ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Deti v pohostinstve?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Deti v pohostinstve?

Odoslaťod Kirkuša » Ne 01.Mar. 2015 10:35

My budeme mat zial pokusenie skor skrze tu cukraren, kedze pri ZS kde deti chodia hned vedla pred 2r jednu otvorili a cele sidlisko vidi ako hufne tam chodia druhostupnaci po obede, hlavne dievcata. Kucharka z jedalne sa minule stazovala ze odkedy cukraren otvorili evidentne baby nechaju viac z obedov a to aj take ze losos (mavaju cca raz za 2t a zje tak 10 perc deti), brokolica atd. a mazu do cukrose. Kedze viem ze ani len tie suroviny tam nie su nic moc, ziadne maslo ale margariny a spol. umeliny, uz vidim ze toto bude vec, ktoru budem asi riesit principialnejsie.
Btw: kosok dalej je zas pizzeria a tam chodia tiez, obed v skole nezjedia a na lavickach jar - jesen uz len particky skolakov s rozrajanou krabicou pizze ktoru si parta rozdeli, zloziac sa predtym na nu.
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod slniecko » Ne 01.Mar. 2015 11:37

Pozri, vyskúšala. Jej nápad to asi nebol a išla s kamoškami. Bolo by dobré jej vysvetliť, prečo by bolo dobré budúce si vybrať iné miesto, aby tomu za A rozumela a za B aj mala argumenty, keď sa budúce budú dohadovať, kam pôjdu. Nemyslím si, že jednorázové, alebo občasné núdzové zastavenie sa v krčme, im môže akokoľvek ublížiť. Ublížiť by mohlo, k by to považovala buď za spôsob pravideného trávenia času, alebo ak sa to pre ňu stane métou, kam sa dostať, lebo nesmie.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod corky » Ne 01.Mar. 2015 17:08

Kirkuša píše:My budeme mat zial pokusenie skor skrze tu cukraren, kedze pri ZS kde deti chodia hned vedla pred 2r jednu otvorili a cele sidlisko vidi ako hufne tam chodia druhostupnaci po obede, hlavne dievcata. Kucharka z jedalne sa minule stazovala ze odkedy cukraren otvorili evidentne baby nechaju viac z obedov a to aj take ze losos (mavaju cca raz za 2t a zje tak 10 perc deti), brokolica atd. a mazu do cukrose. Kedze viem ze ani len tie suroviny tam nie su nic moc, ziadne maslo ale margariny a spol. umeliny, uz vidim ze toto bude vec, ktoru budem asi riesit principialnejsie.
Btw: kosok dalej je zas pizzeria a tam chodia tiez, obed v skole nezjedia a na lavickach jar - jesen uz len particky skolakov s rozrajanou krabicou pizze ktoru si parta rozdeli, zloziac sa predtym na nu.

a kde na to berú peniaze? Ak im rodičia dajú tolko penazí, že si to môžu dovoliť, tak tam chodia, keby na to nemali, nechodia ... to maš ako s bufetom v škole, desiatu vyhodia do koša a kúpia si bagetu. Neviem, ako sa pred tým dá chrániť...
U nás je cukroška dobá, zákusky výborné, ale slečna si už dáva pozor na kilá, takže nejaké časté návštevy nehrozia. V lete občas chodia na zmrzlinu cestou zo školy.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Kirkuša » Ne 01.Mar. 2015 19:38

Vacsina uz dostava vreckove + na skolsky bufet, tak radsej nejedia v bufete, fakt ze ani tam ziadne terno veci. U cukrarne podla mna casto ani nejde primarne o kila, v tom veku to travenie vacsinou este dost dobre spaluje, ked sa aj inak dost hybu, nejaky sportovy kruzok atd. nemusi to byt vobec vidno, mne skor ide o zakladanie nespravneho stravovacieho navyku, ktory moze zacat pomalicky prerastat a cukor je dost navykovy v pravidelnych davkach, snad este viac nez obcas podychat trocha cigaretoveho dymu, ked sa to vobec da porovnavat.
Podla mna slniecko to pekne zhrnula, jednorazovo alebo raz za cas nic z toho neublizi, prave zacat vsetko hasit uz prilis v zarodkoch moze dieta este viac upriamit pozornost ze je to nejake tabu a tym viac byt aj neskor - ked uz bude moct - atraktivne, ale tak nejak vysledovat ci sa to nezacina pretavovat do sposobu travenia volneho casu je asi dolezite.
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod corky » Ne 01.Mar. 2015 19:59

my robíme desiatu, takže žiadne peniaze na školský bufet nedávam, Syn ani bufet v škole nemá, ale maju mliečny automat, kde su samé sladké mlieka, ale kartu nemá. Aj chcel, ale ked sme si to spolu preštudovali, tak sa to ani finančne extra neoplatí a radšej mu zabalím take mlieko/jogurt, ktoré uznám za vhodné a on má rád.

Dcéra mala obdobie, ked trošku pribrala, tak teraz si dáva pozor na figúru, aj chudla - nie extremne, ale skor si postavu vyformovala cvičením a schudla asi 3 kilá a teraz je so sebou spokojná.
Tiež verím, že to bola taka jednorazovka, vlastne ju to ani nejako neohúrilo, my totiž s deťmi trávime vela času, chodíme skoro každý víkend niekam na výlet, aspon do okolia, tento rok začali decká lyžovať, ona skor uprednostnuje takéto aktivity. Dnes sme sa o tom bavili, ona sa o tom nechcela rozprávať, lebo si myslela, že jej niečo vyčítam. Ale dnes bola v takej nálade, že sa dalo o tom s nou hovoriť.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod akvi » Ne 01.Mar. 2015 21:42

Kalea píše:
corky píše:
akvi píše:14 rocne decko urcite skor ci neskor vyskusa alkohol, ci cigu...
tak ja budem rada, ak čo najneskor ...

Vôbec nemusí, neviem, čo by malo byť také príťažlivé napríklad na fajčení, že by to muselo nevyhnutne vyskúšať každé jedno dieťa?

Corky - nebola by som nadšená, keby deti chodili do krčmy (pohostinstva), aj keď slušnejšej, ale predsa len ako píšeš, čapujú tam pivo, nalievajú alkoholické nápoje, fajčí sa tam... Nemáte tam vhodnejší priestor, kam by mohli chodiť? Ja neviem: pizzériu, cukráreň, čokoládovňu...?

Tiez dufam, ze to bude co najneskor, ale je naivne si mysliet, ze prave to moje to urcite nikdy nevyskusa, len preto, ze mama nikdy neskusila... ci? :-)

Ja som svoju prvu cigu skusila, ked som chodila do 7.triedy. A napriek tomu som nikdy nefajcila ani len prilezitostne. Vtedy proste nastala taka situacia, ze sme sa partia spoluziakov ocitli na pionierskej akcii konanej na luke v letny podvecer a niekto doniesol cigi. A tak sme skusili. Bol to krasny pocit rebelantstva, dospelosti, este k tomu na pionierskej akcii, no co viac si clovek moze priat? :-) To iste neskor na strednej s alkoholom a na vyske s mariskou. A to ja som bola povazovana za "slusacku". Napriek tomu som mala potrebu skusit, aj ked vychovavana som bola tak, ako to ajdnes vacsina rodicov robi, ze proste o tych nastrahach s detmi hovori.
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod corky » Po 02.Mar. 2015 7:00

ved mne je jasné, že nástrahy možno skúsi a vobec nezávisí od toho, či to robí rodič... niektorí práve preto nefajčia, že rodič fajčí a naopak (ako u mne, moja mama fajčí a nevieme ju od toho nikto odhovoriť, a mne to vždy bolo nepríjemné, možno aj preto mam k tomu odpor)

Len či je normálne, aby dieťa na ZŠ sedelo v bare/krčme s vedomím a požehnaním rodiča, ešte aj peniaze im na to dajú ... no neviem... podla mna to neprináleží tomu veku. Stavať sa k tomu tak, že no a čo, nech sedí aj v 12-13, aj tak by neskor začalo, je asi trošku laxný prístup.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod akvi » Po 02.Mar. 2015 7:28

Corky - ak sa ti to nepaci, proste jej to povedz, mas plne pravo rodica. Nezakazuj, len jej povedz, ake mas z toho pocity. Mam dojem, ze tvoja dcera po tom nejako netuzi, len proste bola stiahnuta partiou. A ja by som jej povedala, ze nech to nabuduce kludne v partii povie, ze tam ist nechce. Ak su tie decka v pohode, pochopia to a vymyslia nieco ine, ak ju budu koli tomu vylucovat, tiez je to ok, nebude tam nutena chodit..
Btw., pre mna je celkom zaujimavy postreh, ze ste tu niektore ochotne tolerovat cukraren a McD. Pre mna je toto este horsie, nakolko to, ze ciga a alkohol su skodlive a nevhodne, to vie asi kazdy. Ale ze ajta cukraren a McD su v konecnom dosledku v podobnej rovine, to uz malokto dokaze uznat a hlavne deti to prijimaju ovela tazsie. Preto su pre mna tieto nastrahy na tom horsie, ako dedinska krcma, kde teda aspon u nas su tie decka v podstate pod dohladom a viem na 100%, ze im tam nik nenaleje a ak by tam fajcili, tak to vie cela dedina. :-)
akvi

.

expert

Odoslaťod slniecko » Pi 06.Mar. 2015 23:47

Akvi, chápem, že pre niekoho je McD a cukráreň neprijateľné, ale stavať to na úroveň alkoholu a cigariet, no tak nehnevaj sa, ale to už považujem za zaslepenosť a fanatizmus.

Corky, nepríde mi to ok, zvlášť, ak tie deti majú si kam ísť sadnúť inam (trebárs do tej cukrošky, alebo McD :mrgreen: ), ale s tým nič nenarobíš - tvoje deti to nie sú a ak s tým súhlasia rodičia...ak by tam pili, alebo fajčii, tak tam sa dá, ale ak im len rodičia dovolia chodiť do krčmy na kofolu :DN . Ak by to bol ten typ dedinskej krčmy, kde sa stretá celá dedina, sedia vonku (to asi teraz nie, žeáno) a ktorá je stredobodom spoločenského diania na menšej dedine, tak tam to je trochu iné, netvrdím, že omnoho lepšie, ale predsa len trochu ospravedlniteľné tým, že za á nie je kam inam, za bé sú tam fakt pod dozorom pol dediny a po cé predsa len dospievajú a chcú byť súčasťou zvyšku komunity. No ale myslím, že to nie je tento prípad.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod akvi » So 07.Mar. 2015 17:34

Nazvi si to kludne aj fanatizmom,pre mna je Mcd neprijatelny z dovodu jeho tolerancie ludmi ako alternativy k stravovaniu. A ked taknad tym premyslam, v Mcd som bola raz v zivote, alkohol pijem asi 10x do roka :-) Ak sa opytas dietata, ci je alkohol skodlivy, sompresvedcena, ze 99% deti odpovie ano.. Ak sa to iste opytas na Mcd, tak mnoho deti sa na teba bude nepricetne pozerat, nakolko tam chodia minimalneraz dotyzdna s pozehnanim rodicov a nikdy ani len nepoculi o tom, ze to zradlo tam nie je v poriadku a nie je to alternativa k normalnemujedlu... Ale asi ani vacsina dospelych to nechce pripustit, tak co uz. :-)
akvi

.

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.