Postupujeme! Druhy schodik ku zlatej. :-)

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako sa vam dari, prvacikovia?

Odoslaťod Eka » Pi 12.Jún. 2009 15:11

DANKA, tvorcovia ucebnic pouzili sebe blizky sposob a ucitelia si to "zlahcovali" tym, ze iny sposob nepripustali ... takto bolo asi aj je napriklad opravovanie pisomiek pre nich jednoduhsie ...
Obrázok používateľa
Eka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 19:31

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod anni6 » Pi 12.Jún. 2009 21:56

no ja som Nine tiez chcela ten rozklad ulahcit bez pouzitia zapisovania a tych noziciek co si kresli pod cisla :lol: ..marne ...odmioetla mo "zlozity postup a radsej ostala pri svojom graficky pritazlivejsom :D ale dopadlo to dobre, vsetko mala spravne na koncorocke.

Baja, mozno uz aj pisali, len ty o nich nevies :wink: :lol:
ja som doteraz tiez len citala kolko rodicov tu ma avizovane koncorocne pisomky...ci uz prostrednictvom deti, alebo priamo na rodicku ci mailom. no moja Nina by ani nahodou nespomenula ze daco bude, keby som z nej denne netahala jak z chlpatej deky. az utorok podvecer z nej vyliezlo, ze im pani ucitelka spominala nejake zabavne pracovne listy a z nich za kazdu spravne vyriesenu ulohu budu dostavat bodky na motyla (ich forma odmien) . takze u nas tiez rodicia o nicom nevedeli. na druhy den take pisali aj zo SJ a tiez ich na to rovnako pripravila. ja som sa sice nahodou dostala k informacii ze tie zabavne listy budu koncorocne prace a tak sme doma poratali, co ma napadlo...ale NIna to snad prvykrat robila s takou huzevnatostou. bola presvedcena, ze vsetko uz vie ...a mala pravdu :D zvladla to.
anni6
expert

Založený: Po 13.Okt. 2008 9:05

Odoslaťod anni6 » Pi 12.Jún. 2009 22:04

nam triedna na rodicku vravela, ze dobra je nieco medzi 2 a 3. ale odvtedy pouziva len to slovne hodnotenie (VD D U NU) aj ked som sa vcera pytala, ci ma Ninka jednotku z matikovej pisomky, opravila ma, ze nie jednotku ale velmi dobru. ma pravdu...zrejme by sa to vobec namalo prirovnavat k ciselnemu hodnoteniu. aspon nie v triedach, kde sa predtym ziadne ciselne znamky nepouzivali. deti vobec nemusia vediet ze existuju alebo existovali nejake 12345. ak nabehnu len na VD,D,U,NU tak pri dobrej im ani nenapadne nejaka 3ka, co uz nebyvalo bohvieco. sak co im ine ostava, ked uz maju takto skresane moznosti vyborneho hodnotenia.
anni6
expert

Odoslaťod slava » So 13.Jún. 2009 19:32

v Miskovej triede maju kombinaciu znamok, slniecok a V-ciek, ale vacsinou dostavaju znamky. Aj na vysvecku mali znamky okrem "vychov", tie mali hodnotene slovne.
Ziadne koncorocne pisomky sa u nas nechystaju, aspon to zatial Misko nespominal.
Zaujalo ma kolko doma s detmi precvicujete. Misko okrem uloh nerobi nic naviac, ziadne diktaty ani priklady. Zda sa mi to tak lepsie, takto ma cas na ulohy aj na hry. Zo zaciatku som od neho chcela aby si ulohu z pisania napisal najskor do cvicneho zosita a potom do pisanky, ale vacsinou to skoncilo tak ze v cvicnom to mal krasne a v pisanke hrozne, tak odvtedy pise rovno do pisanky.
Matematika, anglictina a citanie mu idu vyborne, pri odpisoch a prepisoch obcas zabudne nejaku ciarku alebo makcen, ale inak fajn.
Obrázok používateľa
slava
expert

Založený: Št 10.Aug. 2006 12:40

Odoslaťod anni6 » Ne 14.Jún. 2009 9:27

nasi maju kratucky diktat denne povinny a potom este citanie, ale ine ulohy uz nedostavaju, kedze uz davnejsie skoncili sadu pisaniek s predpisanymi vetami. matiku maju obcas. ale ine nerobime nic, pokial sa nechysta nejaka väcsia pisoma alebo len ked sa dcere daco nedari, tak precvicime

Slava, pokial to Miskovi ide a na ulohu maju daco pisat, tak uz naviac nemusite nic. oni este opisuju predpisane vety? myslim v tych pisankach, kde su take uz natlacene. opisy ci prepisy su totiz ovela tahsie pre deti, nez diktat. tak pokial takto denne opisuju(prepisuju ) , tak to je dost na ulohu. aj dcera dokaze v opise narobit viac chyb nez v diktate. aj ked minimum, ale predsa to povazuje za narocnejsie. preto si obcas namiesto povinneho diktatu nejaku vetu prepise a zvysok jej nadiktujem.
anni6
expert

Odoslaťod anni6 » Ne 14.Jún. 2009 9:34

kocky, nas zradza topgalka :?
inac je udrziavana s laskou, Ninka ju skutocne setri, nehadze si ju nie je vobec spinava...aj by som zvazovala, ci ju cez leto uz operiem.
akurat na spodku sa osuchali take tie foliou obalene hrany, pretoze ako sa dopredu naklapa ked stoji, tak sa na ne opiera a tie ovalne stojanceky su len pod zadnou a strednou castou.
http://www.topgal.cz/products/CHI-104/detail7.jpg
http://www.topgal.cz/products/CHI-104/detail6.jpg
takto su tie nozicky a preto sa hrany vpredu osuchali, no to by az tak nevadilo, este by 2 roky prezila aj s odretymi hranami.
ale skoda ze na hrany vpredu nedali spevnujuce gumove pasiky, ako na zadne hrany alebo ako na vacsinu typov (napr. na tychto
http://www.topgal.cz/products/CHI-105/detail6.jpg
http://www.topgal.cz/products/CHI-107/detail6.jpg
http://www.topgal.cz/products/foto/big/chi_107_g.jpg
viac ma trapi, ze tento tyzden sa jej zacal pukat ten zlty plastovy obal co spevnuje hornu rucku na nosenie. neviete ci sa to da reklamovat? ma to prasknute zospodu na dvoch miestach
http://www.topgal.cz/products/CHI-104/detail3.jpg
ked sa to praskne uplne, uz to len dat cele prec a to sa bude zle taska nosit, lebo rucka nie je polstrovana, takze dost reze.
Naposledy upravil anni6 dňa Ne 14.Jún. 2009 10:49, celkovo upravené 2 krát.
anni6
expert

Odoslaťod slava » Ne 14.Jún. 2009 10:37

Anni, v Miskovej triede idu podla slabikara Lipka a tomu prisposobuju aj pisanie. Myslim ze idu pomalsim tempom ako vy. Este len nedavno dobrali posledne pismenka (x, q), a tym padom skoncili aj s prepisovanim predtlacenych riadov. Teraz vacsinou dostavaju na ulohu odpisy, cca 4 - 6 riadkov. A tiez az teraz zacinaju pisat bez pomocnych linajok, aj to len niektori, ktori si to "zasluzili" peknym pisanim. Misko je medzi nimi.
Celkovo sa mi zda ze nemaju vela uloh, mozno by sme mu naozaj mali nieco pridavat aj my. Ale ked si predstavim ze chodime domov okolo piatej, kym sa najeme a dostaneme k uloham je sest, ulohy si robi cca 20 minut a potom ma uz len nieco vyse hodiny na hru, tak nemam to srdce ho o nu oberat. Hlavne ak v podstate cely den je v skole, tak nech aspon doma trosku vypne.
Aj Misko ma topgalku a nato ze je chalan a nedava na nu ktovieaky pozor, vyzera stale velmi dobre. Takze este buduci rok hadam posluzi.
Obrázok používateľa
slava
expert

Odoslaťod anni6 » Ne 14.Jún. 2009 10:48

Slava, tak tych 4-6 riadkov prepisat, tak to je az az dost. :D ozaj nemusite uz nic ine pisat. este si spominam, ako nas zdrzalo to krasopisne prepisovanie...tiez tak asi pol strany v tych malych predtlacenych zositkoch - teda minimalne 4-5 riadkov.
teraz maju uz len diktat a to len na 2 riadky. no nam sa to aj tak stale pretiahne na 4...ved nezaskodi. :) to je len 5 minut naviac. no som rada, ze od ineho pisania sme uz konecne odbremeneni. :roll: ozaj ze Virgovicova ide rychlejsie. nam koncil 2.slabikar, kde boli veskere pismena, vratane de, te, ne, le, ia, ie, iu.... pred Velkou nocou a to tematicky isli presne podla vsetkych sviatkov a rocnych obdobi... teraz su na 82 strane v citanke, co je 3.ucebnica z jej sady. a ostava asi 20 stran do konca. tak by im to malo vyjst. no citanie v tej citanke je aj na 1,5 strany. este ze nina cita dost rychlo :roll:
tie pomocne linajky mali zatrhnute od 2.polroku, co hned dost zdrzalo, pretoze dcera musela davat vacsi pozor. teraz je to uz zasa fajn.
anni6
expert

Odoslaťod slava » Ne 14.Jún. 2009 11:02

ved aj ja sa trosku obavam co urobi odstranenie pomocnej linajky s pismom, ale hadam si zvykne.
De, te, ne, le atd. brali uz davno pomedzi pismenka, vidim ze to beru uplne inym systemom ako Virgovicova, ale na konci roka by vlastne mali byt na tom rovnako. Hlavne nech sa to naucia dobre.
Ucia sa vasi basnicky? Misko sa za cely rok ucil asi tri a to sa mi zda malo. Myslela som ze im budu pamat trosku viac precvicovat.
Obrázok používateľa
slava
expert

Odoslaťod anni6 » Ne 14.Jún. 2009 11:04

kocky, ak mate nioektora skusenost s reklamaciou v Topgale, poradte prosim. vlastne ani tie nozicky by sa nemali osuchavat. Ninka vpredu nosi len preukazku, kluce, penazenku, hreben. vsetko tazsie ma v zadnej casi, dokonca aj peracnik. dopredu by nic velke nevoslo. tak nechapem preco to vymysleli tak, ze sa taska naklapa dopredu, ale nozicky nasili dozadu a predok ani nespevnili tymi gumovymi pruzkami :? ....ja som tam pridala aj niekolko obrazkov na porovnanie, ako vyzera nasa 104ka zospodu a bez tych pruzkov a ostatne s tymi pruzkami. Ninke z hran uz trci len latka. :?
no najviac ma trapi rucka, pretoze uz teraz sa prasklina zarezava do ruky. :(

kupili sme ju vsak cez internet priamo z Topgalu. uz len postovne nazad neviem kolko ma vyjde. ved aj taska bopla neskutocne draha. myslim ze vtedy kolo 1500. :?

a to este nespominam peracnik, na ktory si Nina dava obzvlast velky pozor a ten sa rozpada tiez. ma velky 3 zipsovy. zaciatkom jari sa zacali vo vnutri praskat ohyby na okrajovych priehradkach - myslim to vnutorne polstrovanie v miestach, kde sa ohyba pri otvarani zatvarani.
a este po prvom tyzdni gumicky, kedze vsetky su uzke ako na ceruzky a pero (ma tornado) tam tazko slo. a nevravim guma. a to ma ozaj tenku.
anni6
expert

Odoslaťod anni6 » Ne 14.Jún. 2009 11:16

zle som to napisala :) .. jasne ze rovnako ako vasi de te ne le mali pomedzi pismenka uz tiez davnejsie, tak asi v januari, na zaciatku 2. slabikara, kde este boli nejake pismena ...(tesne pred Vianocami dostali 2. slabikar)....len som chcela povedat, ze 2.slabikar obsahoval uz tie gramaticke veci nie len cisto pismena ako v prvom. napr. ako to pisenie makcenov po DTNL, dvojhlasky (tie boli tiez na zaciatku 2.slabikara hned pri de te ne le) a tiez ô, ĺ, ŕ, ä, a potom na zaver rovnako ako u vas X Q. a púosledna tretina uz len same clanky a basnicky na citanie bez ucenia pismen. a takto to pokracuje aj citankou.

no vies, ze nasi sa nemali naspamat ucit ziadnu basnicku :shock: teda aspon dcera snicim takym domov nedosla. :? ale ktovie :lol: mozno zabudla a mala stastie ze ju nevyvolala recitovat :) no to by sa mi ona urcite priznala. :)
teraz dostala prvu zo zboru kvoli akademii.
anni6
expert

Odoslaťod slniecko » Ne 14.Jún. 2009 23:31

Ahojte! My sme si dnes vyhradili den na ucenie, lebo pani ucitelka, o to poziadala, kedze je PN a blizia sa testy, a mam dost :lol: . Ale ide jej to vsetko velmi fajn. Akurat sme trosku trenovali pisane z, spravili kratky diktat a ratali sme. Ide jej to super, len musi ratat sposobom "pozriem-vidim", v momente, ako zacne robit rozklady, pridu na rad pribehy a je to v keli. Ona si proste cisla nielenze lubovolne rozlozi a scita (odcita) v akomkolvek poradi, este si z prsta vycuca dalsie a je ochotna prestat pricitavat a odcitavat dalsie a dalsie az ked sa jej zda riadok dostatocne dlhy a zaujimavy. A uplne ma zabila argumentom, ze ten jej sposob je lepsi, lebo tak vie ziskat viac rozlicnych vysledkov :shock: :roll: .
Ale ked sme ratali pri hre (mame tieto hry - inak su fajn, fakt ju uz dlho bavia)
http://www.mathry.szm.sk/
tak z fleku aj najtazsie priklady.
A detenele a ditinili bez problemov, akurat sa obcas sekne a aplikuje to aj na z-ž a c-č.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Re: Ako sa vam dari, prvacikovia?Re: Ako sa vam dari, prvaci

Odoslaťod Dot » Po 15.Jún. 2009 8:21

slniecko píše:Ahojte! My sme si dnes vyhradili den na ucenie, lebo pani ucitelka, o to poziadala, kedze je PN a blizia sa testy, a mam dost :lol: . Ale ide jej to vsetko velmi fajn. Akurat sme trosku trenovali pisane z, spravili kratky diktat a ratali sme. Ide jej to super, len musi ratat sposobom "pozriem-vidim", v momente, ako zacne robit rozklady, pridu na rad pribehy a je to v keli. Ona si proste cisla nielenze lubovolne rozlozi a scita (odcita) v akomkolvek poradi, este si z prsta vycuca dalsie a je ochotna prestat pricitavat a odcitavat dalsie a dalsie az ked sa jej zda riadok dostatocne dlhy a zaujimavy. A uplne ma zabila argumentom, ze ten jej sposob je lepsi, lebo tak vie ziskat viac rozlicnych vysledkov :shock: :roll: .
Ale ked sme ratali pri hre (mame tieto hry - inak su fajn, fakt ju uz dlho bavia)
A detenele a ditinili bez problemov, akurat sa obcas sekne a aplikuje to aj na z-ž a c-č.

Slniecko, vytaj v klube :-)
Resp tvoja dcera, tak s Anni sme uz tri, ktorych deti maju problem pri rozklade, pribehovych zadaniach (Kuku sa v nom vzdy strati) pripadne s nakreslenym prikladom, ktory casto pochopi uplne inak.
Mohli by sme napisat nejaku hromadnu peticiu tvorcom ucebnic.

Kuku ziadne pisomky nespomina, neviem, ci len zabudol alebo ich naozaj mat nebudu, nasa pani ucitelka je sice prisna, ale na druhej strane nam sama hovorila, ze ich nerada znamkuje a ze oni su este mali, popleteni, tak chyby neberie prisne (hoci - za minulu ulohu Kuku nedostal slniecko ale len V, lebo slova s dlhym r a l nevyznacil farebnou ceruzkou - mal na ne vymysliet vety, tak si dal zalezat a taka hlupost...tak neviem).

Anni, nasa Topgalka zatial drzi, ale je asi posledna, co kupujem, kvoli jej hmotnosti. Presedlame na rupsaky.
Peracniky sme mali vzdy Herlitz a vydrzali neuveritelne dlho vsetky mozne pokusy, ktore s nimi chalani robili.Nic sa nerozpadava (a to som ich aj prala), gumicky drzia, su dobre riesene.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod sofia.sorakova » Po 15.Jún. 2009 9:09

Ahojte,
u nas je uz koniec skolskeho roka. Teda, este do skoly chodia, ale uz neznamkuju. A tak mi dovolte vyjadrit nahlas velku ulavu, ze sme aj vdaka vam a vasim prispevkom mohli tu obavanu prvu triedu zvladnut. :lol: Tesime sa na prazdniny. Zelam vsetkym uz prakticky druhacikom (co uz je vlastne stary skolak) :), nech sa do skoly stale tesia, nech si prazdniny do syta uziju, nech ich slnko nabije velkou energiou do dalsieho boja. Ahojteeee :lol:
sofia.sorakova
začiatočník

Založený: Po 28.Júl. 2008 18:00

Odoslaťod anni6 » Po 15.Jún. 2009 10:14

Sofia, aj tebe velka vdaka patri...ved ty si zalozila tuto temu :wink: :D

no veru, vitame Ani v klube matematickych zamotancov. ako som citala Slnieckovcov, nedalo mi nerehotat sa....skutocne, tie rozklady aj nam domotali kotrbku :lol:
ale ked maju slobodnu volbu, neda im to neuvazovat, na co to tie rozklady vlastne dobre su a sami dojdu na odpoved. Nine to uz ide akokolvek sa od nej pozaduje ...ale...musela som ju nechat, nech si rata, ako je jej lepsie. lebo tiez sa nam riadok zaplnal nezmyslami. :roll: potom v tom zacala vrtat a nastalo heureka, dosla na to...
dnes si sla dat zapisat znamky do ziackej a ma mi priniest tie prace na ukazku. ide si za ne zarobit na LPS :wink: :D

idem skusit zavolat do Topgalu, ako budu ochotni. necham sa prekvapit. ale Nina sa s taskou ani nahodou nemieni rozlucit...keby sa tak aspon rucka dala opravit...no neviem, neviem co s tym, ci sa na to nevybodnem.
Naposledy upravil anni6 dňa St 17.Jún. 2009 10:40, celkovo upravené 1 krát.
anni6
expert

Odoslaťod Mimka1 » Po 15.Jún. 2009 10:21

Ahojte
Radko budu mať v škole zvieratkovský den , maju doniesť domace zvieratko ktoré chovaju a kedže rybky su komplikované na prenos, ideme dnes kupiť morča ako prekvapko :wink: Dufam že mladší synator ho nezadusí :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy
Založený: So 08.Júl. 2006 12:08

Odoslaťod anni6 » Po 15.Jún. 2009 10:24

volala som na reklamacie do Topgalu a su ochotnivymenit rucku a pozru sa aj na tie spodne hrany. :D
musim im to poslat. zial ked som tasku kupovala, neratala som, ze by na nej bolo treba daco reklamovat. nuz na buduce budem mudrejsia a kupim v kamennom obchode.
anni6
expert

Odoslaťod anni6 » Po 15.Jún. 2009 10:28

Mimka1 píše:Ahojte
Radko budu mať v škole zvieratkovský den , maju doniesť domace zvieratko ktoré chovaju a kedže rybky su komplikované na prenos, ideme dnes kupiť morča ako prekvapko :wink: Dufam že mladší synator ho nezadusí :roll:

tak to je sranda, co vsetko vie skola narobit s ochotou rodicov :wink: :D Mimka len tak dalej, len pozor, aby to neskoncilo pri psovi v stvrtej triede...ci nebodaj pri vacsom... :lol:
no vcera aj Ninus vyriekla otazku, s dodatkom, ze sa blizi vysvecko...ci sme uz vybrali psa....a ked pon pojdeme. napadla ma len odpoved..neboj, aj to bude. :)
anni6
expert

Odoslaťod Eka » Po 15.Jún. 2009 10:30

ANNI, pre toto ja nerada kupujem cez net ... lebo uz mam tooolko skusenosti s reklamaciami, ze ma vobec nelaka vybavovat cposi take este aj "na dialku".

MIMKA, tak morca? Nas by straaasne chcel nejake domace zvieratko, ale my zatial odolavame .. ale teda rybky mame aj my :-)

U nas uz tiez bol takyto zvieratkovsky den, tusim niekedy na jesen, ale ani neviem ci prvaci cosi take nosili do skoly ... ale ako som bola odviezt Lukaska do skoly, tak kadejakych zverov tam bolo neurekom :-)

Nasi sa este ucia, vcera este aj ulohu pisal ... mali vymysliet vetu a pridelit pismenkam cisla podla vzoru v pisankovom zosite ...
Obrázok používateľa
Eka
expert

Odoslaťod Mimka1 » Po 15.Jún. 2009 11:31

Muž mi volal, že už našiel také chololaté. Normálnych klasických morčia mam v robote asi 40, ale on chcel dlhostrsté :roll: A ja som vyrukovala s mačkou, s tým nesuhlasil muž tak sme skončili pri morčati :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy
Založený: So 08.Júl. 2006 12:08

Odoslaťod anni6 » Po 15.Jún. 2009 12:09

Mimka, morca je veru lpsia volba...mame skusenost s kocurikom a veru, raz okusil lenosenie na linke, a uz sme s tym nic nespravili. . morca je skladne, velmi pritulne, a prijemne si mrmle :lol:

Eka, no uz sa nedam takto ukecat na internetovy obchod.

este som zabudla...
SLNIECKO...kde ste sa vy dopracovali k tym hram? ozaj len cez net? mna az mrazi, ked si predstavim takyto sposob nakupu. :roll: :?
a ktoru z tych hier mate ...mne sa pozdava ta pre 1-3 rocnik...no aj to je len na tri roky. juuuj skoda ze som o tom nevedela pred nastupom do skoly. zvazim este ...no viecej sa mi to pozdava do skoly :D ved ked sa to z triedneho fondu rozrata na vsetky deti, je to za drobne a este k tomu na 3 roky...
anni6
expert

Odoslaťod Eka » Po 15.Jún. 2009 13:45

Aj ja som tie hry tak zbezne pozerala a zaujala ma hned ta prva ... pre 1.-3. ročník.
Ale ani ja som to v predaji zatial nikde nepostrehla.
A ANNI, aj ten napad zabezpecit take cosi do skoly nieje zly.
Obrázok používateľa
Eka
expert

Odoslaťod slniecko » Po 15.Jún. 2009 15:18

DankaBA píše:
slniecko píše:Ahojte! My sme si dnes vyhradili den na ucenie, lebo pani ucitelka, o to poziadala, kedze je PN a blizia sa testy, a mam dost :lol: . Ale ide jej to vsetko velmi fajn. Akurat sme trosku trenovali pisane z, spravili kratky diktat a ratali sme. Ide jej to super, len musi ratat sposobom "pozriem-vidim", v momente, ako zacne robit rozklady, pridu na rad pribehy a je to v keli. Ona si proste cisla nielenze lubovolne rozlozi a scita (odcita) v akomkolvek poradi, este si z prsta vycuca dalsie a je ochotna prestat pricitavat a odcitavat dalsie a dalsie az ked sa jej zda riadok dostatocne dlhy a zaujimavy. A uplne ma zabila argumentom, ze ten jej sposob je lepsi, lebo tak vie ziskat viac rozlicnych vysledkov :shock: :roll: .

Slniecko, vytaj v klube :-)
Resp tvoja dcera, tak s Anni sme uz tri, ktorych deti maju problem pri rozklade, pribehovych zadaniach (Kuku sa v nom vzdy strati) pripadne s nakreslenym prikladom, ktory casto pochopi uplne inak.
Mohli by sme napisat nejaku hromadnu peticiu tvorcom ucebnic.

Kuku ziadne pisomky nespomina, neviem, ci len zabudol alebo ich naozaj mat nebudu, nasa pani ucitelka je sice prisna, ale na druhej strane nam sama hovorila, ze ich nerada znamkuje a ze oni su este mali, popleteni, tak chyby neberie prisne (hoci - za minulu ulohu Kuku nedostal slniecko ale len V, lebo slova s dlhym r a l nevyznacil farebnou ceruzkou - mal na ne vymysliet vety, tak si dal zalezat a taka hlupost...tak neviem).

Anni, nasa Topgalka zatial drzi, ale je asi posledna, co kupujem, kvoli jej hmotnosti. Presedlame na rupsaky.
Peracniky sme mali vzdy Herlitz a vydrzali neuveritelne dlho vsetky mozne pokusy, ktore s nimi chalani robili.Nic sa nerozpadava (a to som ich aj prala), gumicky drzia, su dobre riesene.

Danka, tak my sme o level dalej, my si aj k obycajnemu prikladu vieme vymysliet pribeh, v ktorom sa zamotame :lol: .

Sofia, veru, ako to uslo! A velka vdaka za prinosnu temu!

Anni, ano, cez net, vtedy este predavala ta mamina cez mimibazar, ja nakupujem cez net vsetko, co mozem, nerada s deckami beham po obchodoch :oops: :roll: . Nastastie mam velmi dobre skusenosti. Mame tu sadu 1. az 3. rocnik.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod romana73 » Ut 16.Jún. 2009 13:40

ahojte! veeeľká tragédia, Andrejko mi včera doniesol prvú dvojku /okrem nej aj tri jednotky/, ale z takej hovadiny, že ma skoro porazilo, prepisovali totiž text z čítanky do zošita....mám vážne podozrenie, že je to z toho, že je zaľúbenýýýýý:):):)
Obrázok používateľa
romana73

začiatočník

Založený: Po 20.Okt. 2008 11:28

Odoslaťod slniecko » Ut 16.Jún. 2009 14:55

A vies aj ktora je ta prava :D ?

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.