ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo číta váš puberťák?

Sú už dospelí? Do akej miery? Vo všetkých situáciách? Riešime problémy, ktoré tu doteraz neboli. Často je vzácna rada od iných.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Čo číta váš puberťák?

Odoslaťod Lejli » Ut 07.Feb. 2017 10:30

@ simuliatko o čom je prosím ťa tá knižka Slepačia polievka? Prvý raz to počujem, preto sa pýtam. Moja sestra má pubertačku doma a zatiaľ jej nedáva nič čítať, že by som jej poradila
Lejli

Založený: Po 23.Jan. 2017 12:21

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod veronickavejuska » Št 09.Feb. 2017 11:41

Musím povedať, že mamičky, ktoré majú doma čítajúcich pubertiakov majú veľké šťastie. Je to fajn prečítať si sem tam niečo dobré. Tieto moderné decká buď sedia za tabletom alebo žijú s mobilom v ruke :( ak chce čítať nech si sám vyberie, čo ho zaujíma..
Vidím ľudstvo ako rodinu, ktorá sa sotva zoznámila.
Obrázok používateľa
veronickavejuska

Mood: Happy
Založený: Pi 09.Dec. 2016 9:07

Odoslaťod gituschaa » Ut 18.Apr. 2017 8:08

To isté napadlo aj mňa keď som si prečítala tento nadpis. Je to tak málo ktorý puberťák číta, takže sa to dá považovať za šťastie ak máte takého to doma. Asi by mi bolo jedno čo číta, no až na pár výnimiek ale hlavne by bolo, že niečo takého robí
„Vraví sa, že deti, blázni a filozofi hovoria pravdu. Preto sa deti bijú, blázni zatvárajú a filozofi nechápu.“
gituschaa

Mood: Cool
Založený: Št 23.Jún. 2016 7:21

Odoslaťod corky » Ut 18.Apr. 2017 9:14

tak naša nielen číta, medzičasom už aj píše...
mladší je zatiaľ tesne pred pubertou, ale číta tiež, aj ked už menej, ako pre 1-2 rokmi

ale asi je to aj o rodičoch, koľko času puberťákovi dovolia sedieť s PC, ked je to rodičovi jedno, decko nechá tak, hlavne že ma od neho pokoj, tak nech potom nenarieka...
A ešte, začať v tomto smere "vychovávať" pubertáka je neskoro. Ak nečítal doteraz, asi sotva začne. My deti k tomu vedieme od mala, od 1. triedy v ZŠ čítajú sami, najskôr čítali nahlas (akože mne), prv knižky som s nimi poctivo odsedela a čítali sme spolu. Postupne sme to čítali tak pol na pol, časť nahlas, časť sami večer pred spaním a behom roka začali čítať už úplne sami od seba. Naučili sa taký rituál, zvykli si...

Táto téma bola založená preto, aby som získala pár tipov na dobré teenage-knihy ... ale fajn, môžeme podiskutovať aj o tom, že čítajúce dieťa nie je vo väčšine prípadov šťastie, ktoré spadlo z neba, je to o výchove.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod inka2 » Ut 18.Apr. 2017 10:48

My všetci radi čítame a všade sa povaluju rôzne knihy,časopisy, dokonca aj noviny občas kúpime. Ale je pravda, že ma stálo množstvo času to čítanie pre dieťa ešte v predškolskom veku. Dieťa si skladalo,kreslilo a ja som namiesto domácich prác v tom neporiadku čítala detské knižky a detské časopisy. Samozrejme aj v kníhkupectvách a knižniciach som strávila more času. Nemám čas na sledovanie televíznych programov a všetkých tých seriálov. No proste som divná a nie som poriadkumilovna. Dieťaťu podsuvam knižky,ktoré má bavili v tom veku a ktoré sa nám doma stále povaluju na policiach alebo u dieťaťa v posteli pod vankúšom rozcitane.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pubiši

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.