Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Odoslaťod mamina » St 27.Máj. 2009 10:21

Náš syn je zas orientovaný na medicínu :lol: :lol: minule sme išli z Budapešti večer o desiatej, človek by čakal, že prespí celú cestu a on vkuse hovoril o makrofágoch, červených krvinkách ako nosia kyslík do buniek a o tom, že ed niečo napríklad zbadáme, najprv to ide do mozgu a ten to spracúva..teda, že bez mozgu by to nešlo :lol: :lol: ak si zapne DVDčko, tak jedine dookola Bol raz jeden život :lol: :o Veru čítať nevie - pozná nejaké písmenká, ale čítať nevie....za to pozná číslice, vie ich aj napísať až teda po 4-ciferné. Vie prečítať aj napr.158000, ale tu už sa občas aj pomýli :D

Nám tiež učiteľky povedali na rodičku, že škola je na to, aby sa tam dieťa všetko naučilo, takže a im chceme pomôcť, treba uvoľnovať rúčku...musím uznať, že syn nie je veľký detailista - teda nie je typ, ktorému by nejak extra záležalo na úprave :? takže aj ked niečo kreslí či píše, je to dosť neúhľadné....no uvidíme :D teraz je fakt celé dni vonku, takže nejak nič neriešime :oops:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod anni6 » St 27.Máj. 2009 10:32

EVINA, pisania sa neboj. vsetci pisu spociatku kostrbato. len cvicte, aby mal uvolnenu ruku. horsie to byva s pisanim, ale diktatov a opisov. no ak sa ti naucil citat, ma velke navrch pri pisani diktatov, ked uz budu vediet vsetky pismenka. v nasej triede je dievcatko, co mava z kazdeho diktatu, opisu, prepisu 0 chyb. moja dcerka je velmi sikovna, co sa pisania tyka, ale odkedy zacali mavat v diktatoch cele vety, obcas sa jej vyskytli 1-2 chyby. pytala som sa maminy toho dievcatka, ci nejak specialne sa pisaniu venuju, ci okrem povinnych diktatov, co maju denne na ulohu pisu nieco naviac a ta mamina mi odpovedala ze, je rada, ak stihnu aspon tie povinne 2 riadky domaceho diktatu. ale ze jej dcerka vedela uz v septembri citat, co si vyrazne na plynulo zlepsila pocas prveho polroka a tak teraz velmi vela kniziek uz sama cita. tie slova z knih sa na nu nalepili a tak jej nerobia problem ani v diktatoch.
to vies, kym dieta necita plynule samo, tak nemoze tym hapkanim a koktanim pochopit text a tak ho knizky s rozpravkami nebavia, lebo nevie co cita. avsak ked tvoj uz citat vie a este sa to zlepsi, vtedy ked druhe deti budu len odriekat slabiky, tak si vyrazne rozsiri slovnu zasobu a tie diktaty, nebudu uz len slova na dlhu uvahu a premyslanie ci dat makcen ci dlzen, ci nie...bude to uz prirodzene a bude pisat plynule bez chyb. a hlavne vsetky tie ? !,. co su tak dolezito hodnotene, mu pojdu same od pera :wink: .
moja dcera citajuc rychlo hlaskovala ked sla do skoly, tam zacala slabikovat, rychlo sa naucila plynule a teraz cita co jej pod ruku pride...aj noviny. a na diktatoch sa to uz prejavilo. :D

Mamina, neboj, do Vianoc sa vsetci naucia hlasit. to ziaden prvacik nevie. a ked je taky sikovnejsi, mozno bude mat tendenciu vsetkym svoje schopnosti rychlo ukazat. ved nech aj ukaze..a po case ho pani ucitelka skroti :wink: :D
anni6
expert

Založený: Po 13.Okt. 2008 9:05

Odoslaťod corky » St 27.Máj. 2009 12:06

z mojej a kamoškiných skúseností ... odpis je pre deti paradoxne tažší ako diktát
totiž musí kombinovať čítanie - zapamätanie si textu a písanie
pri diktáte vlastne hned píšu čo počujú (začína sa slabikami, slovami až potom 2-3 slovne vetičky) a ak učitelka každé dlhé písmenko ťahá donekonečna a tvrdky sa nerátajú, tak je to vlastne "lahké"
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010Re: Máme doma prváčika

Odoslaťod corky » St 27.Máj. 2009 12:13

daniela píše:, tašku máme bagmaster z www.slnieckovo.sk a je super. ...
a ktorú presne máte? Mne s atiež páčia a ceny su oproti Topgalu zda sa mi lepšie ... A kvalita je porovnatelná???
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mamina » St 27.Máj. 2009 12:14

Ja som inak bola diktátová - to boli vždy jednotky aj vo vyšších ročníkoch, skôr matika mi nešla - aj kev tretiaku som bola na olympiáde - dodnes neviem vlastne prečo :lol: ale syn vyzerá totálne na matiku - rieši, baví ho to a aj mu to páli...zas čo sa týka slovenčiny - počúvania slov, nejaké hlásky, slabiky - to mu skôr nejde ako ide..jednoducho myslím, že väčší problém bude u nás slovina :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod corky » St 27.Máj. 2009 12:17

ani našu to moc nebavilo .. kym nevedela sama čítať ... teraz číta jednu knižku za druhou
matematika sa učí dosť hravou formou, u nas v triede to bola oddychova hodina, bavilo to všetky deti v 1. ročníku. No teraz už je to náročnejšie, venujeme sa a aj ked mala problemy, tak to pochopila a vyzerá to, že bude jednotka
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod linaa » St 27.Máj. 2009 14:38

jeej, mamina, to akoby som citala o svojom synovi:)))ibaze mato je viac na chemiu a geografiu..+ovlada cely atlas sveta, hlavne mesta, kde co zije, kde co pestuju, planety, ich zafarbenie, velkost, vzdialenost od slnka, pocita do nevidim, cita xciferne cisla..s citanim sa neobtazuje, hoci pozna celu abecedu, spajanie pismen do slabik a do slov mu nic nehovori, zevraj nech to necham na neho, ze to ma cas v skole...no a ja mu dam vzdy za pravdu, ved co by tam inak chudak robil, len by mudroval a mudroval, ako zmenit vnimanie nekonecna :shock:
Obrázok používateľa
linaa
pokročilý

Založený: Po 02.Mar. 2009 19:07

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010Re: Máme doma prváčika

Odoslaťod daniela » St 27.Máj. 2009 19:29

corky píše:
daniela píše:, tašku máme bagmaster z www.slnieckovo.sk a je super. ...
a ktorú presne máte? Mne s atiež páčia a ceny su oproti Topgalu zda sa mi lepšie ... A kvalita je porovnatelná???

http://www.slnieckovo.sk/product_info.p ... ts_id/3316
Ja som spokojná, je presne taká, akú som očakávala. Nemám tašku z Topgalu, ani ma nejako nelákala, tak neviem porovnať. Predtým som objednávala zo stránky www.emipo.cz , ale aj s tou som bola spokojná, malý ju má druhý rok a je v super stave. No mladší je drobnejší, tak som sa rozhodla pre vyššie uvedenú.
daniela

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:35

Odoslaťod Evina » Št 28.Máj. 2009 6:27

anni,
vdaka ti velmi za povzbudenie, bodaj by si mala pravdu s tym pisanim :) Suhlasim s tym, ze kym dieta slabikuje a lame si jazyk nad pismenkami, tak ho citanie moc nebavi...s rychlostou citania vacsinou pride aj zaujem o nove knizky :) :) :)
mamina, aj my mame doma maniaka na `bol raz jeden zivot/clovek` :D :D :D Raz mi ucitelka v skolke vravela, ako jej Matko vazne a dolezito vysvetloval, na co ma clovek mozog a nejake dalsie casti tela :D :D :D Dobre sme sa pobavili ;)
Obrázok používateľa
Evina
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 8:55

Odoslaťod para » Št 28.Máj. 2009 6:41

mame druhaka,podla skusennosti mojich aj inych mamiciek-kupte radsej vacsiu tasku, TOPgalku s 3 priehradkami, ono v 2.rocniku budu mat viacej zositov ucebnic a v 3tom este viac, napr.matematka-kniha, pracovny zosit A4, normalny zosit, zosit na 5minutovky, . Prac.zosit je aj k citaniu, aj k slovncine k tomu knihy.Ak je dieta v skole dlhsie potrebuje aj nejaky olovrant, napr.ak ma o 15,30 florbal tak mu dam velku desiatu nielen ovocie na poobedie. Hlavne prvaci-obeduju vacsinou uz o 12tej, a nie vzdy mu dietatu chuti,hlavne zozaciatku poniektori si zvykaju na novu kuchynu. My tento rok nosime fakt velke desiate a niektore deti vidim aj s 2 flaskami pitia.
A naucia sa vsetko, vy ste sa tiez naucili :) V dobrom zavidim tie zaciatky je to uzasne sledovat tie rychle pokroky deti. Ale ucitelku by som nerobila-klobuk dolu pred tymto povolanim.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.