ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pes z útulku

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pes z útulku

Odoslaťod Elena. » So 04.Jan. 2014 17:21

Kalea píše:
derby111 píše:čo sa dáva psom keď zvracajú v aute? existuje ešte kinedryl?

Môžeš skúsiť dať Kinedryl (stále existuje) hodinu pred cestou. A najmä mu nedávaj pred plánovanou cestou autom jesť.

Kalea, a co davas psikovi ty? Domacu stravu?
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod derby111 » So 04.Jan. 2014 18:16

Elena aj iní kľudne dávajte otázky, nech sa naučím aj ja.
My sme kúpili Eminent nejaké české granule, hovorí Vám to niečo?
Náš krásavec sa už osmeľuje, už sa dokonca dostal popod plot (je tam medzera nad betónom) k susedom. Takže riešime voliéru, ale to hneď nebude, najskôr o týždeň. Je podľa Vás menšie zlo v prípade, že nebudeme doma povedzme 3 hodiny dať ho do garáže alebo vonku na nejakú reťaz alebo dlhé vodítko? Keď je s nami vonku, tak od nás neuteká ani bez vodítka, len keď je sám na dvore, tak začína vymýšľať.
Som sa chcela spýtať, je pravda, že šteniatka sa majú odčervovať každé 2 týždne?
derby111
začiatočník

Založený: So 08.Jan. 2011 20:51

Odoslaťod corky » So 04.Jan. 2014 19:04

na reťaz by som ho nedavala ... to su take starodavne praktiky. Radšej ked treba, zavrela by som ho do tej garaže, ked mate takú možnosť. Určite to 2-3 hodinky vydrží.
Ja som pozerala, ako sme odčervocali, ak cca. každe 3 mesiace odekedy sme ju kupili a vetka na to nehovorila nič, že by bolo treba častejšie. Teraz ju odčervujem vždy pred očkovaním (január, máj) a ešte niekedy na jesen.

S vracaním v aute skúsenosť nemám ... naša Lady sa v aute bojí a nevozíme ju nikam. Ak ideme na pár dní preč alebo na dovolenku, zostáva s mojimi rodičmi. Ona vydrží doma v pohode od rána do 14:00, ak sme preč celý den, vypustia ju moji rodičia na dvor, alebo si ju aj vezmú k sebe.

5-mesačný psík je taký psí pubertiak :mrgreen: Je vo veku, ked bude skúšať vaše hranice, aj inak poslušné šteniatka okolo 5-7 mesiacov su take divokejšie a potom sa to zasa ukludní :yes: Potrebuje teraz tráviť vela času s vami, aby ste mu stanovili hranice, čo smie a nesmie, aby vam nenarobil neskor väčšie škody.
Granule Eminent nepoznám, neskúšali sme, ale krmi nimi kamarátka kríženca yorkšíra a je spokojná.

Elena ... k Royal Canin ... kedysi to vraj bola velmi dobrá značka, dnes už v pomere cena/kvalita už nájdeš ovela lepšie granule. Neviem, kolko u vas vychádza veterinárna rada, u nas bežný RC stojí okolo 6€ a veterinárna rada je drahšia.
Jeden problem s RC je ten, že va Slovensku sa predáva nie francuzska šarža, ale pre naš trh sa vyrába v Polsku a to už nie je také kvalitné, aj pri dodržaní receptúry. Majú totiž horšie vstupné suroviny.
Čo sa týka toho, že to predavaju veterinári ... nuž neviem, či robia vždy skutočne to najlepšie pre psa, alebo robia to najlepšie pre seba.
S osobnej skúsenosti napíšem, že sa nam Lady išla uškriabať po RC pre malé plemená k smrti, vyplzla, mala pol roka hroznú srsť. Kupila som ho pod vplyvom reklamy a tak "z núdze", lebo nám došli granule a nič lepšie v našom minimeste nemali. Potom som ju davala dokopy drahými vitamínmi a rybím olejom :rol8: .

Ak by človek začal študovať tie granule podrobnejšie, zistil by, že ani jedny nie sú úplne dobré ... lenže je to rýchle, pohodlné, lacné, jednoduché a existuje široký výber. A kedže nie sme len opatrovníci psov, ale aj pracujeme, mame domácnosť, deti, tak skutočne je nad moje sily BARFovať - teda skladovať doma v mrazničke všakovaké psie maso, kombinovať, aby mal všetkého dostatok, vyvárať prílohy atď. Občas dostane Ladyna aj masové obrezky a tak, ale denne to nezvládam.

Čo sa týka obsahu mäsa, tie "hypermarketové" (vrátane značiek ako Pedigree, Chappi) maju asi 4% mäsa, väčšinu tvorí obilie, vedlajšie živočíšne a rastlinné produkty (bohvie čo to vlastne je :-?? ) ... ja by som to psovi nedávala v žiadnom prípade.
Ostatné granule maju rôzny podiel mäsa, ale tu treba podotknúť. že percentá nie sú všetko. Niektoré formy "vylepšujú" podiel masa tým, že uvádzajú podiel v surovom stave. Iné podiel mäsokostnej múčky ... a teda, ked sa to surové zosuší, môže byť v konečnom efekte v granuli málo mäsa, hoci uvedené % vyzerajú lákavo.
V našej psíčkarskej skupine na FB odporúčajú chovatelia granule Canine Caviar ... ja ich nepoznám, ešte som ich neskúšala. Z bežne dostupných su kvalitné Acana, Orijen, Brit Carni love, ale tam je aj cena vyššia. Okrem toho, ak máš málo aktívneho psa - gaučáka, može z nich priberať. Pre Lady mi Brit Carni love výrobca neodporúčal, že by mala vysoký prísun energie.

Suché granule Lady nežerie, takže kupujem superpremiove BRIT Care, alebo Ontario a miešam jej to s maskom z kuchyne, alebo troškou psej konzervy.

sem chodím pozerať http://www.tobrok.sk/granule-prehlad.htm, ale tiež napr. tam odporúčané Trainer našej Ladynke nesadli, sposobili jej silné hnačky a zvyšok vreca som musela darovať.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Kalea » So 04.Jan. 2014 19:22

Elena - nie nedávam domácu stravu, my dávame tiež granule a na doplnenie len občas nejaké zvyšky mäsa z kuchyne alebo kostí a ešte občas kúpime aj len tak bravčovú kosť na hryzenie. Ten link na BARF som nedávala preto, aby ste dávali domácu stravu (aj keď teda, kto chce môže), ale iba preto, lebo tam je pekne vysvetlené čoho asi koľko pes potrebuje, koľko percent mäsa, koľko percent kostí, ovocia, zeleniny, atď., čiže si myslím, že v ideálnom prípade by sa tomu aj zloženie granúl malo približovať. Aj keď teda sama neviem, ktorá značka granúl je úplne ideálna a niektorá sa chovateľovi aj môže zdať ideálna, ale pes ju nežerie :DN .
Tu som našla zoznam značiek granúl a konzerv a ku každej značke je nejaká diskusia, celkom ma to zaujalo:
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=9075
Jaj a ešte, my máme psa na dvore a tam sa aj sám dostane k nejakej strave, napríklad keď z jablone opadajú nejaké jablká, on ich žerie, rozhryzie aj orechy a vnútro zožerie, zje hrozno, aj keď raz som si s hrôzou prečítala, že vraj hrozno je pre psov nebezpečné, že by ho nemali jesť. Tým som chcela napísať, že asi naozaj potrebuje aj ovocie a zeleninu (len zeleninu nemám na tom priestore, kde sa on pohybuje).
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Kalea » So 04.Jan. 2014 19:44

corky píše:sem chodím pozerať http://www.tobrok.sk/granule-prehlad.htm, ale tiež napr. tam odporúčané Trainer našej Ladynke nesadli, sposobili jej silné hnačky a zvyšok vreca som musela darovať.

Fíha, veď tam sú skoro všetky ohodnotené ako nevhodné. Prípadne ak sú vhodné, tak vraj psom spôsobujú hnačky :scared: :scared: (no toto nech mi niekto vysvetlí) alebo sú na Slovensku nezohnateľné, ako tak rolujem, nestíham sa čudovať, že ak je to všetko pravda, 90 % granúl je odpad :( . Niektoré aj tie, o ktorých som si myslela, že sú kvalitné, napríklad Eukanuba :DN .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Elena. » So 04.Jan. 2014 19:51

Baby, vdaka za obsirne odpovede, velmi mi to pomohlo. Kalea, ten link je super. Ja mam v plane objednat Taste of the Wild, len sa bojim, ci mi to nasa Maya bude zrat, da sa objednat len velke (tusim 5 ci 6 - kilove balenie). No a potom co s tym ze.

Corky, u nas ten RC Junior pediatric stoji okolo 20 eur 2,5 kg, podla mña teda dost. Zlozenie je 29% bielkovin a 20% tuky a oleje.

Na tej diskusii som sa docitala, ze majitelia davaju psikom granule do vody.....my ich davame nasucho, co myslite ze je lepsie?
Na BARF sa veru nechytam ani ja, mam dost starosti s nami, ale tie granule by som chcela kvalitne, lebo si chudatko zasluzi dobre jedlo, ved aj my si davame pozor na to co jeme.
My ju mame v noci na terase v bude, tu je cely rok teplo(teda teraz v zime v noci teplota klesne na 14ºC, ale ma tam deku a ma aj huñaty kozusok), cez deñ beha hore dole po dome aj po terase, a vencime ju 3-krat denne, no niekedy rano este najdeme pri zahrade mlacku(nastastie sa to rychlo oplachne hadicou).

Derby, ja som takisto novacik ako ty, tak ti moc neporadim......
Elena.
expert

Odoslaťod derby111 » So 04.Jan. 2014 19:59

tiež mi to príde zvláštne nechať psa na reťazi alebo dlhom vodítku, neviem, ale budúci týždeň bude muž doobeda doma, tak bude s ním viac vonku a potom už dúfam bude tá voliéra.
derby111
začiatočník

Založený: So 08.Jan. 2011 20:51

Odoslaťod corky » So 04.Jan. 2014 20:03

Elena, akého máte psíka? Aké plemeno?

Tiež som skúšala granule namočiť do vody, aj do masového vývaru (čistého, nesoleného), ked nam to Lady suché nežrala, ale nepomohlo. Takže davam suché + maso a k tomu miska čistej vody.

TotW by mali byť dobré granulky, osobnú skúsenosť nemám, ale poznám to ako jednu z odporúčaných značiek. Len som chcela ešte, ak budeš meniž značku, tak sa to robí postupne, nie zo dna na den. Teda do tých starých, čo momentálne davaš, postupne budeš miešať tie nové a meniť pomer. Našej už teraz zmeny problém nerobia, ale ked bola štana, vždy pri zmene krmiva pár dní bolo treba viac venčiť.
Naposledy upravil corky dňa So 04.Jan. 2014 20:07, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Elena. » So 04.Jan. 2014 20:03

Teraz som pozrela na obal od RC a vyraba sa v EU :mrgreen: , ale ciarovy kod ma prve pismena 31, to je pravdepodobne Francuzsko, no ale to je fuk, podla linku, co sem dala Corky, nijako nevyhovuje. Vlastne tam fakt nic nevyhovuje, ten Taste of the Wild vraj zvykne sposobovat hnacky, no fakt neviem co robit.....

Derby, jedni ludia nedaleko mali uviazaneho psa a on sa im na tom obesil......
Elena.
expert

Odoslaťod Elena. » So 04.Jan. 2014 20:05

corky píše:Elena, akého máte psíka? Aké plemeno?

Tiež som skúšala granule namočiť do vody, aj do masového vývaru (čistého, nesoleného), ked nam to Lady suché nežrala, ale nepomohlo. Takže davam suché + maso a k tomu miska čistej vody.

Corky, je to maltezka, ma aj Pedigree, ale zda sa mi, ze na tuto rasu je velmi velka, preto rozmyslam, ci v tom nemozu byt hormony v krmive......
Elena.
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.