ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Deti v pohostinstve?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Deti v pohostinstve?

Odoslaťod corky » So 07.Mar. 2015 20:28

ja tiež vôbec neberiem McD ako alternatívu k stravovaniu ... boli časy, ked sme tam chodievali občas, ale sama na sebe som otestovala, že mi to nerobí dobre (vždy ked som tam niečo zjedla, bolela ma hlava, ale strašne) a úplne sme tam prestali chodiť. Ale napr. ak dcera bude na zájazde trebárs v zahraničí alebo v meste, kde to nepozná, skor znesiem to, že bola v McD na jedlo, ako že si niečo kupila v pouličnom bufete ... kvalita jedla v McD je otázna z hladiska nutričného. Ale zasa čo sa týka hygieny, tam obavy nemám. A ona aspon presne vie, čo si má objednať a aj to zje a nie že bude špekulovať nad nejakým názvom a nakoniec ostane hladná, alebo jedlo bude pokazené.
Na takéto zájazdy chodí 2-3x do roka a teda si nemyslím, že by jej to uškodilo (a to nie vždy ide aj do toho McD, lebo oni maju stravu zvyčajne zabezpečenú). V takomto prípade by som ani nemala nič proti návšteve nejakej kaviarne, kde by si dievčatá na výlete alebo po súťaži posedeli.

Mne šlo o pravidelné chodenie do baru po škole, v rámci volného času ... to je predsa úplne iná situácia.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky » So 07.Mar. 2015 20:34

akvi píše: Ak sa opytas dietata, ci je alkohol skodlivy, sompresvedcena, ze 99% deti odpovie ano.. Ak sa to iste opytas na Mcd, tak mnoho deti sa na teba bude nepricetne pozerat, nakolko tam chodia minimalneraz dotyzdna s pozehnanim rodicov a nikdy ani len nepoculi o tom, ze to zradlo tam nie je v poriadku...

no 99% je určite poriadne prehnané číslo ... podla mna éra takýchto sietí fastfoodov (a aj hypermarketov) už svoj vrchol zažila, ludi nadšenie prešlo, vyskúšali niečo nové a zistili, že nič moc ... a k tomu aj vedú svoje deti. Vidím na sebe samej, že mnohé veci som po odskúšaní prehodnotila. U nás našťestie ani nikdy nebol ten boom detský McDonaldsovských osláv, chvalabohu.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kalea » So 07.Mar. 2015 20:44

Možno mám šťastie, že žijem v okrese, kde ani nie je McD, nezažila som žiadne detské oslavy v tomto zariadení a určite nie pravidelné návštevy McD raz do týždňa, ak som tam bola s deťmi za celý život trikrát, tak aj to je veľa, nechodili sme tam nikdy na tie hračky, proste neviem, ani by mi nezišlo na um riešiť, že do pohostinstva dieťa chodiť môže, a že by mi viac vadil McD, keďže sme tam nikdy ani nechodili.

slniecko píše:Akvi, chápem, že pre niekoho je McD a cukráreň neprijateľné, ale stavať to na úroveň alkoholu a cigariet, no tak nehnevaj sa, ale to už považujem za zaslepenosť a fanatizmus.

Asi tak.
A napokon, dúfam, že tu vlastne nepíšeme o pravidelnom vysedávaní či už v pohostinstve alebo v cukrárni, ale o ozaj občasnej návšteve týchto miest. A vtedy u mňa rozhodne vyhráva cukráreň pred pohostinstvom. Ideálna by bola pre mňa čajovňa :) .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod akvi » So 07.Mar. 2015 22:52

Kalea píše:Možno mám šťastie, že žijem v okrese, kde ani nie je McD, nezažila som žiadne detské oslavy v tomto zariadení a určite nie pravidelné návštevy McD raz do týždňa, ak som tam bola s deťmi za celý život trikrát, tak aj to je veľa, nechodili sme tam nikdy na tie hračky, proste neviem, ani by mi nezišlo na um riešiť, že do pohostinstva dieťa chodiť môže, a že by mi viac vadil McD, keďže sme tam nikdy ani nechodili.

slniecko píše:Akvi, chápem, že pre niekoho je McD a cukráreň neprijateľné, ale stavať to na úroveň alkoholu a cigariet, no tak nehnevaj sa, ale to už považujem za zaslepenosť a fanatizmus.

Asi tak.
A napokon, dúfam, že tu vlastne nepíšeme o pravidelnom vysedávaní či už v pohostinstve alebo v cukrárni, ale o ozaj občasnej návšteve týchto miest. A vtedy u mňa rozhodne vyhráva cukráreň pred pohostinstvom. Ideálna by bola pre mňa čajovňa :) .

2 roky som byvala oproti Mcd, denne okolo chodila a bohuzial, oni tam maju stale plno, deti nevynimajuc..
A ja teda budem radsej, ak dieta zakotvi obcas v "krcme" a da si nieco nealko, ako ked bude obcas chodit do Mcd a obcas do cukrarne.. Pre mna je ta "nasa" krcma mensie riziko..
Nikde som nepisala, ze staviam Mcd na uroven alkoholu.. Ja hovorim o rizikach. A tie su pre mna prave veci, o ktorych sa normalne nehovori ako o "hrozbe", ba priam sa to berie ako nieco normalne a neskodne..
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod slniecko » Ne 08.Mar. 2015 0:15

corky píše:Mne šlo o pravidelné chodenie do baru po škole, v rámci volného času ... to je predsa úplne iná situácia.

Ako, to je normálny bar, kde codia ľudia piť a oni tam sedia popoludní medzi tými popíjajúcimi ľuďmi a rodičia nielen vedia, ale im na to dajú peniaze, nech si idú posedieť? Či o len majú blízko a cestou zo školy sa zastavia na kofču (tiež nie ktoviečo, ale tu by som to skôr pochopila, ak nie je blízko niečo iné). Ako, prvý prípad tak absurdný, že mi nejde do hlavy, v tom druhom prípade by ma asi tiež išlo uchytiť.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod corky » Ne 08.Mar. 2015 7:54

slniecko píše:
corky píše:Mne šlo o pravidelné chodenie do baru po škole, v rámci volného času ... to je predsa úplne iná situácia.

Ako, to je normálny bar, kde codia ľudia piť a oni tam sedia popoludní medzi tými popíjajúcimi ľuďmi a rodičia nielen vedia, ale im na to dajú peniaze, nech si idú posedieť? Či o len majú blízko a cestou zo školy sa zastavia na kofču (tiež nie ktoviečo, ale tu by som to skôr pochopila, ak nie je blízko niečo iné). Ako, prvý prípad tak absurdný, že mi nejde do hlavy, v tom druhom prípade by ma asi tiež išlo uchytiť.

už som písala, je to bar, ktorý sa síce volá "Café", ale otvorila som si na nete nápojový lístok a normálne okrem kávy a čaju tam čapujú pivo, robia rôzne miešané drinky, ponúkajú víno, aj tvrdý alkohol a fajčí sa tam v jednej časti ... a deti sa tam trebárs v piatok poobede dohodnú a idú vysedávať. Odkial berú peniaze, to bude asi rôzne, možno im na to rodičia dajú peniaze, alebo obetujú vreckové...

Inak, odvtedy sa už nič také neopakovalo, dcera to pochopila, čo vlastne na tom je zlé a myslím, že keby sa to stalo opäť, bude mať argumenty prečo nejde. Nechcem, aby bola ako ovca, čo sa da zviesť partiou na každú hlúposť, len aby zapadla ... v tomto zmysle ten naš "problém" má ešte ďalší rozmer.
Naposledy upravil corky dňa Ne 08.Mar. 2015 20:09, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 08.Mar. 2015 14:09

No, to majú na jedálnom lístku v každej kaviarni. Podstatné je, čo sa tam deje. Či tam vysedávajú ľudia a popíjajú, alebo tam chodia na kávu cez deň a v princípe maximálne niekto si dá k tomu "niečo" (tým nemyslím tie žubrienky pochopiteľne!). Oddelená fajčiarska časť je len a len dobre.

Čo ja vidím ako problém - nielen u vás, ale všeobecne- je v tom, že tieto decká prichádzajú do veku, keď si potrebujú ísť niekam spolu sadnúť a pokecať. V lete sa to dá na lavičkách v parku, ale zime ťažko. U nás aspoň gympel má miestnosti ako zasadačku, knižnicu počítačovú miestnosť (s dozorom) a v niektorých takých nezmyselných zákutiach budovy sú rozmiestnené stolíky so stoličkami, takže tam decká vysedávajú, chichocú sa a debatujú, ale aj to len do štvrtej, keď sa škola zatvára, potom musia preč. Tým, že sú z celého mesta a okolia, tak sa rozídu každé iným smerom a už u nás v okolí už jediné, čo im zostáva je ísť domov. V zime sa nedá vonku nič. Keby si chceli s kamoškami potrkotať, tak by museli ísť k niektorej domov, čo je problém - nie všetky si môžu vodiť domov návštevy, tobôž ak ešte nie sú rodičia doma, a tam, kde sú rodičia doma zas nemajú vždy dostatok súkromia na svoje "tajnosti".
Snažíme sa to teraz vo štvrti riešiť s pomocou materského centra (už je tam dosť dlho na to, že aj im pomaly niektoré najstaršie deti sa blížia k tomuto veku), že by sa niekde otvorilo niečo podobné s nejakým dozorom síce - ale nie vlastní rodičia :mrgreen: , skôr nejakí mladší dospelí, aby z nich nemali pocit ako z rodičov, skôr starších kamošov. Problém je ale s priestormi - jeden priestor sme museli odmietnuť, lebo bol presne oproti takej nejakej polo-vieche-polo-večierke, kde opilci postávajú a posedávajú okolo a podľa agentúry JPP sa tam dá kúpiť aj tráva (neviem posúdiť, neskúšala som :mrgreen: ), zrejme iba klebety, ale aj tak. No a všade inde, kde je aj nejaký voľný priestor v dome, tak ako ľudia počujú, že pre mládež, tak majú dosť neuveriteľné predstavy o tom, čo tam tie decká určite budú robiť (Freude, Freude, vždycky na tě dojde :mrgreen: )...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod corky » Ne 08.Mar. 2015 15:55

pokial si ja pamatám, tak sme boli s kamoškami vonku či leto, či zima ... v lete na ihrisku a bicykolch, v zime zvyčajne na sánkach a lyžiach. Teraz je to v meste trošku problém, no máme známych a rodinu aj na dedine a ani tam sa už deti nechodia vyblázniť von, ale bud sedia jeden u druhého na návšteve (zvyčajne nad PC), alebo kdesi sa len tak bezcielne ponevierajú.

Dcera chodí v lete na bicykel tu k takej priehrade, tam behajú a cvičia. Ale v zime je problém, lebo jediné sánkovisko zatarasili akýmisi drevami. No našťastie, už je jar, dnes je tu krásne 13°C.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 08.Mar. 2015 23:29

Hej, jar nám dáva čas niečo vymyslieť do najbližšej zimy:).

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod corky » Po 09.Mar. 2015 15:15

vieš, ja už mam trošku nervy z toho, že stále je to o tom, že JA RODIČ mám deťom vymýšlať zmysluplný program. A ked ho nevymyslím, tak decko sedí pred PC/TV obrazovkou, alebo to dopadne tak, že ide kamsi do krčmy vysedávať...
Nemám problém sa tiež na programe detí podieľať, robíme spolu vela, chodia aj na krúžky, financujeme to .. ale ked tato mladá generácia si nevie nič normálne už vymyslieť, nevie byť len tak spolu niekde vonku na vzduchu. Už sa teším na letné prázdniny, že zasa budem musieť šaškovať a vymýšlať čo robiť, lebo inak sa núúúdiááá ... a to som ešte šťastný rodič, čo je velkú časť prázdnin doma a môže to robiť.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 3 hostí.

Používame súbory cookie.