ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pes z útulku

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pes z útulku

Odoslaťod corky » So 04.Jan. 2014 20:13

naša je velká normálne, no pribrala trošku viac, ako by mala ... lebo moj otec ju neustále tajne vykrmuje piškotkami, šunčičkou, maskom a ták :rol8:

aha, už si spomínam, že písala, že maltezačka :D
možno by som skusila ešte pozrieť granulky ProPlan
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod derby111 » So 04.Jan. 2014 20:15

dobrý nápad s tou zmenou pomeru pri zámene granúl
určite ho nebudeme priväzovať, som sa vyľakala, Elena.
derby111
začiatočník

Založený: So 08.Jan. 2011 20:51

Odoslaťod derby111 » Ne 05.Jan. 2014 12:57

prečo nemá šteniatko (dospelý pes?) piť kravské mlieko? teda také som počula, neviem či je to pravda.
derby111
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša » Ne 05.Jan. 2014 13:56

Jeej, to je pekne vziat si psika z utulku, my (nase deti) momentalne robia venciarov jedneho z utulkov, ti psici su skutocne vdacni za kazde jedno pohladenie, prejav pozornosti, toho ze sa mozu vybehat.
Spomenula som si na vlastne psie chovatelske obdobie vychovala som 2 psov, ale to bolo este pred detmi, teraz pri detoch a nasej rozlietanosti by to bolo len trapenie psa, sme doma ozaj malo, takze aj keby sme chceli nedovolime si lebo mam este v zivej pamati co potrebuje psik casu. Javi sa mi ze je to to najdolezitejsie vobec, este viac nez strava.
Pes je tvor spolocensky, omnoho viac nez clovek, zije vo svokrach a potrebuje sa rozvijat prostrednictvom vztahov, ci uz s inymi psami alebo nahradnou "ludskou svorkou". Ked to nema, trpi.
Denne chodievam cez vilovu stvrt kde maju niektori ludia za plotom psov. Uz od pohladu vidno ze niektorym chudakom sa toho venovania prilis nedostava, majitelia si asi myslia ze vybeh na zahrade a kvalitne jedlo (predpokladam kedze stvrt bohatych) staci im k zivotu. Niektori ich pomerne casto menia za pekne mile steniatka (kazdeho cca pol roka za plotom iny novy pes), ked uz predchadzajuci dospely pes sa stal bud neuroticky alebo smutny alebo stekavy.

My kym sme mali psov davali sme prevazne domacu stravu, samozrejme ziadne sladkosti a tak, keby som vtedy narazila na metodu BARF, idem jednoznacne do toho, je to asi najdokonalejsie co pre nich je.
Inak nasi znami na dedine mali jedneho uzasneho psa ked som bola mala, bol to taky pes - osobnost, ktory zaposobil na vela ludi, doteraz na neho spominaju, aj ked to bola "poulicna zmes". A tento pes napriek tomu ze oni mali vela kvalitneho masa, a nestradal, sam od seba jedol obilie, kradol sliepkam cerstvo znesene vajicka a pod. sem tam travu, chrobaky, lovil mysi, jedol korienky aj hlinu. Viem to lebo som ho mala moznost ako dieta poznat a pozorovat zblizka, behat s nim cele dni cez prazdniny po poliach a okoli.. Bol uplne ze plny energie. Odvtedy si myslim kedze pes je sice masozravec, ale v prirode sa nie vzdy lov podari a su aj obdobia kedy skratka insieho niet musi siahnut k vsezravosti a na to bol aj naprogramovany. Ked ma pes moznost tak si stravu vie riadit sam, ako tento pes, vyrovnava si ju presne ako potrebuje, ma na to instinkty aby bol v co najlepsej forme.

A mlieko urcite nie, dospelym psom uplne chyba enzym potrebny k jeho traveniu, nemusi to byt vidno ale casom to moze sposobit vazne problemy (aj keby len to ze skor schradne).
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod derby111 » Ne 05.Jan. 2014 14:08

Kirkuša, som rada, že si zareagovala. Napíšem pár myšlienok, nad ktorým v tomto období tak "v pozadí" rozmýšľam, tak to berte, že sú "v štádiu vývinu". K tým psom na dvore so stravou ale možno s nedostatkom pozornosti od majiteľa: ja som teraz v takom tichom konflikte s manželom, lebo by som chcela, aby bol Zorko s nami vo vnútri. Myslím si, že určite je lepšie psovi aj keď možno len s 1/2 hodinovou denne pozornosťou majiteľa ak je pes na dvore a má čo jesť oproti psovi odhodenému alebo aj psovi v útulku v malej voliére.
Potom k tej strave - je super, že niekto rieši naj naj stravu pre psa - zase použijem myšlienku, ktorá je u mňa vo vývine - radšej pomôžem (vezmem) 2 psom z útulku a budem im dávať priemerné granule občas mäso z nášho stola ako vziať jedného a dávať mu luxusnú stravu.

Toto vôbec nemyslím konflikte, len s nádejou, že ak sa mýlim, presvedčíte ma argumentami.
derby111
začiatočník

Odoslaťod Kalea » Ne 05.Jan. 2014 14:16

derby111 píše:ja som teraz v takom tichom konflikte s manželom, lebo by som chcela, aby bol Zorko s nami vo vnútri.

Nieeeeee, toto nerob. Buď rada, že manžel vôbec súhlasil s tým, aby ste mali psa, že súhlasí aby bol či už v garáži alebo v pivnici, že súhlasí, aby ste mu urobili búdu, koterec, ba dokonca že sa v tom bude asi aj sám angažovať, to stačí... Už urobil dosť ústupkov, nie? Napokon, ver tomu, že ak by ste si vzali Zorka dovnútra akože "iba" na pol hodinu denne, onedlho by z toho bola hodina, potom dve, potom pol dňa... Kam až má manžel ustupovať? Jednoducho ste si vzali psa z útulku a dohodli ste sa na tom, že bude vonku, nie? Radšej vy choďte za psíkom von čo najviac, budete viac na vzduchu, veď vám to len prospeje, chodievajte s ním na prechádzky, atď.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Kalea » Ne 05.Jan. 2014 14:19

derby111 píše:prečo nemá šteniatko (dospelý pes?) piť kravské mlieko? teda také som počula, neviem či je to pravda.

Nieeeeee, kravské mlieko nie. Ani psom, ani mačkám.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod derby111 » Ne 05.Jan. 2014 14:23

Kalea, máš pravdu s tým mojim manželom.
Ja len,že môj otec mával chovnú stanicu psov a vždy dával šteniatkam aj dospelým aj mlieko kravské.. napr. s ovsenými vločkami ...,.ale časy sa menia.
derby111
začiatočník

Odoslaťod Kalea » Ne 05.Jan. 2014 14:41

derby111 píše:Ja len,že môj otec mával chovnú stanicu psov a vždy dával šteniatkam aj dospelým aj mlieko kravské.. napr. s ovsenými vločkami ...,.ale časy sa menia.

Vieš, vtedy ešte nebol internet a nemohol si prečítať, že mlieko psom radšej nie. Ja som ale sama vypozorovala, že keď sme psovi alebo mačke dali mlieko, mali potom hnačku. Ja tiež neviem doma odučiť všetkých členov rodiny, aby im mlieko nedávali, občas im nejaké mlieko šupnú :jaj: :help: .
Obrázok používateľa
Kalea

expert

Odoslaťod Elena. » Ne 05.Jan. 2014 15:40

Derby, pockaj nejaky cas, ked bude Zorko vychovany, bude robit svoju potrebu vonku a nebude trhat veci. Potom ho mozes nechavat dlhsie vnutri, najma ked ste vy doma. My to teraz tak robievame. Ta striktna som bola od zaciatku ja, lebo som sa bala, ze mi bude cikat po dome a vsetko bude na mne. Tak bola podmienka, ze s ñou decka budu chodit pravidelne von,aby sa naucila, a ked uz nebudu na terase mlacky, vtedy moze byt aj vnutri, ale len ked sme aj my doma. Je poznat, ze je to cistokrvny psik, je velmi inteligentna a citliva. No je to stale este steniatko(presne 9 mesiacov), a vela hryzie veci naokolo(takto nam teraz cez Vianoce rozhryzla predlzovacku na vianocne svetla vonku-nastastie to nebolo pod prudom), preto v dome len s nami.
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

Používame súbory cookie.