Uz ani do Tatier nebudeme musiet chodit

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Uz ani do Tatier nebudeme musiet chodit

Odoslaťod Dot » Po 28.Mar. 2011 22:04

Bratislavcanom bude stacit nabrezie

http://bratislava.sme.sk/c/5825047/v-br ... atier.html

Dievcata, ustipnite ma, co je moc, to je moc...
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Uz ani do Tatier nebudeme musiet chodit

Odoslaťod ZuzkaR » Po 28.Mar. 2011 22:19

Pani asi nevedia, ze Tatry su o inom nez o jednom vodopade.
Robin 7.11.2008
Barbora 17.1.2011
Obrázok používateľa
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1
Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:25

Odoslaťod para » Po 28.Mar. 2011 22:20

neda sa poslat prazdny prispevok - nemam slov :no:
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod kravka » Ut 29.Mar. 2011 6:55

Kočky, a prečo vám to vadí? :uh:
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

Odoslaťod nea » Ut 29.Mar. 2011 7:01

Horska chata ako verejne WC? :huh:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod para » Ut 29.Mar. 2011 7:11

Kravka ked po uliciach svietia soby a snehuliaci je to na cas Vianoc a mame nejake makksie srdiecka,ale toto bude gyc a gyc umiestneny v meste z moci penazi.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod slniecko » Ut 29.Mar. 2011 7:32

Dot píše:Bratislavcanom bude stacit nabrezie

http://bratislava.sme.sk/c/5825047/v-br ... atier.html

Dievcata, ustipnite ma, co je moc, to je moc...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

anooooooooo........daju tam aj ziveho Krakonosa?

Kravka, ja si pod nazvom"okraslovanie" predstavujem nieco, co podla moznosti zvysi moj esteticky dojem z daneho miesta, nie naopak....je fakt, ze k tej strasnej veslici tam je tazko nieco zladit....toto by mohlo byt ono :lool: :lool: :lool:

Ale zas rozmyslam, ze je to asi lepsie, ako ten monumentalny svietiaci sobi zadok, na kory som sa celu zimu musela divat vzdy pri odchode z marks&spencer v eurovei :lool: :lool: :lool:
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod kravka » Ut 29.Mar. 2011 7:46

para píše:Kravka ked po uliciach svietia soby a snehuliaci je to na cas Vianoc a mame nejake makksie srdiecka,ale toto bude gyc a gyc umiestneny v meste z moci penazi.

To bude financovať JT, nie?

Slniečko, tá "veslica" je naozaj strašná, doteraz som nepochopila, čo ju k tomu miestu viaže :scared:
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Odoslaťod kravka » Ut 29.Mar. 2011 7:50

A videli ste vizualizaziu, ked viete, ze to bude gyc? Moze to vyzerat celkom zaujimavo, aspon to patri k Slovensku, na rozdiel od tej veslice..
Obrázok používateľa
kravka

expert

Odoslaťod slniecko » Ut 29.Mar. 2011 8:00

Kravka, UMELY VODOPAD??? HORSKA CHATA? UMELE KOPCE??? Na bratislavskom nabrezi??? Ako to moze NEBYT gyc???

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod Kirkuša » Ut 29.Mar. 2011 8:15

Nahodou vodopadik pomedzi kamene trochu vacsich rozmerov nez klasicky jazierkovy zahradny moze byt vcelku pekny hocikde v meste, dopredu by som neodsudzovala, proste nieco ako prirodnejsia fontana. A proti ziadnej fontane naviac by iste nikto nemal nic.
A ze ho prirovnavaju k Tatram, no povedala by som poeticka nadsazka, ktoru treba brat s rezervou.

Uz horsie je to s tou horskou chatou ala WC. To uz nevkus je, a pomerne silny! :ZZ:
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod para » Ut 29.Mar. 2011 8:24

ja uz som sa vyspala-nejak predychala - takze

mozno keby pridali Janosika v aspon zivotnej velkosti na tej skale aj s valaskou, by to ten gyc zmiernilo, ale zas co len inde mozu mat disneyland?

Kirk ma to byt MODEL Studenovodskeho vodopadu a ma to mat "naucny" charakter - budu tam chodit decka zo skoly na vyuku vlastivedy :drop:
Ved nech tam postavia fontanu, trebars aj s vodopadom-mne oku lahgodi napr. ta pri Poluse.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Dot » Ut 29.Mar. 2011 8:32

kravka píše:A videli ste vizualizaziu, ked viete, ze to bude gyc? Moze to vyzerat celkom zaujimavo, aspon to patri k Slovensku, na rozdiel od tej veslice..

Kravka, ked uz sa rozhodli nabrezie ponat moderne, tak medzi to zasadit tatransku zulu, horsku chatu a tatranske kvety (som zvedava, co tatranske im tam bude kvitnut - kosodrevina prezije, ale to ostatne budu musiet doviest z Talianska a do tatranskeho to bude mat na mile daleko) je gyc nad gyc. A naviac istym sposobom "podplacanie" okolia podrazdeneho obludnym River Parkom, lebo to okolie slzi, ked vidi Tatry. Tak im ich priblizime a nevsimnu si to ostatne...

A bolestne je, ze im to pravdepodobne prejde. Mestskeho architekta mame a budeme mat, ale cloveka zodpovedneho za mestske zahrady a parky, ktory by v sulade s okolim dokazal kvalitne navrhnut a schvalovat ich koncepciu, tak na toho asi budeme este pekne dlho cakat.

J and T ovladli Tatry (maju tam svoje R v kruzku) a tahaju sa az po Dunaj.

A privlastnit si znacku okraslovacieho spolku je absolutna podpasovka...pasuju sa za okraslovatelov Bratislavy podobne ako sa rozne hviezdy Markizy pasuju za znacku kvalitnej zabavy...

Kravka, inak tomuto sa hovori "uzurpovanie verejneho priestoru".
Ak chce mat niekto na zahrade Tatry, plechoveho bociana a trpaslikov, nech sa paci, je to jeho sukromny pozemok.
Ale o tom, co bude stat na pozemku verejnom a tak atraktivnom by mala rozhodovat komisia ludi, ktori tomu naozaj rozumeju, su odbornici na urbanizmus, zahr. a parkovu architekturu... a nie J and T.
Naposledy upravil Dot dňa Ut 29.Mar. 2011 8:46, celkovo upravené 1 krát.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod františka » Ut 29.Mar. 2011 8:43

mna to ani vobec neprekvapuje... tí chlapci študovali v moskve a moc vkusu teda nepobrali, ved aj to, čo už zatial v riverparku na nabreží je, je totalny nevkus, takže len budú pokračovať v doterajšom trende ... horšie bude, ked skupia celé Tatry a nepustia tam nás, obyčajný bezváznamný plebs ...
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod meravigliosa » Ut 29.Mar. 2011 8:46

Myslím si, že je vždy lepší takýto gýč, ako "bordel" v tráve. Ja to až za taký zlý nápad nepovažujem, síce sa zabávam na predstave "Tatry" na nábreží Dunaja, ale v podstate je mi to aj celkom jedno.....
http://www.misya.info/
obľúbená stránka s receptami
Obrázok používateľa
meravigliosa

Noli tangere circulos meos!!!

Mood: Happy
Založený: St 18.Aug. 2010 21:44

Odoslaťod Kirkuša » Ut 29.Mar. 2011 8:56

para píše:ja uz som sa vyspala-nejak predychala - takze

mozno keby pridali Janosika v aspon zivotnej velkosti na tej skale aj s valaskou, by to ten gyc zmiernilo, ale zas co len inde mozu mat disneyland?

Kirk ma to byt MODEL Studenovodskeho vodopadu a ma to mat "naucny" charakter - budu tam chodit decka zo skoly na vyuku vlastivedy :drop:
Ved nech tam postavia fontanu, trebars aj s vodopadom-mne oku lahgodi napr. ta pri Poluse.

No mozno to oni volaju "model", ale co - kamen bude zivy nie umely, voda bude tiect, mozes si povadat ze to bude "podla nametu" ci "v tvare". Pochybujem ze tam budu chodit na vlastivedu deti k jednemu "zahradnemu architektonickemu prvku", ale ked uz by ucitelka prirodovedy nevedela inak, mozno vramci prechadzky po parkoch ci fontanach BA?....moje deti este nie su skolaci tak mozem len na svoje skolske casy spominat, ale ta nasa nas bravala bezne do terenu kde sme odoberali vzorky hormin z okolia a robili si z nich potom v triede geologicku mapu nasho okolia. Ked je nejaka menej invencna, no nech sa aspon ku fontane so ziakmi dotrepe :lool:
Okrem toho tie deti co do skolskeho veku rodicia k Studenovodskym este nezobrali, ved nech idu aspon takto, no nie?! :drop:
btw: niekde som citala ze deti zijuce v (teraz sa to uz vola tusim) mesto Tatry - teda Smokovce atd. dedinky zdruzene co maju tvrvaly pobyt v drvivej vacsine aj ked uz velke, robili anketu ale nikdy za zivot neboli na Skalnatom plese ci Studenovod.vodop. - akoze uplne vazne, tiez mi to prislo absurdne ale vraj je to tak. :scared: Tak mozno ich zo skoly zoberu na celodenny vylet do BA a tam sa na "Studenovod.vodop." pozru. :mrgreen:

Robim si srandu ale ved kazdemu sudnemu musi byt jasne ze to kopia nebude, a aky to ma nazov je fuk, akoze urcite megalomania a smiesna to je, ale inak ma to nepohorsuje nejak, urcite nie viac nez ostatne ich psie kusy.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Kirkuša » Ut 29.Mar. 2011 8:59

Dot píše:.... a tatranske kvety (som zvedava, co tatranske im tam bude kvitnut - kosodrevina prezije, ale to ostatne budu musiet doviest z Talianska a do tatranskeho to bude mat na mile daleko) .....

... nahodou taky plesnivec ci horec sa daju kupit priesady bezne v kazdom lepsom zahradkarskom obchode, tiez cucoriedka, borievka atd. ci im tam preziju neviem, ked daju do jedno tiena, druhe k vode a podrzia pozadovane ph a zlozenie pody mozno aj hej, mozno len budu musiet casto menit za cerstve :lool:
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod meravigliosa » Ut 29.Mar. 2011 9:05

Kirkuša píše:
Dot píše:.... a tatranske kvety (som zvedava, co tatranske im tam bude kvitnut - kosodrevina prezije, ale to ostatne budu musiet doviest z Talianska a do tatranskeho to bude mat na mile daleko) .....

... nahodou taky plesnivec ci horec sa daju kupit priesady bezne v kazdom lepsom zahradkarskom obchode, tiez cucoriedka, borievka atd. ci im tam preziju neviem, ked daju do jedno tiena, druhe k vode a podrzia pozadovane ph a zlozenie pody mozno aj hej, mozno len budu musiet casto menit za cerstve :lool:

a časom nastane nový fenomém:
naši spoluobčania budú ponúkať čučoriedky počas zápchy na Prístavnom moste
http://www.misya.info/
obľúbená stránka s receptami
Obrázok používateľa
meravigliosa

Noli tangere circulos meos!!!

Mood: Happy
Založený: St 18.Aug. 2010 21:44

Odoslaťod Dot » Ut 29.Mar. 2011 9:09

Kirkuša píše:

Akurat ze maju od tatranskych poddruhov pekne daleko :mrgreen:
A z hladiska vyucovania ekologie je to totalny nezmysel. Tie rastliny maju v TAtrach svoje miesto, svoj zmysel, su tam preto, lebo ich tam cas a prirodne pomery "zaviali" a deti, ktore by sa ich ucili tu, ziskaju uplne iny typ informacie typu "porucime vetru dazdu".

Ak uz chce niekto vzdelavat a vychovavat, tak vyrazne kvalitnejsim pocinom by bol park povodnych rastlin, ktore sem patria (a ktore su uz dnes casto vytlacane prave tym, co si sem dovezieme odinakadial a tie nepovodne druhy sa casto spravaju tak agresivne, ze povodne sancu nemaju).

O to tu ide - Tatry sem nepatria, podobne ako veslica. Toto je juzne Slovensko, nizina, s inym historickym pozadim, inymi prirodnymi pomermi. Architekturou ovplyvnovanou inymi vplyvmi. To, co malo zmysel postavit tu, nemalo zmysel stavat v TAtrach a naopak - prave stieranim tychto rozdielov a modnymi vystrelkami ci trendom vznikli v tatranskych obciach nezmyselne kocky a v satelitoch juzneho Slovenska modely horskych chat.
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod Kirkuša » Ut 29.Mar. 2011 9:42

Dot píše:Ak uz chce niekto vzdelavat a vychovavat, tak vyrazne kvalitnejsim pocinom by bol park povodnych rastlin, ktore sem patria (a ktore su uz dnes casto vytlacane prave tym, co si sem dovezieme odinakadial a tie nepovodne druhy sa casto spravaju tak agresivne, ze povodne sancu nemaju).

Dot ano, to by bolo urcite pekne aj uzitocne.
Napriek tomu ten vodopad nejak zle na prvy pohlad nevidim (s vynimkou toho wc chaty). Budu to podla mna kamene a prudiaca voda co je vzdy dobre do priestoru energeticky, podobne ako ta fontana. Kludne by sa to mohlo volat napr. "Umely vodopad J&T" ale ten Studenovodsky je lepsi lebo predstavuje aj nieco realne existujuce, akoze podla mna to kludne moze mat az totemovy vyznam. Je to symbol niecoho pre Slovensko cenneho a vyznamneho, takze model tohoto, kludne aj na nizine v BA moze mat presne ten symbolicky vyznam ako totem.

Akoze veslici ani ja nerozumiem, pripomina mi egyptsku slnecnu lod, ale Tatry do BA preco nie? Ja som bratislavcanka a mam ich v srdci aj na nizine.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Dot » Ut 29.Mar. 2011 10:18

Kirkusa, tecuca voda je OK, problem je prave ten vodopad. Ze to bude cele umelo stylizovane kvoli tomu, ze Tatry vzenu vacsine Slovakov slzy do oci a nebudu premyslat nad zmyslom alebo vkusnostou riesenia.

Mne sa napr velmi paci riesenie namestia v LM, kde je modernym sposobom vytvoreny tecuci "potok", v ktorom sa nahanaju deti - to miesto zije, je prijemne a hodi sa tam, kedze cisto historickych budov je tam uz minimum...

Tu to moc nevidno, ale taha sa pred tymi lavickami na prvej fotke a konci pamatnikom Aurela Stodolu (hm, ten, co komentoval fotku, nevedel, ze Stodola nebol sochar a nepostavil si sam sebe piedestal :mrgreen: )
http://www.ephoto.sk/photopointy/photop ... y-mikulas/
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod para » Ut 29.Mar. 2011 10:52

:yes: a aj zmrzlinka je pri tom potoku v Mikulasi dobra,mnam
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod kozicnik » Ut 29.Mar. 2011 11:12

Globalizacia na slovensky sposob:) Go J&T! Za chvilu niekam prideme, a bude tam od kazdeho trosku - UFO privarene na horskej chate na stracej nozke, predavajuce langose.
Ale na Rakusanov a Nemcov sa aj tak nechytame, raz som bola na Marchengrottenbahn v Grazi a bol to "silny zazitok":)

Obrázok

A video z takeho: http://www.youtube.com/watch?v=_D9ea7ShaKQ
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
kozicnik
začiatočník

Založený: St 11.Aug. 2010 10:24

Odoslaťod Dot » Ut 29.Mar. 2011 11:34

kozicnik píše:Globalizacia na slovensky sposob:) Go J&T! Za chvilu niekam prideme, a bude tam od kazdeho trosku - UFO privarene na horskej chate na stracej nozke, predavajuce langose.
Ale na Rakusanov a Nemcov sa aj tak nechytame, raz som bola na Marchengrottenbahn v Grazi a bol to "silny zazitok":)

Obrázok

A video z takeho: http://www.youtube.com/watch?v=_D9ea7ShaKQ

To UFO je dobreeeeeeee :lool: :lool:

Tie lienky boli ale aspon pod strechou, alebo nie?
Aj ta kvazi prirodna jaskynka :D
Ale zazitok to musel byt poriadny :lol:
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod slniecko » Ut 29.Mar. 2011 13:52

meravigliosa píše:naši spoluobčania budú ponúkať čučoriedky počas zápchy na Prístavnom moste

takze aj pracovne prilezitosti pribudnu, no...mali by si to dat do projektu...

Dot, ber to ako plaz pri Dunaji, proste ulet, gyc, ktory je smiesny, ale nic sa preto neznici, nic sa nestane a mozno budu mat decka nove ihrisko...ine ako inde...to si celkom viem predstavit...pit tam kavu a decka sa budu hrat, ze su "v lese"...

Ovela viac ma sprepacenim seru veci ako je ta nacierno terasa nad byvalou detskou cukrarnou a podobne...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.