Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej :-)

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Kirkuša » Pi 01.Sep. 2017 7:20

A ad tie oddychove dovce, fakt baby nikto nemajte nejake zle svedomie, je to uplne regulerny typ a napriek tomu ze ho nevyznavam a propagujem trochu to svoje (mmch ze keby ste potrebovali poradit v Grecku apt. s upratovanim a pritom priazdnive ceny, tak tie oblasti ktore pozname, rada poradim :yes: ), nikdy by som ho nepodcenovala, nezaznavala. Nam prave deti sli v tomto do noty, lebo starsi bol hyperaktivny uz ako male dieta, ba hlavne prave vtedy a neobsedel by nam na jednom mieste, tak sme mali vlastne stastie ze sme museli mu vymyslat zazitky primerane veku a aj nas to nutilo zapojit invenciu a pohnut kostrou a dcera ze je v tomto tvarna a ze nabehla na rodinny styl ako je. No a uz nam to akosi zostalo :D
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Rice » Pi 01.Sep. 2017 12:08

MartinaO. ja naopak s Tebou plne súhlasím, len neviem, ako to urobiť. Ja mám deti, ktoré radi zvracajú...po bazénoch a ja po klimatizovaných priestoroch. A ďalšia vec, ja neviem, kto tie zájazdy nakupuje za tie peniaze, des bes.

My sme nakoniec neskončili v chatičke pod Lyscom, ale v Čiernej Hore, konkrétne Herceg Novi.
Švagrinej manžel skončil s akútnym bruchom v nemocke a švagriná mala booknutý app. a keby nešli, platila by pokutu plnej sumy...tak sme išli my..a švagriná zostala so psicami.

V ČH sme boli asi tretí krát s mužom a za ten celý čas , čo sme tam boli / 10 dní/, som nebola na jedinom výlete a ležala som na pláži pred apartmánom a vôbec mi to nevadilo. Akože ráno som vyšla a večer som zašla. Po okúpaní v mori som sa musela minimálne pol hodinu ohrievať. Moje deti a muž takisto.
Cesta bola super, málinko áut, už sú všetci asi po dovolenkách aj keď dlhá- úmorná, išli sme po pobreží, dokonca ani len v Budve sme neboli, vyspala som sa na všetky strany, aj keď dorazili sme dnes ráno a som rozbitá. / 13 hodín/
Ceny super, apartmány v Hercegu sú skoro všetky skúpené Rusmi a sú krásne rekonštruované.
Voda ...studená ako ľad, oproti Taliansku, ale nádherná. Vonku teplo na skapanie a voda ako ľad...mne vyhovuje, moje deti mali hnačky z podchladeného brucha, sme vymaznaní z teplého mora. Ja sa týchto blbých chorôb asi nezbavím na tých dovolenkách. :crazy:

Ceny v pohode, aj keď ja s deťmi asi radšej tých Talianov, hoci som čítala, že aj tam je to s bezpečnosťou hrôza, je pravda, že tých afrických predajcov je tam na môj vkus priveľa.

Slniečko :adore: :adore: :adore: aj nad týmto druhom dovče som sa zamýšľala, super to znie. Len to by som musela asi na mesiac ísť a to neviem, či sa mi niekedy v živote podarí.
Ak sa Ti dá, napíš viac, pls.

Corky, pls s ktorou cestovkou chodíte do Albánska?
A ke´d budeš mať time, napíš pls., či je tam teplé more, ďakujem. Čo som čítala dobre poznáš Chorvátsko a ich vodu a keby si to mala porovnať s Albánskom, ako to hodnotíš? Na ceste sme stretli jedniné SVK auto a chlapík išiel z Primoštenu a tiež hovoril, že more bolo spočiatku teplé a potom studené. No mne nebolo teplé ani spočiatku, oproti ITA :off
Rice
začiatočník

Založený: Ne 09.Apr. 2006 7:10

Odoslaťod Rice » Pi 01.Sep. 2017 12:12

off topic, Kirkuša, nevieš prečo Ťa mám na zozname ignore :lol:
Akože nič proti Tebe nemám, len som asi niečo domrvila, dá sa to nejako napraviť, lebo ňúrim tu a nič som nevyňúrila.
Rice
začiatočník

Odoslaťod corky » Pi 01.Sep. 2017 12:21

slni, vitaj doma, to ste mali naozaj super dovču :-)

Rice, boli sme minulý rok s Globtourom a tento rok s Turancar. Globtour bol podstatne lepší, aj ked oni maju skôr nízkonákladové hotely, predávaju aj 3* depandance, no vždy sme boli spokojní v pomere k cene, ktorú sme platili.
A ak idem s CK, tak aj kvoli tomu, že tam máme kontaktnú osobu - delegáta. A Globtour ma v Alb. velmi milú pani, zato z Turancar bola sprievodkyna o ničom, to tam rovno aj nemusela byť. Satur mal Albánsko drahé a tento rok mali málo odletov z BA, ponúkali nam KE a to mame ďaleko na letisko.
More je úplne iné ako v HR, kedže pri Durres je piesok a more teplé ako čaj, ale kalné. piesok je hore hnedý, aj vodu to farbí do takého odtieňa, nezažiješ tam azúrovú vodu. Juh je vraj úplne iný, kamienkové pláže, alebo biely piesok, tam by som rada šla, do Dhermi.

Ja už z CK experimentovať nebudem, pôjdeme ak tak s overeným Globtourom a Saturom.

Naši starkí sa predvčerom so synom vrátili z tej Kréty (so SATUR), maximálne spokojní, že super strava a čistota v hoteli, v porovnaní s minuloročnou Malorkou vraj oveľa lepšie a čistejšie. Ponuka jedla vraj bolo na úrovni Turecka, len bolo viac európske. Nemali tobogány, ale bazén aj sladkovodný aj s morskou vodou, jakuzzi, plážový servis, animácie aj od Saturu, aj akísi Taliani, aj večerné programy, tak syn mal v kuse o zábavu postarané.
Kirkuša, tak ako som prepokladala, na výlety nešli, boli len v hoteli. Vraj sa dalo požičať auto, ale otec ked videl aké úzke cesty tam sú, tak sa neodvážil šoférovať (ako aj moj manžel v Albánsku). No a fakultatívne výlety tak 100€ na osobu, nehorázne drahé...

My sme boli sami s manželom na romantike v Tatrách, bol aj prblém niečo schopné zohnať, hoci na zlavomatoch je toho veľa, kam sme volali, všetko plné. Chceli sme hotel s dobrou stravou a welness, tak nakoniec sme skončili v SOREA TITRIS v Tatranskej Lomnici, bolo fajn... Spravili sme si jeden výlet do Ždiaru, obzrieť lyžiarske stredisko Strednica, že by sme tam vybehli v zime na pár dní. Inak turistika žiadna, manžel je teraz tak pracovne vyťažený, že si chcel hlavne oddýchnuť v polohe ležmo :lol:
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Rice » Pi 01.Sep. 2017 12:52

Corky dík.

Azura som si užila až až, nádherné a ako ľad a nevyhovuje nám to. Teda mojej rodine.
Znie to dobre, čo píšeš.
A áno, poloha ležmo je preferovaný spôsob trávenia dovolenky :yes: aj u nás, len na to potrebujem, aby sa deti kúpať chceli.
V tomto ľadovom azúre sa aj do vody liezlo ťažko. Aj v ITA je piesok a kalné more, ale teplé ako čaj a deti nevidím celý čas, čo sme tam inak ako vo vode.
Ja keby som si mala vybrať, tiež budem celú dovolenku len ležať. Cez rok mám toho fakt dosť, aj pohybu.
Moja švagrinka chodí do ČH kvôli bicyklom, kopce jak sviňa a je max. spoko.
My sa veľmi veľa pohybujeme cez rok denne po lesoch, tak mi dobre padne ležmo poloha. :yes:
A super, že ste si to užili s mužom.
Rice
začiatočník

Odoslaťod slniecko » Pi 01.Sep. 2017 16:21

Kirkuša píše:slniecko: teeeda, pecka, len tak nenapadko ste si odskocili za velku mlaku.... To ste planovali, ale len tak narychlo sa rozhodli? A ako ste sli: s CK nejaky hotovy zajazd alebo sami letenky & program vo vlastnej rezii, ci za nejakymi znamymi?

Boli sme navštíviť môjho otca. Takže len letenky sme riešili tu, ostatné ad hoc tam, ako teda bývali sme uňho, ale lístky, program atď. Plánovali sme to už dlho, len ja aj môj muž sa bojíme lietať (hoci on si momentálne robí piloťák, len sa bojí, ak je v kokpite ktokoľvek iný :jaj: )...tak som rada, že sme sa konečne odhodlali.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod -dana- » Pi 01.Sep. 2017 18:55

Rice, my sme boli tiez v Ciernej hore v polovcke jula na 14 noci kusok juzne od Budvy. More bolo spociatku velmi teple (mne az neprijemne), potom prisiel vietor (bez ochladenia), voda v mori sa zrejme premiesala a zrazu bolo prijemne osviezujuce. Pocas niekolkych dni sa ale zase zohrialo. Takze teplota mora sa dost moze menit. Inak bolo cely cas slnecno, vyse 30°, niektore dni az 35°, vo vnutrozemi az do 38°. My sme chodili o 7 rano na plaz, vtedy bolo najprijemnejsie, a ostali sme tak do obeda. Stihli sme aj vylety do hor, Boky kotorskej, miestne trhy a jeden den aj Albansko. Ta cesta tam je dlha, my sme isli z Bratislavy priamo cez hory prakticky bez dialnice s prenocovanim pri Sarajeve (do 1000km).
-dana-
začiatočník

Založený: Št 23.Aug. 2007 18:43

Odoslaťod Kirkuša » Ne 03.Sep. 2017 7:25

Rice: my sme tiez zazili studenu vodu vacsinu casu v Ciernej Hore, teda jednoznacne studensiu nez v Chorvatsku. Samozrejme hovorim o sezone a v teplom pocasi - ziadne ze po ochladeni predoslom, dazdoch a pod. - nic take. A to sme ju skusali povodne prave ako juznejsiu alternativu Chorvatska prave kvoli teplejsej vode. Nuz, chybicka sa vludila, asi to nebude az tak ojedinele. A nebola ze osviezujuca ale aspon pre mna priamo studena, preto sme potom pochodili (na nas vcelku vynimocne) aj (pomerne) vela po pamiatkach, lebo pri takej vode ma to dlho nedrzalo. Fakt ze napr. Boka Kotorska a Kotor pevnost na mna zaposobili a par este dalsich starobylych miest uz si nepamatam po mene, musela by som kutat v archivoch. Plaze nielen pre chladnejsiu vodu, ale aj preto ze sme nenasli take to naozajstnejsie azuro co potom az v Grecku a to sme ju precestovali pozdlz pobrezia nie sice uplne celu ale temer, videli sme rozhodne vacsinu.

Corky: hej, na Krete je to specialne skola volantu, oni tam maju uplne specialne aj na grecke pomery co sme este inde nezazili, akoby 1a pol pruhove dialnice ako sme to s muzom nazvali a bolo treba par dni kym si na to clovek zvykol, aj ako sa tam predbieha. Chapem ze pre starsich by toto nebolo. A to sa tyka este tej najlepsej cesty ktora spaja severnu liniu ostrova, juh to je este len kapitola sama o sebe, to je este o level inde, teda este vacsiu sikovnost treba. :rol8:

slniecko: mat take zazemie je idealne. Asi aj budete opakovat este niekedy, deti sa namotali, ci?
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod slniecko » Ne 03.Sep. 2017 15:18

Namotali, jasné...len finančne je to záhul a navyše manžel tam nechce - dovolenka u svokrovcov :-). Tak uvidíme.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot], yahoo [bot] a 4 hostí.

Používame súbory cookie.