Odklepli rovnaký rodičovský príspevok 190 eur

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Odklepli rovnaký rodičovský príspevok 190 eur

Odoslaťod zlaticko » St 06.Okt. 2010 12:10

POZOR DOLEZITE! Dna 11.10 v pondelok sa kona protestne zhromazdenie pred URADOM VLADY od 15.00 hod. a v utorok 12.10 sa kona ostry strajk pred PARLAMENTOM od 13.00!!! Pridite vsetci kto mozete, mamicky, deticky, oteckovia, babky, setry,svagrinky.....

pozrite blizsie na konovi
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/kto ... lastref=hp

ano Ina nepreslo to a ani to neprejde... lebo to je ok ked uradnik pobera plat aj dochodok... ale ked ma matka ktora odvadzala do systemu o 66 EUR viac tak uz jej treba zobrat....

na vianocne priplatky k dochodkom peniaze su...
zlaticko
expert

Založený: Po 21.Nov. 2005 8:18

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zlaticko » St 06.Okt. 2010 12:11

Aby bolo jasno nie som proti setreniu ale ked vsetci tak vsetci.. :wink:
zlaticko
expert

Odoslaťod Ina5 » St 06.Okt. 2010 12:15

Zlaticko, no nepotesila si ma. Ja som sa nejak naivne nadejala... :eeek: O: , ze snad.
Je mi z nich... :guns: :ble:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Odoslaťod Monika331 » St 06.Okt. 2010 13:27

Ja veru aj tak nebudeme vsetky spokojne to sa neda ale matky na materskej do 3rokov dietata by nemali byt nutene pracovat a davat deti do jasli.Ja sa tiez tesim ze aspon cosi zvysia,konecne.Moj muz ma dve roboty aby ja som mohla byt doma s detmi do tych 3rokov,ale zato ho skoro nevidime :uh: .Kedysi boli matky doma len chvilu a deticky museli ist do jasli.Ale budme radi ze mame zdrave deti a mame co jest.Tomanova to posrala mala to uplne inak spravit a popridavat vsetkym aj postihnutym,aj zfravym a viacdetnym rodinam,zakon nebol domysleny,hadam ze ta Radičova to premysli viac a nebude tak strasne setrit ako to teraz presadzuje,pretoze aj tak utru hubu len obycajny ludia .nejako bolo ,nejako bude.
Monika331

Založený: Ut 05.Okt. 2010 13:42

Odoslaťod Nunu » Št 07.Okt. 2010 9:11

ako vcera povedal Bugar, niekde musia vziat ak inde chcu pridat. Ale preco preboha chcu pridavat romkam po 30€mesacne??? ved oni to aj tak nedaju na deti, ale na chlast. a nikdy ani cent do statneho rozpoctu neprispeli ani neprispeju.
s tymto teda absolutne nesuhlasim :no:
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 13:48

Odoslaťod Laa-Laa » Št 07.Okt. 2010 10:03

tiez ma ta Bugarova hlaska dojala ...
dochodky ked sa zvysuju, tiez uberaju tym, co ich maju vyssie?
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod Karkulka » Št 07.Okt. 2010 10:13

Nepridajú iba rómkam, ale napr. aj študentkám tesne po VŠ a ajrodičom postihnutých detí.
Ako som už spomínala predtým, nesúhlasila som s tým, že ten zvýšený príspevok bol iba do 2 rokov, prečo nie 3? -vtedy by sa to bolo dotklo aj predĺžených RD kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu dieťaťa.
Ak to nemá byť do 3 rokov, tak nech je to aspoň aké-také prilepšenie pre drvivú väčšinu
A tiež nesúhlasím s tým, že niekto si pár mesiacov dobrovoľne priplatí a má potom perfektnú materskú- no žiaľ je to legálne. p: No mne to pripadá riadne vypočítavé.
A hlavne by som zrušila vianočné príspevky pre dôchodcov.
Karkulka
pokročilý

Založený: So 01.Apr. 2006 18:04

Odoslaťod Ninive » Št 07.Okt. 2010 11:01

No i mňa to veľmi rozčúlilo, 66eur nieje sranda, ale ako je to s DNP? Máte nejaké info? Platím si to zbytočne????? :guns:
Nina 14.8.2005
Zara 19.5.2011
Obrázok používateľa
Ninive
expert

Založený: Ut 21.Nov. 2006 18:24

Odoslaťod Petrina » Št 07.Okt. 2010 13:18

Nunu píše:ako vcera povedal Bugar, niekde musia vziat ak inde chcu pridat. Ale preco preboha chcu pridavat romkam po 30€mesacne??? ved oni to aj tak nedaju na deti, ale na chlast. a nikdy ani cent do statneho rozpoctu neprispeli ani neprispeju.
s tymto teda absolutne nesuhlasim :no:

Tych 30€ sa predsa prida aj matkam deti od 2 do 3 rokov. Ja som vystihla ten zvyseny len 8 mesiacov, predtym 11 mesiacov 160€ (neviem ci nebol este nizsi), teraz zase po 2.roku 160, takze mne veru pomoze tych 30€ a to musim zdoraznit, ze ma vsetko obislo, ja som mohla pri oboch detoch len snivat o porodnom 830€ :bored:m nali sme krasnych cca140€ a nie som romka. Takisto som si odrobila.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Petrina

expert

Založený: Št 11.Máj. 2006 11:09

Odoslaťod kravka » Št 07.Okt. 2010 15:39

zlaticko píše:POZOR DOLEZITE! Dna 11.10 v pondelok sa kona protestne zhromazdenie pred URADOM VLADY od 15.00 hod. a v utorok 12.10 sa kona ostry strajk pred PARLAMENTOM od 13.00!!! Pridite vsetci kto mozete, mamicky, deticky, oteckovia, babky, setry,svagrinky.....

idemeee :punk: :punk: :punk:

Baby, prosim vas, uz prestante stale omielat tych dochodcov... preboha ked uz dochodcom zacneme zavidiet :no:
to ako jedna mamicka - kamaratka kamaratky na fcb si pred časom dala status, že bola s 2-rocnou dcerou v nemocke.. ze cele dni prespala na kresle ale pritom hned vedla bola mamicka so 6rocnym dietatom a ta mala osobitnu postel, ze kde je spravodlivost :rol8: pritom sa mozno stacilo ozvat a nie tupo zavidiet a potom vypisovat zlostne statusy na fcb nech vsetci vedia, ako som trpela.. a zavidiet matke, ktora bola v rovnakej kozi ako ona?
Dochodcovia su na tom podobne ako my, tak ich prosim nechajme tak. Cely zivot odvadzali do spolocnej kasy, maju pravo na tieto peniaze teraz. Nehovoriac o tom, kolko z nich cely zivot odvadzalo a dochodkoveho veku si moc neuziju, lebo ich caka predčasná smrť.
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

Odoslaťod slniecko » Št 07.Okt. 2010 16:05

kravka píše:
zlaticko píše:POZOR DOLEZITE! Dna 11.10 v pondelok sa kona protestne zhromazdenie pred URADOM VLADY od 15.00 hod. a v utorok 12.10 sa kona ostry strajk pred PARLAMENTOM od 13.00!!! Pridite vsetci kto mozete, mamicky, deticky, oteckovia, babky, setry,svagrinky.....

Baby, prosim vas, uz prestante stale omielat tych dochodcov... preboha ked uz dochodcom zacneme zavidiet :no:
to ako jedna mamicka - kamaratka kamaratky na fcb si pred časom dala status, že bola s 2-rocnou dcerou v nemocke.. ze cele dni prespala na kresle ale pritom hned vedla bola mamicka so 6rocnym dietatom a ta mala osobitnu postel, ze kde je spravodlivost :rol8: pritom sa mozno stacilo ozvat a nie tupo zavidiet a potom vypisovat zlostne statusy na fcb nech vsetci vedia, ako som trpela.. a zavidiet matke, ktora bola v rovnakej kozi ako ona?
Dochodcovia su na tom podobne ako my, tak ich prosim nechajme tak. Cely zivot odvadzali do spolocnej kasy, maju pravo na tieto peniaze teraz. Nehovoriac o tom, kolko z nich cely zivot odvadzalo a dochodkoveho veku si moc neuziju, lebo ich caka predčasná smrť.

8)b 8)b 8)b
Navyse, vy si neuvedomujete, ze ti "neurciti dochodcovia" su, alebo o chvilku budu vasi rodicia? Vazne mate dojem, ze si ziju ako prasata v zite, prisli k tomu ako slepe kurata k zrnu a vy na nich mirnix-dirnix robite, hoci oni sa o to (=o vas, vase potreby a vas rozvoj) nikdy nezasluzili?
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Mysenka » Št 07.Okt. 2010 17:01

kravka píše:

Plny suhlas Kravka. 8)b Navyse si neodpustim, ze mam plne zuby tych argumentov proti jednotnemu RP, vraj mamicky co pracovali nechcu byt v jednom vreci s romkami z osady. No potom som Romka z osady aj ja, akurat s tym rozdielom, ze ja som na sebe makala ako taka chudera, najprv v skolach, odsuvajuc materske radovanky do vyssieho veku, nasledne pracovala niekolko rokov za velmi slusny plat a cenzúrované z toho. Nemam narok pri druhom na vyssi Rp. A pri prvom ma vsetky zvysovania obisli, zakazdym tesnotkou, rovnako ako ma obisiel tesnotkou narok na materske kvoli tym stupidnym 270 dnom.

Takze, su aj vacsie nespravodlivosti ako navrh na zjednotenie prispevku, nie vsetky sme obyvatelky osad, ktore do systemu nedali ani vyndru. Pokial sa nebudu zohladnovat vsetky odpracovane roky zeny pred nastupom na matersku, ale len trapnych 270 dni, potom tu bude stale nespravodlivost. Lebo stat sa moze cokolvek, aby sa tato podmienka nenaplnila, choroba, strata zamestnania alebo ine udalosti a staci, ze do 270 predpisanych dni nemocenskeho poistenia chybaju trebars styri pat dni a bum, roky poctivej prace pred tym su v prdeli doslova. Clovek nahle precitne a zisti, ze po cele tie roky odlieval odvody a dane pre niekoho ineho, len tak pre zabavku. Takze zmenu si ziada cely system zohladnovania prinosu kazdej jednej ziadatelky tak o materske ako aj o RP nasledne. Az potom tu mozme hovorit o spravodlivosti. A fakt ma reci o romkach z osady dvihaju uz zo stolicky.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod zrzka24 » Št 07.Okt. 2010 17:11

kravka píše:

konecne "normalny prispevok" aj mne to strane lezie na nervy ako kazdy hned na dochodcov. veru mam svokru na dochodku a ta sa musela vzdat bytu v ktorom cely zivot byvala lebo jednoducho ked zaplati najom a pravidelne mesacne platby tak jej neostane pomaly na zivobytie....mnohi dochodcovia ziju tak ze su "zavisli"od pomoci svojich blizkych ale to uz nikto nevidi, kazdy len tych par eur navyse, ktore aj tak daju svojim detom a vnucatam ... je to smutne ked niekto nevidi realitu... ved len to ze kym zahranicni dochodcovia na stare kolena "labzuju " po svete a dobiehaju to co si v produktivnom veku nemohli dovolit... ti nasi nemaju pomaly co do ust dat a presne ako pises cely zivot pracovali, platili si odvody... maju na tych par eur navyse narok :yes: :yes: :yes:
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod monika19 » Št 07.Okt. 2010 17:12

slniecko píše:
kravka píše:

8)b 8)b 8)b
Navyse, vy si neuvedomujete, ze ti "neurciti dochodcovia" su, alebo o chvilku budu vasi rodicia? Vazne mate dojem, ze si ziju ako prasata v zite, prisli k tomu ako slepe kurata k zrnu a vy na nich mirnix-dirnix robite, hoci oni sa o to (=o vas, vase potreby a vas rozvoj) nikdy nezasluzili?

v prvom rade chcem povedat ze aj ja pridem o tych 66eur.som rada ze sa niekto ozval,aby sa prestalo rypat do dochodcov...podla mna je rozdiel,utiahnut si opasok 3 roky na materskej ako triet biedu cely dochodcovsky vek,ti ludia naozaj dreli cely zivot a teraz ziju z ruky do ust/poznam pani,ktora ma dochodok o 2eura mensi ako najomne bytu,nakolko dom si vzal hypotekyu na zateplenie a teraz co ma urobit?predat ten byt a kupit si garsonku?len za to,ze cely zivot odvadzala dane.ja osobne si myslim,ze praveze na dochodcov sa kasle v tomto state
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe...!
Obrázok používateľa
monika19
expert

Založený: Pi 27.Jún. 2008 18:51

Odoslaťod františka » Št 07.Okt. 2010 17:22

monika19 píše:poznam pani,ktora ma dochodok o 2eura mensi ako najomne bytu,nakolko dom si vzal hypotekyu na zateplenie a teraz co ma urobit?predat ten byt a kupit si garsonku?len za to,ze cely zivot odvadzala dane

myslim, že ak ma ta pani deti, mali by jej určite finančne pomahať, kedže je vysoko pravdepodobne že ten byt raz zdedia a prídu tak k niečomu, na čo by inak šetrili cely život ...
ale tiež by som dochodcom dopriala lepší život, samozrejme...
.
jednoducho keby sa v tomto štate konečne prestalo kradnuť, rozdávať známym, priatelíčkovať, podplácať a ulievať sa, bolo by dost pre všetkých... ... a...a potom som sa zobudila :ashamed:
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod Mysenka » Št 07.Okt. 2010 17:31

františka píše:...a potom som sa zobudila :ashamed:

alebo skor si prisla k vedomiu. :mrgreen:

Ja nechapem na co je dobre take poukazovanie, a voci dochodcom mi to pride ohavne. Kravka so Slnieckom to uz vystihi. Sa tu o nich diskutuje ako keby mali dochodok vo vyske platu poslanca. Su tu, ziju, cele roky pracovali tak maju plne pravo na dostojny odpocinok. A aj na podakovanie od statu, ked nan nastupuju. Bezna prax v Rakusku, ked si rakusan pride o dochodok poziadat, podakuju sa mu za celozivotnu pracu a popraju mu na dochodku vsetko dobre, tu si do nich kopne nielen stat ale aj...skoda reci.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod monika19 » Št 07.Okt. 2010 17:37

františka píše:
monika19 píše:poznam pani,ktora ma dochodok o 2eura mensi ako najomne bytu,nakolko dom si vzal hypotekyu na zateplenie a teraz co ma urobit?predat ten byt a kupit si garsonku?len za to,ze cely zivot odvadzala dane

myslim, že ak ma ta pani deti, mali by jej určite finančne pomahať, kedže je vysoko pravdepodobne že ten byt raz zdedia a prídu tak k niečomu, na čo by inak šetrili cely život ...
ale tiež by som dochodcom dopriala lepší život, samozrejme...
.
jednoducho keby sa v tomto štate konečne prestalo kradnuť, rozdávať známym, priatelíčkovať, podplácať a ulievať sa, bolo by dost pre všetkých... ... a...a potom som sa zobudila :ashamed:

jasne ze deti pomahaju...okrem ineho aj z toho rodicaku :wink:

a ano,prebud sa :)) :)) :))
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe...!
Obrázok používateľa
monika19
expert

Odoslaťod bina » Št 07.Okt. 2010 18:04

Aj ja nechapem, preco stale niektore nadavate na dochodcov, v tomto state inde miznu peniaze...a nie na dochodky.
bina
pokročilý

Založený: St 24.Okt. 2007 17:58

Odoslaťod Laa-Laa » Št 07.Okt. 2010 19:24

jezikriste a kto tu teraz nadaval na dochodcov? :crazy:
ak ste si vzali moj prispevok coby reakciu na bugarovu hlasku - "ak jenym chceme pomoct, druhym musime zobrat" a na to napisane, ze ked sa zvysuju dochodky, tiez sa neberie tym, co maju väcsie, to vobec nebolo ymslene ako utok na dochodcov a ich vysoke dochodky :crazy: mozno stranu dve dozadu som sa rozciulovala, ze aj v dochodkoch je nespravodlivost, ako ti, co odmakali ovela vaic maju nizucke ledva na prezitie, na rozdiel od inyhc, co neodpracovali takmer nic .... ... A ani to nebolo myslene ako zavist voci tym, co maju vyssie, len pouakazanie na to, ze aj tam sa prideluje mne nepochopiotelnym sposobom ...
Tam sme dostali nenapadnu dudku, ze dochodky su mimo temy ...

bugar - mohla som tam dat porovnanie s paltmi - ze ked sa zvysuju radovym zamestnancom, nie sposobom, ze znizime vrcholovemu menezmentu, ale tam mi to prislo ine, kedze platy nevyplaca stat....
Nik iny tu uz dlho o dochodcoch nepisal, tak ak aj z tohto priprovanania dokazete vyvodit utok na dochodcov, potom uz asi fakt nic nechapem :no:

:no: :no: :no:
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod Karkulka » Št 07.Okt. 2010 20:20

To, že niekto niečo porovnáva, neznamená, že závidí :wink: zvlášť pokiaľ ide o určité fakty.
Dôchodca môže robiť aj poberať dôchodok. Ty na RD podľa teraz platného zákona si nemôžeš privyrobiť de facto ani cent, aby si neprišla o ten biedny RP, ktorý je nižší ako ten najnižší dôchodok. A neživíš z neho len seba, ale aj dieťa či deti.
A na Slovensku by si mali ľudia uvedomiť, že nie dôchodcovia sú ekonomicky najzraniteľnejší, ale viacdetné rodiny s malými deťmi a hypotékou na krku, resp. rodiny s postihnutými dieťaťom.

Vládny návrh demotivuje ľudí, ktorí si vďaka životnej poistke mohli istú čiastku odpísať z daní, aby boli zodpovední a mysleli aj na svoju starobu. V Sme alebo HN som videla porovnanie, koľko sa týmto opatrením ušetrí a koľko by sa ušetrilo, keby tie vianočné príspevky neboli. A bol to veľký rozdiel. V čase krízy tie vianočné príspevky sú obyčajný luxus. A keď už rovnako (odhliadnuc od potreby a nutnosti šetrenia), tak prečo potom nie vianočné príspevky aj pre rodičov na RD?
Žeby preto, že nie sú až takí discilinovaní a oddaní voliči? :mrgreen:

Tie všetky reči o tom, koľko bude stáť štát tento rovnaký RP po novom, vyznievajú trápne s tým, ako sa "nešetrí" tam, kde by to ani až tak (v prípade VP) nepocítili.
Karkulka
pokročilý

Založený: So 01.Apr. 2006 18:04

Odoslaťod monika19 » Po 11.Okt. 2010 13:09

takze spat k veci :wink:
http://tvnoviny.sk/spravy/domace/matky- ... pevku.html
a ked dieta dovrsi tych 20 mesiacov,potom budem dostavat kolko?? 164,alebo tych 190eur?
Obrázok používateľa
monika19
expert

Odoslaťod bosorka » Po 11.Okt. 2010 16:57

GabikaB píše:a okrem toho ak vyzivam len tak tak z oboch platov ak vobec, a praca je neista, tak sa nehrniem do robenia deti a ak sa proste zadari, tak sa tesim ,ale opat ja sa musim o dieta postarat a nie cakat ze sa on postara stat, ja som zan zodpovedna a prijmem take opatrenia ktore nam budu najviac vyhovovat, aj ked by to malo znamenat ist pracovat od pol roka, alebo tak....
mame zdarma skolstov pre deti aj zdarvotnictvo, prispevky pocas materskej a rodicovskej... a stale sa len stazujeme.. toto nie je socializmus, iste ze sa v zapadnych krajinach uzije teraz lepsie, ale oni nehospodarili tak ako my a museli si toodmakat predchadzajuce generacie, to ze teraz z toho maju vsetci uzitok a uz len pokracuju v istom nastavenom standarde, ok, ale vstci museli v istom case a obdobi sa podriadit nutnosti, inac by neboli tam kde su teraz.

Ja neviem ako u teba ale u nás sa za škôlku aj jasle platí.Dokonca ani škola nieje zadarmo,len tie pomôcky koľko stoja,obedy,rôzne poplatky.A zdravotníctvo keď si nepriplatíš tak čakaj....Potrebovala som synovi predpísať okuliare,lebo spolužiak mu ich nechtiac rozbil (boli už staršie ale aj tak trebalo nové) keď som volala k očnej tak nás objednala za 2 týždnne a vypýtala si 7 euro :ZZ: vraj ak sa mi nepáči tak sa mám postaviť do rady a čakať,ale že ma možno zobere až za týždeň možno viac... a to tam mám sedieť z dieťaťom celé dni?Podľa nej áno ak nechcem platiť.A tak je to všade okrem detskej.Mám osobnú skúsenosť a kolegyne tiež.Je to svinstvo,veď keď sa hrajeme na bezplatné zdravotníctvo tak nech je zadara,alebo potom ho spoplatnime .A čo sa tíka tej hypotéky tam ti odpustia len istinu a to je na splátke najmenšia suma.A automaticky sa ti predlži splácanie a koľko papierovačiek okolo toho bude :roll:
Dôchodcovia je kapitola sama o sebe,nemusia platiť hypotéku,živiť malé dieťa a keď si myslíte že im je tak strašne zle,tak prečo ich je každé ráno v kauflande a v lidli kopec a tie ich nákupy.Ja im nezávidím len si myslím že im až tak zle nieje,hlavne ak sú dvaja.A skoro každý dôchodca ktorého poznám ešte popri dôchodku pracuje.Stačí si to zrátať a je jasné že priemerná rodina z malým dieťaťom a hypotékou je na tom horšie.A to nerátam lízing na auto,sporenie pre dieťa, poistky....
Obrázok používateľa
bosorka
začiatočník

Založený: Ne 26.Feb. 2006 12:43

Odoslaťod zlaticko » Po 11.Okt. 2010 17:05

skolstvo a zdravotnictvo zadarmo??? ja asi zijem v inej krajine ako ty Gabika...

my spolu s manzelom ako pracujuci odvadzame odvody aj zdravotne aj dane platime... a z nich sa platia aj urady a pod... ked sa to tak vezme...

okrem toho ak sme chori tak si musime priplatit za objednanie na cas.. lebo nemozeme cakat pol dna v cakarni.. a pod. lieky si priplacame... a veru jedna detska choroba nas tych 20-30 EUr vyjde.. a to nehovorime ked nedajboze dieta chyti vsi... to sa dobre predrazuje...

skolstvo... tak nasa chodi do statnej skoly... a keby som tu mala zratat zrps triedny fond, ucebnice z anglictiny pracovne zosity nosime do skoly vsetko az po toaletny papier... ked ti dieta chodi do statnej zusky tak tiez to stoji atd atd....

a k tej hypoteke tak uz to tu je napisane.. ale dopustaju ti len splatky istiny.. co je to najmenej kedze prve roky splacas najma uroky...

nuz a ktomu zahraniciu.. tak ja by som teda chcela mat anglicke platy a davky... a co sa tyka cien tak tie su nizsie ako u nas... co sa tyka jedla oblecenia.. ubytko dostanes z county.. pokial mas rodinu... a tak by sa dalo menovat viacero krajin.. preco kocky co robili v rakusku opatrovatelky poberaju odtial rodicak a pridavky... ? nuz asi preto ze su tam o hodne vyssie...
zlaticko
expert

Odoslaťod bosorka » Po 11.Okt. 2010 17:09

Zlatíčko ja žijem v tej istej krajine ako ty (: bohužial :ZZ:
Ale chcem žiť v takej ako Gabika :8-): (dúfam že to gabika nezoberie osobne)
Obrázok používateľa
bosorka
začiatočník

Založený: Ne 26.Feb. 2006 12:43

Odoslaťod Janitka » Po 11.Okt. 2010 17:31

GabikaB píše:...zamyslel sa nietko nad tym, ze tato vlada vyrokovala sbankami to ze pri narodeni dietata na 2-3 r sa bude moct pozastavit splacanie hypoteky? teda pocas materskej a rodicovskej dovolenky? tym padom klesnu vydavky a tak aj ked ste dostali menej o co viac vam toto pomoze, myslim ze je to vemli premyslene to co robia, robia mozno po mensich castiach - teda myslim tu pomoc, ale v roznych smeroch a systematicky,.

A co ti, ktori nemaju ziadne hypoteky? Nie zeby ich nepotrebovali, ale preto, ze si ich nemozu dovolit? Ako to pomoze im??????? Asi tazko ze nejako. Iba budu ukrateni o tych par eur co mohli mat navyse v prispevku.

GabikaB píše:...poviam vam ze ak by som mohla pozastavit splacanie hypoteky, tak by to pre mna v tom obdobi bolo 100x prospesnejeis ako pridanie o 60 Eu, lebo hypoteka je v ooovela vyssej hodnote, co mesacne platime.

Mozno je to premyslene to co robia, ale rodinam tym nijako nepomozu. Tym premyslene myslim, ze premyslene v koho??? prospech. Pozastavenim placania hypoteky sa iba predlzi doba splacania a tak ci tak prideme o tych "par eur".

GabikaB píše:...okrem toho tych 190 eur je total psotacujuce pre starostivost o dieta, to nie je ako zivotne minimum pre rodica, ale aby sa vedel postarat o dieta ak s nim ma byt doma.

nooo.... pri tych cenach co mame...
Ak je tych 190 eur urcenych na starostlivost o dieta, vlastne, z coho potom ma zit rodic???? ? Preco nie je aj davka pre rodica, aspon raz tolko, ked uz tych 190 pre dieta :mrgreen:
Obrázok používateľa
Janitka
expert

Založený: Ne 23.Mar. 2008 18:14

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.