ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odklepli rovnaký rodičovský príspevok 190 eur

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Odklepli rovnaký rodičovský príspevok 190 eur

Odoslaťod zlaticko » St 06.Okt. 2010 12:10

POZOR DOLEZITE! Dna 11.10 v pondelok sa kona protestne zhromazdenie pred URADOM VLADY od 15.00 hod. a v utorok 12.10 sa kona ostry strajk pred PARLAMENTOM od 13.00!!! Pridite vsetci kto mozete, mamicky, deticky, oteckovia, babky, setry,svagrinky.....

pozrite blizsie na konovi
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/kto ... lastref=hp

ano Ina nepreslo to a ani to neprejde... lebo to je ok ked uradnik pobera plat aj dochodok... ale ked ma matka ktora odvadzala do systemu o 66 EUR viac tak uz jej treba zobrat....

na vianocne priplatky k dochodkom peniaze su...
zlaticko
expert

Založený: Po 21.Nov. 2005 8:18

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zlaticko » St 06.Okt. 2010 12:11

Aby bolo jasno nie som proti setreniu ale ked vsetci tak vsetci.. :wink:
zlaticko
expert

Založený: Po 21.Nov. 2005 8:18

Odoslaťod Ina5 » St 06.Okt. 2010 12:15

Zlaticko, no nepotesila si ma. Ja som sa nejak naivne nadejala... :eeek: O: , ze snad.
Je mi z nich... :guns: :ble:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Odoslaťod Monika331 » St 06.Okt. 2010 13:27

Ja veru aj tak nebudeme vsetky spokojne to sa neda ale matky na materskej do 3rokov dietata by nemali byt nutene pracovat a davat deti do jasli.Ja sa tiez tesim ze aspon cosi zvysia,konecne.Moj muz ma dve roboty aby ja som mohla byt doma s detmi do tych 3rokov,ale zato ho skoro nevidime :uh: .Kedysi boli matky doma len chvilu a deticky museli ist do jasli.Ale budme radi ze mame zdrave deti a mame co jest.Tomanova to posrala mala to uplne inak spravit a popridavat vsetkym aj postihnutym,aj zfravym a viacdetnym rodinam,zakon nebol domysleny,hadam ze ta Radičova to premysli viac a nebude tak strasne setrit ako to teraz presadzuje,pretoze aj tak utru hubu len obycajny ludia .nejako bolo ,nejako bude.
Monika331

Založený: Ut 05.Okt. 2010 13:42

Odoslaťod Nunu » Št 07.Okt. 2010 9:11

ako vcera povedal Bugar, niekde musia vziat ak inde chcu pridat. Ale preco preboha chcu pridavat romkam po 30€mesacne??? ved oni to aj tak nedaju na deti, ale na chlast. a nikdy ani cent do statneho rozpoctu neprispeli ani neprispeju.
s tymto teda absolutne nesuhlasim :no:
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 13:48

Odoslaťod Laa-Laa » Št 07.Okt. 2010 10:03

tiez ma ta Bugarova hlaska dojala ...
dochodky ked sa zvysuju, tiez uberaju tym, co ich maju vyssie?
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod Karkulka » Št 07.Okt. 2010 10:13

Nepridajú iba rómkam, ale napr. aj študentkám tesne po VŠ a ajrodičom postihnutých detí.
Ako som už spomínala predtým, nesúhlasila som s tým, že ten zvýšený príspevok bol iba do 2 rokov, prečo nie 3? -vtedy by sa to bolo dotklo aj predĺžených RD kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu dieťaťa.
Ak to nemá byť do 3 rokov, tak nech je to aspoň aké-také prilepšenie pre drvivú väčšinu
A tiež nesúhlasím s tým, že niekto si pár mesiacov dobrovoľne priplatí a má potom perfektnú materskú- no žiaľ je to legálne. p: No mne to pripadá riadne vypočítavé.
A hlavne by som zrušila vianočné príspevky pre dôchodcov.
Karkulka
pokročilý

Založený: So 01.Apr. 2006 18:04

Odoslaťod Ninive » Št 07.Okt. 2010 11:01

No i mňa to veľmi rozčúlilo, 66eur nieje sranda, ale ako je to s DNP? Máte nejaké info? Platím si to zbytočne????? :guns:
N+Z+G
Obrázok používateľa
Ninive
expert

Založený: Ut 21.Nov. 2006 18:24

Odoslaťod Petrina » Št 07.Okt. 2010 13:18

Nunu píše:ako vcera povedal Bugar, niekde musia vziat ak inde chcu pridat. Ale preco preboha chcu pridavat romkam po 30€mesacne??? ved oni to aj tak nedaju na deti, ale na chlast. a nikdy ani cent do statneho rozpoctu neprispeli ani neprispeju.
s tymto teda absolutne nesuhlasim :no:

Tych 30€ sa predsa prida aj matkam deti od 2 do 3 rokov. Ja som vystihla ten zvyseny len 8 mesiacov, predtym 11 mesiacov 160€ (neviem ci nebol este nizsi), teraz zase po 2.roku 160, takze mne veru pomoze tych 30€ a to musim zdoraznit, ze ma vsetko obislo, ja som mohla pri oboch detoch len snivat o porodnom 830€ :bored:m nali sme krasnych cca140€ a nie som romka. Takisto som si odrobila.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Petrina

expert

Založený: Št 11.Máj. 2006 11:09

Odoslaťod kravka » Št 07.Okt. 2010 15:39

zlaticko píše:POZOR DOLEZITE! Dna 11.10 v pondelok sa kona protestne zhromazdenie pred URADOM VLADY od 15.00 hod. a v utorok 12.10 sa kona ostry strajk pred PARLAMENTOM od 13.00!!! Pridite vsetci kto mozete, mamicky, deticky, oteckovia, babky, setry,svagrinky.....

pozrite blizsie na konovi
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/kto ... lastref=hp

idemeee :punk: :punk: :punk:

Baby, prosim vas, uz prestante stale omielat tych dochodcov... preboha ked uz dochodcom zacneme zavidiet :no:
to ako jedna mamicka - kamaratka kamaratky na fcb si pred časom dala status, že bola s 2-rocnou dcerou v nemocke.. ze cele dni prespala na kresle ale pritom hned vedla bola mamicka so 6rocnym dietatom a ta mala osobitnu postel, ze kde je spravodlivost :rol8: pritom sa mozno stacilo ozvat a nie tupo zavidiet a potom vypisovat zlostne statusy na fcb nech vsetci vedia, ako som trpela.. a zavidiet matke, ktora bola v rovnakej kozi ako ona?
Dochodcovia su na tom podobne ako my, tak ich prosim nechajme tak. Cely zivot odvadzali do spolocnej kasy, maju pravo na tieto peniaze teraz. Nehovoriac o tom, kolko z nich cely zivot odvadzalo a dochodkoveho veku si moc neuziju, lebo ich caka predčasná smrť.
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.