ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Odoslaťod Evina » Po 25.Máj. 2009 14:21

ahojte,

my budeme mat tiez prvaka. Zoznam veci sme dostali na zapise, este som nic nepozerala, nekupovala. Planujem aspon vacsinu veci kupit v auguste (ostatne sa ukaze v septembri), lebo si spominam, ako minuly september kamaratka cela zufala behala po papiernictvach v BA a nevedela nic poriadne zohnat... Kupili sme akurat tasku, mali za fajn cenu.
Matko sa naucil sam citat (trosku potreboval pomoct na zaciatku pri slabikovani), uz si sam cita rozpravky, knizky ho ozaj chytili. Tak sa tesim, ze aspon s citanim nebudeme mat tolko starosti :) Viac nam da zabrat pisanie, to bude boj, ale verim, ze do septembra este stihneme co to zrucnosti nabrat :) Inak nic moc specialne nerobime...
Obrázok používateľa
Evina
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 8:55

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mmonika » Po 25.Máj. 2009 19:54

aj my mame prvaka, ale kedze je druhy v poradi ,tak mame uz skoro vsetko, dokonca aj tasku ma taku ,co dcera nosila asi tri mesiace ,potom uz mala ruksak , je to bagmaster ,dobre ceske tasky, a pomocky typu peracnik a farbicky doporucujem herlitz , lahko sa otieraju do pracovneho zosita z matiky, tie zoznamy pri zapise su take, ze potom ucitelka da prvy den zoznam kde je uplne ine cislo stetca a ino poctove tempery a tak, napriklad igelitovy obrus na lavicu,alebo dokonca sa na prvom rodicku stalo,ze ucitelka mala super napad,ze my dame peniaze a ona nakupi detom na vytvarnu co potrebuju ,a budu to mat rovnake ,a zopar /pocas rokov sa ukazalo tych najproblematickejsich/ rodicov zakricalo,ze uz nakupili veci a co s nimi :shock: /my mame taku spotrebu farbiciek ,ze nemame problem / a tak sme stale daco zhanali, ale poucili sa ,dalsie roky uz kupovali ucitelky ,aj dalsia co mala dcera od tretej triedy ,takze pri nakupe pocitajte s tym,ze polovicu veci mozno nevyuzijete a budete potrebovat ine , :? ,my sme presunuli nedominane 512 ,513 /resp. 522,523/ k synovi a sme pripraveni
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod mamina » Po 25.Máj. 2009 21:16

U nas v skole je tiez taky system, ze ucitelka nakupi zosity a take tie zakladne veci - uz sme sa na to aj zbierali. Ale zas take veci ako taska, peracniky, ceruzky a podobne - to samozrejme kupujeme my a velmi mi pomahaju rady skusenych mamiciek prvakov :D
Takze dakujem baby - prave preto, ze viem, ze polovica veci co by som nakupila by boli blbosti - pytam sa vopred :lol:

My mame problem v skolke, syn sa uz nevie dockat skoly a je uplne zjavne, ze uz proste zo skolky vyrastol....naposledy ma velmi potesila logopedka, ked mi povedala, ze sa s nim velmi dobre pracuje, ze ma velku trpezlivost, pekne robi ulohy a ma tendenciu ich aj dokoncit, vela sa pyta a zaujima sa o veci - ze je velmi sikovny. Tak ma to potesilo :D V skolke mame problem s tym, ze chodi do zmiesanej triedy a v podstate nema v triede chalana rovesnika :roll:

My doma pracujeme - teraz moc nie, lebo ditko sa rano samo oblecie, umyje, ledva zje ranajky a uz uteka von ak prave nejde do skolky..ale inak velmi rad robi tie kadejake zosity...este veru dost tlaci, to som si vsimla, ale uz nelame ceruzky pritom :lol:

Coho sa bojim je skor to ako sa nauci hlasit a nevykriknut odpoved alebo to, ze aj ked bude vediet odpoved, ucitelka moze vyvolat aj ineho...jednoducho take tie zakladne pravidla. No a uz teraz viem, ze bude zabudat a stracat vsetko mozne :roll: Myslim, ze tu vyucovaciu hodinu vydrzi - mam odkusane, ze ho dost dlho bavi pracovat. No mozno nie vsetko..uvidime. Ale mame skvelu ucitelku, ktora to s detmi ozaj vie - fakt mame stastie :D :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod corky » Po 25.Máj. 2009 21:39

ahojte ja už mam druháčku ... ale k tomu, či niečo doma cvičiť ...
ak dieťa chodí do školky, tak ho dosť dobre pripravia aj tam
oplatís a precvičovať kreslenie, uvolnovať ručičku, a to kreslením osmičiek, špirál, vlnoviek ... je vela pracovných zošitov pre predškolákov
netreba vopred učiť písať písmenká alebo číslice, jednak ich to možete naučiť "zle" (napr zlý sklon písma, iný sposob písania ako sa budu učiť v škole) a može sa stať, že sa prváčik bude v škole nudiť

s kupovaním vopred tiež počkajte, v septembri budu toho plne obchody a lepší výber
my sme dostali od školy možnosť kupiť balík škol. potrieb cez školu ... ale neviem, kto to zostavoval, lebo tie potreby boli dosť nekvalitné a zošity sme niektoré vobec nevyužili a kupovali sme nakoniec iné, lebo pani učitelka chcela iné :x pri synovi ten balík určite nekupim, radšej budem kupovať priebežne podla potreby a objednám si iba zošity na Písanie (set k k šlabikáru).

Tašku sme mali klasickú aktovku, celkom sa nam osvedčila a bola lacnejšia ako moderné batohy, ale kvalitne su vraj od Topgalu. Peračník sme kupili od Ars una studio s princeznami, ale rozpadol sa :evil: , pritom bol drahý :roll: ... tak tento rok mame peračník Herlitz a ten je ovela lepší a bol o polovicu lacnejší.
Pero, niekde chcu klasické bombičkové (kupte s iridiovým hrotom, vydrží viac) a inde može byť aj Tornado. Ale začínaju písať ceruzkami, takže to kupite aj neskor.
na výtvarnú ten obrus a tiež zasteru na ochranu oblečenia, lepidlo, nožnice, vykresy, farebný papier, vodové farby a voskovky určite budete potrebovať.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod mmonika » Ut 26.Máj. 2009 3:55

zasteru nenosili,stacilo velke dospelacke tricko ,ale ako pises zalezi od ucitelky
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010Re: Máme doma prváčika

Odoslaťod Eka » Ut 26.Máj. 2009 8:40

mmonika píše:zasteru nenosili,stacilo velke dospelacke tricko ,ale ako pises zalezi od ucitelky

Ja som malemu upravila svoju starsiu flanelku .... podstate bolo aby to malo aj rukavy ...
Obrázok používateľa
Eka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 19:31

Odoslaťod Džusa » Ut 26.Máj. 2009 9:58

ci doma cvicit s detmi?
my mame pravy opak. nic sme s nim nerobili a naucil sa mnozstvo veci sam. nevedela som objektivne posudit svoje dieta, myslela som, vie citat, pocitat a pod. vsak to nie je nic nezvycajne, mozno este cosi naviac. ucitelka v skolke nic nespominala. uplne normalne kamaratske dieta, ziadna hyperaktivita, alebo problemy so spravanim a pod. snazila som sa neprecenovat schopnosti dietata a urobila som pravy opak, podcenila som ho. je mi velmi tazke si zachovat objektivitu pri vlastnych detoch.
nahovorili nas vsak, nech skusime skolu pre nadane deti. a ze fajn, za pokus nic nedam. a uz tyzden som v soku, dietatu vysli testy vynikajuco, vsetky skumane oblasti vyrazne nadpriemerne.
ale este nie sme definitivne rozhodnuti, co dalej. este nas caka druhe kolo.
zaujimave zistenie, ked prestavam stacit dietatu. moja casta odpoved na jeho otazky je bohuzial taka, ze pockaj, overim si to na internete, nie som si uplne ista.
Džusa
pokročilý

Založený: Ne 03.Jún. 2007 11:59

Odoslaťod daniela » Ut 26.Máj. 2009 13:24

ahojte, aj my budeme mať prváčika, tašku máme bagmaster z www.slnieckovo.sk a je super. malý sa teší. pomôcky nekupujeme žiadne, budeme sa skladať a pani učiteľka zakúpi, zvyšok dokúpime. a špeciálne nič trénovať netreba, do školy pôjdu naše deti na to, aby sa tam naučili nové veci, možno by som odporučila na uvoľnenie ručičky na veľký baliaci papier kresliť veľké kruhy, vlnovky a osmičky a prípadne trošku trénovať strihanie - napríklad - dať deťom staré noviny a nech strihajú pásy... nás čaká náročný rok, lebo tento náš v poradí druhý školáčik bude dosť ťažký oriešok... ale verím, že to zvládneme...
daniela

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:35

Odoslaťod corky » Ut 26.Máj. 2009 14:17

Džusa, v prípade mimoriadne nadaneho dieťatka, čo sa učí "samé" je to o ničom inom :wink:
My máme živú dcerku a vrtela sa beztak ... keby sa v škole nebralo nič nové, asi by to bolo s tým vrtením ešte horšie :roll:
Stáva sa, že take dieťa sa "nenaučí učiť" to znamená, že vela vecí vie, tak si myslí toto viem, toto viem, aj toto viem ... a zrazu zistí, že nič nevie (napr deti, čo mali jazyk v školke a prídu do triedy s uplnými začiatočníkmi)
takže aj ked je dieťa šikovné a v niečom popredu, netreba dennu prípravu a učenie podceniť :wink:
Ak je synček šikovný, určite by som školu pre nadané deti zvážila, lebo tam sa práve venujú rozvoju tých detí iným sposobom ... v bežnej triede možno stagnuje.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod mmonika » Ut 26.Máj. 2009 19:53

nas mlady sa neuci ciat ani sa to neda ,nazaujima ho to ,zato cita encyklopediu o kamenoch a egypt je jeho laska , dinosaury a tak, to si pamata, ukaze ti kde bol horny ,kde ddolny egypt, ako sa mumifikovalo, len dufam,ze ho to citanie v skole naucia,je to nova situacia ,dcera vedela citat ked sla do skoly ,proste to sama pochopila
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.