Dovolenka 2015 - 2019... cestovanie je naša láska

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Martina O. »

tak urcite nas to neispirovalo v tom zmysle, ze o rok opat chorvatsko... stale osm na tom tak, ze tato krajina je pre mna na poslednom mieste :-) ale je dobre vediet, ze ak nezozenieme nic ine, da sa aj tu absolvovat dobra dovolenka a ze teda nejaky back-up bude na kazdy rok. velkym plus je pre nas cena, lebo za taku nizku cenu sme este vzivote u mora neboli, ani kym sme mali len syna. tak to je tiez pozitivne zistenie, ze ak budeme v situacii, ze nechceme vela minat, pojdeme sem.

buduci rok poskulujem po grecku alebo spanielsku, ale je to este daleko.

inac ideme bud. vikend este na 11 dni do ziarskej doliny. ja sa vzdy snazim rozhodit to tak, ze zaciatkom jula more a koncom augusta slovensko, nech tam mame co najvacsiu "medzeru". nechcela by som si vsetky dovolenky absolvovat vramci jedneho mesiaca a potom ten druhy uz trcat tu. radsej to medzitym prestriedame s taborom a babkami. akurat, ze syn to vnima velmi tragicky kazdy rok, ze mu "kazime" posledny tyzden praznin, na tej chaticke tento rok dokonca nebude ani wifi, to uz som mu povedala pred casom, tak to uz nejako rozdychal, no dnes som zistila, ze ani telka :-) ani som to doma este nehovorila, staci, ked sa bude zduvat az tam :-)

inak planujem minimalne 3-4 dni len na chate pobudnut, chcem zobral loptu, petang, gumu na skakanie, karty a knihy, knihy, knihy... a proste travit tie dni nicnerobenim. vraj tam je nejaky potok a aj salas blizko, tak len tak motkat v okoli sa budeme. cokolvek som pozerala kam by sme sli na vylet, tak hned astronomicke vstupne, nemam moc chut to podporovat. chcela som akurat na chopok ist, aj ked lanovka pre styroch takmer 50 eur .. ale s dcerou sme tam este neboli a so synom len ked mal 3 roky a nepamata si to, no ani jeden z nich o to nestoji :-) tak si vravim, na co to budem platit a potom tam budu vzdychat, ze kedy pojdeme domov. nakoniec sa mozno premotkame pri chate aj celu dovolenku :-)

ja inak suhlasim s tym, ze dovolenak na slovensku sa cenovo vyrovna tej u mora. ceny sa u nas hlavne cez lukrativne terminy nenormalne vysplhaju, je to vyslovene vychcanost tych ubytovatelov, napr. v zahranici, aspon tam co sme my boli, nikdy nebola cena cez velku noc tak rozdielna od ineho tyzdna. tiez uz posledne roky chodime bud k moru, alebo nejaka metropola, londyn, pariz, ten jarny datum a aj 6 dni volna je k tomu idealnych. na slovensko predsa vybehnem aj pocas 3-dnoveho predlzeneho vikendu.

my chodime na slovensku aj do apartmanov, ale za 10 eur na osobu sme este nikdy nebyvali, teraz to bude tusim 12 ale je to fakt ze low cost a je do vidiet. inak apartmany minimalne 70 eur na noc a aj to hladam dlho. nechcem tu byt za nejaku snobku, ale ja chcem na dovolenke byvat pekne. preco nie? ved je to dovolenka, chcem sa tam mat dobre. jednak hladam pekne prostredie, v strede dediny by som sa neubytovala, ani take, ze spolocny dvor s domacimi, ze vyslovene sukromie u niekoho, to ma nelaka. hladam hlavne klud a prirodu a to uz su potom vychytenejsie miesta a teda drahsie uz len kvoli tomu. + nam vyhovuje ak je trampolina, nase deti ju zboznuju, kym boli mensie, tak dobre ihrisko, my sme radi, aj ked je bazen, tenisove kurty.. takze to nemusi byt ani hotel a ta cena sa na taku hotelovu hned dotiahne. tiez mam radsej penziony a komornu atmosferu, ale teda nie raz sme uz platil ako v 4* hoteli. o hoteloch samotnych ani pisat nejdem, tam odkedy sme styria sme este pod 100 eur nebyvali, vacsinou je to sice aj s polpenziou, ale kym boli deti male, mne ta strava vyhovovala, ze som sa nemusela starat. vobec to neberiem ako obmedzujuce, ze ma rano caka prestrety stol a vecer tak isto. a ist do hotela vobec neznamena, ze sme cely den na izbe, tiez sme stale vonku, ak aj nie na vyletoch, tak pred hotelom na ihrisku. nejak nerozumiem tomu slovu "nerentovalo", mne sa nema na dovolenke co rentovat, chcem si len uzit, why not? ved je to parkrat za rok :-)

no a o atrakciach ani nehovorim, to je kapitola sama o sebe, kolko tu clovek minie. ale ja to zas beriem tak, ze sme na dovolenke, aj deti si chcu uzit, preco by sme im nedopriali aquapark, kolobezky a vselijake tie adrenalinove parky, co dnes su? ja kebyze som decko, tak tiez chcem ist. a isto to nebudem podmienovat tym, ze si to musia zasluzit nejakou turou den predtym, prosikat o to a este si aj priplacat z vlastneho, len aby sme ich vzali. ja ked chcem ist cez rok do divadla, tiez mi to predsa nikto nepodmienuje, ze nieco za nieco. aj ja si doprajem, po com mi srdce pisti, tak preco to nedopriat detom? zas netvrdim, ze teraz nerozumne denno denne tam nechavame stovky eur, tiez ich "krotime" a povieme si dopredu, ze akvapark trebars 1x za dovolenku, lebo oni by isli aj 10 dni za sebou a to teraz neprehanam, a urcite by si ako alternativu dobrovolne nezvolili prirodne jazierko v rojkove, to som si ista, ze ten akvapark by u nich vyhral a nikdy by ich neomrzel. tak si povieme, ze ok, raz pojdeme a ked uz tam sme, netrpime ani my dospeli, neberiem to ako nutne zlo ale uzijeme si to spolu s nimi. kolobezky, bobove drahy a podobne veci si zas dopredu povieme ze napr. 10 jazd a musia si podelit ale tiez to beriem ako zabavu aj pre nas (kedze dceru este vacsinou treba doprevadzat). takze doprajeme bez podmienok, ale zas s rozumom, lebo je to predrazene. neberiem to ani ako nieco hrozne a uprimne a bez urazky (dufam) nepacia sa mi take ustipacne narazky, ze je rodina odsudena vymetat atrakcie lebo inak sa deti nudia a to sa nesmie pripusti.... podla mna je toto uz take hrotenie, to predsa vobec nie je tak, ze ak nie som nadseny turista, tak sa v horach nudime a vymetame atrakcie lebo nevieme zaujat deti. urcite existuje aj nieco ine ako tury alebo platene atrakcie, nieco medzi tym. takze toto je taky extrem. kirkusa, no offence, ale v kazdom tvojom prispevku je citit, ako tieto atrakcie z duse nenavidis :-) akoze ano, aj mne vadi, ze sa nici priroda, a je toho vela a vsade a predrazene, a tatry sa menia na cisty biznis, ale atrakcie ako take beriem ako plus. co by som ja ako decko za to dala...

ano, uznavam, nie sme my az take turisticke typy aby ma kazdy den tahalo na nejaku 20 kilometrovu hrebenovku, ale chodime urcite aj na tury, no na take menej narocne. urcite chcem deti viest k laske prirode, mame vela nachodeneho ale zas nie za kazdu cenu. podla mna ma byt dovolenka taka, aby bol kazdy spokojny a kazdy ma pravo povedat, aky program si predstavuje a je vzdy dost casu na to, aby sa pocas nej vyslo v ustrety kazdemu.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

MartinaO. my by sme si teda na dovolenke "sadli" :lol: ... veľa vecí, ktoré píšeš, cítim tak isto. A tiež nemám dojem, že by som bola nejaká "snobka", ak chcem byť cez dovolenku v peknom a trošku obskakovaná a rozmaznávaná.

No je to o prioritách, osobnom nastavení, u mnohých aj financiách, u iných o čase, alebo aj neochote cestovať ďaleko. Poznám ludí, čo by si drahšie hotely nemohli dovoliť, alebo len napr. každý druhý-tretí rok ... a tak si radšej dovolia každý rok low-cost dovolenku v apartmáne, kde si varia sami a na žiadne atrakcie nejdú. Alebo kamoši každý rok idú na týžden do Štúrova, lebo deti im s prepáčením vracajú už na ceste dlhej 20km. Boja, sa, že do HR by to nezvládli. A ani nemajú toľko peňazí, aby šli každý rok k moru. Letecky boli iba raz (deti majú veľké asi ako naše) a to splácali ešte pol roka požičané peniaze. A to v predsezóne za asi 1500€ a nemali na to. Len už chceli už deti vziať aspoň raz k moru. Takže radšej využijú podnikovú chatu, čo je prehriata unimobunka s rozdelenými postelami, ale sú na dovolenke... Ja osobne Štúrovo ani zadarmo, bola som tam 3x na školskom výlete a stačilo. Alebo ludia s viacerými deťmi (4 a viac), tak tam to asi tiež ide parádne do peňazí a sú radi, ak pokryjú "bežný život".
Takže takíto isto nepochopia, že si chceš na dovolenke užiť a dopriať deťom, lebo je to len "párkrát do roka" ... u nich je to "párkrát za život" a aj to ešte s obmedzovaním. Cestovanie je veľmi drahý špás a keby mam hypotéku na dom, tiež si to nedovolíme. Takže ich plne chápem, že pre nich je to v rámci ich možností a aj si to užijú ako sa dá.
Pre mňa je apartmánová dovolenka, alebo dovolenka tu na SK taká "doplnková" k hlavnej dovolenke v hoteli pri mori. Pre niekoho to je ale jediná možnosť niekam vyraziť.

Kirkuša ( a oprav ma, ak sa mýlim), u vás je o o osobnom nastavení rodinky, že máte radšej dovolenku mimo rezortov a vlastne, napriek dlhej diskusii, neviem, či ste už niekedy zažili dovku v klasickom hoteli s 3 alebo 4 hviezdičkami pri mori s polpenziou, prípadne v oplotenom rezorte. Alebo sa tomu vyhýbate bez toho,a by ste to vôbec niekedy zažili...
Ja som v oplotenom rezorte bola len v Egypte, strašne dávno a to sa už ani nedá považovať za osobnú skúsenosť, pretože sme boli ešte bez detí. Hovorím, že by sme tam nešli, no u nás je to tak 50:50 osobné nastavenie a financie. Ja by som už aj privolila na vyvaľovaciu dovolenku s atrakciami pre deti, ale je to strašne drahé pre nás...

My sme boli teraz 2 roky po sebe v Albánsku, čo je piesková pláž a práve že mi chýba Chorvátsko ... hoci sme tam tento rok aj boli, no nie v lete. Takže o rok možno aj HR, ale ako píšeš, je to ešte ďaleko a uvidíme, ako to bude. Láka ma totiž aj južná časť Albánska s Iónskym morom a kamienkoými plážami a tiež Grécko a Španielsko, ale pri tých cenách (letecky hotel v sezóne za 1000€/osoba) určite nie. Za to mi to zasa nestojí, pekné more je aj inde...

My to máme práveže tak, že za leto dáme len 1 dovolenku, kvôli manželovej práci, takže už potom tvrdneme doma. Robíme si len výletíky a možno nám vyjde 1 predlžený víkend od piatka do nedele, no viac sa nedá. Financie by aj boli, ale čas nie je, kedže aj na dome treba niečo vždy urobiť. Naozaj (v dobrom) "závidím", že máte dve skoro 2-týždnové dovolenky počas leta. Moj muž to berie tak, že ja som doma, tak o deti je postarané, nemusíme riešiť, čo s nimi cez prázdniny, takže on nerieši nejaké vykrytie času. Ale ja sa doma nudím, tiež mam pocit, že som tu "zatvorená". Tak mohla by som ísť s deckami na dovolenku aj sama, ale mne sa to až tak neráta, ked nejde aj manžel...
*
Včera sme boli v BA, vybehli sme na Devín (syn mal o hrade a okolí už 2 projekty a ešte tam nebol) a boli na Body the Exhibition v Inchebe, a ešte nakupovať v IKEA a v Avione ... takže som prišla domov nachodená ako po 20km túre :lol:
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod lia25 »

@corky do Albánska chodíte normálne na dovolenku?
lia25
 
Príspevky: 90
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

lia25 píše:@corky do Albánska chodíte normálne na dovolenku?


áno, normálne do hotela, letecky
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Kirkuša »

Martina O. : Ad tie atrakcie rozne, ono zalezi ake. Nemozem hned povedat ze vsetky smahom ruky nemam rada. Napr. sme synovi dopriali viacnasobny zjazd na tej zip line ponad Cutkovskou dolinu a to uznavam ze je super vec, fici tam znacnou rychlostou 20 m nad zemou len v tych popruhoch, je to adrenalin, on je stastny, nieco take pubertakom v dnesnej dobe chyba, hlavne chalani kde si mozu testovat taku tu urcitu odvahu a skratka akciu. Aj bobove drahy/lezecke okruhy im dam bez frflania, je to jedna z takych ze ano, ved je to mile. Je fakt ze v aquaparkoch pretrpim, ale tak kvoli detom sa obcas zapriem, hlavne kym boli mensie sme vymentali aj na permanentky, bola to doba ked to u nas este len zacinalo, dokonca aj mna to v zaciatkoch bavilo, bolo to nieco nove, neopozerane, oni uplne v extaze no nedopraj im to, co vsak ma samu prekvapilo ako rychlo (par rokov) sa mi to vyzilo a zaroven ako sa posledne roky zvysuje navstevnost cohokolvek tak aj tam uz byvaju natrepy hlava na hlave stale viac a to je nieco, aspekt, ktory fakt nemusim, otvorene priznavam, otravuje ma to. Teraz uz tobogany aj deti malokde prekvapia, vacsinou aj u nas aj v zahranici na jedno kopyto +-, vsak globalizacia, aj dieta sa nasyti, aspon moje ano. Uz je to bezne, normalka a tiez nemaju rady ked musia cakat, tlacit sa a je to nieco co im vobec neockujem, vychadza to z nich, ked tak podedili. + videla som ze teraz napr. v Besenovej idu hlavne po tom co este nepoznaju, ten mokry kopec ich zaujal asi najviac.
Co sa mi komercne fakt nepaci je ked sa detickam cpu tie atrakcie priamo do srdca hor, na strbskom vselijake tie lodicky nafukovancie, trampoliny, akoby to muselo byt uz vsade. Keby bolo na mne, tieto priestory necham prirodne, nase hory su male, tak sup s tym do podhoria a ked tam nieco velmi citlivo, ako napr. v Rakusku kde su napr. v dost prirodnom vzhlade, nejaka ta pramica ci ako sa to vola, vor kde sa pretahuje pomocou lana na horskom potociku odbocenom a pod. ked bude viac casu rozpisem.

Co sa tyka valacich dovoleniek, nemam nic proti, len my sme sportovejsie zamerani, tak zatial kym vladzem preferujem aktivnejsi oddych, v nasom veku uz bez udrzovania kondicka nebude, je to super pocit ked telo zatial vladze, a kor pri sedavom sposobe zivota treba vyrovnavat, ani tam nie sme nejaki supermani, poznam x rodiniek co maju este o dost vacsi level co s deckami makaju, my sme tak v strede priblizne. Bolo by mi luto vidiet hory a nevyliezt co ide. Ale neznamena ze nemame oddychove dni kedy len napr. zbierame cucoriedky, mocime nohy v potoku, opekame pri chate, prave tato letna sk dovca, vdaka velkej premenlivosti pocasia bola vcelku dost aj do tohoto smeru (a doma maju uplneho lehara a zdravej nudy myslim ze tiez kopu cez prazdniny). Kym sa mi dari deti aj do tursitiky namontovavat, robim to. Ked to nepojde, napr. pubertalny vzdor alebo nejaka zdrav. indispozicia nas dospelakov a pod. tak budeme miernejsie. Ale zatial, uzivam si to. Mladsia mi uz solidne vladze, kym boli mensie prisposobovali sme sa im (ziadne nasilu ze by sme ich hnali, bars nas to trhalo), teraz je to uz prakticky o rovnocennosti.

A aj ked pises ze nie ste turisti, ked uz budete na Chopku a bude pekny den, provokujem ale to len tak, nevazne, ale ved skuste dat Chopok - Dumbier a spat. Budu mat aspon 1 poriadnejsiu turu, nie je to vsak narocne, celkovy cas tak aj spat je dokopy 3:10 oficialne, to ked si na cely den rozlozite, to date, nie su tam ani extremne prevysenia a cely cas hrebenovka, vyhlady, je to vdacne. A budu sa moct chvalit v skole ze zdolali najvyssi vrchol Nizkych Tatier. To ked 3 h behaju na kupku na tobogany nabehaju a vydaju enegie viac... Neskusite? :whist: O: :wink:
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Kirkuša »

Corky: hej, je to osobne nastavenie, co sa tyka rezortov pri mori, zazili sme s muzom za bezdetna hned 1. krat co som vobec zazila more (na SK viackrat, bezne sme napr. vtedy chodili take ze hotel Patria na Strbskom, ta pyramida hned pri jazere co v tej dobe bola teda rozhodne uz dost luxus aj gastronomia s ALL alebo hotely v Jasnej) a ako to mam napisat? Kde konkretne ist k moru nam doporucil vtedy muzov kolega ako overene, oni vela rokov len tam chodili...No a... Nenadchlo nas to nejak prilis uz vtedy. Ba dokonca som bola mierne sklamana z vone Jadranu, vela krat som si predtym more predstavovala ale nebolo to ono (to az potom Grecko, az to bolo ako v predstavach, to ma naplnilo). Uz vtedy sme sa museli prisposobovat, chodili sme vselikade aj pri tom mori, busom a vlakom po krajine aj po pamiatkach, akcni mladasi, casto dosli neskoro na polpenziu alebo cakali kedy uz, chtiac sa kupat pri vychode slnka alebo uz sa kupali a potom nutnost prerusit atd. Ono to potom s detmi len tak plynulo pokracovalo, vobec ani nepremyslam nad zmenou, som uplne spokojna s nasim stylom, nemenila by som. Ja proste nevidim benefit ktory by mi rezortova dovca mohla ponuknut, nejake extra pohodlie a vsetko pod nosom je pre mna nuda, by som neobsedela + koncentracia ludi coho mam dost cez rok cize aj od toho oddych, preferujem autenticke zazitky, volnost pobyhu po krajine v miere cim vacsej, objavovanie...a potom aj co sa clovek dozvie na hoteli o krajine? Vacsinou nic, teraz sme mali na Karpathose domacu, ktora nam vselico porozpravala a tak je to na az na vynimky vzdy, je to nieco pre mna jednoznacne hodnotnejsie, clovek sa viac dotkne tej kultury tak napriamo.

Devin je pekny, mne sa velmi paci to miesto sutoku Moravy a Dunaja, radi tam chodime vacsinou cyklo z DNV - do nej autom odtial popri Morave na bicykloch, aj dalej cez cyklomost Slobody na Schlosshof tam je tiez superne..Alebo na Sandbergu zacat, pieskove bralo, pozostatok pradavneho mora a odtial po rovine je tiez krasna prechadzka na Devin, cestou sa ide cez byvaly kamenolom kde sa obcas aj volne pasu kozy a kde je z kamenov vyskladana kopia Labyrintu z Chartres a da sa po tom chodit.
Teraz otvorili po plno rokoch to najvyssie nadvorie na hrade Devin. Dost dobru uroven maju festivaly Rytieri na Devine, je to cely den venovany nejakemu host. obdobiu, vsade stanky, atrackie kde si deti maju moznost vyskusat od vyuky dobovych tancov, hodu sekerou, vyroby vselicoho, ako sa citi vazen na pranieri, na drevenom tahanom koni trafit nieco s kopijou a pod. naozaj je to mnoho a aj suboje maju uroven, minuly rok sme sedeli v prvom rade a ako sa rytieri pri subojoch zrazali tymi dlhymi drevenymi tycami tak az triesky fyzicky lietali na deti uplne hypnotizovane sedeli, idu do toho naplno, nie ako niekde co len viac predstieraju a kricia. Tento rok bolo 6.8. ten vikend co bol zase z obdobia antickeho Rima, gladaitori, legie... takto sa deti vela dozvedia nazivo, pripadne sa niekedy na to nacasovat, na to kolko tam toho je na cely vobec nie je tak drahe vstupne (8/4) a je v tom uz aj samozrejme prehliadka hradu..Alebo aspon akcie ako Ribezlovy Devin bolo nedavno, ze vselijake produkty z ribezli, okrem stavy, ribezloveho vinka, aj rozne kolace, bublaniny, cerstve Bratislavske rozky... obzvlastni to.

Body the Exhibition v Inchebe sme neboli, mne vadi ze nevedia preukazat povod tiel, objavuju sa podozrenia ze su to mozno aj umuceni cinski disidenti, kazdopadne uz ked to odmietaju povedat o niecom svedci, ale aj celkovo mi to pripada tak neprijemne naturalne (medicka by zo mna nebola) ale aj nedostojne, dnes uz mame aj modely moznost, naco takto?

Decka by najnovsie chceli ist sem: https://www.zlavomat.sk/zlava/612877-ro ... -a-zrkadla Nieco ako Trickalandia, mensie ale poruke...

tento tyzden su na (nakoniec na dennom) tabore (rovno poviem financny aspekt), buduci babka v Modre, velky bazen na dvore, dcera bude so sesternicou chodit na blizku farmu a na prechadzky s jej psiskom, syn bude zalezeny na kompjutrom :-) ale slubil ze bude priatelovi babky obcas pomahat aj vo vinohrade, som zvedava...
Takze bude po veceroch volno, ale dost planov okolo domu, nehladiac ta veterna smrst co nam narobila sice nic vazne ale upratovania na kvadrat, zahrada zlahla, vacsinu sme museli dooberat plodiny (teraz este spracovavat), ja dcere ten nabytok restaurujem, uz je stare komlet dole a zacnem lazurovat...a dom co nam rozkopali stenu kvoli upchatenu potrubiu stale nie je uplne dokonceny tak aj to robosov zhaname, nik sa nechce zdrzovat na uz tak relativne malu zakazku, ach jo...


Posledny tyzden by sme radi este nieco spolocne, 2 statne sviatky doplnit nejakou tou dovcou, podla pocasia, ked bude teplo Lipot kupko, mozno na Neusiedl, horuci kadidat je aj splav: https://www.zlavomat.sk/zlava/606821-vz ... 0wodhmcHUQ no uvidime este...ked bude chladnejsie - lepsie na chodenie urco aspon nieco v Malych Karpatoch pochodit, aj tunajsie kopce vedia dat do tela...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

Kirkuša, no kedže my sme išli 200km, tak my len pekne auto pod hrad + prechádzka na hrad. inak, vstup nam dali ešte rodinný 10€ (hoci dcéra už je staršia), ale úroven taká ... no neviem, Slováci sa naozaj turizmus ešte nenaučili robiť. Nulová interaktivita, veľa vecí za sklom, bez výkladu, personál s prázdnym a unudeným pohľadom dopredu len stráži, aby niekto niečo nepoškodil ... Pekný je ten výhľad, ale...
Ja by som si radšej priplatila a nech je to s výkladom, lebo takto si človek veľa vecí asi ani nevšimne, nevie, na čo sa zamerať, čo je významné atď. Je tam pár tabulí, no decká to po tretej už odmietali čítať...
Pod hradom bola lukostrelba, to bolo fajn, tak to si skúsili a tiež 3 "stánky" s replikami keltských, stredovekých a pravekých zbraní, brnení atď. No na úrovni bol len jeden chlapec, ktorý so synom komunikoval, skúšal mu tie prilby a tak ... 2 dievčiny úplne od veci, sedeli tam ako inventár a že tu to je, pozrite si... asi brigáda po známosti, čo povedať...

Na Body sme šli preto, že nebolo čo robiť a syn to chcel vidieť ... škoda, že som nevedela o tých zrkadlách :-( tak nabudúce. Chcela som ísť aj do Aurelia, ale cely august maju zatvorené, škoda. Tak to možno spojíme v septembri :-)
Inak, nie je to nepríjemný pohľad, oni tie telá vyzerajú skôr ako umelé. no celkovo mi tiež chýbal nejaký výklad, tentokrát je to bez sprievodného slova v tých načúvacích prístrojoch, sú tam len popisky a tabule.

Inak, ked vyberáte dovolenku, vyberáte s deťmi, alebo je to skôr v "rodičovskej réžii"? U nás sa veľmi prispôsobujeme deťom, ja by som tiež išla aj inde, ale priorita je, aby tam mali deti čo robiť a boli spokojné. Ked som bola bezdetná, pochodila som si vela, aj teraz občas niekam idem zo školy, prípadne zasa budem cestovať, ked deti odrastú...
My skôr riešime, aby to vyšlo po finančnej stránke a hladáme kompromisné riešenie, čo sa týka výletov, atrakcií atď. Máme výhodu v tom, že deti zažili aj jednoduchšie dovolenky s nami, aj na apartmáne, aj v hoteli a starí rodičia ich zasa vzali do rezortov, takže zažili v rámci dovolenkovania všeličo.
Kirkuša, obdivujem tvoje deti, že nereptajú ... ja keby som deckám povedala, že ideme cez školský rok (a museli by ešte niečo dobiehať, prišli by o školský výlet a "ničnerobenie v škole") niekam na ostrov, kde ešte trištvrte vecí nefunguje a nič tam nie je, len prírodné pláže a šnorchlovanie, tak si asi povedia, že nech si ideme sami. Minimálne puberťáčka... maly by možno ešte šiel. Oni potrebujú život, tu nejde o akvaparky (tie na dovke nemávame, kedže ich navštevujeme cez rok na SK), ale aby sa tam trochu niečo dialo. Výlety mi ofrfľali už minulý rok, že oni sa absolútne v tom teple nemienia vláčiť kade-tade.
Alebo aj čo písala MartinaO., na nejakú chatu v hore bez WIFI by sa mi asi tiež vykašľali. Vedia sa zabaviť aj v lese, opekať a leňošiť, chodiť na túru tak 2-3 dni, ale 11 dní by bolo priveľa.

Takže na robinzonádu sa teším sama s manželom, kym chodia deti, musí byť rušnejšie.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod j+m »

Kirkuša ako čítam, si velký znalec grécka. Chceme tam ist tento rok 1x zaciatkom septembra. Pojdeme autom, rozmyslame Sarti alebo Thassos, co by si odporucila? Priadne v ktorej casti Thasosu sa ubytovat?
j+m
expert
 
Príspevky: 4084

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod Martina O. »

corky, mas pravdu, my by sme si asi sadli :-) akoby si mi citala myslienky. tiez si myslim, ze "robinsonad" sme si uzili dost, kym sme boli sami, to som bola ochotna ist aj na chatu zo spolocnou kupelnou :-) dnes vyberame hlavne tak, aby tam boli deti spokojne a podla "nas" to bude, ked zasa budeme chodit sami.

ja som inak tiez doma, takze prazdniny nemusime "riesit", ale nastastie v tomto sa s muzom na 100% zhodneme a chceme hlavne cestovat. tym nemyslim okolo sveta, ale proste minut vsetky dni dovolenky na dovolenku. robili sme to tak aj ked sme boli bez deti a teraz o to viac, ze im chceme ukazat zo sveta ale aj zo slovenska co najviac. ja dobre planujem, takze v maximalnej miere vyuzivame aj sviatky a vikendy. potom vyjdu aj dva tyzdne na more a skoro dva tyzdne na slovensko (toto vzdy spajame so sviatkami na konci prazdnin) a este ostane dost dni na lyzovacku a par predlzenych vikendov, kde zas tie sviatky vyuzivame. ale uvedomujem si, ze mam "stastie", ze sme obaja takto nastaveni.

kirkusa, dakujem za tip, ale dumbier isto nedame :-) zo skusenosti viem, ze co pisu 3.10 by nam trvalo urcite aspon styri hodiny (ja furt funim) a zas kebyze idem tuto turu, ani by som to nechcela dat stylom, ze sup sup na dumbier, tam sa odfotime, otocime a ficime naspat, aby sme to stihli. ja by som sa tam chcela aj zdrzat, posediet, vychutnat si vyhlady. takze namiesto troch hodin aj pat. a my urcite nie sme tipy, co by si rano privstali kvoli ture. ja myslim, ze my na ten chopok dorazime tak okolo obeda a to uz sa teda ziadnym smerom odtial vydavat nebudem, iba dole :-)

no a neviem ako u vas v skole, ale u nas teda medzi detmi urcite neficia temy a la ja som pokoril najvyssi vrch nizkych tatier... toto uz dnes (bohuzial) nikoho nezaujima.

co sa tyka tej cutkovskej doliny, no ako som sa potesila, ze nieco nove, vyskusame aj neznamu restiku a teraz pozeram na nete a podla mapy som to spoznala, ze my sme tam uz boli :-) sice davnejsie, este tam ziadny zip wire nebol... tak teraz vaham, ci krajinka alebo toto, lebo my tym smerom casto nechodime, snazim sa liptovu a tatram vyhybat a vymetame radsej ine kuty slovenska a deti o tej krajinke stale hovoria - to je tam kde su za sklom ovecky :-) a velmi tam chcu ist. no ale aj zip wire je lakavy, tak asi im dam vybrat. inac ten zip wire je ovela lepsi v hoteli kosutka pri hrinovej, je 2x taky dlhy aj 2x tak vysoky a pritom cena rovnaka... akurat ze tam je spodny vahovy limit tusim 50 kil, syna sice vzali, ale kedze je lahky, nedosiel az do konca a museli ho pritahovat lanom :-)

a neda mi este raz sa k tomu nevratit, ale vyhody rezortovej dovce viem vymenovat bez zavahania: ustlane postele, navarene jedlo, ovocie osupane a nakrajane len otvorit usta... voda nonstop po ruke, plaz pat krokov od izby... nic nikomu nebrani pozicat si auto a obehat to iste co z apartmanu :-) lebo nie, ja nemam na AI dovolenke pocit, ze si to musim odjest :-)

vravis, ze sami ste boli, ale detom ste to nedopriali... ja neveriiiiiiim, ze by sa im nepacilo :-)

este ma napadlo, ze dovca na slovensku sa paradne predrazi, aj kebyze deti drzime od "atrakcii". my vela chodime aj po hradoch, zamkoch, jaskyniach.. tam clovek tiez oplieska paradne peniaze, + samozrejme vsade platene parkovisko, nedajboze by bolo zadarmo. jedine, ze by teda niekto len na tury chodil, tie su zadarmo, ale zas chodit tyzden iba po turach, no neviem...
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky »

my sme včera boli v Aquacity Poprad ... to akože " v rámci šetrenia", predsa len je vstupné lacnejšie ako v Bešeňovej a Tatralandii. Manžel chcel byť ešte so synom, kým pojde na dovolenku, lebo sa vráti až pred koncom prázdnin a už nebude kedy ísť niekam spolu všetci (akože v rámci prázdnin) a syn si vybral aquapark.
Bolo celkom fajn, počasie vyšlo, voda teplučká, boli aj animátori (tam to je tak, že každu hodinu je nejaká jedna animácie v rôznych častiach kúpaliska, takže nie je to nonstop vnucujúce sa) ... ale moc sme teda neušetrili. Vstup per nás štyroch vrátane všetkých zliav, čo nam mohli dať stál 65€. Plánovali sme sa najesť, no nakoniec sme to vzdali a kupili len hotdog za 3€ ... cena jedla je neúnosná, najlacnejšie bolo kurča s ryžou za 7€ (to ako ponuka dna), ostatné jedlá také že maso s prílohou 11-12€ a bol to fastfoood! Pizza rodinná stála 15€ ... Manžel sa smial, že Chorvátsko je stále lacné.
Ked už človeka ošklbú na vstupnom, aspon v rámci kúpaliska by mohli byť tie ceny normálnejšie.
Aj tam je zip-line a ešte také že "voľný pád" po lane, ale deti na to ísť vôbec nechceli. Dcéra raz bola v lanovom parku a stačilo jej. Už na také ísť nechce.

Martina O., nam to fakt časovo nevychádza, čo sa týka plánovania, ja by som tiež naplánovala. Ale manžel robí taký stredný manažment vo firme s nepretržitou prevádzkou, takže oni ani sviatky "nemajú", majú to tak všeliako pomenené, napr. tento rok nemá volno 1.9., ale namiesto toho 4.9 a to už zasa ja pracujem. Aspon odvedie deti do školy a vybaví ZUŠ :lol: A takto to je po celý rok, vždy to majú všeliako popresúvané, alebo im ten sviatok zaplatia radšej.
A na Krajinku by som jesť nešla, 3x som tam bola jesť a vždy bolo jedlo zlé, raz aj studené. Akože Ok na syry, chlebík a koláče, ale nevaria dobre.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.