si vieme vyrobiť i doma v zdravej verzii (napr. domáce želatínové cukríky). keď výnimočne kúpime sladkosti, tiež sa snažím si čítať zloženie a uprednostňovať tie "lepšie", dievčatá napr. v pohode zjedia 70 % čokoládu...
...nok v poslednej dobe rozmýšľam, či je dobré pre ne do budúcnosti im sladké takto "riadiť". lebo tak nemajú možnosť sa naučiť samé rozhodovať, či si dať sladkosť teraz a koľko...
na jednej strane môj strach z pokazených zúbkov (zatiaľ ich majú úplne zdravé), na strane druhej - od septembra pôjde staršia do školy a tam bude s touto témou konfrontovaná ešte viac, keďže deti si už budú nosiť / kupovať desiatu... predpokladám, že väčšina detí bude mať sladkosti denne... nechcem, aby sa cítila menejcenná medzi spolužiakmi, že má sladkosti "na prídel"... že jej názor v tom nemá žiadnu váhu...
a tak som sa rozhodla, že túto tému skúsime riešiť spoločne: kúpila som každej peknú krabičku so skleným vrchnáčikom a do nej im vždy v nedeľu dám zopár dobrôtok na celý týždeň vopred (pár kociek 70 % čokolády, oriešky, sušené ovocie, piškótky...) s tým, že každá si bude sama rozhodovať o tom, kedy si tieto sladkosti zje (taká predpríprava na vreckové ;--) )... som zvedavá, čo to prinesie :scared: V nedeľu tú krabičku dostanú... môj predpoklad je, že jedna tie sladkosti "zlikviduje" max. v pondelok všetky a druhá si už zvládne odložiť aspoň časť snáď aspoň na 4-5 dní... sama som zvedavá...
Vy ako riešite sladkosti doma? Prideľujete ich deťom alebo k nim majú voľný prístup? resp. máte stanovené nejaké pevné pravidlá (napr. sladkosť po obede a pod.)?
suzie.giglio

Mood: Happy
Založený: Št 07.Máj. 2015 12:50

Odoslaťod julca214 » Po 06.Mar. 2017 12:16

Je to ťažko. Na jednej strane chcete deti chrániť pred sladkosťami ale zase predsa len aj oni potrebujú sladké. Na tie zdravé nejako moc neverím. Ktovie ako ich vyrábajú a či tam ešte viacej škodlivín nie je
julca214

Založený: Št 28.Júl. 2016 17:36

Odoslaťod Belusa » Št 09.Mar. 2017 11:17

Ja som za to, že deťom prideľovať sladkosti. Lebo keby mali k ním nonstop prístup tak by zjedli snáď aj všetky sladkosti na posedenie
Belusa

Založený: Po 06.Feb. 2017 11:50

Odoslaťod bodina45 » St 15.Mar. 2017 10:57

Treba mile mamicky odlozit sladkosti a potom vam viacej ostane :D :D
Obrázok používateľa
bodina45
začiatočník

Založený: Pi 12.Aug. 2016 7:26

Odoslaťod jaroslavka » St 15.Mar. 2017 15:25

@bodina45 A potom budú maminky guľaté :D :D
jaroslavka

Založený: Ut 02.Aug. 2016 10:23

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.