ako aplikovat tea tree olej???

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ako aplikovat tea tree olej???

Odoslaťod Džusa » Po 04.Okt. 2010 10:36

Dot píše:Trencanka, ten Teetrea od Justu je riedeny? lebo ak je cisty, tak vnutorne by sa uzivat nemal.

ja som sa chcela spytat to iste. ja mam doma cisty tea tree z lekarne, kupila som si ho hlavne koli obcasnemu herpesu a chcela som zistit aj dalsie pouzitie. skusala som aj na stipance a tak, ale my mame skusenost, ze nas hrozne vysusil, aj ten herpes sa mi tazsie liecil, lebo mi ho velmi vysusil..
raz mi jedna mamicka odporucala, ze je vyborny ako obklad pri bolesti v hrdle. a tak pri najblizsich bolestiach u syna, som kvapla niekolko kvapiek na vlazny obklad. syn zacal po case kricat, ze ho pali koza, tak som mu to dala dole a mal na krku taku take zacervenane vysusene miesta. zhodou okolnosti to vyzeralo, akokeby tam mal otlacky prstov po skrteni. hned si to doktorka vsimla a od syna vyzvedala, co to ma... normalne som sa obavala, ze ma obvini z tyrania dietata...
odvtedy radsej neexperimentujem...
ale do aromalampy by som to este vyskusala.. mozno aj ked sa objavia v skolke vsi, na premytie vlaskov, ale uz to radsej poriadne zriedim.
Džusa
pokročilý

Založený: Ne 03.Jún. 2007 11:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mamina » Po 04.Okt. 2010 11:06

No, ja mám taký zošit, kde mám popísané základné veci od poradkyne Justu - ibaže som ho mala niekde založený. Mám tam napísané, že tea tree a olej 31 sa môžu aj vnútorne, ale všade, že max.1kvapka (nie 12 :mrgreen: )

No a naša situácia je asi taká. Ráno už kašlal ako hrniec, tak som ho samozrejme do školy neposlala. Kedže som v robote tak šiel muž so synom k lekárke, ktorá ho zhodnotila "Nič mu nie je" :rol8: dýchanie čisté, hrdlo tiež, nič mu nezateká. Dala calcium a stoptusin a to je všetko. Môžeme si doma poležať týžden. Toť vsio. No donútte dieťa ležať, ked mu nič nie je :no:
Ale tak - nechám ho doma, budeme užívať všetky tie prírodné vecičky plus calcium (/že ma to skôr nenapadlo ja trúba - ved calcium sa ako prvý dáva na takéto veci) a od štvrtka ho možno pustím do školy ak mu to prejde :yes:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod Dot » Po 04.Okt. 2010 11:16

Mamina, mne takto chalani zvykli kaslat aj tri tyzdne, ked chodili do skolky. Hlavne v noci ich dusilo. Casto to bolo tak, ako pises - par hodin nic a potom zachvat. Vsetky odbery a vytery negativne. Zlepsilo sa to, ked sme im znizili teplotu v detskej (maju tam v noci cca 16 stupnov), kasle mame do tyzdna vyriesene (inhaluju ten tymian a teatree, davam im homeopatika, piju litre tymianoveho caju).

Na mna ale nic z vyssie napisaneho posledny mesiac nefunguje, uz kaslem treti tyzden :mrgreen:

V lekarni som objavila tieto bylinkove kvapky, mam pocit, ze mi pomahaju
http://www.magister.sk/produkt/detail/p ... pky-100ml/

Skvely je aj Sinupret - tiez bynikovy vyluh v etanole.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Trencanka » Po 04.Okt. 2010 11:42

Dot, tea tree olej od Justu nie je cisty, jeho zlozenie je:tea tree olej, manukovy olej,rosalinovy olej, rumacekovy olej modry.

Mamina, ak chces, tak mozes 8 rocnemu synovi davat olejcek nasledovne: prave 4 dni kazde 4 hodiny jednu kvapku na lyzicke medu, kocke cukru, pravidelne, aj v noci. Nasledujuce 2 dni 2krat denne 2 kvapky.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod mamina » Po 04.Okt. 2010 11:47

Dávala som aj sinupret - 3 dni a ked neprišla zmena, tak som zmenila na stoptusin :oops: No mám pocit, že je to trošku aj reakcia na začiatok vykurovacej sezóny. Jedno s druhým. Som rada, že nemá ATB, že mu vlastne nič nie je. Trošku si oddýchne a snád bude dobre.
My kúrime zatiaľ len krbom. V miestnosti, kde sa kúri je tých 22-23st.. V spálni vždy pred spaním vyvetrám a kedže v noci neprikladáme, určite tam nie je viac ako 20st. Aromalampa fičí - včera to bol pepermintový olej, predtým olej 31 + citrónový a tak :yes: Tymiánom ho mastím každý večer a aj ráno a tiež streknem na tričko eucasol, ktorý by mal tým pádom vdychovať aj ked je v škole a trošku sa tak chrániť pred nájazdom vírusov, ktoré sa v triede teraz musia hemžiť :rol8:

Akože ja som vcelku spokojná s našou chorobnosťou - najmä s týmito prírodnými vecičkami sa držíme a ATB sa u nás skoro neberú. Hovorím, že táto terajšia "choroba" bola od začiatkuz taká choroba-nechoroba :rolll:

Trencanka, veľmi pekne dakujem :yes: Budem dávať
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod Ina5 » Po 04.Okt. 2010 12:16

Podobne aj u nas, uz sa to zacalo.
Obcas taky biely soplik, zatial to nie je ani zlte, nie to este zelene.
Nalievam bylinkovymi cajmi celu rodinu- pijeme matu, lipu. Lyzicka medu, citron. Potm davam preventivne od Justu smeerekovy sirup, dalej natieram hrudnik a krk tymianovym kremom.
Vela vetrame, ziadne prehrievanie miestnosti. Do arom. lampy eukalyptus, mata, smrek.
Snad len vysledok tychto velkych teplotnych vykyvov a vetra, plus zaciatok vykurovacej sezony. (:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Odoslaťod Trencanka » Po 04.Okt. 2010 12:27

Dzusa, tea tree olejceky z lekarne maju ine zlozenie, justovy tak nevysusuje ako opisujes, krasne hoji. Mame v ponuke aj tea tree krem, ten sa aplikuje na kozne problemy a aj herpesy.
Trencanka
expert

Odoslaťod Dot » Po 04.Okt. 2010 14:51

Džusa píše:
Dot píše:Trencanka, ten Teetrea od Justu je riedeny? lebo ak je cisty, tak vnutorne by sa uzivat nemal.

ja som sa chcela spytat to iste. ja mam doma cisty tea tree z lekarne, kupila som si ho hlavne koli obcasnemu herpesu a chcela som zistit aj dalsie pouzitie. skusala som aj na stipance a tak, ale my mame skusenost, ze nas hrozne vysusil, aj ten herpes sa mi tazsie liecil, lebo mi ho velmi vysusil..
raz mi jedna mamicka odporucala, ze je vyborny ako obklad pri bolesti v hrdle. a tak pri najblizsich bolestiach u syna, som kvapla niekolko kvapiek na vlazny obklad. syn zacal po case kricat, ze ho pali koza, tak som mu to dala dole a mal na krku taku take zacervenane vysusene miesta. zhodou okolnosti to vyzeralo, akokeby tam mal otlacky prstov po skrteni. hned si to doktorka vsimla a od syna vyzvedala, co to ma... normalne som sa obavala, ze ma obvini z tyrania dietata...
odvtedy radsej neexperimentujem...
ale do aromalampy by som to este vyskusala.. mozno aj ked sa objavia v skolke vsi, na premytie vlaskov, ale uz to radsej poriadne zriedim.

Dzusa, na tea tree mozu niektore deti aj dospeli reagovat alergickou reakciou, vyzera to, ze u vas to bolo presne takto.
A naozaj ho treba riedit, hlavne u deti.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod corky » Po 04.Okt. 2010 16:47

ja tiež tea tree olej neznášam... moja mama ho používa bežne (neriedený) aj na herpes, afty ... ale ja ked som si natrela, skoro som zomrela... hrozne pálenie, štípanie :rolll: Tak ho mam doma v najvyššej skrinke skoro celý

čo sa týka Justu, ešte som nekupila zlu vec ... :yes: odporúčam vyskúšať
mne sa osvedčili Tannen, Eucasol, Narosany, Echinacina, sprej na opalovanie, šalviovy gel, mesiačkovy krem, koreniny ... mame slezový krem, Pedibon na nohy ... ale stále ešte len testujem, každy mesiac ničo nove
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Maira » Po 04.Okt. 2010 18:20

Mamina, ja som tiež "fanušička" výrobkov Just. Nedávno sme mali podobné stavy ako tvoj malý teraz - najprv kašeľ, potom hrdielko, sopeľ, nakoniec uško, ale prežili sme to bez atb, len so sirupom proti kašlu a výrobkami Just.

Ja tea tree oil a 31 bylín používam na kloktanie, natieranie (spánky, čelo, nos zvrchu), naparovanie a kúpeľ. Na kúpeľ len 31 bylín, dám pár kvapiek, hlavne keď začína niečo haprovať, alebo občas preventívne a to je riadna pecka sedieť v tom kúpeli. O pár minút mi začne byť nenormálne teplo a až pálenie, ale nič, čo sa nedá vydržať. Aplikujem aj malému, vtedy sa nesmie ponárať... :mrgreen: A krémiky taktiež. Všetko som sa to dozvedela od poradkyne a zatiaľ som spokojná. My tie kvapky nepijeme. Momentálne mi všetko došlo, takže musím doobjednať.

Na kašeľ nám tiež dobre funguje taký babský recept - nakrájam cibuľu, ocukrím a nechám v destkej pri posteli. Takže tie výpary dieťa vdychuje celú noc. Celkom to zaberá.

A na ušká som použila naposledy tiež roztok z 31 bylín - dala som to malému do uška len na prepláchnutie rozriedené s vodou(hneď to vylial) a potom ušné sviečky.

Ale tiež nám to trvalo vyše týždňa kým to prešlo, celý čas bol však doma. Držím palce... :)
Maira
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:02

Odoslaťod mamina » Po 04.Okt. 2010 18:59

Ako tak synátora počúvam už viem v čom je tá zmena kašla - už nie je suchý, ale vlhký....čo je myslím malý krôčik k lepšiemu. Inak je ako svieži kvet - takže to bude zábava s ním fungovať celý týžden bez jeho krúžkov, behania po voku atd. :lol: Dakujem za rady
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod Kirkuša » Ut 05.Okt. 2010 17:11

Mali sme - teda myslim - presne tento typ kasla minuly sk. rok, obcas zachvaty, najprv suchy, potom vlhci.... Tiez synovi nic ine nebolo a tak som ho davala do skolky, kde vzdy po prechode cez ranny sychravy vzduch mal zachvat kasla v satni. Pohlady ostatnych mamin a "zasvetene" poznamky, ze toto presne je zacinajuci zapal pluc a pod., no mala som dost. Nakoniec nam ho aj spolu s tymto tlakom ostatnych mamin ucitelka vratila. A tiez mu nic nebolo ine, takze tyzden doma sa nudil na n-tu, sam chcel ist do skolky a bolo s nim na nevydrzanie, aj mne to skrizilo plany ze bol doma.
Ono, mam dojem ze je to taka vlekla vec, urcite sa da prirodnym sposobom ulavit, nevravim ze nedavat, len sa obavam ze je to jedna z tych veci ktore "neliecene trvaju 7 dni a liecene tyzden" :uh:
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod mamina » Ut 05.Okt. 2010 21:05

Kirkuša, asi tak :mrgreen: chodím mu do školy po úlohy, pani učiteľka mu pripravuje na A4ku zo slovenčiny, aj z matiky nejaké úlohy podľa toho čo sa učia - a vlastne teraz v druháku mám pocit, že sa nič nové neučia, takže dieťa má týžden prázdnin :rol8: hádam prežijeme
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod zue » St 06.Okt. 2010 2:59

par kvapiek (nie Justu, obyc. u nas to dostat vsade) to vlaznej vody a vykloktam.
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod gombicek » St 06.Okt. 2010 6:35

zue píše:par kvapiek (nie Justu, obyc. u nas to dostat vsade) to vlaznej vody a vykloktam.

jeeeeej Zue, ty sa tu znova objavila, gratulujem k radostnej sprave :adore:
normalne mam dnes krajsi den :4:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod gombicek » St 06.Okt. 2010 6:38

[quote="Maira"]

Na kašeľ nám tiež dobre funguje taký babský recept - nakrájam cibuľu, ocukrím a nechám v destkej pri posteli. Takže tie výpary dieťa vdychuje celú noc. Celkom to zaberá.

/quote]

ja tiey vsadim casto na cibulovu ponozku,ta je bez cukru ale cibulu trosku rozmliazdim po nakrajani,smrad ako v Carihrade, zatial vsak vzdy pomohlo.
s cukrom by som sa bala mravcov ci tam do rana nenalezu.

co su tie Narosany co tu tak chvalite?
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod Trencanka » St 06.Okt. 2010 12:39

Gombicek, Narosany su produkty svajciarskej firmy Nahrin. Suto ovocne koncentraty obohatene mineralnymi ladkami a vitaminmi, estrakt z psenicnych klickov, kyselinu panthotenovu, kyselinu listovu...Kazdy ma ine zlozenie. Maju aj web stranku www.just.sk, su tam vyrobky justu o ktorych tu piseme a aj nahrinu. Ak by si chcela nejake info blizsie, robim poradkynu.

Dnes sme mali skolenie a dozvedela som sa, ze okrem inych vianocnych kolekcii, bude konecne k Vianociam Aromaset. Ten uz nebol dlhe roky. Je to vzdy viac cistych prirodnych eterickych olejov darcekovo balenych a za zvyhodnenu cenu. Tentokrat ale aromaset bude obsahovat uplne nove 2 olejceky, ktore este just nemal. Nove olejceky su grepovy a paculi. Olejceky ktore pozname su vinterabend (nadherna jesenno-zimna vona so skoricou, badianom, eterickymi olejmi, super do aromalampy, ako korenie do medovnikov, vareneho vina) a olej z 31 bylin, ktory poznate. Sed este obshuje taky kamen na podstavci, kde si mozes kvapnut olejcek a inhalovat, super do prace na stol, k pocitacu...
Mne ucarovalo paculi, je to drevita vona, pridava sa aj do parfemov. Posobi antidepresivne, posilnujuco, ako afrodiziakum...a mnohe ine, nemam doma este podrobne info. V predaji bude od 15.11. a predpokladana cena je 36 eur. Bude to nadherny darcek pre tych, ktori si vedia vychutnat blahodarnu silu cistych prirodnych eterickych olejov.
Trencanka
expert

Odoslaťod mamina » St 06.Okt. 2010 17:21

Sú tp super veci všetko, len tie ceny :scared:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 06.Okt. 2010 17:37

Trencanka: ty si poradkynou Justu? Uz som tolko pocula o produktoch, ale nejak som to este neskusala...Ked je tu teraz o tom taka pekna debata, mnohe to chvalia, celkom by som aj poskusala, coby nie. Ako to prosim ta vlastne je, oplati stat sa poradkynu Justu? Teda ci je to mozne v rovine ze mi staci odoberat pre seba a prip. blizke okolie a mam nejake vyraznejsie zlavy? Dik ked tak za info prip. aj do ss.
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod Trencanka » St 06.Okt. 2010 20:24

mamina píše:Sú tp super veci všetko, len tie ceny :scared:

Mamina, mas pravdu, su to drahsie veci, ale velmi dobre. Ale aj pri chripke a prechladnutiach necha clovek v lekarni kopec penazi, lebo musi chodit do prace, chce byt co najrychlejsie v poriadku. A aj taka marodka doma nieco stoji...A ked to zratas...vidis, co sa ti oplati viac. Je pravda, davam vela do prevencie. Jedno je pravda, ze lepsie je byt zdravy a bohaty ako chudobny a chory.
Trencanka
expert

Odoslaťod mamina » St 06.Okt. 2010 21:42

To je pravda. Ja to robím tak, že nakupujem každý mesiac po troške. Napríklad v lete nepoužívame nič a aj tak som nakupovala trebárs tannen sirup alebo echinaceu, aby som mala všetko pripravené :yes:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod corky » St 06.Okt. 2010 21:45

čo sa týka ceny... veru je ufff ... riadne vysoká
ale ja som si to tak prerátala ... malemu som kupovala na imunitu v bežnej lekárni Hliváčka ... vyšiel ma podla toho, kde som kupila okolo 7€ a flaštička vydržala na 2 týždne.

Narosan sa dava malým deťom v čajových lyžičkách, takže pollitrová flaška vydrží dlhoooo ...

Tak isto opalovací krem ... kupila som v lekárni, tiež ma vyšiel kopu penazí a skončila som na kožnom s alergiou na slnko - teda dalšie výdavky na lieky. A k moru som šla ešte vyzbrojená Panthenolom na spálenie, lebo vždy sa niekomu podarilo "očervenieť" viac, ako bolo treba.
Teraz som síce za opalovák dala nejakých 25€ ... lenže, natierali sme sa tým cela rodina a nikto nemal najmenší problem, nebol spálený.

Ja si kupujem veci postupne, naraz sa nedá, niekedy ešte dostanem nejakú vzorku (ale vzorka je aj polovičné balenie výrobku! takže žiadne že 5ml kremik v minisáčočku...).
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Trencanka » St 06.Okt. 2010 22:52

Corky, s opalovakmi od Justu mas pravdu, skvele a drahe ale oplati sa. Prvykrat tento rok som neisla spalena a nemala alergiu na slenko. Za necelych 30 eur mi to stalo za to. A pravdu mas, ze mame aj vzorky 30ml a od dobrej poradkyne ju dostanes, ale zalezi aj od vysky odberu. Ja ich rozdavam k objednavkam, lebo sa mi niekedy doma hromadia.
Trencanka
expert

Odoslaťod corky » Št 07.Okt. 2010 5:54

ja som mala k opalováku ešte Nahroderm (beta karoten), tiež sa mi tento rok alergia vyhla... inak som ju mavala každy rok asi od 16 rokov, niekedy viac, niekedy menej ... a v posledne roky som mavala take stavy, že pomohli jedine hormonálne masti od kožnej ... takže mne to drahé nie je, lebo mi nestojí za to mať pokazenú dovolenku.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Trencanka » Št 07.Okt. 2010 9:27

corky píše:ja som mala k opalováku ešte Nahroderm (beta karoten), tiež sa mi tento rok alergia vyhla... inak som ju mavala každy rok asi od 16 rokov, niekedy viac, niekedy menej ... a v posledne roky som mavala take stavy, že pomohli jedine hormonálne masti od kožnej ... takže mne to drahé nie je, lebo mi nestojí za to mať pokazenú dovolenku.

Corky, no uz nic lepsie ako kombinacia Nahrodermu nemoze byt. A este aj opalenie vydrzi dlhsie.
Trencanka
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.