ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej :-)

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod DankaZA » Ut 02.Dec. 2014 11:30

toto je juh ciernej hory- velika plaza- 11km pieskova plaz... po 11km je albansko.. tam sme pri mori neboli ...
Prílohy
ch3.jpg
ch2.jpg
ch1.jpg
ObrázokObrázokObrázok
Danka& Filipko& Dominička
Obrázok používateľa
DankaZA
expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 11:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod -dana- » Ut 02.Dec. 2014 17:24

corky, ja som bola v Albansku autom zo SK pred 2 mesiacmi. Isli sme ale bez deti, tie chceli ostat pri starych rodicoch. Isli sme cez Madarsko, Chorvatsko, Bosnu a Montenegro, ca. 1000km a cesta nam trvala zo zastavkami (geocaching :D ) asi 2,5 dna. V Albansku sme boli asi tyzden, zhruba v severnej polovici, hlavne v horach. Pri mori len pri lagune Karavasta a plaz Shengjin. Albanci su velmi mili ludia, hlavne v horach velmi priatelski a pohostinni, v pohode nas pozvali do domu, aj sme niekedyu nich prenocovali. Co sa tyka ciest, hlavne cesty su v pohode, niektore starsie vedlajsie cesty su horsie a do niektorych dediniek sme sa ani nedostali kvoli zlym pistam. Citila som sa tam bezpecne (neboli sme ale vo velkych mestach), dostali sme sa asi po jazero Ohrid a jeden den sme presli aj do Macedonska. Albansko je super, dufam, ze sa tam coskoro zase vratim :D
-dana-
začiatočník

Založený: Št 23.Aug. 2007 18:43

Odoslaťod Kirkuša » Ut 02.Dec. 2014 17:54

DankaZA : perfektna je ta druha fotka, ako su deti v pokluse cestou na plaz, ako sa uz zjavne nevedia dockat :)b
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod anomiska » Ut 02.Dec. 2014 18:25

Martina O. píše:inak turecko odporucam, my sme boli uz niekolko krat... podla mna najlepsi pomer cena/kvalita. ale neviem ci by som sa na last minute spoliehala, najlepsie ponuky sa podla mna vypredaju prve a to co ostane ostane preto, ze to mozno nie je az take pekne, dobre, vyhodne.... cenovo si myslim ze ponuky last minute a first minute su velmi podobne, raz sme takto boli v grecku na last moment a jedna rodina to kupovala ako first moment a dali sme za ten zajazd presne rovnaku sumu :-)

my sme boli minulý rok v bulharsku. v pondelok ráno sme zájazd zajednali a zaplatili, v utorok na obed sme leteli. v hoteli sme stretli rodinu, ktorá bola v rovnakom zložení ako my, objednali túto dovolenku ako first moment a vyšlo ich to o 240eur drahšie :(.
to isté suseda, objednala si minulý rok turecko v first moment, išli ako 4členná rodina a nakoniec sa aj jej sestra rozhodla že idú s nimi, boli ubytovaní vo vedľajšej izbe V:) ale išli ako last moment a vyšlo ich to tiež ako 4člennú rodinu s rovnako starými deťmi o 330eur menej :yes:
anomiska
začiatočník

Založený: St 12.Nov. 2014 22:05

Odoslaťod corky » Ut 02.Dec. 2014 18:37

Martina O. píše:my proste mame take deti, ktore sa najradsej smykaju na toboganoch, potapaju sa, skacu do vody, a nic z tohoto sa v mori neda. myslim, ze preto uprednostnuju bazen, ze sa tam viac vysantia. ich nebavi stavat si pieskove hrady, a v mori - vo vode sa da len plavat, to nie je pre nich ziadny adrenalin...

však samozrejme, ponuka je tak široká, že si každý môže vybať podľa preferencií. Moje deti majú tiež radi aj bazény, aj tobogány, takže radi ideme aj do aquaparku tu na SK ... Ked na dovolenke bazén nie je, mojim deťom vlastne ani nechýba.
Ani moje deti už dávno nebaví stavať si hrady z piesku :) Minulý rok mali najväčší úspech šnorchle a okuliare, v kuse pozorovali ryby v mori. Prenajali sme na celý deň aj motorový čln, takže v plytkej vode okolo ostrovčekov vylovili kopu mušlí.
Asi je to iné na pieskových plážach a iné v Chorvátsku, kde sa dá aj do vody skákať z móla. Minulý rok bol k dispozícii taký nafukovací trampolínovo-šmýkačkový komplex priamo v mori, vstupné vôbec nebolo vysoké, ale nakoniec tam decká ani nechceli ísť.

Turecko (alebo niečo iné letecky) možno raz, ked nebudeme nič splácať, alebo ked si deti už na dovolenku aj čosi sami zarobia ... ked si zrátam letenky pre 4-člennú rodinu (deti 8 a 14), hoc aj neviem aký výhodný first- alebo lastminute, je to daleko za našimi finančnými možnosťami. 2000-3000 za dovolenku momentálne nedám ani náhodou. Teda dalo by sa, ak by sme jeden rok trebárs vôbec nešli, lenže potom sú tie prázdniny doma nekonečne dlhé :mrgreen: :jaj:

hm, čo som videla fotky z CK z Albánska, vôbec sa mi nezdalo, že by tie pláže boli prázdne, skôr mi to pripomínalo Taliansko - také tie rady dáždnikov s lehátkami. V cene na izbu je aj plážový servis. Na druhej strane, hotelové pláže sú udržiavané a čisté. Určite by sme šli cez CK, aspoň prvýkrát (alebo na 1. týžden a skúsili si to tam, alebo v Čiernej Hore, či v Chorvátsku cestou domov, predlžiť na vlastnú päsť). Čo sa čítala, vraj je tam aj dosť velká jazyková bariéra, že nevedia anglicky/nemecky ... neviem, či to je pravda. No aj v Egypte a Grécku, aj vo vnútrozemí Španielska som mala problém sa dohovoriť, respektíve ich úroveň jazyka bola taká, že sa človek musel vyjadrovať len úplne základnými slovíčkami, aby pochopili čo chcem.

-dana- a DankaZA, super, ďakujem za reakcie ... ste ma povzbudili :-)
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod corky » Ut 02.Dec. 2014 18:51

Kirkuša, my sme boli strašne dááávno v Nei Pori, to je zasa na juhu pevniny v Grécku. Strašne dobre tam bolo, ubytko aj jedlo,už v júni teplo a ešte sme tam boli ako romanticky zaľúbení, bezdetní ... tak možno preto na to v dobrom spomínam :lol:
Vtedy sme boli letecky ... čo mna zaujíma, je trasa autom, ak máš odskúšané a kolko to trvá. spali ste niekde cestou?
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Kalea » Ut 02.Dec. 2014 19:12

DankaZA píše:ak su nejake konkretne otazky rada odpoviem :-)

Danka - mňa by zaujímalo, ako ste sa v tom Albánsku dorozumievali? Či sa dá aspoň nejaký základ s nimi po anglicky alebo rukami-nohami?
Potom cesty, aké sú, či tam prejde akékoľvek auto alebo treba radšej nejaké terénne? Ako ste sa orientovali na cestách (podľa mapy, navigácie?), ako boli cesty značené?
A ešte odkiaľ ste čerpali informácie o krajine? Z literatúry, internetových fór? Ak z internetových fór, tak zo zahraničných alebo sú aj nejaké české alebo slovenské, kde sa o Albánsku dá dočítať? Myslím také cestovateľské informácie a rady.
Zatiaľ ďakujem :) .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Kirkuša » Ut 02.Dec. 2014 19:31

Corky: zial to je oblast kde neviem osobne poradit, nakolko autom sme tam nesli, raz letecky a potom ten druhy krat busom ako sucast ultra last minute na druhy den odchod, kedy bola ta cena vyslovene vypredajova a na to sme sa ulakomili, ze sme si mohli vlastne dovolit akoby dalsiu dovolenku to leto. Ta busova trasa viedla mierne inak nez by bolo najvyhodnejsie, nakolko tam boli vselijake ine zaujmy (nejake tie kramky oslobodene od dane ci cla na hraniciach a pod. ktore boli podivne otvorene cez polnoc a kde si vodici aj niektori cestujuci kupovali lacny chlast a sladkosti), takze ako sme to sledvali cestou cez vlastne gps, tak to boli zachadzky. Ale vzhladom na to ze trasa bola naplanovana tak ze sme vyrazali po obede z BA, do vecera sa decka akurat tak v buse unavili a noc sme prespali v buse (kedze neboli obsadene ani vsetky sedadla, spali sme napriec cez dvojsedadla) a skore rano uz dorazili stylom ze sme ich museli este budit, bolo to znesitelnejsie ako som cakala, vlastne pohodicka. Ked sme si predtym trasu pozerali cez google maps tak BA-Sarti hodil 15 hodin, tym busom to bolo ak si dobre pamatam nieco malo nad 18, ale je fakt ze kazdu chvilu boli prestavky. Vraveli sme si ze ved to by sme v pohode dali aj sami autom a ani spat nikde nemuseli (aj ked vzhladom na ostatne okolnosti by sme to nemali take lacne ako bol ten zajazd)
Ale su servre kde si ludia vymienaju skusenosti cestou autom, napr. tu je kombinacia Grecko - Albansko - Cierna hora:
http://www.recko-autem.cz/index.php?str=170&id_dov=16
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod mmonika » Ut 02.Dec. 2014 20:50

to grecko chalkidiky ma laka davno som tam bola ale toto leto este chorvatsko a potom hned planovanie toho grecka s prespatim v srbsku
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod Martina O. » Ut 02.Dec. 2014 21:09

ok beriem spat s tym last minutom, ale nam sa toto fakt stalo pred par rokmi. no my sme to kupovali par tyzdnov pred odletom, nie uplne ze dnes kupim, zajtra letim. take uplne last minuty sa asi oplatia... ja som ten typ, ze chcem mat istotu, ze niekam idem, neviem, bala by som sa, ze nezozeniem na ten termin ktory mi vyhovuje nic co by sa mi pacilo... preto vzdy kupujeme v zime/na jar a uz viem kedy a kam sa mozem tesit :-)

skakat do mora sa da aj inde ako v chorvatsku, vela hotelov ma molo na opalovanie a skakanie. ale ja sa bojim deti nechat takto skakat, zakazdym trpnem ci sa vobec vynoria... su aj dost male este (10 a 5) zas az taky adrenalin nepotrebuju :-) stale mi to proste pride, ze pri bazene sa lepsie zabavia. to snorchlovanie syna chytilo minuly rok, asi az aj dcerka podrastie a bude vediet snorchlovat, skusime ist aj na dovcu bez bazena :-)
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

Používame súbory cookie.