mykoza

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: mykoza

Odoslaťod ivettt » Ne 29.Jan. 2012 16:06

nea píše:
ivettt píše:
Co je to ta jogurtova kultura?Tebe toto co spominas pomohlo s vyliecenim sa. Ten olej mozem aplikovat aj muzovi? + kulturu?

Jogurtovou kulturou som mala na mysli tie "dobre" bakterie, ktore potrebuje sliznica posvy pre spravne fungovanie. Uplne najobycajnejsi babsky sposob je, ze si kupis kvalitny biely jogurt (nie ochutenu Danone Activiu :mrgreen: ), namocis do toho tampon, nechas dobre nasiaknut, zavedies na prislusne miesto a nechas niekolko hodin, najlepsie cez noc. Teraz nedavno som videla aj taku reklamu, nejaky vyrobca objavil teplu vodu a tampony napustene laktobacilmi sa dokonca normalne predavaju...zabudla som nazov, mozno niekomu napadne :yes:
Ja som mala mykozu raz v zivote po opakovanej liecbe ATB, upravila som stravu podla prislusnych odporucani plus lokalne som davala tea tree a bolo.

Z toho, co pises, mam dojem, ze si taky ucebnicovy priklad zeny, ktoru trapia opakovane mykozy: pravdepodobne mas v tele premnozenu kandidu, dietne opatrenia nedodrziavas, liecba prebieha vylucne farmakoterapeuticky a lokalne tym, co predpisuje lekar (ktory, pokial ta naozaj nikdy neupozornil, ze je potrebne preliecit aj partnera, hoci nema ziadne viditelne ci cititelne priznaky, je tiez na zamyslenie :rol8: ), tym padom jedna mykoza skonci, nelieceny partner ide na vec a za par tyzdnov je to tu znova.
Ja by som ti v prvom rade doporucila ist na seriozny kandidovy test (robi sa zo stolice, pripadne z krvi, ale k tomu sa na Slovensku vela lekarov nema) plus urobit stery tebe aj partnerovi.
Pokial sa premnozenie potvrdi, zacat s vyssie spominanou terapiou.

Zaujimave veci pises, dakujem velmi pekne za poradenie. Nebyt toho ze sem polozim otazku ani neviem. Kam sa chodi na ten kandidovy test? Odporuci obvodny lekar alebo gynekolog/urolog?
Ja som mala v podstate problemy pocas tehotenstva s mykozami /predtym som mavala ale nevedela som ze to je ono kedze to trvalo den dva/. Nijako som neliecila. Pocas tehotenstva to bolo neunosne. Moj gynekolog mi dal urcite lieky a potom porodnik zase ine.Ani jeden ma vsak neupozornil ze aj partner sa ma preliecit. Asi predpokladali ze tehotna zena nesexuje :ashamed: Naozaj to tu citam teraz prvy krat ze aj manzel sa preliecuje ked nema ziadne priznaky.Bola som v tom ze len vtedy kd aj on ma priznaky tak som ho neriesila :ashamed: Nabuduce budem vediet a vypytam lieky aj pre partnera pripadne terapie na vyliecenie pre oboch. Dakujem
ivettt
začiatočník

Založený: Po 30.Jan. 2006 16:08

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ivettt » Ne 29.Jan. 2012 16:10

jaja1 píše:Preco ti gynekolog nepredpisal tabletky na oralne uzivanie na mykozu, ale vzdy len cipky? Tie celoplosny problem nevyriesia. Staci jedna tabletka a mas po probleme dlhodobo. Ale urcite ju musi predpisat aj partnerovi, lebo takto ti to stale iba po tvojom prelieceni vrati.
Volne predajny mycomax je tiez dobry ( nerobim reklamu, mam odslusane). Stoji okolo 6€ das si jednu tabletku a mas to vyriesene, pripadne este sa to da zopakovat po nejakom case( neviem, pribalovy letak som uz vyhodila, nepotrebovala som to zopakovat). Ja som sa s mykozami trapila par rokov casto, az kym som sa nedostala k mojej terajsej gynekologicke, ta mi predpisala tablekty a bolo to. Mala som dlho pokoj, ale po poslednej liecbe ATB sa mi to znova objavilo a kedze to mam k dr daleko a casu malo, tak som to skusila s volnepredajnymi antimykotikami a zabrali hned. Staci fakt jedna tabletka. Ale nielen tebe, ale aj partnerovi.

To co pises je ako zazrak. To ten mycomax tak zabral? Fakt len jedna tabletka? Jednu ty a jednu partner? Ja som si na poradenie zien z temy kupila TT oil a cuduj sa svete od vcera som pouzila dva krat necitim nic ale este si preventivne dam aspon tri dni.Tiez mam ten problem ze nemam cas ist , caka sa tam cca 3 hodiny. Pouzivam este cipky co mi ostali z poslednej prekonanej mykozy /pocas tehotenstva cca pred rokom a pol/tak neviem ci zabral ten oil alebo cipky.Hlavne ze to uz nesvrbi :ashamed:
ivettt
začiatočník

Odoslaťod ivettt » Ne 29.Jan. 2012 16:16

corky píše:prosím ťa, to čo maš za chlapa, ktorý by ťa nechal za to, že maš zdravotné problemy a mesiac by si nevrzol??? :scared: Moj nemal prakticky cele druhé tehotenstvo a potom další polrok kvoli iným problemom a tu sme...

a ak sa ti to opakuje, partner je prenášačom pravdepodobne tiež ... len ako som už písala, chlapi su zvyčajne bez príznakov, alebo ich maju take mierne, že si to ani nevšimnú. U nich sa žiadne svrbenie, vytoky a podobne nekoná.

No moj by polrok bez sexu nevydrzal ani nahodou a ani ja nie :ashamed: Ved prave preto to riesim aby som bola fit a nenakazila ho :jaj: Ak by som bola nezodpovedna kaslem na to. Ide mi hlavne o neho lebo viem ake je to neprijemne.Urcite rovnako aj pre muza.
A co som si vsimla vacsinou to nemavam zo sexu ale v tehotenstve zrejme zmena hormonov a teraz sme boli na plavarni.Takze on je v tom myslim ze nevinne.Preto som jeho ani neriesila, vobec ma to nenapadlo.
ivettt
začiatočník

Odoslaťod ivettt » Ne 29.Jan. 2012 16:22

Dakujem este raz vsetkym za cenne rady, velmi ste mi pomohli zorientovat sa v tom. Na nete je plno clankov k tejto problematike. Udajne postihuje az 70% zien, niet vsak nad osobnu skusenost zien co sa s tym stretli.
Akurat co bude pre mna tazke, co si aj priznam ale som ochotzna bojovat s tym. Uprava zivotospravy. Hlavne co sa sladkosti tyka. To bude pre mna brutalne kedze ja som zavislak na cokolade.
Ako ste upravili jedalnicek? Cim ste ponahradzovali "zakazene" potraviny. Ved podla toho co tu citam by som nemohla jest takmer nic. Este horsie ako pocas tehotenstva a dojcenia. :rol8:
Biele pecivo mozem nahradil celozrnnou mukou, cukor hnedym pripadne melasou? Ci ako je to myslene?Ono vsetko sa az tak striktne neda dodrzat, bude to tazke.Ale co clovek neurobi pre svoje zdravie.
ivettt
začiatočník

Odoslaťod vinca » Ne 29.Jan. 2012 16:31

http://www.zdravie.sk/sz/content/132-24 ... lazma.html
Nemusí to byť iba obyčajná mykóza. Mala by si si to dať komplexne vyšetriť a istotne preliečiť seba aj partnera.
Igor (25), Miladka (22), Vincko (10)
vinca

Založený: Ut 21.Júl. 2009 21:12

Odoslaťod Jamyko » Po 30.Jan. 2012 1:33

Ahojte, tak som rada, že som našla toto forum o mykozach, lebo to je problém, s ktorým aj ja bojujem už dlhší čas a stále sa mi to vracia. Napísali ste tu veľa užitočných vecí, musím sa do toho pustiť, ale sú to dosť tvrdé podmienky, hlavne tá protimykotická diéta. Ale určite sa nemôže nahrádzať cukor hnedým cukrom, ani biela múka celozrnnou - toľko už som si zistila. Treba vylúčiť všetky jednoduché aj zložité cukry (uhľohydráty) a to sú všetky obilné produkty, je jedno či z bielej alebo celozrnnej múky. Plesne a huby sú veľmi tvrdohlavé a odolné... bude to tvrdý zápas :skuli: Ozaj, ešte som našla na webe aj také detoxikačné vaginálne telieska z čínskych byliniek, majú pomáhať pri mykózach a gynekologických zápaloch, nemáte niekto s tým skúsenosti? Mám už tých chemikálií plné zuby!
Jamyko

Založený: Po 20.Jún. 2011 15:41

Odoslaťod gombicek » Po 30.Jan. 2012 8:32

ja mam dobru skusenost
-ale nie v akutnej faze , ale po prelieceni - s tymito probiotickymi cipkami Floragyn
, http://www.mojalekaren.sk/floragyn-vagi ... piky-6x2g/
skor ako prevencia po kupani v bazene ,menzese.
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy
Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod anni6 » Po 30.Jan. 2012 10:51

ivettt píše:Dakujem vsetkym, toto som v podstate vycitala na nete je tu plno clankov, zrejme mykoticke stavy mava vela zien a preto som myslela skor z vlastnej skusenosti ci neeistuju nejake overene finty na tu potvoru mykoticku.
Nikto sa nevyjadril ako dlho prestat so sexualnymi aktivitami. Ci len do odznenia priznakov ci na nejaky cas.Kolko asi?Liecba trva 14 dni obvykle. Aby sa mi to nevratilo. Pretoze my hned ako odozneju priznaky (svrbenie) ideme na vec. Ci to nemoze byt dovodom ze sa mi to vracia. Nasa netrpezlivost
Partner nema ziadne priznaky. Mam ho poslat za urologom ci mozem poprosit o masticku mojho gynekologa?Ach jo tieto problemy neprijemne

no nebudem ti pisat dalsie nazvy tabletiek a cipkov, stravu...atd.

chces osobnu skusenost...tu je ...mala som staleho partnera a on len mna a mala som vecne mykozu.
nemam uz vobec partnera, ci staleho ci nestaleho...proste par rokov ziadneho a nemam veru ani mykozu. :D

co z toho vyplyva? ...prenasali sme si to medzi sebou jak kocka mlade...ja som preliecila, on ma ponukol tou plagou opät...on nemal sice priznaky, ale prenasacom tiez bol a ja som si to vytrpela za oboch a to som uz bola tehotna, takze duplovane. takze vobec nemaj vycitky, ze ho mozes nakazit, on uz pravdepodobne nakazeny je a posuvate si to vzajomne.

gynekolog mi sam navrhol, ze sa ma dat preliecit aj moj partner. cudujem sa ze tebe este nie. ponukol mi taketo riesenie, ked priatel odmietal ist k urologovi:

dotiahla som mladeho, nech ma len tak doprevadza aspon do cakarne, gynekolog ho nenaaapadne zavolal do ordinacie na kus reci, nestihol ani odporovat, ale nehanbil sa, bolo tam dost chlapov z tehulkovskych parov. ved nik nevie preco chlap sedi v ordinacii u gynekologa. :D ...a tam dostal "odborny navrh" ako mi pomoct...teda narovinu mu lekar povedal , ze uuurcite je nakazeny aj on a tiez musi na vysetrenie, lebo toho sa nezbavi. poslal ho k urologovi, z tade musel koznej a veru , mykoza sa potvrdila. od preliacenia sme problemy nemali. ...teda az do rozchodu :?

netusim ci mu tvoj gynekolog moze daco predpisat, ale rozhodne ho tiez moze vypoklonkovat k urologovi, koznemu alebo kamkolvek, kde ho vysetria . pokial je zodpovedny, pojde dobrovolne. :D
anni6
expert

Založený: Po 13.Okt. 2008 9:05

Odoslaťod Sasula » Po 30.Jan. 2012 13:43

Anni, a kam teda ma ten chlap ist? K urologovi alebo koznemu?
Sasula
expert

Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Odoslaťod ivettt » Po 30.Jan. 2012 13:46

anni6 píše:
ivettt píše:Dakujem vsetkym, toto som v podstate vycitala na nete je tu plno clankov, zrejme mykoticke stavy mava vela zien a preto som myslela skor z vlastnej skusenosti ci neeistuju nejake overene finty na tu potvoru mykoticku.
Nikto sa nevyjadril ako dlho prestat so sexualnymi aktivitami. Ci len do odznenia priznakov ci na nejaky cas.Kolko asi?Liecba trva 14 dni obvykle. Aby sa mi to nevratilo. Pretoze my hned ako odozneju priznaky (svrbenie) ideme na vec. Ci to nemoze byt dovodom ze sa mi to vracia. Nasa netrpezlivost
Partner nema ziadne priznaky. Mam ho poslat za urologom ci mozem poprosit o masticku mojho gynekologa?Ach jo tieto problemy neprijemne

no nebudem ti pisat dalsie nazvy tabletiek a cipkov, stravu...atd.

chces osobnu skusenost...tu je ...mala som staleho partnera a on len mna a mala som vecne mykozu.
nemam uz vobec partnera, ci staleho ci nestaleho...proste par rokov ziadneho a nemam veru ani mykozu. :D

co z toho vyplyva? ...prenasali sme si to medzi sebou jak kocka mlade...ja som preliecila, on ma ponukol tou plagou opät...on nemal sice priznaky, ale prenasacom tiez bol a ja som si to vytrpela za oboch a to som uz bola tehotna, takze duplovane. takze vobec nemaj vycitky, ze ho mozes nakazit, on uz pravdepodobne nakazeny je a posuvate si to vzajomne.

gynekolog mi sam navrhol, ze sa ma dat preliecit aj moj partner. cudujem sa ze tebe este nie. ponukol mi taketo riesenie, ked priatel odmietal ist k urologovi:

dotiahla som mladeho, nech ma len tak doprevadza aspon do cakarne, gynekolog ho nenaaapadne zavolal do ordinacie na kus reci, nestihol ani odporovat, ale nehanbil sa, bolo tam dost chlapov z tehulkovskych parov. ved nik nevie preco chlap sedi v ordinacii u gynekologa. :D ...a tam dostal "odborny navrh" ako mi pomoct...teda narovinu mu lekar povedal , ze uuurcite je nakazeny aj on a tiez musi na vysetrenie, lebo toho sa nezbavi. poslal ho k urologovi, z tade musel koznej a veru , mykoza sa potvrdila. od preliacenia sme problemy nemali. ...teda az do rozchodu :?

netusim ci mu tvoj gynekolog moze daco predpisat, ale rozhodne ho tiez moze vypoklonkovat k urologovi, koznemu alebo kamkolvek, kde ho vysetria . pokial je zodpovedny, pojde dobrovolne. :D

anni dakujem za osobnu skusenost,Naozaj neviem preco gynekolog neporadil prelieci aj partnera.Mozno preto ze som ten problem mala naposledy v tehotenstve .Partner spominal ze ho ma citlivy iba ked sme "dlhsie" nemali styk ale to som nedavala do suvisu s mykozou kedze v tom case som ju ja vobec nemala.Ani po styku nic.Mna liecili na kvasinkovu infekciu, ale to je asi to iste ako mykoza. Nevyznam sa v tom. Dakujem ti za radu, cize ked sa preliecim vyskusam byt sama :lol: :lol: :lol: alebo najst noveho partnera a bude po probleme :yes: :yes: :yes: Alebo prepuknu nove s novymi bakteriami. BLUDNY KRUH.Uz som teraz fit, necitim nijake priznaky , ja napriklad nemam, ani ziadny vytok mna to "len" svrbi. Tak mozno preto partnera neliecili ze to mam len mierne,zrejme povrchove.Ja uz naozaj neviem co si mam o tom mysliet.Ak by to neriesil len jeden gynekolog ale v mojom pripade ich bolo viac. Mozno automaticky predpokladali ze mast ponuknem aj partnerovi, neviem.Asi neratali ze sa obraciam na nich po prvy krat (casto som menila gynekologov). Nechcem ich obhajovat, hlavne ze mne uz je jasne ze nestaci len mna liecit ale aj partnera i ked bezpriznakoveho.
ivettt
začiatočník

Odoslaťod Vieromila » Po 30.Jan. 2012 15:08

ivettt píše:Kam sa chodi na ten kandidovy test? Odporuci obvodny lekar alebo gynekolog/urolog?

Vzorku stolice posiela na laboratórne vyšetrenie priamo obvodný lekár. :yes:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Vieromila
expert

Založený: St 30.Nov. 2005 10:00

Odoslaťod anni6 » Po 30.Jan. 2012 15:18

Sasula píše:Anni, a kam teda ma ten chlap ist? K urologovi alebo koznemu?

no mojho byvaleho poslal k urologovi a ten potom koznemu. ale preco takto cez dalsich dvoch, netusim.

mozno staci, ak si partner kupi tiez volnopredajnu mast...dnes dostat kadeco...rovnako ako zeny ked nechcu cakat 3hodky v cakarni na gynde, nie? :D
da sa to skusit aj takto a ked nezaberie, tak potom asi zacat urologom a on hadam povie co dalej :whist:
anni6
expert

Odoslaťod anni6 » Po 30.Jan. 2012 15:23

ivettt píše:
anni6 píše:

anni dakujem za osobnu skusenost,Naozaj neviem preco gynekolog neporadil prelieci aj partnera.Mozno preto ze som ten problem mala naposledy v tehotenstve .Partner spominal ze ho ma citlivy iba ked sme "dlhsie" nemali styk ale to som nedavala do suvisu s mykozou kedze v tom case som ju ja vobec nemala.Ani po styku nic.Mna liecili na kvasinkovu infekciu, ale to je asi to iste ako mykoza. Nevyznam sa v tom. Dakujem ti za radu, cize ked sa preliecim vyskusam byt sama :lol: :lol: :lol: alebo najst noveho partnera a bude po probleme :yes: :yes: :yes: Alebo prepuknu nove s novymi bakteriami. BLUDNY KRUH.Uz som teraz fit, necitim nijake priznaky , ja napriklad nemam, ani ziadny vytok mna to "len" svrbi. Tak mozno preto partnera neliecili ze to mam len mierne,zrejme povrchove.Ja uz naozaj neviem co si mam o tom mysliet.Ak by to neriesil len jeden gynekolog ale v mojom pripade ich bolo viac. Mozno automaticky predpokladali ze mast ponuknem aj partnerovi, neviem.Asi neratali ze sa obraciam na nich po prvy krat (casto som menila gynekologov). Nechcem ich obhajovat, hlavne ze mne uz je jasne ze nestaci len mna liecit ale aj partnera i ked bezpriznakoveho.

jeeejda, nemen partnera, radsej si tohto vypiplaj :yes: :cmuk:.. fakt novy by mohol priniest inu pliagu :lol:
anni6
expert

Odoslaťod Jamyko » Po 30.Jan. 2012 21:47

gombicek píše:ja mam dobru skusenost
-ale nie v akutnej faze , ale po prelieceni - s tymito probiotickymi cipkami Floragyn
, http://www.mojalekaren.sk/floragyn-vagi ... piky-6x2g/
skor ako prevencia po kupani v bazene ,menzese.

Ahoj gombicek, prosim ta, kolko tych vaginalnych teliesok si pouzila ? Zavadza sa to prstom alebo nejakym aplikatorom? Dakujem vopred za odpoved.
Jamyko

Založený: Po 20.Jún. 2011 15:41

Odoslaťod jaja1 » Ut 31.Jan. 2012 17:48

Ivettt: naozaj to zabralo hned ( ten mycomax). Ja by som to na tvojom mieste, ak to mas uz tak dlho, neskusala kadejakymi mastickami, cipkami a pod. Ale chod za MUDr. a pytaj si tabletku proti mykoze ( je to ta kvasinkova infekcia) na oralne pouzitie, alebo to skus s tou tabletkou, co je volne predajna. Lekar vacsinou predpisuje Diflucan a ten ma tu istu ucinnu latku.
jaja1
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:16

Odoslaťod corky » Ut 31.Jan. 2012 19:10

ivettt píše:
corky píše:prosím ťa, to čo maš za chlapa, ktorý by ťa nechal za to, že maš zdravotné problemy a mesiac by si nevrzol??? :scared: Moj nemal prakticky cele druhé tehotenstvo a potom další polrok kvoli iným problemom a tu sme...

a ak sa ti to opakuje, partner je prenášačom pravdepodobne tiež ... len ako som už písala, chlapi su zvyčajne bez príznakov, alebo ich maju take mierne, že si to ani nevšimnú. U nich sa žiadne svrbenie, vytoky a podobne nekoná.

No moj by polrok bez sexu nevydrzal ani nahodou a ani ja nie :ashamed: Ved prave preto to riesim aby som bola fit a nenakazila ho :jaj: Ak by som bola nezodpovedna kaslem na to. Ide mi hlavne o neho lebo viem ake je to neprijemne.Urcite rovnako aj pre muza.
A co som si vsimla vacsinou to nemavam zo sexu ale v tehotenstve zrejme zmena hormonov a teraz sme boli na plavarni.Takze on je v tom myslim ze nevinne.Preto som jeho ani neriesila, vobec ma to nenapadlo.

mykoza je taka pliaga, že ak ju raz dostaneš, maš ju vlastne ńavždy ... a zavisí od stavu organizmu, či to dokáže regulovať alebo nie
často sa objaví v tehotenstve, práve kvoli nerovnováhe v organizme, zmeneným hormonom
no a tiež napr. po tej plavárni si tomu mohla napomôcť (niektore nachylné ženy vobec nechodia do verejných bazenov, radšej sa kupu jedine v mori), niekedy stačí užívanie liekov, antibiotík, nejaká virozka a podobne

tak isto to ma partner, tiež stále, aj ked v skrytej forme
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod akvi » Št 02.Feb. 2012 8:25

nieco o candide si mozete pozriet aj tu, mozno vam to pomoze
http://www.nutriwellnesszapisnik.blogspot.com/
akvi

.

expert

Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod Dádulka °°° » Št 02.Feb. 2012 9:53

Nedá mi, aby som znova neuviedla odkaz na urinoterapiu - všeobecne http://www.urinoterapie.eu/urinoterapie.htm
ku kandide odkaz z tej stránky http://www.urinoterapie.eu/u_kandidoza.htm

Zacitujem:"Moč je totiž přesným obrazem stavu organismu, protože vzniká z krevní plazmy jako produkt látkové výměny v lidském těle, které se účastní všechny orgány, krev a každá tělesná buňka. Proto nese informaci také o všech deformacích, probíhajících i nastávajících chorobných procesech, ale i o místech postižení a dysfunkcí."

Doplňujem - pri ľubovoľnej aplikácii moču už organizmus nevie, že je to vlastný moč, vníma to ako látku zvonku vstupujúcu do organizmu a používa bežné obranné mechanizmy... imunita je provokovaná voči vlastným poruchám, o ktorých je v moči info a tie sa začnú riešiť v celom organizme. Dá sa povedať, že urinoterapia organizmu zviditeľnuje jeho vlastné poruchy, ktoré predtým nevnímal (akože pod lampou tma).
Obrázok používateľa
Dádulka °°°

spokojná

expert

Založený: Ut 01.Apr. 2008 17:28

Odoslaťod Dádulka °°° » Št 02.Feb. 2012 10:24

corky píše:mykoza je taka pliaga, že ak ju raz dostaneš, maš ju vlastne ńavždy ... a zavisí od stavu organizmu, či to dokáže regulovať alebo nie

Corky, asi toto ma vyprovokovalo :) myslím, že urinoterapiou sa organizmus dokáže zbaviť aj takých pliag, referujú aj napr. vyliečenie cukrovky, s ktorou si medicína nevie poradiť atd.

Takže treba sa s tým možno v mysli pohrávať, možno o tom viac prečítať a keď to dá zmysel, ja by som do toho šla (vlastne som už šla :D ). Nikto ani nemôže namietať, že je to drahé 8)b
No ale dosť má človek čo robiť so sebou, nieto ešte nakriatnuť napr. manžela...
Obrázok používateľa
Dádulka °°°

spokojná

expert

Založený: Ut 01.Apr. 2008 17:28

Odoslaťod kravka » Št 02.Feb. 2012 23:02

Uuuuuuuf Dadulka :drop: :no:
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

Odoslaťod MaricaMarica » Po 28.Máj. 2012 21:34

tie rady ohladom zdraveho stravovania su fajn, dakujem, baby. popravde, niekedy som to uz skusala a nie vzdy to zabralo. co mi vzdy zaberie su canesten vaginalne tablety. niekedy aj v kombinacii s kremom, niekedy ho nepotrebujem. je to desne neprijemna vec. rada by som sa toho zbavila.
MaricaMarica

Založený: So 26.Máj. 2012 11:59

Odoslaťod pe84 » Pi 08.Jún. 2012 21:31

uprava stravy ma svoj vyznam, ale urcite je potrebna aj liecba, lebo na tie rozmnozene mikroorganizmy jednoducho treba pouzit ucinnu latku, ale suhlasim, ze aj ta strava s tym ma suvis, mne sa mykoza objavila po vianociach, ked som to prehnala so sladkym, takze som hned sladke vylucila a moja doktorka mi poradila Canesten Gyn, ze je velmi ucinny a zabral mi velmi rychlo, svrbenie a palenie ma preslo hned na druhy den a preliecila som sa aj kremom zvonku a preliecil sa aj moj manzel, dostat take kombinovane balenie - tableta plus krem, je to velmi vyhodne a je to vacsia istota na uplne vyliecenie
pe84

Založený: St 18.Máj. 2011 10:38

Odoslaťod Trencanka » So 09.Jún. 2012 7:04

pe84 píše:uprava stravy ma svoj vyznam, ale urcite je potrebna aj liecba, lebo na tie rozmnozene mikroorganizmy jednoducho treba pouzit ucinnu latku, ale suhlasim, ze aj ta strava s tym ma suvis, mne sa mykoza objavila po vianociach, ked som to prehnala so sladkym, takze som hned sladke vylucila a moja doktorka mi poradila Canesten Gyn, ze je velmi ucinny a zabral mi velmi rychlo, svrbenie a palenie ma preslo hned na druhy den a preliecila som sa aj kremom zvonku a preliecil sa aj moj manzel, dostat take kombinovane balenie - tableta plus krem, je to velmi vyhodne a je to vacsia istota na uplne vyliecenie

Samozrejme, ze treba liecba, ty si to mala ako jednorazovu zalezitost, to tu mame viacere bezne tiez obcas. Ale u zien, ktore maju mykozu kazdy mesiac a nemôzu s jej zbavit, tam treba vyrazne zmenit stravu+probiotika+na posilnenie imunity+odkyselit organizmus, ak je prekyseleny.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod Jaruška » So 09.Jún. 2012 15:18

Ja som tým trpela 3 roky, prišlo to počas dojčenia. Sladkosti nemusím, čokoládu vôbec, jogurty milujem, zeleninu takisto, ATB vôbec neberiem. Môj lekár mi stále hovoril, že to nič, že mám jesť menej sladkostí a viac jogurtov, probiotiká, prebiotiká... a kým som mu stihla niečo vysvetliť, vypoklonkoval ma aj s receptom na Furantoin, Polygynax, Macmiror, Nystatín a podobné nechutnosti a týždenná procedúra vkladania, ktorú som neznášala, sa mohla začať. A samozrejme partner sa musel liečiť tiež - preňho všelijaké vodičky a krémiky (Fungicidín, či ako sa to volalo). A ako prevencia octové sedacie kúpele. Tomu lekárovi vôbec neprekážalo, že o mesiac-dva som u neho bola znova, a aj to len preto, že som sa snažila vydržať čo najdlhšie, lebo po týchto liekoch sa mi vlastne nikdy neuľavilo. Vraj je to už dnes bežné a mám jesť viac jogurtov, menej sladkostí, žehliť si spodné prádlo, nepoužívať veľa prášku na pranie atď :?!?: :?!?: :?!?: - ako keby som to nerobila . A ešte čosi trepal o autoimunitnom ochorení a že to zisťovanie je veľmi komplikované a asi aj tak nikdy nezistíme, čím to je, a že dnešné ženy sú už tak poznačené tou civilizáciou, že sa takto prejavuje a blablala. Bolo to do zúfania, trvalo to niekoľko rokov. Potom som už k nemu radšej ani nechodila a utrácala zbytočné peniaze za Femigely, Rosalginy, Tea Tree oleje a iné hlúposti, ktoré mi vždy zázračne zabrali najprv na pár dní, potom už len na deň a nakoniec už len na pár hodín. V mojom prípade to vôbec nepomáhalo. Bolo to hrozné, stále som z toho bola nervózna. Už som nejedla absolútne žiadne sladkosti, ani len čaj a kávu som si necukrila - a nič, nepomáhalo to.
Nakoniec som sa toho zbavila úplne náhodou - moja alergologička ma presvedčila, aby som začala brať antihistaminiká na peľovú alergiu. A mykóza úplne zmizla...ako bonus. A začali mi krásne časy... :wink: A už sa nevrátila ani potom, keď som ich prestala užívať pravidelne. Iba raz, a to iba na chvíľu a veľmi slabo, a to som už mala našťastie aj iného gynekológa, a ten mi vtedy predpísal jednorazovú tabletku Gynazol, totálny luxus - a okamžite to bolo preč. ŽIadne nekonečné trápenie s Furantoinmi a inými odpornosťami ako dovtedy. Potom sme sa o tom viackrát rozprávali s oboma: alergologička mi vysvetlila, že sliznica ako sliznica, a ak je alergia, tak sa zdurí v celom tele, teda aj "tam" a robí šarapatu.

Ja vám radím, ak máte dlhotrvajúcu mykózu, poraďte sa aj na alergológii. Možno to nebude váš prípad, ale skúste. Možno mne to na začiatku pomohlo a potom si s tým organizmus poradil aj sám. A nijako som stravu nezmenila.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Založený: Po 24.Júl. 2006 22:38

Odoslaťod Dot » Ne 10.Jún. 2012 22:03

Jaruska, velka vdaka za nove info :flo:
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.