Dovolenka 2015 - 2019... cestovanie je naša láska

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Rice »

Kočky, dobre sa čítate, len som hnilá písať.
Kirkuša pls, kam lietate?
Myslím východiskový bod príletu..Thessaloniky, alebo? Proste praktická realizácia ma zaujíma.
Ja mám problém zháňať dovolenky v predstihu, ja neviem, ale asi máme v tomto smolu, vždy sa niečo vysrstí..choroby, udalosti, furt niečo, tak také že si kúpim na Vianoce letenku, tak len s poistením storna a potom ma to dosť mrzí, keď nemôžem ísť.
Čiže dovča ala Kirkuša je pre mňa velice lákavá, ale teda ťažko realizovateľná, aj keď taká Lefkada ;--)

My nechodíme do all hotelov...deti by boli za, aj keď po štyroch dňoch ich to nebaví...sú ofučaní.
Nebaví to hlavne nás s mužom...my nie sme schopní sa ani na raňajky dostaviť v správnom čase...o desiatej sa budíme. Ono je to aj tým, že ja na dovolenku idem taká unavená, že dovi dopo.
Ďalší aspekt je hluk v rezortoch.
Asi so vadná, ale vadia mi davy ľudí na jedlo, na nápoje, aj keď dobre padne, keď sa o mňa niekto stará, ale asi viem vycítiť, že sa premáha. Je pravda, že nechodíme do tých najdrahších rezortov... 5 tisíc mi za dovolenku príde choré....ale keď niekto potrebuje naozaj vypnúť a o nič sa nestarať, ja to beriem.
Ale naše deti by to brali..tobogán, kompletná obsluha....ale tak štyri dni a potom hľadajú spôsob, ako sa nenudiť.

Mne a mužovi viac vyhovuje robinsonská dovča, deťom nie...tak sme niekde medzi. Wifina ..pre dcéru ...keby nebola to by asi neprešlo. Má 13 rokov, syn 9.
Ale nie je pre mňa ani turistika v horúčavách. Kolegynka je taký typ, že navštívi všetko naokolo vrátane pamiatok v 40 tich stupňoch....ja som schopná jedine počas neskorej jesene a na jar.


My chodíme často do apartmánov, ale väčšinou ešte tri dni pred dovčou neviem kam idem.A mám rada aj kempy, páči sa mi, keď sme stále vonku, deti tam majú aj tobogán, Taliani majú slušné kempy....aj keď lacné to tiež nie je...ľudí veľa.
Tohto roku sme boli v Talamone..Taliansko je naša láska, všeobecne Ligúria s Toskánskom, ale ja mám rada aj Lignano, Revennu, Rimini nie, aj keď more majú fantastické na Riminách...na mňa už príliš veľa ľudí.
A tiež dokážem zodpovedne ležať na pláži pod slnečníkom aj tri dni avôbec nemám potrebu dvihnúť zadok. :rol8:

Kým boli deti mini, hľadali sme také, hlavne nech sú deti v kľude, aj dospelák si potom oddýchne. Mne nevadili nekonečné rady slnečníkov, bola som rada, že sa deti kúpu v slanej vode, dcéra má ekzém. Nudiť sme sa nikdy nestihli.
Ale zase musím priznať, že my to s aktivitami nepreháňame, spíme až do desiatej...manžel by aj dlhšie, kým sa vytrepeme na pláž, častokrát sú aj tri hodiny, ale to len preto, že sme bufeťáci, ktorí si chodia na dovolenku oddýchnuť.
Nákupy vody a tak berieme ako súčasť večerného folklóru, nepociťujem to ako príťaž. Varenie nevedeme...občas ja a občas manžo niečo zbuchneme, ale väčšinou ráno ideme do mesta a tam sa zastavíme na kavčo, tam kukneme koláče, tu zbodnem broskyňu. Asi preto nám vyhovuje Taliansko, oni sú celí radi, keď môžu vysvetliť, ako sa veci majú a veľmi sa tešia, keď človek rozumie ich reči.A okrem toho Taliani majú neskutočnú kuchyňu...tam sa nedá nejesť vonku....už len výbava talianskeho hypáča mozzarellami, syrmi a ich riccotami, kde myslia aj na vegánov je pre mňa neskutočná.Cenovo to nevyjde nejako lacno.

Debata o zážitkoch mňa necháva chladnou.....niekedy je zážitok pre mňa aj to, že zmením vzduch. Mne stačí aj len dívať sa na more.
Turistika to áno, ale tiež nie tak, aby som svetu ukázala, aká som dobrá, máme dvoch veľkých psov a bežne chodíme denne aj 20 kilometrov po okolitých lesoch a to ma nikdy baviť neprestane. Takto si denne vetrám hlavu a nedám to za nič.
Spôsobom tu sa zastavíme, tu pobudnem, nejaké skupinové výstupy eee. Starkí berú deti do Tatier, ja mám radšej Gemer, Novohrad, cestičky v Muráni, kde nikto nie je...a moje psice nebudia podozrenie, že žerú ľudí....

Ale zase moja sestra je zdravotná sestra :8-): a ona keď ide na dovolenku ledva nohy prekladá, taká je unavená, chodia do all resortov a teda keď sa vráti je z nej iný človek...ona si odpočinie jedine tam. A moje deti sa cítia dotknuté, že oni len v prírode musia byť, žiadne luxusné výhody. A keď idú, tak som na nervy ja....strava po piatich dňoch už nechutí, prípadne ochorejú z klímy, vrátane mňa a máme vystaráno.

Sestra bola s rodinou raz s nami...a teda , že nikdy viac, kupovala potom last niekam do Egypta, aby sa z toho dostala...každý sme iný :lol: ja si v rezortoch odpočinúť nedokážem....a pritom kemp mi nevadí, neviem v čom to je.
Rice
začiatočník
 
Príspevky: 137

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

Rice, super, že si napísala :-) Viac ludí = viac čítania tipov, podľadov na vec :-)

Kam do Talianska chodievate? A koľko vyjde priemerne vaša dovka? Letecky, alebo autom?
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Rice »

corky, tohto roku ma dostalo video o Talamone na youtube...pôvodne sme chceli ísť do Porto Viro, alebo do Albánska autom.
Tu napr. https://www.youtube.com/watch?v=NKdow0_rd8E máš Talamone.
Chodíme kde nás napadne a kde zoženiem ubytko..doslova ani môj už niekedy netuší, kde som to zase smerovala, zaujíma ho len ako dlho budeme v aute, či Bologna hlási zápchy a kde sú bočné cesty...lebo Taliani.

Lido di schacchi, porto viro majú dobré kempy, len komáre sú veľmi premnožené.

Ja osobne milujem Ligúriu a Quercianellu v Toskánsku, ale najradšej by som išla na chatu do vnútrozemia do 10 km od mora a to nevyjde tak draho. Ale moja najväčšiq láska je Apúlia a Gargáno. Chodíme autom, keďže ako píšem vyššie s letenkami mám problém. Dobré cesty, v júli paráda, cenovo..tohto roku cca 2000 dva týždne, ale z toho bol jeden júnový.
Inak to vyjde kľudne aj na 2500 a to bez srandy, pokiaľ nevaríme v apartmáne.
Prímorské ubytovania v Taliansku sú v sezóne neskutočne predražené, vyhýbať sa treba augustu.

Lietadlo sme ešte neboli v ITA...ale poškuľujem po karavane..rental, aby som zbehla až ku Kalabrii, ale to chce tiež rezervy v predstihu a to ja nikdy neviem čo bude.

ITA keď chceš lacnejšie, musíš ísť nižšie. Ale väčšinou piesok a slnečníky do bludu...asi všade okrem Ligúrie a Gargana. Toskánsko má zmysel v septembri a to už nie sú prazdniny.
Kalábria je prekrásna, len je problém..ceny. Sardínia detto. V sezóne neskutočné niečo. A nie každému vyhovuje ich temperament..moja sestra z nich bola na prášok ...aj rozbitá, aj zrelá na liečbu.
Rice
začiatočník
 
Príspevky: 137

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Rice »

Ešte tak rozmýšľam, aká je vlastne predstava mojej ideálnej dovolenky :lol:

20 km od mora, Toskánsky vidiek, dom s bazénom na kopci, okolo lesy, kde sú cestičky na prechádzky, bicykle a pre psov.
Raňajky do 12 tej :lol: , prechádzka v lese a vo vinici poobede autom k moru, spánok bez hlučnej hudby z okolia a po 14 tich dňoch domov. Zrovnám hlavu a upokojím vášne, plávam a preberiem s mužom, čo sme nestihli.
Zatiaľ nereálne, deti by to nedali, porebujú ruch letoviska....ja som na rýchle presuny akože každý deň inde veeeľmi lenivá, preto sa zamýšľam nad karavanom, tam nemusím furt baliť atď.

Teraz tiež balíme a ideme ku dedinke Závada pod Lysec na cca 10 dní.
Berieme psice, mužov, deti idem aj s kamoškou, učiteľkou, v podstate dve rodiny so psami, deckami..všetko polopubertálne a pubertálne kreácie a neni wifi :8-):
Kúpanie v okolitých jazerách, bez služieb, ale v chate je teplá voda a fantasticky sa tam spí.
Túry nebudú, len prechádzky, venčenie šiestich psov, piatich detí....a dvoch mĺkvych mužov....dlhé prechádzky strava v batohu, keď nevládzeš zastaneš, keď nechceš, nejdeš, ani neviem, ako dlho to trvá....žiadne plány, len cestička, sem-tam nejaký salaš, stromy a pokoj.

Kamoška sa každý rok pred začiatkom roka na to teší, kým nezačne školský humbuk, odpočinie si a teší sa do civilizácie. Na tých prechádzkach preberieme rôzne témy, celý rok sa v podstate nevidíme, len na behu a tu je čas.
Vlani sme boli na Muráni a na Prednej hore majú slušný wellness, tak sme mali aj kultúru.
Tohto roku prší , tak budú gumáky, pršiplášť, teplý čaj a pexeso, karty...asi aj ufrflané to bude, ale mne to nevadí.
Majme ešte pekné leto, papa.
Rice
začiatočník
 
Príspevky: 137

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

Rice... no predostrela si další spôsob "ideálnej dovolenky"
Ja som tiež učka, ale nastupujeme už v stredu, máme tam rozdielové a komisionálne skúšky, zasa milion strán písačiek atď.

psíkov vždy beriete aj k moru? My nášho nechávame doma starkým.

ale tiež sa ešte tak v dohľadnej dobe chystáme na víkend niekam, len sami dvaja s manželom...
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Kirkuša »

Rice: cize mate kombinaciu aj deti, aj psiska, klobuk dole to zvladat logisticky, to je tiez velmi pekna a specificka dovca s nimi. Psy prezenu cloveka isto este viac nez deti a deti zase ked su "tahane" psami tak idu lepsie, naslapu ani nevedia ako, poznam to doverne ked ideme s kamosmi co maju psa a ked ten lieta, decka zvysia svoju energiu aj o 100perc. a lietaju s nim, pes ked je vitalny, je mocny motivator uz od podstaty pre deti, funguje tak,t o hned aj po "nezazivnych lesoch" nachodime dlzky o ktorych by sa bez nich nesnivalo.
Ja mam take zapadakovske miesta typu Muranskej planiny rada, chodili sme sa tam s muzom tulat este pred detmi, mam na to pekne spomienky, ozaj oblast panubohu za chrtom, zazili sme tam rozne uplne obycajne a jednoduche zazitky, ktore vsak sli hlboko prave tou spontannostou, v pamati utkvela okrem ineho aj jedna skutocne ohromne silna burka so zaplavami dazda, ktoru sme preckavali vo svojom prvom aute do ktoreho sme dobehli uz do nitky mokri, a ktore tiez skoro odnieslo a podmylo, za pocuvania trampskych pesniciek Waldemara Matusku...ach...niekedy by som tam aj vzala deti, pocula som ze je tam volne dostupne v prirode syslovisko s tisickou syslov na Dlhej luke, teda vlastne lepsie povedane videla fotky ludi co tam aktulane boli a to by sa teda mojim deckam pacilo...skoda ze to mame tak daleko od nas z BA, ale premyslame to niektory z dalsich rokov vziat spolu s Rajom, juzna cast je menej preflaknuta, Stratenska pila, Havrania skala...prip. aj na Kralovu holu z Telgartu sa pokusit...

A ad to kam my lietame co sa pytas, no tam kde prave ideme, vacsinou je to priamo na ten ktory ostrov ze je tam letisko a odtial uz prenajatym autom, to by bolo asi so psami obtiazne, ale nie nemozne, prave tento rok ako sme leteli na Karpathos tak cestou tam s nami boli ludia co prepravovali viacerych velkych psov v batozinovom priestore a oni celu cestu hlasno stekali, prakticky non stop to bolo pocut aj normalne na palube u nas hore. Psy k moru si vzali. Len asi okolo toho je spusta vybavovaciek a lacne to asi tiez nebude. To ozaj radej karavam prenajat a volne si chodit aj z Grecka je vela veci dostupnych takto a mozte si zastavit kde chcete obehat velky radius, vacsi nez z jedneho bodu...
Ono tie Thessaloniki co spominas, ano, je to vychodiskovy bod - to letisko myslim, pre cele Chalkidiki ale napr. aj Thassos, nakolko na nom priamo letisko nie je a je sice jedno blizsie - v Kavale ale to je mensie a drahsie aj menej letov, cize tiez kopa ludi si prenajme auto uz v Thessalinikach a odtial necele dve hodky do Kavaly a odtial trajektom na Thassos. Ale urcite aj taka Lefkada je pristupna takto autom, karavanom (letecky bud z Aten este potiahnut, alebo tam je zase letisko Preveza). Ked mate moznost odporucam vsetkymi desiatimi, je to raj, nebudete lutovat a su tam aj miesta kde sa da pomerne volne odstavit karavan a existovat si tam slobodne, napr. plaz Pefkoulia a jej okolie...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Kirkuša »

Corky: tak uz cochvila nastupujes?! Ani nespominaj, znamena to ze prazdniny sa uz naozaj kratia a ze sa opat zacne cely ten kolotoc...deti by este taky mesiac prijali, ani jedno sa spat do skoly netesi.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Rice »

No, ideme teda, ešte Vám odpíšem, /lebo naposledy som bola aktívne na bábetku asi pred piatimi rokmi, tak nech nezabudnem, že mám resty :yes: /

Nie, nie, so psicami k moru nechodíme, to je iná machrovina, psov máme na barfe a už po Slovensku je to častokrát zaujímavé :uh: , plus doma máme ešte morské prasiatka, z nich teda ja nie som z nich nadšená, ale to sú už také stálice...dva kusy a len to žere a s***e, žžiadna emócia, to ma nebaví. :lol: Ďalšie osadenstvo by som už neuniesla...ani úžitkové, dosť.

Ku psom chodia starkovci krmiť ráno aj večer, ja nachystám do psieho mrazáku raňajky a večere v balíkoch a starkovci vyťahujú a chodia na prechádzky vrámci fyzickej možnosti, psice sú cvičené. Na jeden týždeň chodí aj švagriná s ďalším veľkým psom a býva u starkých, tak to starkým neurobíme..tri také psice na dvore, zbohom rodina. Švagriná to s nimi dáva aj na cvičáku, aj ju rešpektujú. Je to dva týždne do roka, inak ich berieme so sebou stále po Slovensku, ale zase my chodíme na hodne psychiatrické miesta, ako som menovala, ja ani neviem, ako sa to volá...len rodina si to archivuje, kde boli, mne je to v podstate jedno, len nech tam nie je veľa ľudí.
A veru pre niekoho sú lesy nezaujímavé, potrebuje výhľady a nejaké ciele, ja eee. Asi to bude tým, že ja si chodím odpočinúť od cieľov a plánov, mám toho celkom dosť, ale to je o inom.

Ale k moru by som to so psami nedala, akože dovi dopo a ešte letecky a ešte so žrádlom, to sú iní machri :blink: tí čo to dávajú, očkovacie a pasy a klietky a žrádlo a deti a vôbec, ani neviem, kde a ako by som začala mamma mia!!

Ale to privítanie pri návrate....a stráženie, aby sme už neodišli....ale všetko sa naozaj nedá.

Už teraz trepeme žrádlo pre ne na chatu, ale zase tak, ako Kirkuša píšeš, pes človeka rozbehá. Toto bola podmienka, keď chceli psa... ja budem kŕmiť, budem sa starať o ich zdravie, ale dvor čistiť a upratovať nebudem, rovnako nebudem chodiť na cvičák.....V čase chorôb urobím, ale inak sa musia starať všetci a to malí aj veľkí, sú to živé tvory.
Ale zase poviem otvorene, ja som psíčkar a keď dotrepali druhé šteňa švajčiarskeho ovčiaka/chovateľka vraj odmietla predať šteňa pôvodným záujemcom...a teda oni sa angažovali ...vraj a smutné oči, že maminka však ju nepošleme preč, aspoň nebude caya sama, keď pôjdeme na dovolenku/, tak som sa síce tvárila, ako zodpovedná matka trvajúca na zásadách, ale teda pošlite tú malú bielu guľu von a druhá / teda prvá/ psica je zase komplet čierny NO, ktorého domov k nám doniesla švagriná vraj len na dva týždne, kým sa nepredá, lebo zase niečo s chovateľom...mno. Ale zase kondičku máme ´....chcem nechcem.

Kirkuša, tie Atény a Lefkada..normálne mám chrobáka v hlave, letenky do Atén sú dostupnejšie aj v čase prázdnin, netreba to veľmi v predstihu, hehe uvidíme. Ale nie so psami, také teploty to si neviem predstaviť, v ITA tak teplo nie je.
Na Lefkadu vedie padací most, že? To by sa dalo možno aj autom...neviem, ale raz by som to chcela zažiť. :yes:
Dám vedieť a to verím, že neoľutujem aj keď ja a letná turistika nič moc, som leňoch lenivý, nebudem sa trepať niekam len pre výhľad, ale možno zmením názor, uvidíme.

corky, ja nie som učiteľka, len tá moja kamoška je ...tohto roku má vynimočne voľno na konci prázdnin, inak pracuje ...presne tak, ako Ty píšeš, takže nie je to pravda o dvoch mesiacoch prázdnin.
Aj mne je ľúto, že ten humbuk zase začína...neskutočne to zbehlo, veru ani u nás nadšenie z nového šk. roka nebadať a nechce sa mi zase do toho.
Rice
začiatočník
 
Príspevky: 137

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

Kirkuša píše:Corky: tak uz cochvila nastupujes?! Ani nespominaj, znamena to ze prazdniny sa uz naozaj kratia a ze sa opat zacne cely ten kolotoc...deti by este taky mesiac prijali, ani jedno sa spat do skoly netesi.


u nás sa teší to staršie "dieťa" ... minule sme šli okolo jej gympla a hovrila, že jáj, už sa teší. Asi nie tak na učenie, ako skôr na spolužiakov a kamošov. Síce sa s nimi stretla aj cez prázdniny, ale každý je rozcestovaný, kamoši z vyšších ročníkov už majú aj brigády, tak sa nie vždy darí dohodnúť a nie je to také intenzívne, ako cez školský rok.
Mladý sa neteší na 2. stupeň, má akési obavy, že ako to bude a zo striedania učiteľov ... no proste bude to zmena.

Ku psíkom, poznám jednu kočku, čo chodí aj so psom, ale tak, že sever Talianska, autom a na psie pláže. Inak ten pes aj tak na dovolenke dosť trpí, má stres a so žrádlom sa to dá asi len ak pes žerie granule, tam je to bez problémov.

Na budúci víkend sme s manželom teda zajednali nakoniec Tatry, ideme do Lomnice do hotela Titris - taký wellness pobyt, o nič sa nestarať, len vypnúť (a bez detí :-D ) ... teda dúfam, že sa dovtedy už nič nestane a naozaj odídeme.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.