Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod miika2 »

Ahojte,
chceli by sme s manzelikom ist na vyrocie svadby (27.9.) niekam na noc do hotela. Deti zavesime na krk babkam, to uz mame vybavene ;--) .
Zamocek, kde sme mali svadbu v Mierove, bude mat mozno vtedy svadbu, preto chceme mat rozne dalsie tipy kam ist, plus si myslime ze apriori nemusime kazdy rok travit vyrocie na tom istom mieste...
Aby tam bola moznost v piatok vecer alebo v sobotu vecer prenocovat, vratane chutnej romantickej vecere a ranajok, aby nebola kolizia s nejakou svadbou (dostatocne kapacity) a zaroven aby to tam bolo krasne romanticke, pekne izby a pohodlne manzelske postele :fl: , proste vsetko co s tym suvisi. Najlepsie tak do 100km od Bratislavy a skor nieco starsie a historicke. Vdaka za vase tipy.
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod Pupinka »

Ahoj, ja tuto otazku tiez momentalne riesim.
Jedine, co sa mi zatial pacilo, su Valtice pri Breclavi. Zamok, zahrady, rozne hostoricke stavby. A neni to az tak daleko od Blavy. Myslim, ze tam do 1 hodiny.
Pupinka
pokročilý
 
Príspevky: 839

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod Dot »

Citala som velmi dobru recenziu na Kastiel v Cerenanoch - http://www.restauraciaafrodita.sk/index.html

Velmi chvalili aj restauraciu, v ktorej vraj vari fantasticky kuchar a chodia tam kvoli nemu niekedy na otocku z Bratislavy.
Ale ubytko je tam dost drahe. Miika, neviem, aky mate na ten vikend "rozpocet".
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod miika2 »

Ahojte,
vdaka za tipy, uz som to poriesila, ale nie na zaklade tipov z internetu (skoro nikto sa mi neozval), proste som klikla snad na vsetky hotely a hladala a hladala, cely den som s tym stravila...
Nakoniec som objednala VIP apartman v hoteli Tri Studnicky v Demanovskej doline. Nie je to vlastne vobec to co sme chceli, ale tesime sa tam moc. Nesplna to "historicky objekt" a vobec vzdialenost 100km od BA, plus sme dufali v cenu cca 100-120 Eur za noc, ale nakoniec to bude 151 Eur za noc/izbu. Chceli sme totiz izbu s krbom a len tento apartman mal krb...V cene su ranajky a objednala som romanticku veceru :fl:
http://www.jasna.sk/preview.php?ID=4037 ... DomainID=1
http://www.jasna.sk/preview.php?ID=4039 ... DomainID=1
http://www.jasna.sk/preview.php?ID=4038 ... DomainID=1

Inak - vyberali sme este z tychto hotelov:
http://www.chateau-bela.com/index.php?id=31
http://www.grandcastle.sk/fotogaleria/komnaty - konkretne Sándorfyho apartmán
http://www.stredovekyhotel.cz/index.php

Co je blbe na tychto romantickych vikendoch je to, ze ak mozete ist len na 1 noc (kvoli detom), tak
1. vacsina akciovych romantickych balickov v hoteloch je na 2 noci a neurobia vam iny balicek na 1 noc
2. ak chcete ist na noc zo soboty na nedelu, takmer kazdy takyto hotel ma vtedy svadbu a tym padom hrozi to, ze je bud uplne rezervovany, alebo izbu zozeniete, ale napr. romanticku veceru nemate, lebo v danych priestoroch restiky je svadba, plus je hluk v celom hoteli
3. ak je to takto na sklonku letnej sezony, dozviete sa ze saunovy svet je momentalne v rekonstrukcii a v balicku nie je..., plus aj ked uz davno leto nie je, platia vyssie letne ceny... ale zase hotely davaju zlavy, my sme vyuzili 20% zlavu pocas septembra
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod Kirkuša »

Ake krasny tipy!
Mne sa najviac paci ten od Dot - sakra, hned by som sla! Aj prostredie, jedalnicek a vobec :adore:
Je to pokusenie, co budem hovorit.

Ale ani ten co ste nakoniec vybrali miika2 na Troch studnickach nevyzera zle. Uzite si to! :fl:

Nuz dala by som sa nahovorit na taketo daco..
Len kto by nam deti obe naraz postrazil? Zatial sa nitko nehlasi, ba dokonca ani na jemne naznaky nikto nic. :no:
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod miika2 »

Kirkuša píše:Nuz dala by som sa nahovorit na taketo daco..
Len kto by nam deti obe naraz postrazil? Zatial sa nitko nehlasi, ba dokonca ani na jemne naznaky nikto nic. :no:


nuz, ja som mame povedala, ze chceme nieco take absolvovat skoro kazdy rok (povodne sme si slubili kazdy rok 7dnovu dovolenku pri mori bez deti, ale to si uz pri troch detoch neviem predstavit a to je este treti v brusku...)
a mama, kedze je zastankyna mota "zijeme len raz" a ona taku romantiku vo vztahu nemala, velmi mi to praje a povedala ze to s detmi tie dva dni zvladne. V pohode nam ich strazi aj ked chceme ist vecer do kina ci na veceru v meste ci na sluzobku mimo mesta.
mozno by si Kirkusa mala prestat hovorit v jemnych naznakoch, vybalit to na rodinu napriamo a uvidis reakciu. Napr. ja som si myslela ze dam jedno dieta jednej babke a druhe dieta druhej babke, ale druha babina lezi v nemocnici kvoli vysokemu tlaku, plus som zistila ze deti sa moc nechcu delit a chcu byt spolu (teda ten starsi chce ist tam kam ide ten mladsi)
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod Kirkuša »

U nas jedna nechce bravat vobec (presne opacne vypalilo ako tvojej, ona si neuzila - teda ani ja nech si neuzijem! takto rovno natvrdo), a druha je zdravotne na tom tak ze ledva jedno aj to vidim ze ma dost raz za cas tu noc.
A fakt zase ze moje deti su take, osve este sa to da, ale dokopy vybusna zmes, takze aj trochu chapem..mozno ked podrastu...

Ale ja to beriem tak ze som sa v podstate zmierila, aj ked tuzit tuzim, a hlavne ide o to, ze si to zapamatam a skusim v tomto smere aspon raz byt napomocna svojim detom, ked sama vidim co mne chybalo.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod Eva. »

MIIKA blahozelam, inak aj my mame 27.9. vyrocie :fl:
mne sa velmi pacilo na zamku v topolciankach, robia tam aj pre pariky rozne akcie.
dobre oslavte!
Eva.

expert
 
Príspevky: 4674
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod miika2 »

Eva. píše:MIIKA blahozelam, inak aj my mame 27.9. vyrocie :fl:
mne sa velmi pacilo na zamku v topolciankach, robia tam aj pre pariky rozne akcie.
dobre oslavte!


ahoj Evi, tak blahozelam aj tebe k vyrociu ! kde ste mali svadbu?
co sa tyka Topolcianok, je tam krasne, nenormalne dobre prerobili stare izby na nove vratane zaujimavych vstavanych kupelni, plus maju velmi dobre ceny na to aka uroven to je. Mavame tam firemnu kazdorocnu akciu, takze viem ze je tam nadherne, aj poznam izby. Ale nemaju ad1 normalnu restauraciu, len taku priemernu cez den pre turistov a pre akcie, cize ziadna romanticka vecera a gurmansky zazitok a vecer je tusim zatvorena a tusim ani nic na okoli nie je. Ad 2 mi tam vadili postele - mali tusim velmi tvrdy matrac. Ja teda nemam rada makke matrace, ale tamto bolo ako doska. Je to proste taky klasicky biznis standart, na svadbu, firemne akcie a tak velmi odporucam. A velmi ustretovu prevadzkarku maju, fakt radost spolupracovat s nimi. Oproti Cervenemu kamenu, kde sme mali akciu predtym - tam to bol fakt horor. A pritom su to obidve statne zariadenia. Vsetko je to o ludoch.
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kam ísť na romantický večer/noc na výročie svadby ?

Odoslaťod miika2 »

Ahojte,
vratili sme sa z hotela Tri Studnicky v Demanovskej doline a ten VIP apartman bol fakt uzasny, odporucam vsetkym na taketo zamilovane vyrocie. Aj varia perfektne, takze ako bundle - hotel a chutna strava to fakt vyhovovalo.

Kedze sme boli blizko Liptovskeho Hradku, rozhodli sme sa ist pozriet na hotel Grand Castle, ktory bol v nasom najuzsom vybere. Hotel taky starucky, je to schvalne zrekonstruovane tak aby to vyzeralo uplne povodne, aj okna, aj omietky a tak. Co sa tyka vybavenia, majitelka nakupila rozny starozitny nabytok, aby zachovala ducha tej doby. Dali sme si v ramci prehliadky kastiela ukazat aj izby - konkretne apartman Magdaleny Zai a Sandorfyho apartman, pretoze tie sa nam na internete najviac pacili a boli sme hrozne sklamani. Zariadenie bolo totiz uplne dobove, povodne, a ja si fakt neviem predstavit spat v posteli v ktorej sa spalo este pred x storociami... Plus tam bol taky ten klasicky muzejny puch, no nic pre romanticky vikend pre dvoch... Predstavte si ze si prezerate nejaku spalnu v hrade ci zamku a potom vam povedia, ze ta postel, ktoru ste videli v ramci prehliadky, je to, v com budete spat za 170 Eur na noc.
Maju v kastiely nadhernu Aukcnu salu, kde sa poriadaju svadobne obrady, pekne nadvorie na svadby vonku, ale na spanie je to fakt - aspon pre mna - nevhodne kvoli tomu dobovemu zatuchnutemu zariadeniu izieb. Plus vyhlad z izieb je na stavenisko a skladiste materialu na dalsiu prestavbu kastiela, proste za tie ceny ubytovania by som cakala nieco ine.
Napr. v tomto smere sa mi viac paci ako to urobili v Topolciankach - tam zachovali historicky raz budovy aj izieb, ale vybavenie je dnesne a ta kombinacia stareho a noveho sa im super podarila, na rozdiel od Lipt. Hradku.
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron