...

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

...

Odoslaťod corky »

...
Naposledy upravil corky dňa , celkovo upravené 2 krát.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod mimad »

corky - to akoby si o mne písala.... ja sa normálne divím, že niekto v tých obchodoch aj niečo kúpi... :lol: ja prídem, pozriem a nechápem. Nosím tiež väčšie čísla, ale v bežnej konfekcii sa moje číslo normálne nachádza, ale čo za úžasné "modely" je momentálne vidieť v našich obchodoch, to ma až mrákoty obchádzajú. Ja si tiež myslím, že asi neviem nakupovať, lebo problémy mám už aj pri deťoch. Ja si proste v dvoch nohavíc pre dieťa neviem vybrať. Alebo som taká náročná? Dnes som ale mala šťastie na dve fajn tričká na pre seba, kupovala som v Kik-u, kde som pôvodne chcela niečo pre decká. V Takku mám podobnú skúsenosť, dlhé rukávy a oblečenie v dizajne " stan" a keď to k tomu ešte skombinujú akože vrstvením, tak len čumím :mrgreen: Ja mám momentálne mindrák, neviem zohnať pre seba zimnú bundu.....
mimad
pokročilý
 
Príspevky: 999
Obrázky: 23

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod corky »

uf... tak nie som sama ... už som o sebe začínala pochybovať ...

ja nosím väčšie číslo, ale napr. v TESCO tie veci, čo tam maju akože XXL, to mi je velké, rovnako v TAKKO ... nechapem, prečo by som mala nosiť triká po kolená, však v tom vyzerám tučnejšia, ako v skutočnosti som

moja mama nosí vel 40 ... teda na svoj vek ma postavu OK, ale ani jej neviem nič vybrať ... asi to zachráni nejaká kozmetika
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod finesse »

Ak ma moj obchodny duch :rolll: neklame, tak sa mi mari, ze v P+C je vyber slusnych odevov, aj pre starsich. Ceny su tam o nieco vyssie, ale je tam co pozerat.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert
 
Príspevky: 1011
Mood: Sad

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod freesia »

corky, vies nakupovat, o to sa neboj. Problem je, ze na Slovensku z nejakych temnych dovodov jednoducho normalne oblecenie na zeny v strednom veku, ktore este k tomu potrebuju trosku vacsie velkosti nezozenies! A ked uz na nieco obstojne nebodaj natrafis, je to tak drahe, ze ta hned prejde chut kupit si nieco pekne na seba. Moja mama splna presne tieto 2 kriteria, ale kedze obe so sestrou zijeme v zahranici, oblecenie jej kupujeme my, krasne veci vo velkosti 46 nie je problem....v podstate vypredaje bezia permanentne, daju sa kupit super veci za par supov. Vo vseobecnosti su handry na SK velmi predrazene, nehovoriac o tom, ze v mnohych pripadoch su to naozaj HANDRY. Rozmyslam co ti poradit. Mozno nejake baby hodia linky na online shopy s oblecenim. Najlepsie by bolo spravit si nakupny vylet k nejakej kamoske napriklad v UK, alebo aj inde. Ale chapem ta...je to otras.
freesia

keby nieco, ..tak nic. A keby uz ozaj nieco, ..tak uz ozaj nic

začiatočník
 
Príspevky: 246
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod Laa-Laa »

ja kolkokrat idem nakupovat, kupim neioc detom, aj ked savyberiem kupovat sebe :bored: tiez mam problem.. mna zase rozculuju nohavice - preco ten isty model, ale cim väcsie cislo, tym dlhsie????? take 38 by mi boli dlzkou akurat, ale kym dojdem k tomu mojmu cilsu, su o aj o 15 cm dlhsie, ej to normalne? :blink: V moletke nie je problem, ale tie ceny :drop: :drop: :drop:

moja sesterka svojej 8 rocnej dcere kupuje velmi casto damske veci :blink: dievcatko je plnsich tvarov a jednoducho nasa detska moda je nejaky stred a nci ine...z mojich deit to leti, ona na svoju neoblecie . Donedavna jej kupovala 164, to zapla, len bolo obrovske, tak vsetko skracovali a tiez to yvzeralo hrozne ...
Laa-Laa

expert
 
Príspevky: 15387

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod corky »

na dceru mam tiež probleom, nie je tučná, len ma teraz trošku bruško (z čoho pravdepodobne vyrastie). Je vo vývoji, nechcem ju stravou obmedzovať, sladkosti je minimálne, ale to bruško ma. A často veru svoju velkosť (čo by jej bolo na dlžku dobre) nezapne, už aj dievčatka v predpubertálnom veku maju byť vychrtnuté modelky? Kupujem o číslo väčšie, niekedy zahneme, niekedy podšijem, niekedy sa zbehne ... No a nehovoriac o tom, že velka časť "modelov" je dobrá tak pre 16-ku na diskoteku, ale určite nie na bežne nosenie pre 9-ročnú do školy.

Zvykla som si kupovať v zasielkových katalogoch, mam rada taku klasicku modu (aj kvoli práci, aj mi to asi vaic pristane, najlepšie sa v tom cítim) ... ale už aj tam same výstrelky alebo príšerne drahé modely (napr. KLINGEL).

finesse, čo je P+C?

ja mam problem aj s tou mojou nerozhodnosťou ... a ked vidím manžela, ako nervozne postáva, že "rychlo si vyber a pod už...", tak to väčšinou hodím späť na vešiak a idem preč. Ale ked idem sama, tiež nekupim nič ... alebo len deťom, aj ked som povodne šla kupiť sebe :blush:
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod Mischa: »

No ja som zase rada ak najdem nieco uzke! Synovi mozem kupovat len u Francuzov (Jacadi, Petit Bateau), nakolko vsetko ostatne z neho pada! Kupila som mu v Zare 3 nohavice - take teple jeansy a este nejake dvoje, no katastrofa, to nebude nosit nikdy.
Mischa:
expert
 
Príspevky: 1778

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod kozicnik »

Ja mam pocit, ze najvacsi problem je zohnat nieco "normalne" - uplne obycajny prakticky kusok, z obycajneho materialu, s klasickym strihom atd. Pamatam si, ako som obehala hromadu obchodov vratane cinanov, pocas asi pol roka, s umyslov kupit vtedy 10rocnej dcere nepremokavu tenku sustakovu bundu s kapucou, ktora siaha kusok nize pasa a ma vrecka. Cize nieco, co by clovek cakal ako najobycajnejsi model, ktory by mal byt stale na sklade. A tie kreacie co mali, no hruza. Bud to nemalo rukavy, alebo kapucu, alebo to malo rozlicne prekvapive otvory, alebo to bolo z divneho gumeneho materialu... alebo to mali v znackovom sportovom obchode za astronomicku sumu.
Ked tak chodim po obchodoch, casto sa pytam, pre koho tie podivnosti siju, ked z 10 vystavenych veci tak 1 vyzera nositelne?
kozicnik
začiatočník
 
Príspevky: 336

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron